Jak na přechod z plného kojení k lahvičce?

pattyo
24. čer 2013

Ahoj všem,

potřebovala bych poradit jak přejít z plného kojení na láhev. Máme 4 měsíční holčičku, která bojkotuje pití z pravého prsa-pije z něho většinou jen v noci,když je rozespalá, nebo se někdy chytne,když ji na chvilku dám levé,a pak rychle vyměním za pravé. Malá sice pěkně prospívá, ale pro mně je teď kojení jak za trest,jsem z toho unavená ,když se malá vzteká a řve dokud jí nedám to správné prso. Navíc je to uplakanější mimčo,takže plače hoodně a dlouho,teď si pláčem i vynucuje pozornost a nebo když chce být nošená na rukách,takže jsem z ní někdy úplně k.o. Doktorka nám řekla,že máme zkusit příkrm UM,ale malá nechce žádnou láhev. Vyzkoušeno Medela, avent, chicco, MAM-to má stejné značky i dudlík a dudá od narození spokojeně. latexové i silikonové savičky a nic.Strašně u toho řve a vzteká se,zkoušel jí krmit i manžel a nic. Přes stříkačku taky nechce. Zkoušen Nutrilon, Beba, Hipp. Tak nevím,jestli tu láhev zkoušet dál- zkoušíme to necelý týden- nebo prostě kojit dál,a pak jí zkusit dát ten učící hrneček,jak bude mít příkrm. Nechci v ní vypěstovat odpor k pití nebo ke krmení v lahvičce,a nechci jí trápit,když vidím jaký má u láhve brečící amok,tak stejně povolím a nakojím ji.
Děkuji za rady a tipy.

speedygon
24. čer 2013

Já bych kojení nevzdávala. Pokoušela bych se i nadále přikládat i k pravému prsu. Nebude-li malá chtít sát, tak bych tedy nechala u levého a pravé odsávala či odstříkávala, aby se mlíčko stále tvořilo...

anitram18
24. čer 2013

Ahoj,dle mého je týden děsně málo...První syn pochopil sání z lahvičky asi po 1,5měsíci průběžného zkoušení...Jinak já doporučuju savičku od Mam a z UM Babylove z DM...ale pokud máš mlíka dost svého, zkusila bych odstříkávat tvoje a dávat jí to teda z lahve, pokud od tebe z toho jednoho prsa nechce...byla by škoda kvůli tomu přestat kojit...nevím, jak dlouho ten stav že prso odmítá trvá, ale může to být i přechodný bojkot kojení, který sám přejde...ev.jukni na www.kojeni.net do otázek, co radí laktační poradkyně, nebo se i přímo můžeš zeptat sama, pokud se tam ještě tento problém neřešil 😉 hodně trpělivosti

katyxq
24. čer 2013

Já bych kojení nevzdávala, ale taky bych se v tom neplácala sama a zavolala laktační poradkyni (kontakty jsou na www.kojeni.cz, nebo pak najdeš LP vyškolené více intuitivní Mamilou na www.kojim.cz, ale nevím, odkud jsi, ty mamilácké fungují nejspíš zatím jen na Moravě). Taky bych jako docela zásadní viděla to, aby ses ty sama přestala nervovat, odreagovala se, to, že ti bojkotuje prso tě evidentně stresuje, miminko to vycítí a tím spíš se bojkot prohlubuje, stejně tak láhev, technika sání z ní je jiná, taky z ní mlíčko líp teče, pokud dokrmovat odstříkaným mlíčkem (z toho prsa, co nechce), tak raději třeba ze suplementoru, z hrnečku, ze lžičky.
kus před kojením prso nahřát (sprchou, teplou plínkou), nechat si horní polovinu těla nahou, mimču dát jen plínku a zalezte spolu do postele, zvyšte míru kontaktu, klidně spěte spolu. A že chce nosit - nenazvala bych to vynucováním, pro miminko je fyzický kontakt naprosto normální biologická potřeba (v přírodě by ho, dokud neumí pořádně chldit a běhat, něco sežralo, takže potřebu být blízko matce/otci máme geneticky zakódováno) a taky je to psychická potřeba, pomáhá to miminku zvládat cokoliv, co ho trápí, bolí, ukliďnuje ho to, doporučuju koupit si šátek nebo ergonomické nosítko, pak můžeš mít spokojené dítě u sebe (a díky tomu budeš víc v pohodě i ty) a zároveň třeba vařit, uklízet, nakupovat, jak je libo (někdo zvládne při nošení i kojit), děti obvykle rády pozorují, co dospělí dělají, zároveň se tak i učí 😉.

konik88
25. čer 2013

Taky bych to ještě zkusila. Mě syn bojkotuje obě prsa 😀 Musím s ním chodit a všelijak o balamutit, aby se napil. Už sem to taky chtěla vzdát, taky jsem to zvdala, odstřikávala a dávala z lahve, ale zase to zkouším. Tak přeju pevné nervy!
A nebo co zkusit ho nakojit v jiné poloze z toho druhého prsa. Třeba na fotbalistu, aby byl ve stejné poloze, jako když kojíš z pravého prsa 🙂