Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

vetrovka
16. zář 2007

Ahoj, no já jsem právě příkrmy neřešila ani mě nenapadlo po tom pátrat, až jsem na to narazila v nějaké debatě 😉

apricots
16. zář 2007

No to je jasný s tím selským rozumem, já to tak taky udělám, o to nic, ale jen že mě překvapilo, že by mi taky mohla doktorka říct něco jiného...tak si to jen ověřuju, že neudělám nějakou uplnou blbost, chci vědět, co mi na to řeknou jiný maminy a podle toho si utvořím svůj názor - já jsem udělala jeden závěr - Prodávají se kaše od ukončeného čtvrtého měsíce?JO!Budí se mi princeznička v noci očividně hladem?JO!Budu jí teda na noc dávat kaši?JO! 😀 Ale stejnak by mi bylo příjemnější, kdyby měla stejnej názor i doktorka ale když bude nějaká extra neselská, co nadělám🙂

vetrovka
17. zář 2007

Apricots: 😀 no přesně tak!!!!

neeve
17. zář 2007

Ahoj, mám dotaz 🙂
Přestály jsme laktační krizi, ale jednou jsem dala Nelince Nutrilon... Chtěla bych se zeptat, jestli to balení takhle otevřené normálně dobu vydrží a budu ho moct použít až bude opravdu potřeba nebo jestli je mi třeba tak za tři měsíce už na nic.
Díky moc za odpověď 😉

macanet
17. zář 2007

Neeve já měla rozdělanou Bebu, Adél po ní blinkala, ale myslela jsem, že ji pak třeba zkusíme znovu, tak jsem dala kolíček na ten pytlík a uzavřela a dala do spíže, bohužel se udělaly hrudky a tak letěla do koše.Nutrilon, pokud je v tý plechovce by snad mohl chvíli vydržet, ale já bych ho spíš někomu dala, je to přeci jenom sušený mlíko 😖

med
17. zář 2007

Ahojky, mám 2 měsíční Terezku a bohužel od jejích 14 dní jsme na umělé stravě. Nejdřív jsem jí dávala Nutrilon. Hrozně po něm blinkala a kakala jen jednou za dva dni, ale zas to stálo za to. Když jsme šli k doktorovi, bála jsem se, aby se mi tam nepokakala, protože to bylo vždycky na koupání - plenka nestačila 🙂 Po šestinedělí jsme přešly na Sunar. Má úplně stejné složení jako Nutrilon a doktorka mi řekla, že je stejně kvalitní. Jediný rozdíl je, že S. je česká výroba a proto taky o mnoho levnější. Od té doby už tolik neblinkáme a kakáme normálně každý den, dokonce i prdíky nás trápí o mnoho méně.
Každému děťátku ale asi vyhovuje něco jiného.
Pa.

kupinka
17. zář 2007

Med-no vidíš to,mi malý u Sunaru jenom blinkal a blinkal,pořád tlačil a nešlo se vyprdět,pak jsem zkusila nutrilon a bylo po problémech. Fakt každému mimču sedí něco jiného... 😉

lebedka
17. zář 2007

Holčiny chtěla jsem se zeptat- umělá strava by se měla připravovat z kojenecké vody. Děláte to tak?? 😅 Já jsem našla kojeneckou vodu Fromin a na ní je přímo napsáno, že se může použít rovnou k přípravě sunárku, pochopila jsem tedy, že jí nemusím převařovat. Nebo převařujete i kojeneckou vodu?? Díky za odpověď.
Jinak jsme zkoušeli Nutrilon forte, Nutrilon premium u Sunar a po všem si naše Terezka ublinkává 😖

macek13
17. zář 2007

převařuji i kojeneckou a někdy se dívim, co v ní plave. Proti blinkání zkus Nutrulon AR, je přímo na to, je hustší, taky ho máme a spokojenost. Od té doby neublinkl ani jednou.

kupinka
17. zář 2007

já taky samozdřejmě převařuji,to bych si neriskla to dát rovnou z flašky. A to,co tam plave,jsou podle mě ty minerály nebo co.A používám taky Fromin.Klidně si to převař dopředu a pak tu vodu v láhvičce ohřej na pár vteřin v mikrovlnce,je to rychlejší

iza
17. zář 2007

neeve : nevím jaký máš doma Nutrilon,ale já mám doma Nutrilon HA a na něm je napsáno,že se musí spotřebovat do 4týdnů po otevření 😒

lebedka
17. zář 2007

Díky. Tak já to jdu raději převařit. Převařím 1.5 najednou a pak to budu ohřívat v mikrovlnce. 😉

neeve
17. zář 2007

Iza - Nutrilon Premium... a nic takového tam právě napsáno není.
A to ten HA stihneš do 4 dnů spotřebovat? 😲 No asi jo, jinak by to tam nepsali, že? 😅

kupinka
17. zář 2007

Lebedko,ale musíš to spotřebovat do 24hodin...

