Jak nejlépe ohřát vodu na umělé mlíčko?

blanina12
30. čer 2013

Ahoj holky, chci se zeptat, jak nejlepe ohrat vodu na umele mlecko? Bohuzel jsem kojila jen 3 tydny po porodu (cisarsky rez) a ted jsme na BEBE (mame 6ti nedeli za sebou) a chtela bych vedet jak nejlepe ohrat vodu, aby to mel pokazde stejne teple. Kamaradka mi radila 60ml studene prevarene vody a pak 30ml prevarene horke vody, ale dost ublinkava a kdyz ho musim dorazit 30ml, tak jak to nejlepe ohrat? Diky za rady.... nechci malickemu ublizovat

kalo
30. čer 2013

@

dezyre
30. čer 2013

@blanina12 já ohřívám vodu v mikrovlnce v lahvičce. Dělám Sunar z 90 ml. vody a mám vyzkoušené, že toto množství vody ohřívám cca 12 - 15 sec. 😉

blanina12
autor
30. čer 2013

dezyre, dekuju za info, vyzkousime. Vis, kolikrat jsem vystavena z toho jak malicky place a krouti se, je dost hybny 🙂 a kdyz zkusim teplotu mlecka na predlokti, tak si myslim,ze to je studene a manzel mi rika,ze je to horke... no proste by bylo lepsi kojit,ale nejsme pozehnani, tak musime bojovat 🙂

lulii
30. čer 2013

@blanina12 Já si udělám vodu (převařím vodu a nechám schladit na danou tepolotu) do termosky a tu používám celý den. Nemám starosti s tím, jestli není moc horká nebo studená a když potřebuju přidělat, že dávka malému nestačí, tak jednoduše naliju z termosky a jídlo je hned 😉 Navíc na cesty si to nemůžu vynachválit tenhle způsob, zabalím jen termosku a vím, že vody budu mít dost i na celý den 😉

dezyre
30. čer 2013

@lulii já si ji chystám do termokonvice na noc, ale vydrží mě to teplé tak do rána a postupně chladne, takže přes den je pro mě praktičtější ohřívat v mikrovlnce. Škoda, že nemáme termosku, tam by ta voda asi vydržela dýl teplá že?

dezyre
30. čer 2013

@blanina12 to si musíš ozkoušet. Já jsem dokonce teplotu vody zezačátku měřila kuchyňským teploměrem 😅

martinatrnkova
30. čer 2013

Já jsem převařila větší množství vody - třeba na celý den, a pak to jen ohřívala v mikrovlnce. Vycházelo mi to co 30ml to 5vteřin. Takže 90ml bylo na 15vteřin, 120ml na 20vteřin ... atd.. ale záleží to na typu mikrovlnky. Pak jsem jen nysypala UM, promíchala a bylo to hned k podávání

lulii
30. čer 2013

@dezyre No v jedný termosce jsem to přes noc měla taky skoro už studený, ta byla na prd. Pak jsem koupila lepší a ta mi teda vydrží přes celou noc a den. Připravuju si to vždycky večer na další den, abych až ráno vstanu, mohla dát malému papání hned 😉

superkousky
30. čer 2013

Měla jsem na mikrovlnce převařenou vodu a vždycky jen nalila do koj.láhve kolik jsem potřebovala a přihřála 😉 .

blanina12
autor
30. čer 2013

@lulii na danou teplotu, to nejak meris?

blanina12
autor
30. čer 2013

@dezyre kolik ma mit mlicko, tech 37 stupnu, ze?

lulii
30. čer 2013

@blanina12 Já mám rychlouvarnou konvici s digitálním ukazováním teploty 😉 Ale není to k tomu nutný.... jde o praxi, párkrát si zkusíš teplotu vody tak, jak má být a pak už to děláš odhadem, nesmí to prostě pálit nebo studit. Já si jí nalejvám do té termosky víc teplou, protože přeci jenom přes noc trochu voda vychladne, ale pak je celý den použitelná hned 😉

dezyre
30. čer 2013

@lulii já si to na noc chystám tak, že kolem osmé si dám do termokonvice horkou vřící vodu, kolem druhé ráno když se Honzík vzbudí, tak to ještě ředím, protože je to horké, no a v šest ráno je to akorát 😀

