Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

makkyy
29. kvě 2008

Kacamar, spíš víš vše co potřebujeme 😉

patricien
30. kvě 2008

Ahoj makkyy
koj.voda by se měla převařovat..ale pokud to prckovi nevadí ......jukni na nálepku na nich to píšou ale jinak dělají koj.vodu FROMIN a ta se převařovat nemusí.... prodávaj ji v Tesku i v Intersparu .

sisstin
30. kvě 2008

kinsli: ale hladová=zelená stolice je jen při kojení 😉 zelená při UM je v poho 😉

lenkazdenek
30. kvě 2008

My používáme horský pramen,ale po převaření byl nahoře takovej humus 😒 nakonec jsem se dověděla,že se převařovat nemá 😅

kacamar
30. kvě 2008

lenkazdenek, tak to jsi mě uklidnila. Taky máme Horský pramen a nepřevařujem....

ankili
30. kvě 2008

patricien: díky za odpověď, budu tedy asi raději nejdřív ohřívat a pak dávat nutrilon. Zatím jsem to dělala opačně, vodu mám převařenou o pokojové teplotě.

patricien
31. kvě 2008

Ahoj ankili, pokojová teplota vody je v pohodě 🙂

danca27
31. kvě 2008

ahoj holky prosím poradte včera se mi přestalo dělat mlíko teda spíš je to tak, že jsem ještě předevčírem odstříkala jen z pravýho prsa 120ku a včera už jen celý den kole 60ti pro malýho to bylo málo pije 90-100 máme 4 kilča to je jasný, takže manžel jel v noci koupit Nutrilon AR páč blinkáme.Máme doma i Nutriton na zahuštování MM a ten nutrilon je málo hustej když odstříkám mlíko tak mu do toho dám vodu a dodám do toho ten Nutrilon a do toho ještě 1 odměrku Nutritonu...může se to takhle dělat nehrozí něco?....Díky moc za rady...at ho nepřeplácám ..zatim od včera OK....

ivulinda
31. kvě 2008

danca27 to bys určitě neměla,takhle dělat!to mimčo je na to moc malinké a bud ho tím zacpeš nebo možná i hůř!!Nutrilon se dává podle odměrek a to musíš dodržovat...Takže tvoje aplikování není fakt dobré takže to raději nedělej!

jaku
31. kvě 2008

Danca27, taky jsme blinkací 😝 . Teď už jsme jen na UM, ale donedávna jsem taky kombinovala odstříkané a nutrilon AR. Rozhodně bych to takhle nedělala. Odstříkávala jsem a dávala do lednice- slévala to co jsem odstříkávala a když to bylo na celou dávku tak mu to pak dala-ale do 24h se to MM musí spotřebovat nebo uchovávat v mrazáku. Zahušťovala jsem MM nutritonem,menší dávkou než bylo napsané, protože ho po tom tlačil žaludek. A blinkal stejně i s nutrilonem AR, najednou v půlroce to téměř vymizelo, i když i teď jsme na AR. Jinak jsem si taky nechávala to MM na večer nebo spíš na noc a nezahušťovala, v noci jak se nemlel, tak neblinkal. Dokud byl Onďa malinkej, tak jsem i na to málo zkoušela homeopatika na podporu laktace,pila kojící čaj a i hodně jiných tekutin. Bohužel se nechytl s kojením , takže byl pořád jen na odstříkaném, a když mimi nesaje, klesá laktace tak je to pak problém. Držím palečky, dej vědět jak pokačujete! 😉

lukin
31. kvě 2008

danca: Jakto, že jsi "ztratila" mléko? Neměla jsi nějaký stres nebo moc námahy? Pokud chceš kojit, tak ho hodně přikládej. A neznamená, že když jsi málo odsála, tak že máš málo mléka. Mě občas taky nejde odsát moc, jen tak 10 ml, ale jak dám Nati rovnou, tak pije hodně. Takže to může být i tou odsávačkou.

No a pak moc nechápu, proč nedodržuješ to, co je napsané na obalu. Snad bude vše v pořádku 🙂

danca27
31. kvě 2008

děkuju moc..já proste nevěděla co už dělat jojo máme ted stres manžel jde na ozařování a já jsem šíleně unavená...měli jsme prdlajzentak málo spaní ..bručel a mručel ale dneska už je to lepší i když jsem mu to zahuštovala atd,..jak už jsem psala...na obalu co je napsáno to přece dodržuju jen jsem nechtěla aby se mi udusil v noci tak jsem to zahustila páč to AR je hodně vodový a šlo mu to nahoru tak jako tak...zkusím to odstříkat přiložit a prostě ho vážit tak jako doted protože on si vycucnul hrozně málo☹...třeba to taky může být tím jak měl prujem☹....

danca27
31. kvě 2008

odstříkávám rukou odsávačku mám a tu mám na dvě věci... ☹

danca27
31. kvě 2008

jaku děkuju moc takže asi znáš slovo dušení?...no prostě děs a hruza takže jo vlastně to jsou k tomu všemu nervy taky ...

