Jak naučit kojené dítě na láhev?

baterie
16. zář 2013

Ahoj, mám půlročního drobka a je plně kojená, ale už potřebuju přejít na UM, ze zdravotních důvodů, ale ta mrška absolutně odmítá flašku. Myslela jsem, že je to mlíčkem, ale ať do ní dám cokoliv, i svoje, nevezme ten cumel do pusy a nezačne sát, pere se mnou, pláče. Zkusila jsem i jinou flašku, ale je to stejné, i když má hlad. Neznám nikoho, kdo by řešil podobný problém, každý kdo dokojil, přešel na flašku úplně v pohodě. Ostatní mi radí prostě to zkoušet, ale malá ztrácí váhu a nemám moc času jít na to pomalu.

alpakovo
16. zář 2013

ahoj, u nás byl stejný problém se synem a ani ve dvou letech jsme s flaškou na dudel neuspěli, ikdyž jsme to zkoušel od 6. měsíců ☹ Jediné, z čeho byl syn ochotný pít byla netekoucí láhev, ikdyž je pro starší děti!! Nepřišli jsme na to proš, ale přes cumel sme nikdy nic nevypili, přes pítka na jupíku, kubikovi a netekoucí láhev sme snědli všechno 😀 zkuste a uvidíte 😉

lindafr
16. zář 2013

Ahoj, mně teda děcka problémy nedělali ani jeden, ale zkoušela jsi i savičku zkosenou, tvaru jak bradavka...? Myslím, že Avent má takový dudle. Nebo ještě zkusit Calmu, jestli potřebuje sát a když jí to teče samovolně, vadí jí to. A v případě, že by asni tohle nešlo, tak leda ze stříkačky a přes prst.... Ale to je teda pěkná otrava

veruska007
16. zář 2013

Tohle jsem mela u druhorozeneho. Krome prsa nevzal do pusy zadny dudel, nic. Kdyz mi doslo v roce mliko, nevzal do pusy ani normalni mliko, ani ochucene, ani zadnou UM (a ze jsem jich vyzkousela). Lahvicek jsem mela bezpocet, ruznych savicek mam plnou igelitku a nevzal do pusy za cely rok nic z tohoto. Jedine, co vzal na milost (ale pil jen vodu) byl hrnecek s mekkym pitkem. Muzes to zkusit, lze ho davat cca od 6 mes. Holt nektere deti asi dudlik neberou 😉

svija
16. zář 2013

@baterie - já řešila to samé, taky kolem půl roku věku dítěte. Ať bylo ve flašce UM nebo moje MM prostě z toho nepil a to jsem jich zkoušela řadu různých. I jsem třeba na půl dne odjela, aby se musel napít, ale on stejně nic pořádně nevypil. Nakonec jsem musela nějakou dobu kojit i s léky, kde je to hodně hraniční při kojení a sledovat díte. Bylo to pořád lepší řešení než ho nějak drasticky odstavovat, to bych musela asi odjet na týden a nechat ho napospas osudu nebo nevím.

leotynka
15. pro 2013

Ahojky maminky ted řeším to samé můj 10 měsíční synek doposud kojený s příkrmama jako je přesnídávka polívka a activie my také odmítá lahev máme avent boček Tommy Tippe baby nova no snad všechny a různé druhy dudlíků a nechce ani ten ani do pusy od mala nevzal☹ co dělat 😲

pisisvori
15. pro 2013

mě dcera taky flašku nechtěla ani s mateřským mlékem, nechtěla nikdy ani dudlík , když jsem v 16 měsícíh přestala kojit vzala si flašku se sunarem bez problémů druhý den po odstavení. Od 10 do 13 měsíců jsem se jí snažili naučit z něčeho pít a začala až z flašky baby nova s dudlíkem, který měl dírku na boku ne na všku cumlu, pak si z ní v těch 16m vzala i ten sunar.