Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

majkeela
7. říj 2007

Normální je nekakat i déle u plně kojených dětí. Já jsem to řešila od 5 dne a moje mudra mi řekla, že mám dát heřmánkový čaj mezi kojením a pokud se ani tak nevykadí tak 1/8 glycerínového čípku. Pak jsem to řekla laktační poradkyni se kterou jsem tu moji laktační krizi řešila a ta se zděsila. Říkala, že měla mimi, které nekakalo 9 dnů a žádná hrůza. Prostě to neřeš a kdyby bylo nejhůř, tak zkus teploměr do zadečku - to může taky pomoci. Pak jsem ještě zkoušela jíst sušené švestky - na mě to působí velmi projímavě a říkali mi, že budu mít i projímavější mléko. Faktem je, že v den, kdy jsem to začala jíst se mi malá vykakala. Bylo to ale asi po 2 hodinách tak nevím, jestli se to vůbec do toho mléka dostalo.

xjanex
7. říj 2007

Tak to bych nevěřila co ty mimča vydrží 😀 ,tak zatím ji bříško nebolí tak uvidíme co z toho bude,ty umělá mlíčka teda nadělají paseku,hrůza...já se teda snažím jí dávat jen na noc max. ještě jednu dávku v noci,bez toho by mi vůbec nespinkala,jinak kojím,tak jsem ráda že nejsme úplně odkázané na umělé mléko 🙂

nikka.vo
7. říj 2007

To si asi dělají srandu, že Nutrilon zdraží, ne? Už teď nad tou cenou pláču 🙄

Teď si rvu vlasy, že jsem si tenkrát nekoupila víc balení, když to staré vyprodávali a stálo o polovinu méně 😠 ... myslela jsem si najivně, že jsem jich koupila dost 😒

Zbytečně si teď člověk musí koupit nové ,,super,, krabice s uzávěrem a náhradní balení nemají - to je hodně ekologický 😲 😲 😲

Přemýšlela jsem, že přejdu na Bebu, ale když píšete, že po ní děti měli zácpu, tak asi zůstanu u toho Nutrilonu, ale teda... 😠 😠 😠

mady
7. říj 2007

Ahojky všem!
Tak já jsem při kojení měla taky problémy se zácpou. Teda malej 🙂. Nejdéle nekakal 10dní. Ale jak se tady psalo u plně kojených je to vpohodě. Pak jsem začala s příkrmem na noc a kakal po 7 dnech. Jó a hlavně jak tady majkeela doporučovala teploměr do zadečku tak to v žádným případě nedoporučuji. Hodně jsemo tom četla a nemělo by se to. Existuje na to rektální trubička stojí v lékarně 14Kč a je to gumová rourka a pomáhá úplně superně.

No jinak já jsem teď z Nutrilonu přešla na Hami a malému je to úplně fuk. Ale malej má už skoro 7 měsíců. Bohužel jsem dopadla tak že mám pořád mléko a už 4 den nekojím. Malej začal odmítat prso a když jsem ho umluvila tak mě něklikrát kousl. Moc mě to mrzí ale odstříkavat už nebudu když už má skoro 7 měsíců 😉

housenka
9. říj 2007

Jestli můžu poradit, tak pokud maji vaši broučkové problémy s prdíkama a dáváte umělé mlíčko, zkuste ve vodě svařit trochu kmínu. Doporučila mi to doktorka a je to super. Malý krásně prdíkuje a je spokojený. A co se týká té zácpy po Nutrilonu, my jsme s tím taky dost bojovali. Ale doktorka nám poradila kapičky Baby Calm a je to bezva. Nejsou sice na předpis, ale stojí asi 120Kč na dva týdny, takže pohoda. Malý teď kaká pravidelně jednou denně a je bez kolik a krásně spokojený..

kalo
15. říj 2007

Holky, jak se jmenuje ten Nutroš proti blinkání a jakou s ním máte, prosím zkušenost???? Máme teď HA, ale malá začala skoro po každém jídle blinkat (docela dost), tak bych vyzkoušela tenhle speciální... Diky!

macek13
15. říj 2007

ahoj. mi máme nutrilon AR 1 a od té doby co ho máme, tak jsme ani jednou neblinkali. je hodně hustý, tak máme i dudlík s větší dirkou. jsme moc spokojený.

kalo
15. říj 2007

Díky Macku13...a kaká po něm Ivánek dobře? My s tím trochu zápasíme, malá kaká tak jednou za 4,5 dní a to 2 dny před tím se dost trápí...ale ono je to možná tím, že já ji většinu dne kojím a Nutroš jí dávám jen 2x denně nebo občas, navečer ji tím po kojení "dorazím".
Ale jestli, když je hustší, tak jestli jde pak dobře ven 🙂 ???

macek13
16. říj 2007

kakáme 1 až 3x denně, ale bereme babycalm, který podle mě tomu asi pomáhá. je pravda, že třeba u comfortu jsme s tím měli dost velké problémy a to má být mlíko na zácpu. tak uvidíte.

