Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

lili03
17. říj 2008

Ahoj maminky, nepročítala jsem diskusi, protože mám hrozný fofr, ale chtěla bych se zeptat, co znamená, že převařená voda se nemá opakovaně používat? Na Nutrilonu jedna je to napsané, tak mě to zmátlo, jestli to znamená, že mám převařit vždy jen potřebnou várku (60ml) a smíchat s Nutrilonem, nebo můžu převařit více vody dopředu a pak ji ohřívat v hrnci? (stejně ohřívám i odstříkané z ledničky) V návodu je napsáno, že ji mám nechat zchladnout asi půl hodiny a pak smíchat s Nutrilonem, což je dlouhá doba. Většinou to rovnou naleju do lahvičky a chladne to kratší dobu, třeba 10 minut, ale jestli to má opravdu 40 stupňů, to tedy nevím. Je třeba to opravdu míchat ve 40 stupňích, když je to studenější, rozpustí se to dobře? Většinou to rozpustím v odhadnuté teplotě, abych to pak mohla rovnou podávat.
Zatím jsem doma pár dní a trochu tápu, bojím se, aby se hlavně ten prášek dobře rozpustil a nezpůsobil prckovi nějaké komplikace.
Jo a ještě otázečka, za jak dlouho jste se dostaly (miminka🙂 ) na svou porodní váhu?
Díky L.

theresa
17. říj 2008

Ahoj holky, malej nám přibírá na Nutrilonu jako hrom. Dáváme Nutrilon HA 1 a malý když se narodil měl 2,23kg, spadl až na 2,05kg a teď má 2 měsíce a 2 týdny a váží 5,36kg. Holky kdy miminka zpomalý v příbírání? Já už malýmu nemám ani co oblíct. Teď jsem mu koupila krásnou kombinézku v Nextu a myslím, že mu bude za měsíc malá.

kaca26
17. říj 2008

Ahoj lili. Teda já nevím jak ostatní, ale já mám normálně vodu převařenou v termosce a když má malá hlad tak jí normálně naliju, smíchám s nutrolonem a hotovo. My máme nutrilon proti ublinkávání a není problém s rozpuštěním. A s tou váhou: neboj ta váha se náramně rychle spraví ani nebudeš vědět jak a budeš muset kupovat nové hadříky. 😉

thereso: malá mi přibírala každý měsíc o 1200g a teď na poslední poradně už to bylo jenom o 600. Takže se to u nás pomalu zastavuje. 😀

cerstvamama
17. říj 2008

Já mám převařenou vodu v lahvích v lednici. Každý večer si to připravím na druhý den. Vždycky vyndám lahev, ohřeju v mikro a pak přidám Nutrilon. Podle mně tím je myšleno, že se jednou převařená voda nemá znovu převařovat.
Když jdu koupat, tak smíchám v lahvi studenou vodu s Nutrilonem a lahev vložím do hrnku s horkou vodou, po dobu koupání to lehce zchladne a po koupání můžu rovnou krmit (mrňousek vyžaduje okamžitě po vyndání z vaničky jídlo) 🙂

theresa
18. říj 2008

kaca26: A kdy nebo spíš v kolikati měsících jste meli poslední kontrolu? 😵

kaca26
18. říj 2008

theresa my byli naposledy 8.10...no a má 7800g. 😀 .sice je cvalík po nás, ale podle Dr. je to v pořádku. 😅

kraste
18. říj 2008

ahoj holky,
cerstvamama: voda se nemá ohřívat v mikrovlnce, ani žádné jídlo. Mikrovlnka ohřívá nesouměrně. Já používám buď vodu z termosky a nebo vyloženě ohřívačku.

cerstvamama
18. říj 2008

kraste
Já vím, musíš to důkladně prokvrdlat, pak je to ok.

