Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

lenkazdenek
30. dub 2008

Ivi,to večrní mlíko dávej i při příkrmech jestly to malá vyžaduje 😉 a přesnídávky můžeš od ukončeného 4 měsíce,teda začíná se zeleninkou,pak masozelenika a pak ovocný příkrmy,ale já už teda dávám půlku ovocný přesnídávky a s masem začnu až za 3 týdny(to už nám bude 6 měsíců)

ivulinda
30. dub 2008

leni díky za radu 🙂

janulinek
1. kvě 2008

Ahojda holky.Já jsem kojila 3 měsíce a pak ani ťuk.Doktorka nám doporučila nutrilon 1,ale ten nám nestačil,tak sme přešli na nutrilon1 extra(je to pro dlouhodobější pocit sytosti)Malýmu už je 5 měsíců(je předčasně narozený) a chutná mu.Dokonce se nám stalo,že přibral během 14 dní 800 g.Když to viděla doktorka,tak jí málem odváželi.Bylo to naštěstí jen 1x.Teď za 5 týdnů nabral 800 g.Zatím ještě nedokrmujeme,jen pijeme mlíko.Přes den krmím po 3-4 hodinách a v noci docela spí.Někdy naposledy jí v 19 a vydrží do rána do 5.Včera jedl ve 21:30 a vydržel do 5:30.Ale taky sem tam má úlet,že se v noci vzbudí hlady a musí teď hned jíst

ivulinda
4. kvě 2008

🙂 😀

gabca1
5. kvě 2008

Holky, my jsme měli problémy s přechodem na Nutrilon 2, malá ho moc nechtěla a za chvíli po papání měla hlad. Tak už téměř týden dávám Sunar a je to OK. Vydrží dýl a i v noci spí líp.

jaku
5. kvě 2008

Gabco máme ty samé problémy, máme nutrilon 2 cca 10 dní, malej má po něm větší hlad než po 1. Problém je, že my máme AR protiblinkací a to je snad jediný mlíko toho typu. Dokonce mi připadá, že snad blinká víc než po 1. má zas prdíky. Nemáte někdo takovou zkušenost či radu s AR?

gabca1
5. kvě 2008

jaku, no to je blbý, sunar AR nemá. My po Sunaru neublinkáváme skoro vůbec a po Nutroši i ublinkávala. Přesně tak i prdíky se nám vrátili a nemohli jsme se zbavit průjmu. Prostě nám neseděl.

lenkazdenek
5. kvě 2008

Tak my už máme 2 skoro měsíc a je fakt,že sice ho nevypije tolik jako 1 ,ale má dřív hlad i když si dá příkrm(180g) a pak to ještě zapije 120mléka-zkoušela jsem pln nahradit,ale většinou čaj nechtěla a po půl hodině řvala o mlíko 😖
Gabi jestly chceš tak mám slevový kupony z dmka na sunar 😉
Já nutrouš přestanu dávat až ji přestane chutnat ,ale je fakt,že některý děti mají s nutrilonem problém a taky ta cena 😝

gabca1
5. kvě 2008

Leni, mě Julinka vydží po Sunaru i 4 hodiny, fakt čumim... A vypije klidně 200 najednou, hrozně jí chutná a mají i banánový. Po tom Nutroši už měla za i za hoďku a půl hlad.
Kupónek klidně beru 🙂 Mohu nabídnout Nutroš 2. Mám tu úplně nové nenačaté balení 😉

jaku
5. kvě 2008

Gabco a jak to má malá s kakáním?Ze začátku měl Onďa Nutrilon comfort kvůli kolikám a zácpám, pak zácpa přešla tak nám dr. doporučila to AR kvůli blinkání, ale teď u té 2 má zas zácpu. No vůbec nevím jak to řešit, protože je to jediné protiblinkací mlíko. Dost jsi mě teď nahlodala s tím Sunarem zda to mám aspoň zkusit. Na nutrilon lince mi radili dát comfort 2 a do toho zamíchávat nutriton, ale to by bylo neúnosně drahý. Dneska jsem byla ve 3 obchodech a všude měli ten Sunar jen 800g balení a do toho se mi nechtělo, jen tak na zkoušku. Dělá se i v menším?-to jsem viděla jen Sunar1

