Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

macanet
28. zář 2007

Já se řídím podle Adélky, tabulka na krabici je jen orientační, takže někdy vyžahne 180ml a někdy 120ml někdy zvládne 6x denně někdy 5x 😉

lebedka
29. zář 2007

Fili- také s tím mám problémy. Naše Terka je žroutek 😀 . Mám jí dávat 6x 90ml a dávám 5x 120ml a na noc dokonce 150ml. Svěřila jsem se s tím dr. a ta mi řekla, že tabulky na krabici jsou čistě orientační a mám jí dávat kolik si řekne, takže už se tím netrápím. Kdybych jí totiž dávala podle tabulek, tak Terka řve hladem 😝

evisa
29. zář 2007

babky, jakou savičku používáte pro nutrilon ar, aby teklo?

luckaa
29. zář 2007

Evisa,my malé dávali Nutrilon AR silikonovým dudlíkem velikost mini,ale trošku jsme si tu velikost ještě zvětšili,pak to bylo naprosto ok.

kalo
1. říj 2007

Holky, máte někdo zkušenost s Nutrilonem COMFORT? Dr.nám ho doporučila, protože malá strašně trpěla na koliky. Po tomhle comfortu, kt.má být proti těmto kolikám(bez mléčného cukru), má malá prdy ještě větší, že se úplně svíjí, kaká tak jednou za 3 dny, má nafouklé břicho a ty prdíky pěkně smrdí...
Je to o zvyku? Jak ho snášely vaše děti????????

macek13
1. říj 2007

kalo, mi jsme ho taky dostaly na prdíky a koliku a vydrželi jsme na něm 14 dní. malý měl děsnou zácpu, ublinkával, vracelo se mu, Je tam dost syrovátky. jak jsem začali nutrilon AR, tak z 90ml pil 140ml a krásně kaká 2*denně i prdíky se zlepšily. Tak něvím, ale nám vůbec nevyhovovalo a ani mu nechutnalo.

kalo
1. říj 2007

Macku13: díky. U nás je to taky to samé s tím kakáním. Tak se vrátím k Nutr.HA...když to srovnám, tak ten comfort rozhodně snáší hůř...Díky

xjanex
1. říj 2007

Ahoj,mám 7.týden starou holčičku Verunku,plně jsem kojila,ale poslední týden mi mlíčko trochu ubývá a malé nestačí tak dáváme na noc a během ní Nutrilon 1 HA,zatím ho máme čtvrtý den a myslím že je s ním moc spokojená,krásně spinká,kaká 1xdenně a prdíky se objeví jen občas,pokud mohu doporučit na bolesti bříška jsou výborné kapičky Sabsimplex a gel na bříško Pupík 🙂

iza
2. říj 2007

ahoj holky..mám možná hloupý dotaz...když tu vodu nepřevařujete, jak to děláte?Studenou vodu ohřejete na sporáku nebo v ohřívači lahví a pak tam Nutroš nasypete?

macanet
2. říj 2007

Izo já mám ohřívačku a dělám to tak než jdu Adél přebalit, tak udělám Sunar do lahvičky a hned zapnu ohřívačku. Dřív jsem to dělala tak, že jsem udělala Sunar a vzala větší hrnek, do toho postavila flašku se Sunarem a hrnek zalila vodou z konvice po hladinu Sunaru ve flašce, za chvíli to bylo ohřátý. Do studený vody ho dělám 😉

kalo
2. říj 2007

Myslím si, že voda by převařená měla být. Já se teda držím striktně návodu...žádné ohřívání, žádná mikrovlnka...Myslím, že to mléko má v sobě živé kultury a výživné látky, které se aktivují při této teplotě a při předepsané přípravě...Můj názor 😉 😉

ronie
2. říj 2007

já si ohřeju polovinu vody v rychlovarce a polovinu doleju studenou z lednice do termosky a je to akorát a vydží to celej den 🙂 případně doleju buď horkou nebo studenou.

kupinka
2. říj 2007

Já si zas vodu naliju do flašky,tu dám do mikrovlnky,stačí pár vteřin. Do hrnku,který má vyhrazený pouze Kuba a nikdo jiný ho nepoužívá,tak tam si dám odměrky Nutrilonu,zaliju to tou vodou,rozšvrlám a přeliju do flaštičky. Mlíčko by se vážně nemělo ohřívat,jenom ta voda. Jinak ztratí ty živiny....

