Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

jenjanka
22. čer 2008

ahoj holky,malemu je 4měsice tak začiname přikrmovat ale mame nutrilon 1 a pry se ma přejit na 2když se přikrmuje ale ta dvojka je od 5měsice,tak jak to mam řešit?dik

ivulinda
22. čer 2008

nijak bud pokračuj 1 nebo přejdi na 2 🙂

lu777
23. čer 2008

Jenjanka: ta 2 je od 5. měsíce, tedy od ukončeného 4. měsíce, takže můžeš klidně přejít na tu dvojku! 😉

ivulinda
23. čer 2008

vždyt to je všude napsané jak a od kdy se dávají Nutrilony

lenkazdenek
23. čer 2008

ivi,oni se někdy dost pletou ty ukončený měsíce azačínající měsíce 😉

makinka.1
23. čer 2008

Holky,dejte radu,jaky N na noc na vetsi zasyceni?Pres den davam zeleny 1 a na noc jsme zkusili zluty extra a zadna zmena,budi se stejne casto...

lenkazdenek
23. čer 2008

maki,on jiný na utišení hladu pro tak malé mimi není 😒 nám taky ten žlutej nefungoval 😒

jaunka
24. čer 2008

Ahojky chtěla bych se zeptat malej má Nutrilon 2 a nejsem si jistá kolik má dostávat dávek. Prosím poraďte mi. Děkuji

lenkazdenek
24. čer 2008

Januka-to záleží na tom jak starý mimi máš ,naše začínala v 5 měsíci 6x nebo 5x denně 120ml(+ nutrouš) teď pije jen 3x denně 180 ml někdy když se poštěstí i 210 😅 nezáleží na tom jak velkou dávku spořádá ,ale kolik toho vypije za den

jaunka
24. čer 2008

Bude mu pět měsíců. Vypije 150ml a jí čtyřikrát denně. Myslíš, že je to tak v poho. Děkuji za odpověď

lenkazdenek
24. čer 2008

já myslím,že by to mohlo být v pohodě 😕 mě tede gtřeba občas vypije míň ,ale holt víc do ní nenašroubuju 😅

iza
24. čer 2008

makinka..asi budeš muset dávat Maxovi bu´d častěji nebo větší dávky..je možný, že je to sprut a za čas se zase dostane na své dávky..jak často a kolik mu dáváš?
janulka mimi v 5ti měsících by mělo vypít cca 800ml UM

poup
24. čer 2008

Ahojky, holky, kojím, ale malé to přestává stačit, takže jsme zařadili Nutrilon 1 - klasiku....dokrmujem přes den jak kdy a na noc vždycky...Měla bych to konzultovat s mudrou nebo nemusím?...díky

jaunka
24. čer 2008

Já sem taky dokrmovala, ale to mi doporučila doktorka, protože ubíral na váze a potom si zvyknul na flašku. Myslím, že nemusíš.

iza: A když mu to takhle stačí. Píšou tam, že mimča od pátýho měsíce do šestýho by měly mít dávku 120ml, ale ono mu to nestačilo tak má dávku od sedmy měsíců

sisstin
24. čer 2008

jaunka: na ty dávky na 2kašli, podle mě jsou dost mimo mísu, když je mimčo zvyklý pít třeba 150..tak najednou těžko začne pít 120 😉

lenkazdenek
24. čer 2008

jani ,pardon,já se překoukla,jako naše pila míň jak těch 800 -tak 700ml na ty dávky moc nekoukej,volala jsem na linku nutrilonu a tam říkaly že to je spíš pro ty co s nutrilonem začínaj.
poup,já už odcházela z porodnice s dokrmem tak nevím,ale když jsme přešly úplně akorát jsem to dr oznámila a zeptla se kterou um by nám doporučil

jaunka
24. čer 2008

sisstin: Já si taky myslim, když po tý větší dávce nezvrací tak by to mělo být v poho

makinka.1
24. čer 2008

Iza,davam mu 100 pres den,kdyz nespi,tak chce po 2 hodinach,kdyz spi,tak treba i po 4,v noci se budi prumerne po 3+ -.Kdyz mu dam vic,tak to nevypije a vetsinou u tuho usne.

ivulinda
25. čer 2008

leni jak to myslíš s tím ukon.měsícem??