iza
18. zář 2007

neeve..hehe ten spotřebujeme tak do 5ti dnů 😅 😅 Jáchym jí po 4hodinách 120ml..tzn 4odměrky....no ale řekla bych, že to bude platit pro všechny Nutrilony(ta spotřeba)..Lebedko raději převař, jeden nikdy neví...dobrý je si převařit do foroty a dát do termosky 😉

neeve
18. zář 2007

jo týdnů, já četla dnů 😅 😀

macanet
18. zář 2007

Tak já teda nevím, když jsme přecházeli na Sunar, tak jsem se ptala, jestli tu koj. vodu Fromin mám převařovat a Dr. říkal, že ne, tak nepřevařujem. 😕

lebedka
18. zář 2007

Kupinka- tu převařenou vodu musím do 24 hodin spotřebovat?? 😕 Proč?? 😅

lebedka
18. zář 2007

Tak teď jsem dostala odpověď od výkoné ředitelky společnosti, která distribuuje kojeneckou vodu Horský pramen, že k přípravě umělé výživy není potřeba jejich vodu převařovat!

kupinka
18. zář 2007

To myslíš vážně? S kýmkoliv jsem mluvila,tak vodu jedině převařovat,i MUDRa.Tak to asi taky kašlu,je to šílená spotřeba elektriky.Ale ten Horský pramen,to asi není Fromin,že?

macanet
18. zář 2007

Já mám Fromin a bylo mi řečeno nepřevařovat a nic se neděje. Nic v tom teda neplave, kupujem jí v lékárně, takže by měla být skladovaná dobře a ne jak v obchoďákách pod zářivkama.

nikka.vo
18. zář 2007

tak já jsem taky někde slyšela, že Horský pramen se nemusí převařovat...na obalu je dokonce napsáno k přímé spotřebě, což bych si vysvětlila jako - není nutné vyvařit, ale nevim! Fromin už si nekoupim, fakt mi pak v tý vodě plavou bílý cucíky ...??? Možná to jsou minerály, ale je odpuzuje mě to 😅

Já si vždycky převařim vodu, jednu část dám do ledničky a druhou naliju do termosky a pak si jen během dne vždycky namixuju potřebnou teplotu do lahvičky, dám do ní Nutrilon a jde se dlabat... ta voda mi tam vydrží celý den, na noc dávám čerstvou a ráno zase čerstvou! 😉

kupinka
18. zář 2007

To je pravda,ale něco tam vždycky plavalo až když se to převařilo,tak to bylo tak jakoby mírně zakalené. Ale ta lékárna mě nenapadla,tak to tak budu taky dělat. a uvidím 😉

macanet
18. zář 2007

To je vápník ne v tý vodě? 😕

nikka.vo
18. zář 2007

tak určitě to neni nic škodlivýho v té vodě, ale ten Horský pramen se prodává i po barelech, tak je i v tom lepší, že nemám neskutečný množství plastových láhví!v 🙂

macanet
18. zář 2007

No jo, ale zas to musíte rychle spotřebovat ne? Jak je velkej ten barel? Maj to v lékárně, my máme flašky v předsíni 😀

nikka.vo
18. zář 2007

Vždyť to máš spotřebovaný raz dva! 😉

Ikdyž ty máš ještě drobečka, co toho tolik nevypije, ale ten barel je 5 litrů ....

macanet
18. zář 2007

Nevypije jo 😀 Ha ha někdy slupne 180 ani nemrknem 😕 😀

nikka.vo
18. zář 2007

tak to pak uvažuj o koupi pár berelků do zásoby 😀

lebedka
18. zář 2007

Horský pramen není Fromin,koupila jsem ho v Globusu. 5litrový barel stál 17kč, takže je i levnější než Fromin. Takže nebudu převařovat 😀 Když to napsala výkoná ředitelka, tak to asi bude pravda. Klidně sem i toho maila vložím, nelhala bych Vám maminky 😉 😉