@blanina12 Honzík má rád teplejší mlíčko, takže já to chystám tak na těch 39 😅

lulii
30. čer 2013

@blanina12 Jj 37. Jinak mě ještě napadla další možnost....Jak mám tu konvici s ukazatelem teploty, tak má zároveň i funkci udržování teploty, resp. ohřátí vody na danou - uvedenou teplotu (40, 50, 60, 80 stupňů). Což taky hodně využívám a je to hned 🙂

lulii
30. čer 2013

@dezyre Jo, tak to jsem taky takhle dělala a pak zkusila právě tu termosku a je to pohodlný, měla jsem jí přímo u postele, připravený mlíčko a jen zalila. Teď už se na štěstí malý v noci nebudí 😀

Jinak Míša má taky radši teplejší, než těch 37.

blanina12
autor
30. čer 2013

@lulii a jakou mas termosku, ze bych si ji tez koupila, to se mi zda dobre a i na ty cesty, kdyz budeme nekam pak jezdit, jen to vezmes, mlecko, lahvicky a je to, malej bude spokojeny.
Diky za rady

blanina12
autor
30. čer 2013

@dezyre tak budu jeste muset koupit teplomer, abych si zkusila, jak to ma byt teploucke 🙂. Moc dekuji za rady 🙂

lulii
30. čer 2013

@blanina12 Myslím, že jsme ji kupovali v Globusu, ale už ti neřeknu přesně, jaká to je 😅 Koupila bych né úplně tu nejlevnější, protože ta fakt tu teplotu nedrží, ale malinko dražší. Myslím, že max do 500,- seženeš už fakt dobrou. A radím koupit rovnou větší, např. 0,75l a víc, protože pak už budeš dělat větší dávky. Já nejdřív koupila na 300 ml a ta je mi teď na prd, protože když někam jedem, tak už z toho neudělám ani dvě dávky 😉 Jo a ještě jedna rada, vyber si takovou, aby ti nezabírala moc místa v přebalovací tašce - nejlepší je úplně jednoduchý válec - to jsem předtím taky nedomyslela 😀 😀 😀
PS: těch 500,- je možná i zbytečně moc, zkus pohledat najít recenze 🙂

soleilll
30. čer 2013

@blanina12 Taky převařuju kojeneckou vodu a ohřívám UM v mikrovlnce. Během šestinedělí jsem byla zblblá, že mikrovlnka škodí mlíku, takže jsem používala rychlovarnou konvici, horkou vodu nalila do hrnku, kde byla postavená lahvička s namíchaným UM - to byla spotřeba vody a času! Teď už ani mlíko neohřívám - vždycky si převařím (v mikrovlnce) koj. vodu do zásoby na celej den, nechám zchladit na pokojovou teplotu a z toho míchám mlíko. Malýmu dávám už minimálně od 2. měsíce věku UM pokojové teploty, tzn. kolem 20°C, párkrát dokonce dostal i rovnou z ledničky - když hodně řval hlady nebo teď, jak byly ty vedra. A pořád žije. Takže se neboj, když budeš mít rozdíl plus-mínus pár stupňů oproti tělesné teplotě. 😉

lrg
1. črc 2013

@soleilll no ty se s tím rozhodně nemažeš 😀 Nevím, jestli když mám hlad, by mi udělala dobře studená polívka do břicha

ange_de_la_morte
1. črc 2013

mám teplou wodu w termosce a studenou přewařenou w lahwičce nebo na cesty lahew kojenecké wody - namíchám a je to 🙂 míchám od oka takže ten přesný poměr newim

ange_de_la_morte
1. črc 2013

@soleilll :tyjo fakt to moc neřešiš 😀 ale já bych teda asi standartně studené mlíko malému nedáwala, občas se stane že to teplotně newychytám a má to pokojowé teploty ale pořád buch mu to nedělala, no každého wěc 🙂

blahova_andrea
1. črc 2013

já si vodu převařila ve vyčištěné konvici, nalila do čisté pet lahve a potom vždy nalévala do lahvičky a ohřívala v mikrovlnce. záleží jakou máš a na jaký výkon ji máš nastavenou. prostě to párkrát zkus a pak už budeš vědět 😉 nebo existují elekrické ohřívače lahví s mlíčkem, měla ho kamarádka a byla moc spokojená. jen nastavila jestli ohřívá malou nebo větší láhev, nalila do ohřívače vodu (ohřívá to ve vodní lázni) a dala tam lahvičku.

elastiq
1. črc 2013

Já měla ohřívačku lahví, ale to moc nedoporučuji. Většinou ohřála víc než měla a pak jsem musela chladit. V té mikrovlnce to budeš mít nejlepší. No a pak to chce jen cvik, až budeš vědět kolik sekund to trvá aby jsi to měla vždycky stejné.

baris
1. črc 2013

@blanina12 já kojila obě dcery 3 dny s i cestou 😝.