motylek
19. říj 2008

Já taky ohřívám v mikro vodu, a je jasný, že když tam pak nasypu nutráč, tak to musím promíchat a tím se i ta voda souměrně ohřeje 😉

jandalinka
26. říj 2008

Ahoj.Může mi někdo poradit!? 😒 Koupila jsem Nutrilo3v domnění,že je od ukončeného 11.měsíce,ale v lékárně mě paní upozornila,že firma Nutrilon3předělela a je až od ukončeného 12.měsíce,tak teď nevím,zda ho můžu dát malé o měsíc dřív.Za 14dní nám bude rok.Ten měsíc asi nehraje takovou roli co myslíte?! 😒

cerstvamama
26. říj 2008

Já myslím, že se nic nestane. Moje doktorka říkala, že ty údaje jsou orientační. Bavily jsme se sice o dávkování, ale tohle si myslím bude stejné. Vždyť dva týdny nehrajou takovou roli.

jandalinka
26. říj 2008

no jo,ale píší od ukončeného 12.měsíce,takže to je pro nás až za 1,5měsíce.Ale také myslíž,že je to orinetační.dík. 🙂

cerstvamama
26. říj 2008

Jé, tak to se omlouvám,vždycky jsem byla na štíru s počítáním těch měsíců. Myslela jsem, že když jste 11+2 tak vlastně běží 12. měsíc a ukončený bude za 14 dní, kdy začne běžet 13. Ale fakt se v tom ztrácím, i v těhotenství jsem pořád nevěděla v kolikátým jsem. Pokud je to měsíc a půl tak bych zavolala doktorce ať ti to buď posvětí nebo ti to zakáže 😉

kaca26
29. říj 2008

Ahojky holky..Mám dotaz: taky Vám to dělaly děti, že se budily v noci hladem i přes to, že byly řádně nakrmeny? Dáváme malé na večeři mlíčko s rýžovou kaší, vypije 250ml a okolo jedné v noci se vzbudí, že má hlad. ☹ To ji dáme nutrilon 1 a stejně se vzbudí okolo 6 ráno. Nevím už jsme jí zkoušely dát méně, ale jako by to poznala a dožadovala se své dávky. 😖 Už nám Dr. řekla, že máme přejít na nutrilon 2, ale jí to nestačí, ikdyž jí přikrmuji. Sice jenom na oběd, ale je to pro ní nějak málo. Tak nevím. Nechci jí přežírat, ale zase nechci, aby měla pocit hladu. 😢 Co by jste mi poradily? protože u kluka jsem toto nemusela vůbec řešit. Ten byl úplně suprový.

theresa
4. lis 2008

Ahoj holky, chci si objednat na netu nutrilon, ale nejsem si jistá, jestli tento co nabízejí je Nutrilon 1 HA : http://www.lekarna.cz/nutrilon-1-ha-400g/
Nejedná se náhodou o jiný Nutrilon? Předem díky za pomoc.

cerstvamama
4. lis 2008

No takhle to balení normálně nevypadá. Ale třeba tam mají jen blbou fotku.

kaca26
5. lis 2008

theresa: já kupovala nový nutrilon ar. když jsem volala na info tak mi paní řekla že se už začaly dělat nové podle eu. protože v těch starých prý bylo více bílkovin a cukru. 😒 tak to je asi už ten nový.

kopcik
5. lis 2008

theresa: to už jsou nové balení. u nás už je mají tak 2 měsíce

alishia
6. lis 2008

delaji nove nutrilony jo?.) to je dobre vedet. a to plati i pro ha nutrilon?

