Jak naučit prcka na flašku?

alex35
31. srp 2017

Ahoj mám na vás prosbu. Potřebuji poradit jak naučit malou 6 měsíců na flašku? Mám různé druhy od drahých (Mam, avent, nuk) po obyčejné z DM Stále si stím jen hraje, ale napít se nechce.Kouše to a co vyteče plive. Taky jsem zkoušela dát své mlíčko, čaje pro mimi, vodu nic nechce. Je plně kojena a máme začít s příkrmy a čajovat.Těžce do ní dostanu 3 lžičky příkrmu- taky různé druhy. Už si nevím rady a doktorka jen řekne zkoušet!Mimo jiné zkouším už 3 týdny Prosím poraďte jak na ni a jak ji naučit pít i z něčeho jiného než prsa! Děkuji Alex 😉

rebe
31. srp 2017

Mám dvě děti a s příkrmy jsem uspěla mnohem později než v šesti měsících, syn třeba začal jíst skoro v devíti a rovnou sám zeleninu do ruky. Flaštičku nepřijali ani jeden, prostě nepřišli na to, jak z toho pít, pili rovnou z hrníčků a skleniček. Hlavně se nenervuj, jestli plně kojíš, tak jí nic chybět nebude.

alena2109
31. srp 2017

ahoj, já bych tomu nechala čas... malý se naučil také až déle. Pokud kojíš, tak není potřeba dávat žádné čaje, teď už nebude žádné vedro. U nás nakonec fungovala jedině sklenička/kelímek, protože to viděl u mě.

sisstin
31. srp 2017

@alex35 a proc? Ja kojila plne do 13m, pak zacla pit z normalniho hrnku a jist taky zacla. Ted ma skoro 22m, kojena porad a ji a pije normalne. Flasky nici kojeni a kojeny dite je nepotrebuje, je to prima cesta k odstavu...

23363
31. srp 2017

Dávejte trochu tekutiny po lžičkách po příkrmu, jestli máte pocit, že to malá potřebuje. Učit na flašku je opravdu zbytečné. Kupte rovnou hrnek. Některé jsou už od ukončeného 4. měsíce. Dávejte, nabízejte... u nás to trvalo 3. měsíce než si poprvé cucla... 🙂

peu
31. srp 2017

Jak nechce, tak ji nepřinutíte...dceru jsem kojila do 11 měsíců, než na to přišla. Příkrmy mi ale od začátku baštila všechny. To syn má teď půl roku a nejen že nechce flašku, ale svádí boj i se lžičkou, pevně stiskne rty a jak nechce, prostě tu pusinku neotevře. 😊 Dětičky jsou malinký, ale chytrý...😉 Takže vám opravdu nezbude nic jiného než nabízet a zkoušet...já už jsem těch mixovaných zelenin za poslední měsíc snědla kvanta...malej dvě lžičky a konec 😂

elis16
31. srp 2017

já do malé dostala sotva 3 lžičky příkrmu i v 9 měsíci a až kolem 11 začala víc jíst i díky tomu, že to začala zkoušet sama. Ze začátku jsem jí dávala cucnout vody po příkrmu ze lžičky a časem z hrnečku. Jinak ted ve 13 měsících je to s jídlem a kojením tak půl na půl. Naše doktorka mi řekla že u plně konených dětí to s jídlem nemusí být ze začátku žádná sláva. Nebojte časem jí začne chutnat 😉 a to pití bych zkoušela rači z hrnečku.

altice
31. srp 2017

Je to jak píšou holky ja jsem z toho byla taky nešťastná ze malá nechce prikrmy plně kojim a malá tét ma 10m a uz i pa pa. Jídlo jinak jsem zase rada ze mám mlíko a kojim plně než kupovat.vse přijde samo a mimco si řekne že ma málo.hlavne v klidu a nestresovat 🙂

alex35
autor
1. zář 2017

Děkuji za odpovědi, učit jsem ji začínala, protože denně potřebuji na 4 hodky odjet mimo a malou nemůžu mít sebou navíc toho mlíčka už taky moc nemám ☹ musím točit oba prsa aby byla napapana. A papá poměrně často co 2hodky doktorka mi doporučila příkrmy a čaj nebo mléko umělé a to odmítá taky.

sisstin
1. zář 2017

@alex35 pokud chces vazne kojit, napis do poradny Laktacni poradna prirozene a intuitivne, motas se v kojicich bludech ;) a davat mm se muze i jinak nez flaskou ;)

kacasa
1. zář 2017

@alex35 to je divne..protoze se tok mleka prizpusobuje potrebam ditete