kupinka
16. říj 2007

Ahojte holčiny. Jelikož jsem se tady dočetla,že má nutrilon podražit,tak jsme zkusili Bebu. No,a je na prd. Malý celou noc tlačí a pak vykakal takový malinký tvrdý bobek,takže jsme zase zpátky na nutroši a už se dneska 2x brutálně zesr.. 🙂
kalo-kdyžtak zkus ten baby calm,nevím jak by jsme to období kolem 3měsíců bez něho zvládli 😒 A ublížit mu nemůže,je jenom na přírodní bázi

kalo
18. říj 2007

Holky, ještě mě napadlo...nezkoušely jste někdo namixovat spolu 2 druhy Nutrilonu? Mám v lednici jeden otevřený (půlku Comfortu) a teď baštíme Ha...že bych jí ho občas mixla, aby se načatý spotřeboval...Zkoušely jste to někdy, nebo ten otevřený mám vyhodit?

kupinka
25. říj 2007

Holčiny,má dotaz. Od kdy má ten utroš zdražit? A o kolik,nevíte???????

terezkaaa
19. lis 2007

Holky, prosím poraďte,začali jsme dávat nutrilon forte, ale v tom starém krabicovém balení,expirace je až do března 2008,ale mě přijde, že to mlíko po rozdělání strašně smrdí.Nutrilon jsme dávali na začáku-comfort, ale už si nevybavuju jestli taky takhle smrděl...Taky vám "forťák" smrdí???

prada
19. lis 2007

ahoj holky!

nevíte některá, jaký je rozdíl mezi Nutrilonem Comfort a nutrilonem forte?
krmíme comfortem a manžel se jednou spletl a koupil forte. tak jsem ji ho zkusila dát, ale během krmení mi ho pořád ublinkávala a brzo po krmení zase řvala hlady.

Terezkooo: forte mi oproti comfortu taky trochu smrdí.

terezkaaa
19. lis 2007

prada,dík.No, ten forte má víc zasytit,ne?

prada
19. lis 2007

teď jsem si to tam taky přečetla, že by měl zasytit, ale na naší cácorku to asi nefunguje nebo je zvyklá na comfort(samozřejmě na dražší).

terezkaaa
19. lis 2007

Třeba je to tím, jak smrdí 😀 Já bych to taky nechtěla 🙂

kalo
19. lis 2007

holky: comfort je proti kolikám a nadýmání a forte má zasytit, proto se dává na noc (nebo se dává dětem, co málo přibývají, protože je výživnější)

prada
19. lis 2007

no, uvidím, ale je mi líto to vyhodit.

terezkaaa
19. lis 2007

kalo, a je teda normální jak smrdí?jestli ho teda dáváš...

prada
19. lis 2007

tak to nevím, forte na nás asi nezabírá, protože do hodiny řve, jako kdyby ji na nože brali, hlady!

terezkaaa
19. lis 2007

já také nevidím moc rozdíl...

kalo
19. lis 2007

terezkaaa: s "fortem" nemám zkušenost...my měly jen chvíli comfort (který smrděl taky dost 🙂 )

prada
19. lis 2007

tak mi comfort nesmrdí...nebo už jsem si zvykla, ale forte trochu smrdí.

iza
19. lis 2007

ahoj holky,mám pár dotazů: 🙂
- eh..jak vám kakaj míma po Nutroši? jak často a jakou barvou?trochu měvyděsila kamarádka ohledně té barvy
- na prohlídce ve 3měsící mě mudra řekla,že mám malému stále dávat Nutrilon HA 1,ale mě přijde,že ho moc nezasytí
-kolik dáváte dávek a jak často? Já dávám pořád 150ml tak 5x někdy 6x denně....no nejedu podle toho vzorce kgx150 :počet krmení .....tak nevím jstli mu nemám dávat toho mlíčka víc,ale zase z něj nechci udělat Otesánka..už teď má 7kg 😅
děkuju

prada
19. lis 2007

já dávám comfort, na noc dávám 150ml, v noci když se vzbudí 120ml a pak přes den taky 120 ml, kdykoli má hlad. konzultovala jsem to s dr. a prý to nevadí, když má hlad třeba po dvou hodinách tak ji nakrmím.

prada
19. lis 2007

Izo, po nutrilonu mi malá kaká dobře(kaká každý den min. 1x někdy i 2x ) a má většinou žlutou barvu, někdy trochu zelenou.

iza
19. lis 2007

prada děkuju....J8chymek totiž kaká pořá zeleně 😅

pho
21. lis 2007

Ahoj, ten nový nutrilon v nové krabici je nejenom dražší, ale i jinak smrdí a blbě se rozpouští. Malej hned poznal změnu a nechtěl ho pít. Tak jsme přešli na bebu, která mu ohromně chutnala, ale zase po ní blbě kadil, měl zácpu. Asi po měsíci jsem zkusila koupit ten starý nutrilon a pije ho a stolice je taky už v pohodě.

iza
21. lis 2007

holky vím, že mám dotaz úplbně mimo mísu, ale nikde to tu nemůžu najít...jak jste to měly s MS...mě jí museli vyvolat minulý měsíc injekcí a tento měsíc stále nic 😕 těhu být nemůžu, tak nevím jestli třeba je MS nějak nepravidelná...máte to/měla jste to některá taky tak?