lenkazdenek
5. kvě 2008

gabi se domluvíme 😉

gabca1
6. kvě 2008

Jaku - Sunar mi nabízeli v lékarně i 300g tak se zeptej. Vy byste asi měli mít Sunar plus 4. Jinak malá kaká normálně 🙂 1x denně někdy 1x za dva dny. Prdíky nemá vůbec. První kakání jí to šlo hůř, ale teď už je to OK. Říkala mi to i doktorka, že trvá řea i týden než si organismus zvykne na nové mlíčko. Včera jsem doktorce oznámila, že jsem přešli na Sunar a ona mi to plně schválila, že prý si ho teď všichni dost chválí. Být Tebou taky bych ho zkusila.

jaku
6. kvě 2008

Díky moc za radu, zkusím lékárnu. možná to bylo tím, že jsem byla v supermarketech a tam asi preferují větší balení. Toho nutrilonu mi vypije 120ml a má za hoďku a půl hlad, když dám 150ml tak celé 3h ublinkává a je z toho utrápenej. Přitom 1 pil 180ml , ale to taky ublinkával, 150ml bez problémů. Dostává ještě v noci moje odstříkané mléko, to nevyblinká, protže se nechruje, přes den jsem ho zahušťovala nutritonem a to bylo stejný. Čaj mi taky blinká, dr. říkala, že musí dorůst záklopka. To sice ano, ale po té 2 se tio rapidně zhoršilo, taky se začal častěji budit v noci. Tak si říkám, že když blinká AR tak u normálního možná na tom bude stejně a bude to levnější.... 😒

gabca1
6. kvě 2008

jaku - zkus ho. N2 prý všem nevyhovuje říkala mi to Dr. a je levnější v lékarně duo balení 220. Banánový 222. Levnější než v supermarketech. Určitě i víc zahušťuje, protože malá má tužší kakání 🙂 Takže by to mohlo pomoci i na ublinkávání. N2 malá vypila taky malinko a po tomhle se může utlouct. Vypije 200 úplně v pohodě a dýl vydrží. Dej vědět jak jste dopadli 🙂

jaku
8. kvě 2008

Gabco, tak jsem po dlouhém shánění sehnala malé balení sunaru, dnes jsem Onďovi dala a bohužel u nás to je fakt tou záklopkou- vylítal skoro celý ven... 😒, je to na něj řídký . Takže se opět vracíme k nutrilonu AR. Musí mít mlíčko zahuštěné a navíc musí mít i savičku pro novorozence 0-4m( používáme mamm), když měl větší dírku tak blindil taky víc.

gabca1
8. kvě 2008

jaku - škoda 😒 Tak snad si na ten Nutráč zvykne.

jaku
8. kvě 2008

Gabco už je to s tím nutráčem lepší, asi si zvykl, ale má pořád po něm brzo hlad. Když zvýším dávku, blinká. Potřebujem čas. A ten Sunar tak krásně voněl... 😉

gabca1
9. kvě 2008

Jaku - Sunar je chutnější. škoda, že to nevyšlo viď?

ivulinda
9. kvě 2008

leni prosím tě od kdy si začala dávat polívky,od 4měsíce???a kdy štávičky??

lenkazdenek
9. kvě 2008

Leni myslím že klidně od ukončeného 4 měsíce,pokud jste byly na um . Šťávičky bohužel neporadím,sice na lahvičkách píšou od uk 4 ,ale já si zatím netroufla

ivulinda
9. kvě 2008

leni jj jsme na UM od začátku narození.moje dr.říkala,že se muže začít od 4měsíce s polívečkama,ale o štávičkách mi nic neříkala.myslím takové ty z jablíčka,mrkve atd...už dáváš masíčko i zeleninku že??? 🙂

