Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

motylek
21. led 2009

Jo jo, jak píše ygreen, taky jsem vozila termosku a v dávkovači mlíčko.

Pokud ti neblinká nějak rapidně, jakože po každým jídle háže oblouky a u dr. zjistíte, že přibírá, tak je to ok a buď v klidu. Poporodní depka je hnus, ale to taky časem přejde. Až najedete na nějakej režim a sžijete se spolu, tak to bude supr. I když i později jsou dny na hovno 😀 , ale to asi všude. Jen se nesmíš nechat stresovat každou maličkostí, ale to se mi to radí, já jsem byla stejná, ale teď už vím, že to bylo zbytečný. I teď, když mi malej jí extrémně špatně (jí odmala dost málo a hlavně teď už má mlíčko 2x denně a jednou v noci, takže ani nepije, což mi vadí teda hodně, mám strach, že má málo tekutin - ale vypadá zdravě a spokojeně), tak jsem na nervy a protivná a rozčilená a vyčítám mu to 😀 😀 😀 .

Ale jinak je to už fakt o ničem jiným, vydrž, to přijde i u vás.

aknely
22. led 2009

motylek...no, dneska od rana zase blinka...kruci! Jak jsem psala, pri odrihavani parkrat neco vyblinka a pak mezi papanim treba neco malinko (mlicko) a i tu vodicku. Jestli pribira zatim nevim, no..to zjistime za ty 3 tydny.
Ty depky jsou fakt na "hovno", jak pises. Nevim, jak hodne jsi je mela, ale ja dost. Je to strasne...brecim, nervy absolutne ze vseho, rano se budim nervozni jak pes, spocena jak prase, zatim me moc nebavi se o malou starat, zadna ohromna materska laska zatim, to jeji blinkani mi leze na nervy, pri kazdem odrihavani breci a breci, mam sto chuti ji dat do postylky, zavrit dvere a at mi da pokoj ☹ Pisu si taky s holkama na foru o tech depkach a pry to prejde casem...tak jak pises ty. Ja se ale bojim, aby to nekdy vubec prislo...hlavne to, ze ji zacnu opravdu ze srdce milovat. Chjo...to jsou nervy s tema deckama 😀 ☹

ygreen...ja ten Nutrilon AR zkousela, jenze se mi zdal nejaky divny...husty a po protrepani tam byly jen same bublinky a pena, takze mi to pripadalo, ze mala pije jen samou penu, tak jsem to hned zavrhla. Tak nevim, snad se to fakt casem upravi, jak pise motylek. 😒

motylek
22. led 2009

Aknely, já vím, že tam chodíš, já tam za holka taky sem tam zajdu, jsou to všechno vesměs brnandy. Odkud jsi ty???Vím, že jsi to tam psala, ale nechcese mi to hledat 😅 😅 😅 . Jinak fakt neboj, ta depka tě přejde. Jak se začne Nellinka víc smát a dělat blbiny, tak budeš unesená z toho jaký dělá pokroky. Hlavně musíš být v klidu, ona to cítí a pak je ještě protivnější. Z toho blinkání si nic nedělej. POčkej na vážení a uvidíš. Říkej si, ať si blinká, já to vyperu a pokud pláče, tak je možná právě přecpaná, proto blinká a bolí ji z tho bříško. Kolik ji dáváš mlíčka???

aknely
22. led 2009

motylek...ja jsem z Ostravy. Takze uz vis, jaka jsem depka, co? ☹ No, holky me tam taky uklidnovaly, ze to casem prejde...modlim se, at je to brzy 😒
No, Nellci ted delam ten Nutrilon tech 133 ml...120 vody a 4 odmerky Nutrilonu. Ona tak vypije tu stovku. Nekdy mi taky pripada, ze se precpe a proto blinka. Treba v noci mi spi ten nejdelsi spanek tech 5-8 hodin, jak kdy. Tak to ji delam vice mlicka a vypije toho vice. Mozna, ze se fakt prejida a kdyz ji dam na rameno odrihnout, tak ji na to brisko tlacim a ona place, protoze se precpala a blinka...koza jedna 😀 Mi jde jenom o to, ze nevim, jestli ji ten Nutrilon treba nesedi a mela bych vyzkouset uplne jinou znacku. Ale je zase pravda, ze ten Nutrilon papa zatim jen 3 tydny, tak treba si zvykne. A jeste mi holky psaly, jestli nema ten reflux nebo jak se to pise...nevim presne ale co to znamena.

