Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

gabca1
16. dub 2008

janicka - neboj, miminkám většinou UM chutná. Kdyžtak změníš značku.
Jandalinka - já bych to míchla. Je to jenomhustější Nutroš, když se koukneš na složení.

lenkazdenek
16. dub 2008

Jandalinka,já bych to taky asi nemíchala

ivulinda
17. dub 2008

jandalinka já bych to taky nemíchala to se nemá míchat!!!

jaku
17. dub 2008

Já bych to taky nemíchala.Možná bych zkusila koupit nemléčnou kaši a zkusit do ní to zamíchat, ale nevím zda by to už pak nebylo těžko stravitelné.Nebo udělat tu kaši řidší a do toho to zamíchat.

jandalinka
17. dub 2008

Díky za odpovědi.Včera jí trochu zachutnal,tak snad to už bude lepší 😉 Ale neodvažovala jsem se to namíchat,ať nemáme nějaké bolení. 😢

ivulinda
17. dub 2008

jandalinka myslím si,že kdybys to smíchala tak mi mohla mít malá i zácpu nebo bolení bříška ☹ a to by asi nebylo dobré

bramburka
20. dub 2008

holky, nechce se mi to tu moc číst, malý je 5,5 měsíce, týden jí zeleninu, ale moc jí to nejede, jinak kojim a 1x-2x denne dostane nutrilon - mam teda dat 2 nebo jeste koupit 1?

jabber
20. dub 2008

bramburka - od 5. měsíce už je dvojka 🙂

jandalinka
21. dub 2008

Bramburka:nám zbyl Nutrilon 1,poněvaž jsem ho měla koupený brzo a nepotřebovali jsme ho a i když malé je přes 5.měsíců,tak ho dopotřebovávám.Přece ho nevyhodím 😝 .Jinak už najíždím na 2.
Jo a někdo tu psal,že Nutrilon 3 neexistuje,ale na krabici mám napsané,že ANO.Z 2 pak přejít na 3 při dosažení 11.měsíců. 😉

bramburka
21. dub 2008

dik za odpovedi, nekde jsem totiž četla, že když se jen dokrmuje, má se dávat 1, ale je fakt, že my už tuzeleninu jíme, tak já dám tu 2 a mam dat menší dávku, jo? Ona ted pila na noc 180 ml, tak kolik mam dat?

jabber
21. dub 2008

maly_strom - díky 🙂 . Ono jí to asi po dvou dnech přešlo, tak nevím jestli to bylo tím anebo to byla jen náhoda 🙂

jabber
21. dub 2008

jandalinka - to jsme se ale bavily o Nutrilonu 3 Comfort, normální Nutrilon 3 samozřejmě existuje 😉

lenkazdenek
21. dub 2008

Xeni dej jen 120

bramburka
21. dub 2008

ok, uvidim kolik toho dá, mám jeste 2 davky 1... tak za 2 dny dám echo.

ivulinda
21. dub 2008

🙂

pekkra
21. dub 2008

Holky Nutrilon Comfort 2 se může dávat až do 3 let 🙂

jandalinka
21. dub 2008

jabber:tak to se omlouvám,nějak jsem nezaregistrovala,že se tu psalo a ptalo o Nutrilonu Comfortu 😉

jabber
21. dub 2008

pekkra - aha, no tak vida! 🙂 . My ho každopádně ale dávat nebudeme, koupila jsem ho jak měla ty problémy s nadýmáním a je to tak hnusně hořký, že to vůbec nechce, což se ani nedivím, já bych to taky nejedla 😅 . Takže letěl do koše 😀

jandalinka - však se nic neděje, v pohodě 😉

janickabez
27. dub 2008

ahojky a jak je to s nutrilonem 2 začíná se od té 120? tam je uvedeno že na 5-6m se má vypít 800 za den, no to nedáme ani omylem,u N1 jsme byly zvyklé na 180+6 UM 3x denně + 1 zel. příkrm + večer kaše...v noci mi spí celou noc, takže nepapá a kdybych začala u N2 tou 120+4 tak nevypije ani polovinu denní doporučené dávky.....??? nevíte jak to je...

lenkazdenek
27. dub 2008

Jani,mě napslay z nutrilon linky,že je jedno na jaký dávky to rozdělím,ale aby vypila tu doporučenou dávku 😉 ,naše toho taky tolik nevypije

janickabez
27. dub 2008

Leni díky za info

jaku
27. dub 2008

My jsme najeli minulý týden na příkrmy a od víkendu dávám nutrilon 2 jak píšou 120 ml, dr. mi říkala, že ještě nepotřebuje jiné tekutiny, pít mi čaj nechce , ale připadá mi, že má míň tekutin než měl - pil přesně jak psala Janickabez-180ml- jak to řešit? A hlavně po tom nutrilonu 2 zase o dost víc trpí na prdíky, my se z toho nikdy nevyhrabem - je to možné, že to dělá ten nutrilon?dala jsem 2 prot, že té 1 vypil víc jak list denně a měl pořád hlad-máme protiblinkací AR a zvyšovat dál množství na jednu dávku nešlo, protže to pak blinkal.dík za rady

janickabez
27. dub 2008

JÁ DÁVÁM I ČAJ I ŘEDĚNý SLABŠÍ ŠŤÁVIČKY (ups caps lock pardon 😅 ) malá pije ráda, vytáhne mi i 300ml tekutin ( jiných než mlíko) za den, sice víc čurá, ale je to vodička, žádný nevoňavý žlutý čurání, myslím, že je to zdravější jak bez pití, já jsem zase četla, že UM je považováno za jídlo ne za pití....bříško nás bolelo jen poprvé s N2, ale spravil to babycalm...jaku asi to dělá ten nutroš.....ještě když máte antiblinkací je asi husčí...

já se budu řídit tím jak psala Lenka doporučeno denní dávku rozdělím podle našeho papacího harmonogramu 😀 takže budeme zase na té 180+6 a postupně snižovat UM a přidávat příkrmy..... tak jak je to v té tabulce na krabici....

lenkazdenek
27. dub 2008

No holky ona je ta 2 sitější,mě třeba dří pila té 1 150 6x denně a tu 120 jsem ráda,že do ní dostanu 😅 každopádně to má dávat dohromady 800ml ,což je 6x 120 5x 150...... 😉
JInak my během dne taky pijem čajík ,ale spíš na prochajdách ,to má často žížu 🙂

janickabez
27. dub 2008

no já bych to do ní musela lít po 200 a víc 😅 , jíme 5x denně a z toho jedna zelenina a jedna kaše (do UM) a sem tam odpoledne místo jednoho UM jídla dáváme ovocnou přesnidávku...takže fakt nevím ....800 prostě nedáme...

ivulinda
27. dub 2008

Holky sice se nás to moc netýká zatím,ale od kdy se přestává dávat UM na večer???DÍÍKY 🙂

janickabez
27. dub 2008

Ivi to nevím, zatím jen vím že v 11 měsících se přechází z N2 na N3 😎

lenkazdenek
28. dub 2008

Já dávám večer většinou kaši a pak když chce ještě mlíko,ale prej se počítá i to mlíko z kaše a pokud občas malý uvaříš zeleninovou kašičku s um tak se to počítá taky 🙂

janickabez
28. dub 2008

já večer dávám taky kaši tak to by byly 4 porce UM, zeleninový příkrm bez UM

ivulinda
29. dub 2008

my totiž od příštího měsíce už mužeme papat polívečky říkala dr.a nevím jestli i přesnidávky.ale asi jo že?