jitdan
19. lis 2008

Ahojky, jsem tu nová a mám na vás dotázek 😕
Hned týden po porodu jsem dostala akutní zánět močového měchýře a nasadili mi antibiotika a já začala ztrácet mléko a malý svojí váhu ☹... Takže se k MM nasadil UM-Nutrilon HA1, ale to způsobovalo koliky a tak se změnila UM na Nutrilon Comfort a bylo to lepší, ale kombinace UM s MM mu nedělala stále dobře a tak jsem musela přestat úplně kojit ☹ ☹ (on tedy měl ze mě jen 20ml). A zůstali jsme jen na NU Comfort a bylo po problémech.
Teď jsou malému přesně 4 měsíce a Dr. říkala, aby jsme na č.1 vydrželi co nejdéle a při hladu dávat kaši. Koupila jsem tedy Nutrilon-první kaše (mléčná-rýžová) a teď se chci zeptat.... V noci se mi začal budit hlady a tak ji chci začít dávat zatím jen na noc. Ale nechce se mi ještě lžičkou... Lžičku chci trénovat ve dne a né v noci 😀
Dáváte tyto kaše také do flašek?? Mám to víc naředit vodou než píšou?? Kolik asi vody a kolik kaše?
Malý teď pije toho Nutrilonu 5x-6x 200ml. Díky........... !!!!!!!

kaca26
20. lis 2008

jitdan:
Ahojky. My dáváme malé mlíčko s kaší od nestlé na noc. Sice je to dražší (dvě krabičky stojí 60 korun ),ale zase malé to moc chutná a sní toho 250ml. Normální kaši jsem ji zkoušela dávat, jak naředěnou,tak na lžičku a nechtěla ji.

jitdan
21. lis 2008

kaca26: já mám kaši od Nutrilonu (225g) a stojí 80,-Kč 😲
Mně vypil 50ml z flašky a pak asi 50ml snědl na lžičce.... Uvidíme dnes. Bude to 2.pokus 😉

theresa
21. lis 2008

Holky kolik Vám pili mimča v 3,5 měsících? Já teď dávám maléme 150ml voda + 5 odměrek mlíčka HA 1 a dávám mu 5x denně. Mám pocit, že má hlad. Váží totiž teď už 6,5kg, tak nevím jestli mu nepřidat. Doktorka mě pořád straší, že z něj bude otesánek. A hlavně mi radí, abych už přešla na HA 2, to nechci, protože si myslím, že má na to malý do ukončeného 5. měsíce čas.

motylek
21. lis 2008

Dvojku mu v žádným případě nedávej, pokud přibírá, tak se dvojka doporučuje až od 6. měsíce, my už ji sice pijeme, ale dlabeme zeleninku a masíčko.

theresa
21. lis 2008

motylku a jak to, že už dáváš zeleninku a masko? To už jde tak brzy? Myslím, že ten náš šikula by si už taky dal. Zatím mám koupenou jen kaši Sinlac.

motylek
21. lis 2008

Dávám od ukončeného pátého. Maso budeme mít zítra poprvé, má 5 a půl měsíce, takže jsme dávali 14 dní jen zeleninu, snáší ji velice dobře 😀 , takže zítra přidáváme masko.

dajahu
24. lis 2008

Můžu mít dotaz? Vím, že k přípravě um. výž. je vhodná teplota 40st. Nevíte někdo, jaká je vhodná teplota k pití pro mimčo?

davulinek
29. lis 2008

Ahojte holky,chci se vas zeptat,jak ted zmenili nutrilon a vlastne 2 je od 6 mesice.Co je ted v te 2 navic?Ja jsem se divala na 1 nutrilon stare baleni a nove baleni a absolutne nic navim jsem tam nevycetla.Ja uz jsem i zavedla prikrmy,tak myslite,ze bych ho malymu mohla dat od ukoncenyho 5 mesice?Jo a jeste se chci zeptat jake to je-ta 2?Jestli je nejak jinak ochuceny?Diky moc za odpovedi.

motylek
29. lis 2008

Já ji dávám, od 5. měsíce, starý byl od pátého, podle mě museli změnit krabici.

davulinek
29. lis 2008

motylek:takze to nevadi myslis,pac ted je tam napsany od ukonceneho 6 mesice.Ale taky myslim,ze jen pozmenili skatule.A jakou to ma chut?