Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

lenkazdenek
11. kvě 2008

Dagmi,my třeba problémy neměly vůbec,naopak malý chutná víc a spapká 3x 120+4odměrky 2x 150+5 oédměrek a večer mléčnou kaši tak okolo 130 + 4lžíce kaše 😔

dagmik
11. kvě 2008

holky, díky, já uvidím, nejdřív mu zkusím dát asi víc teda...ještě než najedu na tu dvojku

jaku, kristian teda blinká taky - reflux, takže my protože používáme Nutrilon HA, tak do toho ještě přidáváme Nutriton. Nejdřív to nepomáhalo, tak jsem zvyšovala dávky Nutritonu a teď v poslední době, je to daleko lepší. Asi zase zkusím snižovat. Akorát mu to nedávám na noc,protože to leží, tak ani neblinká. Jinak to bylo strašný...furt a zvlášť když pořád zvedá nohy a nebo se točí na břicho.

jaku
11. kvě 2008

Dagmik, tak to ti teda nezávidím, finančně je to pálka co? To blinkání je děs, Ondra taky blinká jak se víc hýbe, v noci to je dobrý, to mu dávám odstříkaný MM, dřív jsem mu ho dávala navečír zahuštěný nutritonem, ale ten ho zas tlačil a bolelo ho po něm bříško. Taky to strašně hrudkuje. Máte nějaký predispozice k alergiím? Nám docela pomáhá Nutrilon AR. Zkoušela jsem Sunar, ale to blikal hodně. Prostě jak to není hustý, letí to ven. Písni, jak ti to Kristiánek snese to větší množství, u dětí s refluxem se to moc nedporučuje-prý raději míň a častěji. No už aby bylo za náma to blinkací období co?

ivanky
18. kvě 2008

Ahoj!
Chtěla jsem se zeptat?Máme sedm týdnů,ale jelikož máme málo MM skoro už nic tak krmíme nutrilonem prémium,ale malá mně tři hodiny nevidrží tak jsme zkusili nut.extra a je to lepší!Tak jsem se chtěla zeptat jestli ho můžu dávat pořát nebo jestli to mám střídat s jedničkou!

pekkra
19. kvě 2008

Ivanky nějak nechápu,co myslíš tou jedničkou? Je jedno jaký budeš dávat,ale nesmíš to míchat. Buď jeden druh,nebo druhý. Malé by to mohlo ublížit. Pokud vyhovuje nutráč extra,tak nevidím důvod,proč u něj nezůstat 😎 😉

pucik
19. kvě 2008

ivanky, pokud malej vyhovuje ten extra, tak bych jí dávala tenhle a pokud máš pochybnosti tak se poraď s pediatrem, ten ti jistě poradí nejlépe.Ale rozhodně nestřídat a nemíchat dle mého názoru. Tak a´t vám chutná 🙂

fish
20. kvě 2008

ivanky,řeším teď úplně to samé.Malá mi po tom nutrilonu 1 -obyčejném taky nevydrží ty 4 hod,abychom se vešly do těch předepsaných 6 dávek na 24hod.Ten Nutrilon EXTRA sice zasytí mimčo více,ale nemá vyšší energetickou hodnotu,takže ti mimi nebude tloustnout,jestli ses ptala kvůli tomu.Jestli se ptáš kvůli financím,protože to EXTRA je dražší,tak asi je lepší dávat jedno a to samé mléko.Ten rozdíl v ceně není zase tak velký,asi 40kč a dávkování je stejné.

ivanky
20. kvě 2008

děkuji za rady a zkušenosti!Tyhle stránky jsou super!Na vaše rady dávám už jen ten extra a malá je v pohodě!A já taky!Moc díky 🙂 🙂 🙂

fish
21. kvě 2008

ivanky a nemáte problém s bolením bříška?Mně začala Andulka plakat po pití a kroutí se,je jasné,že ji bolí bříško.Buď to chce čas,než si tělo zvykne nebo nevím.je mi jí líto.Včera řvala dvě hodiny.Po kojení to nedělá. 😒

adriana1
22. kvě 2008

Ahoj holky,
fish a dáváš jí čajček. Děti krmené uměle mají pít ještě čaj

ivanky
22. kvě 2008

fish,Ivanka se taky někdy kroutí než se vyprdákuje,ale pak jí to jde krásně!Nejvíc pláče večer,ale myslím že to s bolením bříška nemá nic společného 🙂 Zatím dáváme nut.extra!Taky jsem jí zkusila dát čajík spíš potom mě přišlo že má bolení musíme zkusit jiný 😒

romana.st
26. kvě 2008

Ahojky holky!
Může te mi prosím poradit....Jak poznáte, že prcek potřebuje větší dávku Nutrilonu? Kamarádka mi poradila, že mám udělat třeba dvojtou dávku a kolik vypije na jeden zátah, tak tolik potřebuje. Malý má 6 týdnů a vypije mi 120ml Nutrilonu Extra.
Můžou se míchat Nutrilon Extra s Nutrilonem na prdíky? Třeba dvě a dvě odměrky?

ivulinda
26. kvě 2008

romana.st-to víš,že se to nesmí smíchat!to nevíš muže ho to uplně ucpat!když vypije 120ml Nutrilonu Extra tak není co řešit myslím,že to stačí.a proč dáváš Nutrilon Extra?

