Jak mimča snášely přechod z Nutrilonu 1 na 2?

monik111
16. srp 2007

Ahoj,
nevím jestli je tu téma na toto téma 🙂
Ale jelikož už nekojím,tak mě zajímáji vaše zkušenosti.Ukončily jsme 4měsíc a proto nám mudra řekla,že mamé přejít z Nutrilonu 1 na 2. A já mam obavy aby to pro Verču nebyla moc veliká změna.Tak se chci optat jaké s tím máte zkušenosti.A jak to vaše mimča snášely-ten přechod a tak.
Moc díky za rady 🙂 🙂

binki
26. črc 2008

do 7 měs. vypil asi 1,5 flaštičky granulovaného neslazeného čaje, pak jsem to vyměnila za vodu a té vypije taky přibližně stejně, někdy 2 (obsah to má tuším 200ml).

svoma
26. črc 2008

Ahojky,malá pije zhruba stejné množství,jak píše Binki,al ty máš menší mimčo,tomu stačí tak 50 ml i míň,teda aspoň tak mi to říkala dětská dr. 😉

ivulinda
26. črc 2008

a jak tu vodu dáváte?vždyt to musí být hnusné néé? 😖

svoma
26. črc 2008

Ahoj Ivul,já normálně z flašky,malá jí pije vpohodě.Dávám jí večer a v noci.Přes den má čajík a někdy šťávičky.A když mi třeba dojde na návštěvě pití,tak taky dostává převařenou vodu.jí je to jedno. 😉

ivulinda
26. črc 2008

svom jenom čistou vodu??

lenkabu
26. črc 2008

Já taky dávám čistou kojeneckou vodu...přijde mi to na žízeň logičtější než čaj.

kraste
27. črc 2008

ahojte, taky se připojím. Já dávám malé jen vodu a pije ji z flašky, ale chci ji učit na hrneček. Chtěla jsem dávat čají, ale prý v horku v kombinaci s mlékem v bříšku kvasí. Takže jsem zůstala u kojenecké vody. Šťávičky jsou sladké i když je zředím a nechci ji rozmlsávat hned od mala a voda jí šmakuje.

jitdan
7. srp 2008

Ahojky, jsem tu nová........ Mám 17-ti denní mimčo a bohužel musím od jeho 7.dne přikrmovat Nutrilonem. Brala jsem totiž antibiotika a ztrácela úplně mléko.... Od včera beru homeopatika na podporu laktace a zdá se, že to zabírá....Poradila mi to Dr. No, uvidíme. Jde mi o to, že jsem trochu zmatená z krabiček Nutrilonu. Dr. nám řekla, že máme koupit NUTRILON HA 1. To jsme také udělali a zakoupili takové balení do modra. Dnes jsme zakoupili další, ale viděla jsem ten samý název v růžovém balení a i v narůžovělém balení..... To je taky Nutrilona HA 1. Liší se to v něčem? Myslela jsem, že budou všechny modréééééééé?? Díky za odpovědi

kraste
7. srp 2008

čau holky,
jitdan: rozdíl v tom nutrilonu HA 1-modrý-na alergie a ten růžový je taky na alergie+alergie na kravské mléko. Taky jsem tak jednou čučela, když mi paní v lékárně dávala růžový. No sice ona v tom měla taky chaoz, protože mi řekla, že změnili obal. Jen jsem to přelouskala a viděla jsem, že je psané na alergie a šla dom. Až doma jsem to nastudovala a tam jsem to zjistila, měla jsem doma totiž krabičku toho modrého. Takže neboj, je jedno jestli dáš prckovi i ten růžový, chuťově je úplně stejný a je taky na alergie. My jsme taky na nutrilonu HA, ale te´d už týden pijeme 2.

jitdan
7. srp 2008

kraste: aháááá, díky moc 😲 !!
My si zase koupili nakonec ten modrý, ale růžovému se tedy nebudeme vyhýbat 😲 Super!

yasmin07
13. srp 2008

Ahoj holky, vy, co jste už na Nutrilonu 2, jakým způsobem jste na něj přecházely? Nevím, jestli až dopije 2, tak normálně dávat 1 anebo to ze začátku střídat s 1?

kraste
13. srp 2008

ahojky,
jitdan nemáš za co 😀
yasmin07: já normálně přešla na nutrilon 2 asi před 14dny. Malá ho pije v pohodě, ale já jsem asi blbá z toho dávkování. Podle měsíců a váhy by měla vypit 200ml (vypila max 170ml) a ve 2 je na 5-6měsíc jen 120ml na jednu dávku. Což jsem zkoušela,, ale malá mi řvala hlady. Tak jsem jí dávala rovnou 150ml. Pak už to bylo v pohodě. Tak přemýšlím jestli nejít zpátky k 1, kde bych jí normálně dávala těch 170ml.

theresa
16. srp 2008

Ahoj holky moc prosím o radu a pomoc, vrátila jsem se teď z porodnice a mám málo mlíčka tak přikrmujeme Nutrilonem 1 HA. Dětská lékařka nám doporučila dávat ještě slabý slazený černý čaj, prý kvůli kakání. Zatím čaj nedáváme, protože malý kaká hezky a má takovou měkou stoličku, tak nevím? Mám začít ten čaj dávat? A nevíte asi kolik? A kolik by mělo za den vypít 12 denní miminko?

