Jak nejlépe ohřát vodu na umělé mlíčko?

blanina12
30. čer 2013

Ahoj holky, chci se zeptat, jak nejlepe ohrat vodu na umele mlecko? Bohuzel jsem kojila jen 3 tydny po porodu (cisarsky rez) a ted jsme na BEBE (mame 6ti nedeli za sebou) a chtela bych vedet jak nejlepe ohrat vodu, aby to mel pokazde stejne teple. Kamaradka mi radila 60ml studene prevarene vody a pak 30ml prevarene horke vody, ale dost ublinkava a kdyz ho musim dorazit 30ml, tak jak to nejlepe ohrat? Diky za rady.... nechci malickemu ublizovat

veruska007
1. črc 2013

1,5l petky jsem okamžitě převařila, vychladila, co se nespotřebovalo hned, tak zpátky do petky. Ohřívala jsem pak malou dávku v lahvičce v mikrovlnce. Ohřívačku máme taky, ale v té to trvalo déle.

baris
1. črc 2013

@soleilll taky nedodržuji vše, ale nedopitý zbytek mléka vždy vyliji.

Když byly holky malé, vyvařovala jsem každý den flašky i cumlíky, pak to ubývalo - ob den, co 3 dny, 1x týdně ... 🙂

Čaj - pokojové teploty v horkých dnech jsem dávala, jinak ohřívám i čaj.

ange_de_la_morte
1. črc 2013

@soleilll : tak jasné že dodržowat to přesně podle náwodu nejde, ale zas dát mlíko alespoŇ přiměřeně teplé podle mně není problém, no ať si to každý dělá jak chce, pokud ti to twé dítko pije 🙂 u nás by to asi ani nepřošlo, stejně jako studený oběd

maudn
1. črc 2013

šoupnu do mikrovlnky na 30sekund, pokud jsem brala sebou na výlety, když byl malinkej,tak jsem nesla termosku s vařící a termosku se studenou a smíchala když měl žízeň

key25
1. črc 2013

Zásadně neohřívám mléko v mikrovlnce vždy si převařím v rychlovarce vodu naleju ji do flašky tu nechám tak 5 minut poté vyliji nechám odkapat vodu naleju mléko a v připravené nádobě třeba plastové odměrce ohřívám flašku v převařené vodě mám to za 2 minuty teplé a podávám

jika10
1. črc 2013

Tak ja si kazde rano navarim 1,5l vody, dam si do dzbanku, ktery mam v lednicce a kdykoliv jdu male delat jidlo, caj, tak vyndam z lednice, naleju do lahvicky a dam ohrat do ohrivacky lahvi, pak pridam prasek, zamicham a krmim. Sice je to vopruz na 15 min, ale mame nejaky rezim a je jasne, kdy mala bude jist a jdu to mlicko delat v dostatecnem predstihu nez zacne drava zver kricet hlady 😀 No a na cesty si dam lahvicku do termoobalu a vydrzi mi to tam 3-4 hodiny teple, mam vyzkouseno. No a kdyz krmime na ceste, tak jen vyndam lahvicku s vodou, nasypu odmereny prasek a pak krmime. A myslim, ze kdyz by voda nevydrzela tepla, tak mam pusu a poprosim o misku s horkou vodou (restaurace, benzinka ...), nachvilku ponorim lahvicku aby se voda ohrala a pak je to zase OK

dzejnab
2. črc 2013

já si převařím vodu na celý den, na krmení je ohřeju v mikrovlnce a pak vyzkouším na ruku. Jinak mě doporučovali teploměr - bezkontaktní infračervený teploměr na klasické měření teploty těla - zvládne změřit i teplotu obsahu lahve. Já to ale jikdy nepoužila. Jinak na cesty dávám horkou vodu do termosky a s sebou ještě studenou převařenou do pet lahve, podle potřeby smíchám do kojenecké lahve a opět vyzkouším na ruku

ivcacekb
2. črc 2013

ahoj, jsem v šestinedělí a taky jsme na Nutrilonu, ze začátku jsem ohřívala v mikrovlnce(ale mám hodně starou, takže vychytat teplotu bylo náročnější) a teď používám termosku od Tescomy a kojeneckou vodu v petce, je to rychlejší 🙂

krmv
14. črc 2013

Takze kojenecka voda neni treba prevarovat?

kacenka1111
14. črc 2013

@krmv Nevim, jak pro maly ditko, ale pro naší rocni pry zalezi na uchovani vody ( musí byt v lednicce ) a pak se nemusi. Dnes mi to rikala sestra, když jsme opousteli nemocnici. Měli dobrou vodu a neprevareli, jen ohrivali v mikrosce, tak jsem se ji ptala. A taky ohledne opětovného ohrevu UM - pry pokud je to do dvou hodin, muze se jednou prihrat. Pak uz ne samozrejme.

ikarkulka
14. črc 2013

Kojeneckou vodu nekupujeme, páč petky nejsou nic dobrého, navíc člověk neví, kde a jak dlouho to stálo, v jakých podmínkách. Voda sama o sobě sice může být kvalitní, ale po stočení do petky tu kvalitu ztrácí. Navíc když se podíváte, jak dlouhou má dobu spotřeby.... Voda se rychle kazí, pokud neproudí.
Máme vodu studniční s atestem na kojeneckou vodu. A klidně bych radši použila i městskou kohoutkovou než tu z petlahví.
Vodu převařím v konvici, vařím jí tak max. litr, aby dlouho nestála. Mikrovlnku taky nepoužíváme (ani nemáme), nemyslím, že by to bylo něco dobrého.
Doma si buď ohřívám v té konvici (máme s nastavením různé teploty, takže dávám na 40°C, ale není to nutné, stačí ozkoušet rukou - mně se osvědčilo nalít si vodu do lahvičky a k lahvičce přiložit rty nebo tvář, pokud je to horké, že bych si sama tak horké jídlo do pusy nedala, tak chladím nebo naředím chladnější převařenou vodou), nebo na noc naliju převařenou do termosky, jak už tu zmiňovaly holky přede mnou. Na cesty používám taky termosku - buď si přímo do ní přeliju převařenou vodu, nebo si tu převařenou vodu dám do lahviček a do termosky natočím vařící a v té si pak lahvičku s převařenou dohřeju, pokud je potřeba. Máme termosku od Tommee Tippee, v jejím víku lze právě lahvičky ohřívat.
Ale neboj, ono si to všechno časem vychytáš sama, jak ti to bude nejvíc vyhovovat 😉

mafeska
17. črc 2013

@krmv na některých vodách píšou že není nutné převařovat, řikali mi to i v porodnici když sjem dostávala školení na přípravu umělého mléka. převařovala jsem jen když byla dcerka hodně malinká, postupem času už ne.