lenkazdenek
9. kvě 2008

ivi,tak to v pohodě dávej polívčičky,teda po uk 4 měsíci tzn v den kdy malý budou 4 měsíce 😉 jinak dobrý recepty na příkrmy jsou na vaříme dětem.cz 😉 jj my už dáváme maso zeleninku a i ovocíčko . Jinak banán je prý jediné ovoce co můžeš dát tepelně neupravené dítěti od 5 měsíců 🙂

jaku
9. kvě 2008

Gabco, jojo, škoda, vůně a chuť dětství 😀 , no jo, má ho manža do kafča.... 😉
Porovnávala jsem složení a je to hodně podobný nutrilonu, dokonce má víc vitamínů. Tak třeba někdy dýl....

gabca1
9. kvě 2008

Jaku - určitě ho vyzkoušej dýl, já už ho jednou zkoušela dávat Julince, když jsem začínala dávat UM a nevyhovoal nám, protože jí ucpával a ona byla malinká a špatně kakala převážnějen s rourkou. Tak jsem zkusila Nutrilon a OK. Teď jsme se vrátili kvůli tomu N2 ten tedy nee. Jo a taky jsem zkoušela Hami a taky jí ucpávalo, ale chuťově taky dobrý 🙂

ivulinda
10. kvě 2008

leni díky za rady 🙂 😉 !a co malá???

dagmik
11. kvě 2008

holky, poraďte mi někdo prosím. Náš prcek se přestal budit brzy ráno a tím pádem my na celý den zbyly jen 4 dávky Nutrilonu. Používáme stále ještě jedničku, protože s příkrmy jsme začali teprve nedávno a zatím sní jen malou skleničku a někdy ani to ne. Jinak mu dávám na jednu dávku 180 + 6 odměrek...tak se chci zeptat, jestli myslíte, že bych ty dávky mohla zvýšit. Na krabici je psáno, že jich má být 5, aby vypil 1l denně. Takže buď musím někam zařadit během dne ještě jednu dávku nebo jsem právě myslela, že ty dávky zvýším. Poraďte prosím.Díky.

lenkazdenek
11. kvě 2008

Dagmi,já myslím,že by to mohlo stačit když má ještě navíc příkrm 😕
Ivulinda,malá je v pohodě,teď ji učím pít z hrnečku,ale zatím ji to moc nejde 😅

jaku
11. kvě 2008

Dagmik a snesl by ti víc? Nebolelo by ho bříško? Já bych to asi zkusila zvýšit napřed jednu dávku a kdyby ti to vypil tak i ty další, ale určitě dodělej 1 a kup už 2. Mě na nutrilon lince říkali, že 1 je do ukončeného 6.měsíce, příkrmy už máte - my začali s 2 po necelém týdnu od zavedení příkrmů- tak mi to radila dr. , tak bych jen dodělala být tebou balení a novou už dala 2.

dagmik
11. kvě 2008

nj holky, ale z těch 4 dávek je právě už jeden příkrm a tam mu mám vlastně už taky snižovat tu dávku mlíka, což snižuju, ale nevím....no myslím,že by víc právě snědl...někdy právě když to dopije tak trochu pláče, tak fakt nevím...jinak tu dvojku už mám koupenou, ale trochu se mi do ní nechce...jste tu někdo psali, že po ní bolelo bříško a hlavně je tam zas nějaký jiný to dávkování, že?

jaku
11. kvě 2008

To jo, my ,měli po té 2 problémy, ale Ondra má odmalička problémy s prdíkama, zácpou a blinkáním, což je dost blbá kombinace. Trvalo to tak 14 dní než si zvykl, teď už je to vcelku dobrý. Mě teď taky začal spát celou noc, ale přes den pije tak po 2,5h, protože jak blinká, tak toho najednou nesmí vypít moc, proože by to letělo ven. Takže pokud ti malej neblinká, zkus mu dát víc. My museli přejít na tu 2 i z toho důvodu, že Onďa pil čím dál víc, ale po tom množství blinkal, té 2 stačí menší dávkování. Na té krabici 2 píšou, že dítě 5-6 měsíců by mělo vypít tak 800 ml za den.