Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

smardik
29. bře 2009

stipka Nutroš je nej? a to jako proč, malému třeba nutroš nevyhovoval. nej je asi v tom že je nejdražší. Mi dr. řekl at zkusím co malému sedne, že každé dítě je jiné

s.t.i.p.k.a
29. bře 2009

no to mi právě ještě nikdo nevysvětlil proč 🙂 ale mudr. že mu ho máme dávat, že je mezi mlíkama nejlepší, máme se jít očkovat tak se jí chci zeptat proč a známý většinou taky dávali n. že jim ho mudr. doporučila, ale právě nad tím začínám bádat když to tady čtu

s.t.i.p.k.a
30. bře 2009

mamče, prosím, nikdo jste tu nekupovaly to mlíčko france lait?

kaca26
30. bře 2009

Ahoj holky.
stipka: nevím proč ti řekli, že nutroš je nej. záleží na mimču co si oblíbí. a nevím jak vy, ale já co jsem teď koupila nutroš 2, tak se mi zdál divný. smrděl, a malá ho najednou odmítá. tak zkusím klasický sunar, protože ten krásně voní a podle mého muže i dobře chutná 😀

kaca007
1. dub 2009

ahoj holky,
jsem ráda, že jsem našla tuhle diskusi
mojí malé je 6 dní, mlíčko se mi teprve dělá, už ho sice mám, ale pochybuju o množství. takže přikrmuju nutrilonem HA 1 (řekla jsem v lékárně, že chci nutrilon pro novorozence a aby bychl hypoalergeníí a dali mi toto. ted ale zjištuju, že nutrilonů je víc druhů
já mám ten imunofortis
ale ted teda nevím, podle čeho se mám při výběru nutrilonu orientovat...

jinak momentálně procházím tím čím vy jste si asi prošly - výčitky, že musím přikrmovat apod.
ted teda krmíme tak, že nejdříve kojím (někdy trpělivě přikládám a střídám prsa i hodinu), malá saje ale jen co jí odendám, rozkřičí se. asi hlady, protože jakmile dám nutrilon (dokrmuju cca 50 ml), sklidní se a usne...

zatím krmím přes stříkačku, lahvičce odolávám...

shaula
1. dub 2009

Kaca: s Nutrilonem ti neporadím, my jsme používali Bebu. Ale určitě si nedělej žádné výčitky, vždyť pokud už kojíš, tak to určitě vytáhnete a za chvíli budete bez dokrmů. Ten pocit přesně znám, my jsme dokrmovali bohužel dlouho a už jsem se nezbavila toho pocitu, že moje mlíčko klukům nemůže stačit. Dělala jsem totiž ze začátku chybu v tom, že jsem kluky kojila, jen když plakali - jenže pláč je už až poslední stádium hladu, takže radím z vlastní zkušenosti: přikládej co nejčastěji, kdykoli bude malá vzhůru. Koj hodně hlavně v noci, tehdy se mléko nejlépe tvoří. Pokud to půjde, odstříkávej, tím uměle zvyšuješ poptávku a mléka se tak tvoří více. I kdybys odstříkala jen pár ml, tak i to pomůže. Odstříkané můžeš pak i použít k dokrmení. Krm určitě dále stříkačkou, jakmile začneš s lahví, tak bude pravděpodobně malá kojení odmítat, protože je to větší námaha. To všechno už asi víš sama, jen jsem tím chtěla říct, že v tom nejsi sama, více maminek takhle bojuje a je moc dobře, že se tak moc snažíš. Přeju hodně štěstí!!! Ostatním se omlouvám, že je můj příspěvek trochu mimo téma, jen jsem chtěla Kacu povzbudit, že není sama, kdo má ze začátku s kojením problémy.

kaca007
1. dub 2009

shaula díky za podporu 🙂
krmím stříkačkou, asi bych měla přikládat častěji, to je fakt, ale malá hezky spinká, tak se mi nechce jí tak často budit...
ještě když míchám kojení s nutrilonem...nechci jí překrmit..

s.t.i.p.k.a
2. dub 2009

kaca:moc přeju aby jsi se rozkojila, já šla s prsama jak dudy 🙂 , po šestinedělí bylo málo,bojovali jsme 3 týdny... pak už nic a malý jak pak dostal flašku tak je nejspokojenější mimi co jsme měli v rodině 😀

sežen si reflex č.7 z 12.února 2009, článek - Kojením za lepší zítřky? 😉 . Donesla mi to kamarádka a zbytek mých už naštěstí celkem malých výčitek že nekojím bylo pryč..... přečti si to ju.

jinak mlíčka pro malého jsem řešila taky. mudr. mi řekla, že mám dávat HA 1, na lince nutrilonu mi řekli, že pokud nemáme v rodině alergie a alergiky, tak je to zbytečné, začala jsem dávat normál 1. vyhovuje mu, ale jak se dotazuji výše, řeším, že přejdu na něco levnějšího
jo a mamča co se mnou byla v porodnici šla domů s nutrošem a ted kojí, že neví co s mlíčkem, 😀 takže držím palečky!

