Jak používat Nutriton? Jak ho podáváte?

konik88
27. srp 2010

Mám sedmitýdenní holčičku u které zjistili slabý reflux. Proto musím přidávat do mléka Nutriton. Na krabici od výrobku je napsáno, že se dá buď mléko odstříkat a Nutriton přidat přímo do mléka, ale takto to dělat nechci. Druhá možnost je, že se Nutriton podává na lžičce (podle mě je to lepší stříkačkou) mezi kojením. Takže si vždy nachystám do stříkačky 10ml Nutritonu (který je mimochodem podle návodu nějak moc hustý, takže ho víc ředím) a při kojení ho stříkám dceři koutkem pusinky k mléku. Ale jsme od toho obě a sní z toho, se mi zdá, tak půlku. Proto by mě zajímalo, jak Nutriton podáváte vy? Pokud s tím máte některá bohatší zkušennosti, budu ráda, když mě kontaktujete i přes IP a poradíte mi.

mandragora10
28. srp 2010

Ahoj, tak ja jsem Nutriton podavala strikackou uz od porodnice,odstrikala jsem trochu sveho mlika....cca 2ml, do toho Nutriton...cca pulu toho davkovace, smichala a podala strikackou. Psrtem jsem drazdila patro, aby to dobre polykal a snedl to vzdy cele a pak jsem normalne kojila. Nejdriv jsem to takto chystala pred kazdym kojenim, od cca 3 mesicu kazde druhe a ted uz jen rano a vecer pred spanim.

berenika39
29. srp 2010

ahoj, já jsem s nutritonem začala po šestinedělí, taky kvůli refluxu a vždycky před kojením jsem si připravila trošinku bud do odstříkaného mléka později do převařené vody, chce to opravdu méně než píšou, o dost 😝 , jinak to malého utemovalo, prostě jsem dala tekutinu a do toho vmíchala jen aby to bylo husté jako třeba med? dávala jsem před kojením, pak když jsem dávala malého z jednoho prsa na druhé a po kojení, nejlíp mi to šlo malinkou lžičkou, chce to trpělivost a naučíte se to, je to jen o párkrát....určo se toho nesmí dát moc, zkusit trošku pár dní a pak upravit.

mmch, ta lžička, kterou dostával od 7.týdne byla ohromný plus, příkrmy pak jedl jako by se nechumelilo, už to uměl🙂)).

tereskacz
20. kvě 2013

ahoj holky,

vím, že je to už stará diskuze, ale řeším se svým 2 mesíčním mimčem neustále blinkání, dávení... už to má od blinkání vevnitř tak podrážděné, že se poblinká, i když dostane do pusy dudlík :(

Můžu se Vás zeptat, jestli Nutriton zabíral a jak dlouho jste ho dávali?

leikkka
20. kvě 2013

já ho dávám do ohřáté kojenecké vody, 50ml a 1 dávku a drobek, aby to nebylo tak husté a dáváme lžičkou. Začali jsme od 3m, kdy jsme cely 3m problindili a vubec nepribrali. Nedávám ho při každém kojení, neboť pak nekadí, tak nějak ob kojení, s blinděním to je lepší, jak kdy, dáváme ho druhý týden, teď uvidíme zda jsme přibrali, ale přijde mi, že na chvíli pomůže a pak se to zase zhorší.

dady1304
6. srp 2015

Dobry den,ja davam miminku nutrilon 2 a nevím jak dlouho vydrží. Ja udelam dávku kolik může a po dvou hodinách to vylevam muzu to dávat ještě pozdější tutéž dávku i po dvou hodinách?