Jak naučím roční dítě na umělé mléko?

tyf
15. únor 2014

vím, že tady je hodně diskuzí na podobné téma, ale všechny jsou o tom, odstavit dítě od prsu a ono si zvykne na flašku. Ale u nás je to trochu jiné - není velký jedlík a ani o kojení už dvakrát nestojí, jen v noci, ale to spíš tak aby se uhajala, když se vzbudí. Takže když udělám radikální krok a nenakojím jí, bude jí to spíš jedno, než aby vzala na milost UM. Vyzkoušela jsem už snad všechny druhy, ale všechny chutnají stejně i ty ochucené - mají takový ten hnusný ocásek.
KDyž se napije, celá se z toho oklepe a pak už nechce v hrnku vzít ani vodu, jak tomu nevěří. Nevíte o nějakém mléku, které by chutnalo úplně jinak než ty ostatní? Nebo ty od ukončeného 12M, jsou jiné než 1 a 2?

petrajurinova
15. únor 2014

@tyf já jsem synovi od 1 roku dávala normálně čerstvé kravské mlíko (polotučné z obchodu, se schválením od dětské doktorky) - UM nevzal na milost žádné, od kojení se odstavil sám v 8 měsících a ani toho kravského moc nevypil (cca 100 ml za den), ale lepší než nic.

kytkakvete
15. únor 2014

@tyf http://www.jimejinak.cz/2013/04/bezlepkove-obil... , kravské mléko se nedoporučuje pro velký obsah bílkovin, které mají negativní vliv na činnost ledvin, což se většinou projeví až v dospělosti, a velký obsah minerálních látek, UM je proto zvlášt upraveno, nedávat kravské/kozí mléko, pediatr by tě s tím měl obeznámit

speedygon
15. únor 2014

A když už kravské, tak plnotučné, ten tuk je velmi důležitý.

anty
15. únor 2014

mě taky nechce pít um, takže to řešíme normálně mlíkem kravským, to sice nepije, ale nevadí ji v krupici a té sní hodně, jinak dávám sunarku kaše, které teda miluje 🙂 Jinak hodně jogurtů dávat. Mě nechtělo teda ani jedno dítě pít um po odstavení, taky závidím těm, co přestanou kojit, dají dítěti flašku um a to bez problémů pije, ale tak co, pěkně papkají, tak to neřeším 🙂

ange_de_la_morte
15. únor 2014

z UM mi chutná Sunar Nutradefense - přijde mi nejwíc podobný normálnímu mlíko, ale myslíš že toho kojení by neměla dost kdyby jsi k tomu dáwala dostatek mléčných wýrobků ( jogurty, zakysanku, kefír, ....) , popřípadě tu kaši udělala z UM ? Jako když UM pít nebude tak nic nenaděláš, ale krawské mlíko jako náhrada UM ještě fakt není ideální, a pokud už nutně krawské mléko tak bych určitě wolila čerstwé , hlawně ne z krabice 😉

jija
15. únor 2014

Nam rikala pani dr. ze nemusi pit mliko, staci kdyz ji mlecne vyrobky 2x denne (jogurt a kase) a kdyz nechce tak tvrdy syr na kousani. Nas maly byl na nutrilonu od porodnice a v 9.mesich se plne odstavil od mlika, takze bych to v roce fakt neresila

suzanna123
15. únor 2014

@kytkakvete od 1 roku můžou dostávat kravské mléko k pití (do té doby lze v jogurtech, kaších apod.)

kytkakvete
15. únor 2014

@suzanna123 to že můžou neznamená že jsou vhodná, viz. příspěvek výšše, kravské mléko je pro nás nepřirozené, přirozenější a vhodnější jsou rostlinná mléka, to je ovšem na uvážení každého 😉

tyf
autor
15. únor 2014

@ange_de_la_morte bohužel to kojení je opravdu třeba 15ml! Už dlouho kojím jen z jednoho prsa a už jsem téměř bez mléka. budí se spíš ze zvyku, než z hladu a už bych to ráda odbourala. Dávám jí mléčný výrobek 3x denně (chce kaši i k snídani).