simounah
7. dub 2009

Může se stát,že malý nebude po Nutrilonu 1-2 dny kakat? Napůl kojíme a pak dokrmuju Nutrilonem 1 (ale větší dávka je Nutrilou než mateřského mléka) a už mi 2 den nekakal, tak se ptám zda s tím máte někdo zkušenost. Vím, že u plně kojených je to normální, ale jak je to takhle.....

s.t.i.p.k.a
8. dub 2009

my jsme měli vždycky stoličky pravidelné, ale skoro od narození dáváme prob. kapky a myslím, že to má svůj vliv na pravidelnost stolice. netrpěl ani na prdíky ani na zácpu. kaká 3x denně, co dáváme mrkev i 4x. od 2 měsíce jsme na nutrilonu, ted přecházím na hami a má to furt stejné. kapky jsou sice další penízky, ale myslím, že na bříško moc dobré.

motylek
8. dub 2009

Klidně nemusí kakat i víc dnů než dva. Klíďo i týden. Taky mě malej (na nutrilonu) nekakal každý den.

simounah
8. dub 2009

Probiotické kapky dáváme taky - prdíky mu šly dobře-jen nekakal a pořád tlačil. Dnes jsme přikoupili Nutrilon Comfort (proti zácpě a kolice) a konečně byla po 2 dnech plná plínka. Tak nevím jestli to byla náhoda, nebo tomu pomohl ten Nutrilon Comfort.

kaca007
9. dub 2009

stipka..zkusím si ten článek sehnat
jinak jsem na tom jako simounah...kojím a dokrmuju (víc je příkrmu než kojení), včera nekakala malá celej den, až večer a to pořádně dvakrát. shodou okolností jsme byli včera u mudr. a ptala jsem se na to . je to prý normální, některá mimča kakají několikrát denně, jiná ob den...
ale vím jak se cítíš, já včera hledala v každé plínce, jestli už tam něco není a když malá plakala a kroutila se, tak mi jí bylo taky líto, že jí asi bolelo bříško. večer když jsem našla plnou plínku, byla jsem nejštastnější máma 🙂

simon, já nejdřív kojím a pak dokrmím, malá si vytáhne z láhve klidně 50, 60 ml nutrilonu, kolik dokrmuješ ty?

kaca007
9. dub 2009
gimik
16. dub 2009

Ahojky maminky, chtěla bych se zeptat, jestli můžu dát malé N2 Good night před spaním místo kašičky? Kašička jí nedělá dobře. Je nám 7 měsíců a stále plně kojím a dopoledne začínáme dávat příkrmy. moc díky.

garfie
16. dub 2009

gimik: nevidím jediný důvod proč bys nemohla. Ale myslím že je to trochu zbytečné, stejně jako kaše. Teda pokud dostatečně přibírá. Jestli třeba myslím, že ti po tom bude lépe spát, tak nebude 😀 Aspoň já a spousta mých kamarádek má tu zkušenost....

gimik
16. dub 2009

garfie : No dostatečně přibírámé, má už 9kg, ale v noci se budí 2x někdy i 3x, tak jí to už asi nestačí.

garfie
16. dub 2009

Moje prtě spalo tak do pěti měsíců naprosto vzorně-budila se 1x za noc, někdy ani to ne. A pak ze dne na den konec, začala se budit i po hodině! Na noc jí dávám nutrilon už od třetího měsíce, s nedostatkem MM bojujeme od začátku. Doktor doporučil kaši, ale vůbec to nepomohlo. Zkoušela jsem nutrilon extra, nutrilon good night, kaši-a stejně se budí tak co tři hodiny 😖 A mám pocit, že s tou kaší to možná bylo i horší, jakoby ji tlačila v bříšku. Chce to prostě vyzkoušet, tak uvidíš. Určitě jí to neublíží, takže zkusit to můžeš. A možná se to zlepší i se zavedením příkrmů, nám to trochu (!) pomohlo 🙂

cipisek007
18. dub 2009

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost s přechodem z Nutrilonu na Sunar. Nevím, jak to mám udělat. Četla jsem, že se má do Sunaru přidat trochu NUtrilonu, ale mě se to zdá docela drastický, že si s tím zažívací systém holek neporadí. 😕
I mi bylo doporučeno, že když dáváme mlíko Nutrilon, tak máme dávat na noc i kaši Nutrilon, že je to lepší. Co vy na to a jaký máte zkušenosti?
Moc děkuju za rady 🙂

dajdda
18. dub 2009

Ahoj,holky mám dotaz.Od včerejška přikrmujeme Nutrilonem HA je možný,že se změní barva stoličky nebo to bude pořád takové žluté jako dřív?Jsou nám 2měsíce.Díky

cipisek007
18. dub 2009

Dajdo, my jsme tedy Nutrilon HA nepoužívali, používáme Nutr. Extra pro dlouhotrvající zasycení (haha, nefunguje). Ale ta stolička se bude miminku pořád měnit 😉

dajdda
18. dub 2009

no on tam má takové bíle hrudky je to normální a dneska měl takový žlutý hlen?

cipisek007
18. dub 2009

Dajddo, tak to netuším 😅

esterka610
18. dub 2009

Cipisku,fakt to nefunguje? 😅 Já ho chci zkusit pro Jakuba,to je děsnej hladovec,ted dávám Bebu a to vydrží tak tři hodiny a je řev. Kájina by spala ale musím jí budit,aby měli stejný režim.