iza
25. čer 2008

makinka :tak to je normál..zatím bych to neřešila..sytící bych nedávala...v tomhle věku tak mimča pijou.
jaunka já neříkám, že vadí větší dávka..jen mi přijde že toho má málo 😅 ..já bych mu(jí)šoupla ještě jednu dávku 😀

lenkazdenek
25. čer 2008

holky tak malá dnes totálka bojkotuje mlíko,pije jen 90ku a t jí stačí ☹
Iza ono se to řekne šoupnout ještě jednu dávku,naše vypije okolo 500-60ml mlíka a víc ani ťuk a můžu to do ní šroubovat jak chci ☹ ☹
Ivi ,no některý maminky si myslíže když je tam psáno od 5 měsíce tak že je to od ukončeného 5 měsíce

iza
25. čer 2008

lenkazdenek: no to chápu, taky jsme měli takovýhle stavy..že nechtěl a nic jsem do něj nedostala...já jen,že janulka se ptala, tak já jí odpověděla... 😉 já taky nejedu přesně podle tabulek,ale pamatuju se,jak jsem na kontrole u mudr jednou neprozřetelně řekla,že jáchymka krmím po 4hodinách(to mu byly asi 4měsíce) a děsně mi vynadali, že to je málo 😅 že ho chudáka šidím 😅
já ho v 5ti měsících kmila tak že měl cca 5dávek denně..ale někdy taky ne...ono se to prostě asi nedá zobecnit, každé mimi je jiné....taky mi někdy nesnědl příkrm tak jsem mu dala ještě třeba 80ml mlíka atd atd....ale stejně se to mlíčko musí hlídat,přeci jenom ho potřebujou 😉
a nerostou Klaudince zuby a nebo nemá rýmu?
poup já bych to teda mudře řekla,probrala to s ní a asi bych teda nedávala klasiku ale Nutrilon HA1,Markétka je jště moc malinká..tak HA je myslím nejlepší volba

lenkazdenek
25. čer 2008

iza,nevím,rýmičku nemá ,možná je to tím vedrem 😅 zuby-nevím,furt si rejdí ručkama v puse a kouše dudlíka ,ale zub ne a en vylézt 😒 už jí šidím i tak že jí dělám bramborovou kaši-jako vyšlehám rozmixovaný brambory s nutroušem a ktomu maso a zeleninu abych do ní aspoň nják to mlíko dostala 😅 my už pijem jen 3x denně 😅

misakulicka
25. čer 2008

co máme dělat- po Nutrilonu máme vždy škytavku a blinkáme mlíko.

iza
25. čer 2008

misakulicka..zkuste nutrilon proti ublinkávání...myslím AR?nevím přesne koukni na www.nutrilon.cz

ivulinda
25. čer 2008

leni a neni to tak?Já bych řekla,že jo

iza
26. čer 2008

lenka hm..no možná jí to prostě už nejede...já to pozoruju i na jáchymovi....raději si dá příkrm než UM...ale ráno a večer to UM jistí 😉 ..vypije večer 240ml a ráno 210...denně by měl vypít 500ml..tak teda taky máme skluz 😅 ..

lenkazdenek
26. čer 2008

Iza,tak si va měla pravdu,malá má rýmu.zajímavý včerají teklo z nosu dneska už ne 😕 mlíko ráno nechtěla,říkala jsem si že chuděramá asi ucoanej nos,ale zkusila jsem malou lest a v mlíku jí rozmočila kus dětský sušenky a ona vyžahla celou 200ku

jaku
26. čer 2008

No tak náš Ondra dneska taky odmítá mlíko....Ráno vypil 150ml, teď měl jíst v 8.30 to si vzal 1/4 banánu a 50 mlíka. Pije málo mlíka, jen 3xd, ale max 150ml což je málo. No a večer 120ml kaše, ala taky jí někdy nesní celou. Zato zeleninkou a masem by se cpal....Věřím, že by toho banánu zbaštil víc kdybych mu ho dala, jenže já pořád řeším množství mlíka kvůli vápníku 😒

iza
26. čer 2008

lenka hoho sušenku? tak to je prima trik, musím si ho zapamatovat 😉 ...hlavně ať je Klaudinka brzo fit(ona jak je ta rýma, tak mimča papaj ty nudle a maj plný pupky a nechtěj pak pít UM 😅 )