motylek
22. led 2009

Reflux je, že blinká pokaždý obloukem do dálky. My vyzkoušely hami a sunar a hami smrdí jako svině, blééééé,a po sunaru se nemohl vůbec vykakat a šíleně plakal a pak jsem mu to tahala rukama a vymačkávala ze zadečku, protože byl chudák úplně vyřízenej. Tak jsme se s radostí vrátili na nutrilon. Ale klidně to zkus, ono se to pozná po jednom dnu jestli ji sedí nebo ne. Já mám známou v karviné a kámoše z havířova. Super lidi 😉 😉 😉

kaca26
23. led 2009

Ahoj holky.
aknely : no četla jsem si co tu píšeš. My měli podobný problém.Když se malá narodila tak pořád a pořád mi ze všeho blinkala.Plakala, protože i pro ní to byl záhul. Vyzkoušely jsme všechno až jsem zkusily ten Nutrolon AR. Taky jsem se ze začátku divila co je to za humus, ale Dr. mi vysvětlila, že to je právě ten carobin a ten drží to mlíčko v bříšku. Po týdnu užívání už jí blinkání přešlo a byly jsme na něm až do 7.měsíce. Nemůžu si ho vynachválit. Fakt. 😉 No a podle mého muže, prý chtná nejlépe. 😀

aknely
23. led 2009

ahojki, no ja jsem si vcera o tom refluxu cetla a docetla jsem se, ze ho muzu zmirnit (teda kdyby ho mala mela) tim, ze ji behem piti necham odrihnout a pak po jidle aspon 30 minut ma byt v "sede"...no, jako drzim ji v prime pozici, at si netlaci na brisko a nema se hned davat lezet. Tak jsem to zkusila...behem piti jsem ji nechala 2x odrihnout a pak jeste po piti trosku odbrkla a malilinko odblinkla, ale byla pak v pohode, ani tu vodicku uz neblinkala. No, i kdyz ale ted posledni papani se mi na konci zase trosku poblila. Uvidime, jak to bude fungovat dal.

kaca26...ja jsem ti fakt na ten Nutrilon AR cumela jak z jara...husty jak prase a pripadalo mi, ze pije jen same bublinky. Vzdyt to nebylo vubec tekute, ale jen sama pena...tak nevim 😒 Tam je i napsano, ze na to ma byt specialni savicka, protoze to je tak huste. A taky nekdo psal, ze se mu po tom mimco nemohlo vykakat, ale to zalezi na miminku, ze...jak ktere to snese.

kaca26
23. led 2009

aknely: no právě. Malá mi ale kakala úplně v pořádku a nebyl problém. Záleží hlavně na mamince a miminku. No ta savička.Nevím my používali savičku s číslem 2. A lahvičku od MAM se silikonovým dvojitým dnem. Tu mi zase doporučila švagrová, že je prý super proti bolení bříška. 😀

gabka30
28. led 2009

Ahoj maminky, jdu k vám s prosbou o radu. Přešli jsme dnes z nutrilonu1 HA na nutrilon2 HA,a problém je v tom, že jak malý papá těch 133ml, tak mi jak dojí řve jakoby měl hlad, ale když ho vezmu na odbrknutí, tak se uklidní. A teď večer mi hodně vyblil, tak sem z toho blbá.A chtěla jsem se ještě zeptat, jak často vám mimča papají a kolik sní? náš co 3hodiny až 3,5hodiny, i přes noc. A ještě sem se chtěla zeptat, jestli se může do té dvojky přidat rýžová kaše? do jedničky sem trošku přidávala, ale moc to stejně nepomohlo.jinak sme začali s prvními příkrmy, tak mrkvičky spapal trochu, ale polévky té snědl hodně. brambor mu moc nejel.Předem děkuji za vaše rady a zkušenosti. 😉

gabka30
1. únor 2009

Tak už sme na to přišli, on existuje ještě jeden nutrilon2 HA, kde je dávkování 233ml, tak ten mu sedí 🙂

myisiska
1. únor 2009

Ahoj maminy, můžeme se k vám přidat? My nekojíme vůbec a nekojili jsme nikdy. Nějak se neutvořilo mlíko. Používáme Nutrilon 1 premium a chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s používáním nutrilonu 1 pro delší zasycení. Říkala jsem si, že bych ho používala na noc, aby malý dýl vydržel...

motylek
1. únor 2009

Myis, nám teda nepomáhal a co tu holky psaly, tak to u nich taky efekt nemělo skoro žádnej.

sabs
1. únor 2009

my mame po nutrilonu prujem, takze jsme se vratili k bebe..mate nekdo podobnou zkusenost?

motylek
1. únor 2009

Ne, ale po sunaru máme těžkou zácpu, takže jsme se vrátili k nutrilonu 😀 😉 😀

koccour
1. únor 2009

Ahojky, nutrilon pro delší zasycení nemá žádný efekt, zkoušela jsem a výsledek žádný. Jinak z Nutrilonem nemám moc dobré zkušenosti, malá má po něm bolesti bříška, takže jsem se vrátila také k Bebě.

