Jak naučit syna z kojení na umělé mlíčko?

petrakm
3. pro 2011

Ahoj,mám 10mes syna zavislaka..přes den jsem kojo vypustila,daří se mi kojit brzy rano a pak před spaním,po kaši,uz musi byt úplne naftoukly,ale neodola..a pak v noci po 3hodinach :-/evidentne pije,nedumla..ale nemyslim si,ze by mel hlad.urcite je to zvyk,ale saje..pije z pitka a umi i z lahve,ale UM mu nejede,vlastne z lahve neda moc ani čaje/vodY přes den..odmítá v noci VŠE dokud proste nepřijde prso.. 😀zkousel i manzel..moc dobře rozumi,slyší slovo prso i mliko a uz vyplivne dudu a chce pit 😅 pitny režim potřebuji pres den lepe jeste zlepsit z důvodu zdrav komplikaci(vypije mimo kojo jen 100!,pak dokojuju,možna muže mít potrebu jen pit),takže by se mi hodilo UM nebo teda jine pití bez doplnku o vit C(skoro VŠE co dětem chutná)..pokud mate nejake tipy jak jste naucily prcky na UM
Budu moc vděčná..Ohledne knihy :Kazde díte se nauci spát-znám a zatím nechci a ani ze zdrav důvodu ted nemůžu praktikovat-jde mi jen o UM ,díky moc

lukza
3. pro 2011

Ahojky já teda davala synovi MM s lahve měla sem problémy s kojením a tak jsme skončili na odsávání ale at se dostanu k tématu byl taky zavislák na MM a když sem mu dala UM tak byl pláč a házel mě s flaškou já teda dávala MM až do 15měsíce ale potřebovala sem skrz Těhu ukončit odsávání MM moc to bolelo a tak sem to vydržela prostě 2-3dny odmítání UM házení flašou jak sem psala pláč ale pak ho vzal na milost jen jednou sem neodolala a podala ještě MM ale pak už sem vydržela a jak píši za 3dny už mě pil UM.nevím zda sem poradila hlavně posílám hodně sil a přeji at se zadaří

pattie
3. pro 2011

Řešila jsem to před měsícem s 9 měs. synem. Pil z Avent hrnečku vodu, ale mlíčko z flašky prostě ne. Jeden den jsem řekla dost a dostal z flašky před spaním MM. Sice ho moc nechtěl, ale nakonec ho trochu vypil. Pár dnů jsem odsávala a dávala jen MM, ale z flašky a prso už ne. A pak jsem přešla na UM a on ho začal pít. Asi to prostě chce vydržet a prso už nedat. Mimochodem, zkoušela jsem 3 druhy UM. Některé děti jsou prý dost vybíraví...

akdar1
4. pro 2011

Také nám to trvalo. Bylo to potřeba zkoušet několik dní - vždy si vyřve prs a to jí je rok!?! Ale po 5ti dnech mi z lahvičky se zvětšenou dírkou vypila nejprve jen pár ml, teď už dá aspoň 75 ml za den... Podařilo se mi vychytat čas, kdy měla hlad, dostala z prsa a pak přijala i Sunar 🙂 Takže bojujeme a snad dá brzy aspoň 200 ml - ráda bych v zimě vyrazila aspoň na nějaké noční radovánky!?! 😎

petkave
4. pro 2011

Mala som podobné problémy s malým. V 13.mesiacoch začal v noci riadne špekulovať. Kojila som ho ráno, večer a v noci vždy, keď sa zobudil. No keď to bolo 6x za noc, povedala som si dosť. Ponechala som raňajšie a večerné kojenie, ale v noci som mu ponúkla iba dudku, prípadne čajík. Tri noci prereval ako besný. No prso som mu nedala. Nosila som ho po byte, presviedčala, rozprávala sa s ním, robila všetko možné, len aby zaspal bez prsa. A po troch nociach sa naučil na čajík (neskôr na obyčajnú čistú vodu) a už viac mu prso na rozum neprišlo. Po ďalšom mesiaci som vynechala večerné kojenie, nahradila som ho mliečnymi kašami. Ranné som ponechala - aj z dôvodu mojej lenivosti 😵 Nakoniec som mu zrušila aj to - keďže naposledy jedáva o 19.00, ráno o 5.00 bol riadne hladný a fľašu neodmietol... medzitým som totiž fľašu s UM skúšala dávať aj v priebehu dňa alebo na večer a nemala som úspech. A doteraz je na tom tak, že UM pije iba ráno a v priebehu dňa či večer vôbec nechce, aj keby som mu ponúkala...

mufo24
4. pro 2011

Pokiaľ si rozhodnutá skončiť s kojením tak ti poviem ako to bolo u nás. UM som dala hami, lebo jedávala Hami kaše a bola zvyknutá na jeho chuť - iné nechcela. A fľašu vzala len keď som jej dala s tou malinkou dierkou pre novorodencov, potom som jej postupne dala s 2 a 3 dierkami keď sa naučila. My sme na UM prešli postupne a bez plaču 😉 Držím prsty