Jak zvládáš dvojky? 🙂

motylek
18. dub 2009

Nefunguje 😀 😀 😀 , taky jsme zkoušeli, ale bez efektu, jen jsme utratili víc peněz.

esterka610
18. dub 2009

Motylek,díky,tak to nebudu ani kupovat. Jestli má řvát za víc peněz. 😀

simounah
18. dub 2009

cipisek007 : my jsme na Sunar přešli z Nutrilonu tuhle středu. Prostě jsem mu začala dávat zrovna Sunar, žádné míchání a postupné přecházení. A vypadá to, že v pohodě - a snad mu i víc chutná. Ale pořád máme problémy s kakáním po 2-3dnech. Když byl na Nutrilonu koupila jsem Nutrilon Comfort (psala jsem to sem) a jednou to vypil a vykadil se. Další flašky už nechtěl pít - tak jsem mu to ředila půl na půl normální Nutrilon a Comfort. Pak jsem mu chtěla dát jen ten Comfort a vztekal se u toho a vůbec to nechtěl. Když jsem k tomu přivoněla smrdělo to jako psí žrádlo - se nedivím, že to nechtěl. U Sunaru si teď jen mlaská.

sluninka
18. dub 2009

dajdda...my jsme na Nutrilonu 1HA od narození..nejdřív jen příkrm a teď už nekojim a malá papá jen tohle..vyzkoušeli jsme všechny mlíčka co jsou dostupný a buď je malá nechce, nebo ublinkává nebo zvrací, nebo má zácpu, nebo se osype..no hrůza..ale stolička se nám taky změnila..jedno užlutý vajíčka 😉 pak taková zelená, jak špenát..prostě se mění...

julie2905
18. dub 2009

cipisek007: u nás je to tak, že máme Nutrilon a souběžně teď Sunar (předtím Hami) a střídám, ráno má Nutrilon během dne to druhé, nikdy jsem neměla problém, že by malé mléko nechutnalo, nebo jí vadilo to střídání chutí,
na noc dávám mléčné kaše a konkrétně Nutrilon odmítala, kupujeme různé (Humana, Hipp, Babydream u Rosmanna) a není problém, aspoň vyzkoušíme různé příchutě
ten Nutrilon je trochu drahej a taky mi není jasný co je na něm tak úžasnýho, když mi řekli dávat Nutrilon, tak jsme ho začli dávat, dělaj i pro nedonošeňátka a cca od půl roku to střídám a řekla jsem si, že až bude malé rok, tak budu kupovat jen něco levnějšího, asi ten Sunar, taky se mi zdá, že krásně voní

cipisek007
19. dub 2009

Esterko, fakt to nefunguje. Holky byly hladový, tak jsme kupovali o 40kč dražší mlíko a holky byly pomalu ještě hladovější. Takže začnu kupovat ten levnější. No nezačnu, přejdu na SUnar 🙂
A jak je zvládám? Už je to lepší, ale nejhorší byl první měsíc v nemocnici (jsou o 8 týdnů dřív narozený). Sice jsem tam byla s nima, ale na konci jsem se už málem hroutila, protože sestry s ničím nepomůžou, já tam dostala 2x zánět do prsu se zimnicí a skoro čtyřicítkama, který neklesaly a osypala se po ATB. Takže tam ze mě měli radost 😀 Ale teď už je to pohoda, už si stihnu i sama uvařit a poklidit. Hodně mi pomáhala moje mamka, ať už s nákupama, uklidem nebo vařením, vždycky přinesla co jim zbylo z předchozího dne. Přítel totiž přes týden není doma, jen na víkendy. Vyjímečně se vrací už ve čtvrtek. ☹

Simo, díky za radu. Já se právě bojím, co to udělá s jejich bříškem. Četla jsem, že když se to udělá ze dne na den, tak může být i alergická reakce, ale většinou jsem četla pozitivní zprávy ohledně přechodu z N na S.
Že je Sunar chutnější jsem taky četla a hodněkrát. I ty kaše jsou prej lepší a chutnější a je jich hlavně větší výběr 🙂

Julie, taky děkuju za radu, asi to udělám takhle že začnu místo jednoho N. dávat přes den S. a pak přejdu úplně na SUnar. Nutrilonový kaše jim tak moc nejedou a já jim je nakoupila do zásoby. 😒
Koukám, že Eliška je narozená o 2 měsíce dříve 🙂 Moje holky taky, konkrétně 31+6. Naštěstí to zatím zvládají bez větších problémů, až na Vojtovku, ale tu jim neodpustíme 🙂