ronie
2. říj 2007

jojo to je jasný já v tý termosce mám jen vodu-přeliju do flašky, přidám mlíko a sabíka, zašejkuju a podávám 😀 převařovala sem,ale už ne, on je zdravej kluk tak ho náká bakterie nerozhodí 😀

kili
2. říj 2007

ja mám vodu v termoske, väčšinou je horúca, tak keď zarobím mlieko, tak ho strčím do nádoby so studenou vodou (je stále na linke) a za minútu je dobré. Ale stane sa, že je studené až moc a potom ohrievam, alebo keď Samko nezje všetko naraz, čo je teraz furt, tak potom to ohrejem v ohrievačke.

krizulka003
2. říj 2007

Já naleju vodu do flašky(máme od aventu) tu ohřeju v mikrovlnce na potřebnou teplotu.pak tam dám odměrky nutrilonu,zatřepu a za pár minut podávám.

evisa
2. říj 2007

btw dnes jsem v lékárně kupovala "krmení" a lékárnice mě upozoňovala, že jim obchodní zástupce nutricie avizovala od listopadu zdražení nutrilonu 😒

kacka79
2. říj 2007

Holky, dodržujete to že po otevření nutrilonu se musí do měsíce spotřebovat??? Já ho používám jen v případě nouze - což je cca 2 x týdně večer, takže teď budu vyhazovat skoro celou krabici a kupovat novej ☹ nevíte, dělá se nějaký UM v malém balenííí??? Děkuji za rady K.

kili
2. říj 2007

kacka, ja som to nevedela a tak som to používala a deti žijú 😀

lebedka
2. říj 2007

Tak já naleji požadované množství vody do lahve a ohřeju v mikrovlnce, pak přidám Nutrilon.
Teď mám jiný problém- jakou savičku používáte na normální Nutrilon? Vyzkoušeli jsme všechno možný a naše Terka se pořád zajíká a dáví ☹ 😢 Díky za radu.

kili
2. říj 2007

čoje to zajíká???

kupinka
2. říj 2007

Lebed-já už od narození používám Chicco,jak lahvičky,savičky,mám i dětskou kosmetiku a nemůžu si stěžovat. A nemá moc velkou dírku? Víš,že ji to tam teče moc rychle a nestačí polykat ☹

lebedka
3. říj 2007

kili- jako že se dusí...
Kupi- kupuji jen savičky na mlíko velikosti jedna 😕 . Kamarádka mi dneska přiveze nějaké savičky, které používali oni a bylo všechno OK. 😉

vetrovka
3. říj 2007

kacka79: ahoj, nutrilon se dělá i v malém balení a stojí kolem 110, tak to snad do měsíce spotřebujete ☹

kacka79
3. říj 2007

vetrovka, tak to se musím juknout, já viděla jen ty velký krabice.. taky uvažuju jestli nezkusíme bebu, mladej mi teď ten nutrilon nějak prská 😲

vetrovka
4. říj 2007

kacka79: my jsme začínali na Bebě a Tomášek se nemohl vykadit, měl strašně tuhé hovínka, vykadil se jenom když měl nohy skrčené na břichu 😝 ovšem od té doby co má nutrilon mu to jde jako po másle 😉

kupinka
4. říj 2007

My taky tak,až Nutrilon byl v pohodě

xjanex
7. říj 2007

Ahoj,chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s Nutrilonem 1HA co se týká kakání,mě po něm malá strašně málo kaká,klidně tři dny nic,je to normální???díky 🙂

majkeela
7. říj 2007

Ahoj janex, já jsem dávala HA 1 Nutrilon jako dokrm při přechodném nedostatku mléka a to jenom 1x denně o půlnoci a vypila mi 30. Jinak byla malá plně kojená. I při takto malém množství měla malá zácpu - nekakala mi 6 dnů - pořád prděla a když se konečně vykakala, tak toho bylo straaašně moc a konzistenci to mělo jako plastelína. Asi ji to musela pěkně ve střevíčkách trápit 😠 Jakmile jsem začala znovu plně kojit - mateřiny už mám dost - tak se vše do 3 dnů srovnalo a malá mi znovu kaká krásně.

xjanex
7. říj 2007

majkeela,děkuji za odpověd...já si říkala jestli je to vůbec možné aby takové malé mimi nekakalo tolik dní,ale vidím že to jde ☹ ,mám spíš strach aby se jí něco nestalo,jinak já přikrmuji jen na noc tak těch 60ml.Taky jsem měla nějakou tu krizi s mateřským mlíčkem,tak snad se to zlepší 🙂