jaku
31. kvě 2008

Jasně, hlavně když byl Ondra hodně malinkej- vdechnul mi mléko když mu byl asi týden, máme monitor dechu a tím jsem o dost klidnější. Taky jsem měla odsávačku a též mi byla na nic, prostě šlo to jen ručně-pěkná makačka, taky jsem si takhle dost zničila ruce a záda.Pak jsem odsávačku používal jen na stimulci aby se zvýšila tvorba mléka a doodstříkala rukou. Ale bylo to náročné jak časově tak fyzicky. Je mi moc líto, co zažíváš za stresy, nemáš to jednoduché. Moc držím palečky ať všechno dobře dopadne!!! 😉

lu777
2. čer 2008

holky, jaký je rozdíl mezi Nutrilon Extra a Nutrilon Good night? 😕

Extra používám., kombinuju s Comfortem kvůli bříšku.. teď koukám, že je i ten Good night.. tak nevím estli by ho to víc zasytilo na noc..

jakou máte zkušenost?

makinka.1
2. čer 2008

Ahoj holky,zacinam s nutrilonem,na obalu pisou,ze se nespotrebovany mlicko musi vylejt.Ne,ze bych byla skudlil,ale on mi nevypije vetsinou celou davku a treba za pul hodinky,kdyz mu slehne by to dorazil.Muzu mu to jeste dat nebo musim udelat novy?Dekuju za odpovedi.

ivanky
2. čer 2008

já si myslím,že když to najednou nespapá to vůbec nevadí klidně to můžeš za půl hodinky klidně dát!
mělo by se to spotřebovat do dvou hodin!Já to taky tak dělám!Ale věčinou musím ještě přidělat 🙂

makinka.1
2. čer 2008

Tak to je fajn,dekuju za odpoved. 😉

makkyy
2. čer 2008

Ahojky,chtěla jsem se zeptat,kolik čaje dáváte k Nutrilonu.V tomto vedru totiž malý pořád mlaská, že má hlad a tak mu dávám čaj.Ale 100 ml,jak je psáno na krabici, na den nám nestačí.Může více čaje nějak uškodit?

ivulinda
3. čer 2008

makkyy já dávám naši malá 2x za den čaj granulovaný a taky 100ml.a uškodit to nemuže

makkyy
3. čer 2008

Děkuji ivulindo, měla jsem totiž obavy, zda mu tím nebudu nějak škodit, ale co naplat, když má takovou žízeň 🙂

ivulinda
3. čer 2008

Děti v tomhle horku pít musí a nesmíš se dívat na to jestli 1xdenně nebo i vícekrát...Prostě pít a pít 🙂

sisstin
3. čer 2008

tak my museli přestat pít tu granulovaný, pže je asi atopik a tyhle čaje jsou plný kyselin 😒 ale chlastal to na kýble, klidně 600ml za den..ty dětský sáčkový mu teda zatim moc nejedou..dneska vypil jen 60 😕

ivulinda
3. čer 2008

malá pije i sáčkový

lu777
3. čer 2008

holky, fakt nikdo nepoužíváte ten Nutrilon Good night?? 😕

nějak nemůžu vykoumat v čem je rozdíl proti Nutrilon Extra.. nevím jestli na něj na noc přejít nebo ne 😕

sisstin
3. čer 2008

lu: ten Extra by měl být na zasycení, ale ten Good night spíš na zklidnění 😉 ale prej nic moc 😝

lu777
3. čer 2008

aha.. a co takhle něco na zasycení a zklidnění zároveň, to by se mi šiklo 😀

chjo, eště že jí jen jednou.. akorát že u nás teď krmí taťka, protože mi bylo z únavy už špatně.. tak mi je ho líto.. zkouším mu snižovat noční dávku po kouskách a pak to zkusím odbourat úplně.. oplácanej je dost a doktorka mi na to řekla, že je to buzení na jídlo teď prej už zvyk..
tak nevím, ale začíná mi připadat, že má pravdu, protože se budí plus mínus pět minut v noci.. ať vypije a sní během dne cokoliv 😅

tak asi ten Good night nebudu zkoušet.. stačí že mícháme dva Nutrilony a do toho začínáme s tou kaší.. chudák dítě, má toho dost 😅

patricien
4. čer 2008

Ahoj lu777
používala jsem nutrilon good night , píší tam že díky zvýšeny sytivosti bude dětátko vnoci klidnější .... ale vubec mě to teda nepřišlo že by líp spal budil se stejně ....(.ale každy dítě má jinou potřebu ).
ted mu dávám Hami Hajaja a je klid ...a dokonce je levnější o 100,-

anchsunamun
4. čer 2008

lukin ráda bych ti dala za pravdu, ale mám jiné zkušenosti.Odsávačku jsem měla velice kvalitní.Zvládala jsem to sní fakt dobře, ale mlíko se mi ne a ne tvořit malého jsem měla u prsa každou hodinu.Častěji to ani nešlo. Malej stejně křičel hlady.Po odsání jsem místo mlíka měla obarvenou vodu bylo přes mlíko ve flašce skoro vidět.Tak jsme začaly s dokrmováním Nutrilonem.Dále jsem odsávala abych mu dávala aspň napít.Pak se vytratilo i to.Musela jsem odsávat z obou prsů a to mi dalo max150 pak 120 a šlo to níž a níž a to jsem si musela dávat tak 8 hodin pauzu abych vůbec něco vyždímala. Zkoušela jsem to i ručně odstříkat jak nás učily v porodnici, bylo to stejné už jsem měla prsa samou modřinu jak jsem se snažila něco ze sebe vydat.A to jsem nebyla ani stresovaná ani namáhaná.