lenkazdenek
26. kvě 2008

Romana,určitě nemíchat,možný je dát třeba normální nutrilon přes den a extra jen na noc

ivulinda
26. kvě 2008

Leni jj souhlasím

adriana1
26. kvě 2008

Ahojky,
Romano my papáme nutrilon Extra na svůj jí to taky ne stačí tak jí dávám trochu ještě čaje a je v pohodě. Podle mě by se too taky nemělo míchat

bleschka
26. kvě 2008

Ahoj holky, náš Kubíik se narodil o 7 týdnů dřív, dávám mu Nutrilon 1 HA, 60ml + 2 odm. na dávku po 3 hodinách - na Nutrilonu je tato dávka do 3,5kg - myslíte, že to stačí - on by asi vypil víc, ale někdy dost ublinkává. Taky ho trápí bříško, takže máme fenyklový čajík, ale nevím kolik mu ho můžu dát a kdy - před mlíkem nebo po nebo mezi, když brečí?

caira
26. kvě 2008

ahoj holky, my krmime aptamilem { to same co nutrilon jen anglicka znacka} a nato, ze jsou nam tri mesice tak teda moc nejime, mela by ted byt na cca 135ml [ 7 krmeni behem 24 hodin} ale mala moc jist nechce, jen malokdy vypije celou flasku { cca 3x za den} jinak nam vypije tak tu stovku, nekdy vic, nekdy min ☹ fakt nevim co s ni delat, pribira ok, takze si z toho asi vezme co potrebuje, jen me prekvapuje, ze proste nevypije tolik kolik by "predpisove" mela.. Hlavne nam i to krmeni desne dlouho trva, flasku taha tak cca pul hodiny, dava si prestavky na krknuti a odpociva atd atd, no kdyz jsem kojila tak nam to nezabralo takhle dlouho 😉

Co se davani piti tyce, nam bylo receno, ze piti davat pouze kdyby mela trvdsi hovinka, nebo nekakala vic jak ty dva-tri dny a nebo kdyz jsou velka vedra, jinak ji piticko nedavame, pry umka naprosto staci / je fakt,ze tady v anglii se na to asi kouka jinak nez v cechach/ ...ale zajimalo by me, kdyz jim davate piti, co jim davate? ja obcas dam trosku prevarene vody, docela ji to jede, ale to fakt jen, kdyz byla vedra, ted co tu mame zase porad hnusne a zimu tak ji vodu nedavam { pediatr rikal, ze cim vic vody budu davat tim min mi bude jist,ze se tim zaplni- a tim, ze uz takhle blbe jime se bojim, ze bude jist jeste min}....

adriana1
26. kvě 2008

my pijem 90ml a 3 odměrky. jak to je na obale. Jinak čajíky jsou různé. My máme feniklový a pro dobrou pohodu. Dávám čajík po jídle když jí nestačí mléko.
Když bude potřeba tak mu ho dej. Natálka taky někdy ublinkává čaj jí dávám i pojídle nebo když se zbudí dřív na jídlo a nemůže usnout

lenkazdenek
26. kvě 2008

Tak mě bylo řečno že dítě do 4 měsíců čaj nepotřebuje a kdyžtak maximálně do 100ml denně
My teda už pijem ovocný čajíky,ale začínyly jsme na fenykláči
Caira,nic si z toho že malá pije míň nedělej,mě předpisově pije málokdy ,ony holt děti nejsou podle tabulek no 😅 pokud dobře přibývá tak ji nech ať si vezme kolik chce 😉

ankili
26. kvě 2008

Hezký večer, holky prosím o radu, Adámkovi je 14 dní, a přikrmujeme Nutrilonem 1 od druhého týdne. Snažím se kojit ale odě mě má tak 30% dávky, zbytek Nutrilon. Snáší ho dobře, neblinká, chutná mu, ale kaká každý druhý den, je to v pohodě? Nemělo by to být častěji? díky moc za radu

lenkazdenek
26. kvě 2008

ankili,pokud takhle kaká pravidelně tak je to ok 😉

caira
27. kvě 2008

ankili, pokud ma hovinka mekka a tak je to naprosto ok, me v poradne rikali, ze dokonce treba i 4 dny je ok, hlavne kdyz pak kadi { hodne} a neni to tvrde...deti na umce kadi mene a take uz to pak nema tu vajecnou zlutou barvu 😅

ivulinda
27. kvě 2008

mimčo nemusí kakat pravidelně

lenkazdenek
27. kvě 2008

no holky o tý umělý nevím,naše kaká denně 😅 teda krom pár týdnů než sme přešly na příkrmy to měla chuděra furt zácpu,podle našeho dr právě z nutrilonu(pila víc jak 1l denně a ještě měla hlad)

ivulinda
27. kvě 2008

naše malá taky denně kaká 🙂 ale nemusí každé dítě denně kakt.podle toho jestli je UM nebo MM

sisstin
27. kvě 2008

caira: s tím dávkováním, nám je 7m a vypijeme max. 120..a to je už úspěch 😉 a pije ho, čím dál, tím min..třeba už jen 1-2dávky denně..

jinak on kadí i 3x denně 😅 ale už hodně přikrmujeme 😉

ivulinda
27. kvě 2008

caira tak to nesouhlasím,že z umělého mléka děti kadí méně a,že nemají žlutou vaječinku.Naše malá kadí každý nebo ob dena pořád takovou tu žlutou stolici má!

caira
27. kvě 2008

ivuli a to plne krmis umelou?? ja jsem totiz i na strance nutrilonu nasla, ze deti krmene umelou maji stolici vic do zelena, protoze se tam pridava zelezo... je fakt, ze nase kaka obden a to je pak nazelenale, ale kdyz se stane, ze treba kadi za den dvakrat { fakt vyjmecne, tak je to zlute..neni to asi tak natravene ci co?}

mondour
27. kvě 2008

Ahojte holky mam mesicni dvojcatka a jsme na Nutrilonu.Muzu se k vam pripojit?