Nikdy bych nedala holkám mléko v pokojové teplotě. Vždy teplé. Můj zkoušeč - zda je to dostatečně teplé je, že tam strčím prst (do té vody). Pokud je to horké, přidám studenou vodu, pokud je to studené, tak přihřeji.

Kojeneckou vodu jsem koupila jen 1x - krásně mi po přepřavaření mi rychlovarnou konvici vyčistila, tak letěla do koše. Ráno (a v průběhu dne) jsem převařila obyčejnou vodu a přelila jí do skleněné konvice. Když byla horká, naředila jsem jí studnou, jinak klasika v mikrovlnce. Mám digitální, takže to chce jen vychytat - množství vody/čas. V létě je více teplo, takže i ochlazená voda je teplejší, v zimě zase naopak přidat pár sekund navíc.

Co se týče ublinkávání - teplota na to nemá vliv. Starší dcera měla slabý reflux - 60ml vypila, 40vyblila .... Nakonec jsem jí od 2 měsíce přidávala do mléka necelou 1 odměrku rýžové kaše - na zahuštění. Trochu to pomohlo.

Jo a ohřívačku jsem měla - naštěstí se porouchala, nešla opravit a vrátili mi peníze. Protože byla na hov.... Než se voda ohřála, tak se holky mohly uřvat hlady. V mikrovlnce - cca 15-30sekund, tam to šlo do několika minut.

mafeska
1. črc 2013

ohřívám vodu v lahvičce v mikrovlnce, nasypu mléko, protřepu a podávám. Zezačátku jsem pořád zkoušela, postupem času se ten čas vychytá a není potřeba zkoušet. Cestování jsem řešila horkou vodou v termosce a studenou v druhé lahvi. NIkdy jsemse nenaučila vychytat množství horkáxstudená takže doma jsem používala mikrovlnku.
NA moderní vymoženosti si nepotrpím.
Studené nebo mléko pokojové teploty bych rozhodně nedávala.

@blanina12

japona
1. črc 2013

Ahoj, po šestinedělí jsme také přešli na nutrilon. Vodu jsme kupovali balenou kojeneckou, nikdy jsme ji nepřevařovali. Takže nalít vodu, ohřát v mikrovlnce (kolik, to si vyzkoušíš🙂), nasypat prášek, krmit. Od cca roka pije normální pražskou kohoutkovou vodu, jak do nutrilonu, tak k pití. Na cestování jsme používali termosku s horkou vodou a balenou vodu, namíchali správnou teplotu v lahvičce a nasypali dávku (dávkovač od aventu). Rychlé a pohodlné🙂 Termosku mám půl litrovou, větší by se mi nevešla do kabelky🙂

japona
1. črc 2013

Pokud je dítě malé, tak do půl roku, snažila bych se mléko ohřívat, pak, pokud to dítě dobře snáší, bych dávala pokojovou teplotu. Ze zkušenosti vím, že nutrilonu sní víc, pokud je teplejší, naopak masové přesnídávky má radši studenější (pokojová teplota), teplé nechce..

irennn
1. črc 2013

No já si pořídila ohřívačku s nastavitelnou teplotou....takže udělám mlíko z vody z láhve a ohřeju ho na požadovanou teplotu v ohřívačce, žádné složitosti 🙂 ale ještě mimčo nemám, jen jsem si to koupila 😉

soleilll
1. črc 2013

@ange_de_la_morte
@lrg Možná nejsem nejvhodnější příklad, ale já i partner právě ty studený polívky normálně jíme. Zase bych se zbláznila, kdybych měla opravdu na 100% dodržovat návod na obalu UM - nedopitý zbytek vyvylít, připravodat vždy čerstvou dávku z čerstvě převařené vody, do sterilizované lahvičky, podávat přesnou teplotu - to bych opravdu nedělala nic jinýho. 🙂 Hlavně že nám ty dítka prospívají, none? 😉