kajalka
15. únor 2014

@tyf Jestli jí dáváš mléčný výrobky, tak bych se na UM zvysoka vyprdla, bude tě to stát zbytečný peníze. Co zkusit mandlový mlíko? Výroba je rychlá, je to za pár kaček a chutná výborně.

ange_de_la_morte
15. únor 2014

@tyf : tak to by jí mělo asi stačít 😉

lucie36
15. únor 2014

Taky to teď řeším, synovi je 10 měsíců. Kojíme na noc, jen tak "na uklidnění" a ráno jak kdy se mu chce. Ptala jsem se naší doktorky jestli by bylo vhodné přidat UM, prý to můžeme zkusit, ale když má denně jogurt a mléčnou kaši, tak to stačí. Jinak našemu malému moc chutnají taková ta mlíčka s kaší od nestlé, takže občas dáváme pro zpestření k snídani. No a starší syn, když měl rok tak jsem zkoušela všechna možná UM a nakonec zabral na Hami 3 jahoda. Chutná fakt dobře, bez té divné pachutě.

kamino
15. únor 2014

@kajalka a jak ho delas?

kajalka
15. únor 2014

@kamino Jednoduše. Pytlík mandlí oloupu, rozemelu s troškou vody a pak doliju tak 3/4l vody a nechám stát přes noc. Vydrží tak 24h v lednici, u nás teoreticky, nemá šanci 🙂

kamino
15. únor 2014

@kajalka nemam mlynek,myslis,ze by to slo rozsekat do jemna ponornym mixerem?

romantika
15. únor 2014

@tyf nase todle taky nesnášela, myslim ze v roce uz jsou chytre a nejde jim to. ale nase pak obecne nesnášela vubc cokoliv mlecne. ja jsem to nahrazovala ryzovou kasi. dalo se to davat taky z flasky akorát jsem to namíchala vic vodou.Um jsme nikdy nedavali. U druhého v pohode, tomu chutna a ani tak se nevzda prsu 🙂

kajalka
15. únor 2014

@kamino Taky to dělám ponorným 🙂

kamino
15. únor 2014

@kajalka Takže abych to shrnula.. ponorňákem rozmixovat cca 10 dkg mandlí s vodou jak to půjde nejvíc, dolít vodou, aby toho byl cca litr, dát přes noc do lednice a ráno se může pít.. chápu to správně? To jsem zvedavá 🙂 mandle miluju, prcek UM vůbec nechce, třeba mu to bude chutnat 🙂

kajalka
15. únor 2014

@kamino Přesně 😉

tkanicka
15. únor 2014

První se odstavila dost brzo, přes den a v 11 měsících už nepila mléko vůbec. Po snahách dát jí umělé se několikrát pozvracela a odmítala mi pak i pít cokoliv, co měla ve stejném hrnečku a to do té doby pila hodně a to i čisté vody. Doktorka mě teda ujistila, že pokud má mléčné výrobky, tak umělé mléko dávat vůbec nemám. Kravské mléko odmítá pít ještě i skoro ve třech letech. Ale mléčné výrobky má ráda. Druhý to má hodně podobně, v deseti měsících se přes den nekojí a v noci funguju spíš jen jako dudlík.

tyf
autor
16. únor 2014

Dnes jsem koupila ty nestle mlíčka stejné přichutě, jakou miluje kaši a vůbec to nedala. Přitom to chutnalo skoro stejně jako ta kaše, takže u nás to asi není o té chuti konkrétního mléka, ale o to, že ona je zvyklá a chce pít jen čistou vodu a cokoli jiného z hrnku nevezme (nechce ani čaj, nebo šťávu). Už mě to nebaví věčně to připravovat, prát se s ní a lít to do záchodu a o těch penězích ani nemluvím. Takže myslíte, že když má denně 3x mléčný výrobek, že jí můžu nechat úplně bez mléka? Nerada bych jí nějak uškodila. Já jsem prý také mléko nikdy nepila a nepiju ho tedy doteď