myisiska
2. únor 2009

Dobrá, děkuji za rady. A ještě jsem se chtěla zeptat, do jakého věku se musí převařovat kojenecká voda?

edera
11. únor 2009

ahojte, u nás se po Nutrilonu spustil ošklivý ekzém. Přičítala jsem to skořici v rýžové kaši, ale zjsitilo se, že je to z jakéhokoliv výrobku zn. Nutrilon - kaše, mléka, včetně HA. Takže jdeme na Sunaru

usounek25
14. únor 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti. Malýmu jsou dnes 3 týdny a od narození jsme na Nutrilonu 1. Ze začátku jsem se snažila kojit, ale tvořilo se mi málo mléka a malej se ode mě vůbec nenapil, takže jsme na UM. Pije po 2 - 2,5 hodinách 75 ml, posledních pár dní vydrží v noci spát i přes 3 hoďky. Zkoušela jsem mu dávat větší množství s větším časovým rozestupem, ale buď tu dávku nevypil celou anebo mi potom připadal moc přejedenej a zdálo se mi, že ho potom bolí bříško. Poslední 3 dny má ale problémy s kakáním. Pokaždé strašně dlouho tlačí, plače u toho, je celej červenej a strašně dlouho mu trvá než ze sebe něco dostane. A první hovínko je takový jakoby gumový, potom mu musím zvednout nožičky a držet u bříška a to se už pěkně vykaká a konsistence je jako třeba zubní pasta. Navíc on už od začátku kaká jen jednou denně, ale zato pěknou dávku. Nemáte s tím někdo zkušenost, může to být třeba z toho Nutrilonu, že by ho nějak zacpával. Dáváme kapičky Sab simplex, ale moc to nepomáhá. Díky všem za rady a přeji zdravá a šťastná miminka 😉

trace
15. únor 2009

Ahoj usounku 🙂 my máme taky od narození nutrilon 1. Malej má taky 2 týdny!! U první holčiny jsem to měla taky tak a musím říct že s ním mám fakt super zkušenosti... malej má kakání fajn.. i když než si to tělíčko zvyklo taky plakal. Ale teď už dobrý.Kaká taky 1x denně a pořádně 🙂 Krmím přes den po 3hod 70ml a ty 3 hoďky dodržuji poctivě!!! lepší je ho nechat o něco dýl třeba 5-10min aby nebyl přepapanej... zkus to!!myslím, že Nutrilon určo nezacpává!! Ale každý mimi je jiný. Ale podle mě si tvůj prcek jen zvyká. Neboj všechno bude dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉
Já na noc dělám malýmu odvar z rýže - rady od babiček!!je to hustý a on po tom spí i 4-5hod v noci. malá to taky měla a hodně brzo mě pak začala spát celou noc. ten teda může ucpávat ale pokud se pak přes den dává normálně sunar- nutrilol tak je to O.k.
Od 1měsíce se ještě může dávat pražená mouka - taky od babiček!!! To pak mimi spí jako dudek. No a od 4. měs. kaše to je jasný...
Všechno mám z vlastních kušeností a je to fakt super!!! malá na to vyrostla a jaká je teď slečna!!!

andyalukasek2008
15. únor 2009

trace: prazena mouka?????? jako takova zaklechtka? mouka s mlekem??? 😕 😕 😕 😕 😕 asi bych se bala prilis rychleho pribirani, a hlavne, lepek! streva nejsou v tomto veku schopna zpracovat mouku... vzdyt se teprve vyviji... byla bych opatrna s radami babicek, opravdu, my jich taky dostali 😠 😠 😠 ...

trace
16. únor 2009

jo ja vim, neboj jsem opatrná. ta mouka se opraží nasucho na panviččce... to jsou i rady doktorky. to přibírání je možný, takže se dává jen občas na noc.... musíme opatrně 🙂

lenkaaa
18. únor 2009

Ahoj holky, moje holcicka ma dnes presne mesic, je na nutrilonu od 2.tzdne. Porad nevim, jakou davku ji muzu davat, doktorka se k tomu nejak nevyjadruje. Ted ji delam 100ml, ale nekdy se mi zda, ze ji to nestaci. Muzu ji dat vic?? nebo ji tim muzu nejak ublizit? mala ma 3,6kg. Jdu podle krabice, kde je napsane ze od 3,5kg do 4,5kg mam davat 100ml, papa kazde 4 hodiny, v noci mi nekdy vydrzi az 5-6hodin, ale pres den by spapala vic toho nutrilonu ale ja nevim, jestli to na ni neni moc... co myslite?? moc dekuji