motylek
16. srp 2008

Theresa,
žádnej čaj bych mu nedávala, u takhle malých miminek (do půl roku) není nutné přidávat jakoukoliv jinou tekutinu. A už vůbec ne černej, vždyť ten staví. Dává se při průjmu. Asi je to nějaká divná dr. Já mám malýho na nutrilonu od začátku a nedávám mu na pití nic. Jenom včera jsem mu poprvé dala napít trochu převařenou vodu, protože bylo hrozné vedro a dusno a malej mi plakal.

motol
16. srp 2008

Ahojky Theresa,taky sem měla málo mlíka a malýmu sem čaj dávala trochu si tim zaplnil bříško vypil tak 4x120ml,a určitě ne černej a zelenej čaj,a pokud to jde tak nepřislazovat,ale pokud mu nebude chutnat tak jen trochu,ale nedoporučuje se to a já teda neoslazuji,a kupuji bud fenyklovej čaj a nebo určenej pro děti

kraste
16. srp 2008

ahoj holky,
theresa: čaj bych tak malému miminku nedávala, do 3měs by mimčo čaj mít nemělo. Se divím, že ti to MUDr. řekla. A ještě když jsou ty horka, tak ten čaj v kombinaci s mlékem v bříšku kvasí. Jestli chceš mimču něco dávat tak převařenou vodu. Já malé do 6měsíců dávala převařenou vodu a když nebylo horko, tak jen tak 1x týdně čaj bylinkový pro děti, ale vůbec jsem ho nesladila. Šťávičky zatím nedávám nechci malou rozmlsávat.
motylek: v takových vedrech by jsi měla malému dávat napit aspoň trošinku vody.

theresa
16. srp 2008

Ahoj holky, moooc díky za rady, tak že čaj určitě nedám, taky se mi to zdálo divné, pro tak malé miminko. Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc. Do toho Nutrilonu přidáváme převařenou kojeneckou vodu a jsme strašně překvapení co v té převařené vodě plave, je možné že převažujeme špatně nebo je to tak v pořádku?

lenkazdenek
16. srp 2008

theresa,podle toho jakou vodu používáš,já měla horský pramen a taky tam bylo něco nahoře,jakoby zakalení nebo co 😕

theresa
16. srp 2008

Používáme Fromin.

marci
16. srp 2008

Ther já bych taky žádný čaj nedávala - a určitě ne černý. Jinak moc gratuluji k miminku 🙂 Rodila jsi ve Vyškově? - ještě si pamatuji, že nedávno na diskusi jsme řešili zda do Vyškova ano či ne 😉

kraste
16. srp 2008

theresa: já používám fromina vždy mi v ní něco plave. Ale jak ji dám do ledničky převařenou a je tam třeba půl dne, tak to tam není. Nevím jak to. Měla jsem i horský pramen a tam mi to plavalo taky.

knobloska
16. srp 2008

My používáme Aquilu a taky to tam plave. Nic to není, nebojte.
Jinak my jsme také na Nutrilonu HA, nyní už 2. Dávám ji pít vodu, a tu chce jenom když je horko. Taky jsou dny, kdy nevypije nic, jen to mlíko. Äle nabízím jí to pořád, mezi jídlem.

motylek
17. srp 2008

Holky, to co v těch vodá plave je vodní kámen. Obsahuje ho každá voda, ničemu to nevadí. Ale u fromina je toho hodně. Jednou jsme ho taky koupili a už nikdy více, byl to fakt hnus. Používáme Horský pramen a u něj toho tolik neplave.

theresa
17. srp 2008

Holky, ještě bych potřebovala poradit jak čistit lahvičky před sterilizací? Jakým čistícím prostředkem?

kalerat
18. srp 2008

theres já používám jar od amway

kraste
18. srp 2008

ahojky,
theresa: já normálně umývám flašky normálním jarem a v pohodě.

theresa
19. srp 2008

Holky ještě bych měla dotaz, jak to děláte, když chcete někam s mimčem vyrazit na dešlí dobu. Jak se dá venku připravit Nutrilon, co všechno sebou vzít?

kraste
19. srp 2008

ahojky,tak já s malou podnikám opravdu tůry s kočárkem, někdy jdu i 18km za den, akční mamina 😀 Takže jídlo jí beru s sebou. Mám 0,5l termosku a v ní mám teplou převařenou vodu a pak mám umělohmotnou lahvičku se šroubovacím víčkem a v ní mám nutrilon. Takže jen naliju vodu z termosky do flašky, dám tam nutroš odměrkou, protřepu a malá baští buď v kočárku nebo na rukách. Dávám ji najest kdekoliv, v restauračce, na náměstí...prostě jak má hlad, tak jí dám papkat. Takže si pořiď termosku a máš to v pohodě.

theresa
19. srp 2008

kraste díky moc.

kraste
20. srp 2008

theresa: nemáš za co. Hodně mamin píše, že na veřejnosti z flašky mimču pit nedávají... ale fakt nevím proč. není se za co stydět a lidem to divné nepřijde, spíš se jen usmějí, že vidí malé mimi jak papá🙂