mkr
26. bře 2009

ahoj dnes jsem byla v hypernově a prodávají 2 x 800 gr nutrilon spolu s hrníčkem od aventu, ale my používáme jiný takže nevím jestli od všech věků ale vím, že to měli u 3, takže jestli pojedete na nákup tak mrkněte, vyplatí se to

s.t.i.p.k.a
28. bře 2009

lenkaaa, taky jsem to řešila, já kojila jen 2 měsíce pak jsme dávali nutrilon a malému to podle dávkování nestačilo, mudr. mi řekla, že to nesmíme překračovat, že ho mám šidit čajem, ale nešlo to řval hlady, ptala jsem se všude možně a většinou mi holky řekli, že to neřešily, že dávaly kolik si mimča řekli. už jsem to tady někde psala, ptala jsem se i v lékárně kolikrát ani nevěděli, že se musí nějaká dáv. dodržovat. raději jsem ještě volala na linku nutrilonu tam mi zase řekli, že by to neměl překračovat. na netu jsem našla rozhovor s nějakým doktorem, ten psal, že se mu zdají ta dávkování podhodnocené že každé dítě ma jiné potřeby. a známým jejich mudr. zase řekla, ti byli na UM od narození at daji co si malá přeje...a ta to myslím překračovala dost hodně a je uplne v poho 😉 no a podle svých zkušeností bych to už taky neřešila, malý je spokojený, není tlustý, sice to dávkování už dodržujem, asi doháněl ten hlad🙂 skoro 3 týdny strádal, ale když nebyl hladový byl strašně hodný takže jsem mu dávala jak si řekne...proč je trápit hladem, ne?není nad to mít spokojené mimi.pokud nebudu moct kojit u druhého mimča tak tohle už řešit nebudu, dost mě to trápilo, měla jsem strach abych mu neublížila, ale pokud nechce nějaké mega dávky tak myslím, že je to naprosto ok. tak at se vám to brzy srovná 😉

s.t.i.p.k.a
28. bře 2009

jo ještě jsem si vzpomněla, ted když máme pět m. pryč, jsme řešili příkrmy a ptala jsem se že vlastně dle krabice mu mám dávat 210ml a mudr. mi řekla, že když mu stačí 180 tak mu to mám nechat, že se tabulkou nemám řídit....tak si vyber 😉

makulinka
28. bře 2009

AHoj holky, malá je od narození na Nutrilonu a když byla malá měla větší dávky než je uvedeno, teď jí budou 4 měsíce a zase toho vypije málo, já myslím, že to je na dětech.ALe jinak je spokojné mimi 🙂 🙂 Někdy si vypije vše, jindy míň.. 😖

shaula
29. bře 2009

Ahoj, děvčata, prosím o radu: dostala jsem otevřenou krabici Nutrilonu 3, kterou její původní majitelka už nestihla využívat. Když k tomu čichnu, zdá se mi, že to nějak divně smrdí a nemá čistě bílou barvu (má takovou krémovou). Ale jelikož jsem Nutrilon nepoužívala (měli jsme Bebu, jen na dokrm), tak nevím, jestli to není jeho normální pach a barva. Trvanlivost je až do konce září 2009. Zkusila jsem si trošku prášku nabrat na prst a ochutnat, není to hořké nebo tak něco. Poradíte, je to normální? Předem děkuji!

s.t.i.p.k.a
29. bře 2009

shaula to nevím, 3 ještě nedávám, ale myslím, že po otevření se má do měsíce spotřebovat, ale nakolik to vadí jak dlouho je to otevřené, netuším, ale známý dávali ten n. extra jen na noc a jen někdy a určitě ho po otevření měli tedy déle než měsíc

fim
29. bře 2009

My teda taky používáme zatím dvojku, ale když si řeknu, že jednička a dvojka se liší jen jemností prášku a ničím jiným, tak bych neočekávala u trojky zápach. jak dlouho je to otevřený? Přesně měsíc bych nehrotila, ale dýl jak dva bych se na to radši vyprdla. 😉 Lepší vyhodit 300 preventivně než pak spoustu peněz kvůli průjmu a zvracení. 😒

s.t.i.p.k.a
29. bře 2009

mamče, vím že jste se o tom už tady bavili, ale je to hledání na dlouho... 🙂 namáte některá zkušenost s mlíčkem france lait? manžel jezdí na slovensko a prý je docela levné a tady jsem četla že dobré, budeme přecházet na N 2 a chtěla jsem zkusit něco levnějšího, nikdo mi ještě nevysvětlil, proč je nutroš nej... ale mudr. at ho dávám tak zatím dáváme, ale hledáme i jinou variantu. děkuji