Jak přejít z Nutrilonu Comfort na jinou značku UM?

magdulenka
6. srp 2009

Máte někdo zkušenost s přechodem z Nutrilonu COMFORT na jinou značku um? Za jaké mlíčko jste N.Comfort vyměnily, co se vám osvědčilo? Malou bolí z klasického Nutrilonu bříško, Comfort snáší v pohodě, ale mě vadí z více důvodů - dlouho se rozpouští; je hořký; nevoní; je drahý 😖

bereninka
6. srp 2009

Zkušenost nemám, ale dělám z něj malému br, kaši a je fakt, že je hrozně hořký.
Myslela jsem, že jsou taková všechna UM?

Moje známá přecházela až v 8 měs z nutrilonu comfort na bebu.

sisstin
6. srp 2009

magdu: já bych teda ještě nepřecházela, pokud ji bolí bříško 😉 Beba je na koliky ještě horší...já bych asi ještě chvíli počkala 😉

bereninka: hořké je schválně, protože jsou tam jinak ty složky právě proti tomu, aby bříško nebolelo 😉

helenkaa
6. srp 2009

Magdulenka:
my jsme z comfortu přešli až cca ve 14 měsících, protože do té doby z jakéhokoli jiného mlíka dítko bolelo bříško.
a přešli jsme na obyčejný nutrilon a v pohodě. ale myslím, že i sunar je dobrý(ten malý pije teď).
ale u 2 měsíčního mimi bych asi na jiné mlíko nepřecházela. Jinak já jsem s rozpustností byla spokojená 😉

sisstin
6. srp 2009

magdu: a bacha i z přechodu comfáče z jedničky na dvojku 😉 to děti taky neberou zrovna dobře 😉 takže radši postupně..třeba dát 3odměrky 1čky a 1odměrku2ky..a pak postupně měnit poměry 😉

magdulenka
autor
6. srp 2009

děkuju za rady, asi fakt ještě počkám, taky se bojím experimentovat, abych ji zbytečně netrápila ☹

helenkaa: ty ho uděláš a hned dáš pít a teče ti to dobře? já když ho dám hned, tak se mi zacpává savička - mám od aventu č.2. musím počkat tak 10 min a pak to teče a ani tam nejsou na lahvi takový ty vločky.

sisstin
6. srp 2009

magdu: a používáš koj. vodu? Páč některé obsahují takový hnusy, co ucpávaj lahvičky 😉 jako ten comfort je hustší, ale nic strašného zas 🙄 jinak je dobrý do každýho mlíka stříknout emulzi Lefax, nám strašně pomohla na koliky..a ještě ničí právě tu mléčnou pěnu 😉

helenkaa
6. srp 2009

Magdulenka, jasně, vychladila jsem a hned dala pít a savička se nám nezacpávala.

andykov
6. srp 2009

My měly nutrilon comfort, pomáhal, ale byl hnusnej a malá ho moc nechtěla pít, vypila tak 400-450ml, moc nepřibírala a pak ta cena 😲 Na radu holek jsem přešla na probiotický hipp1, cena úplně super a chuť, že bych ho pila i já 😀 Hned po pár dnech se najelo na 500-550ml, malá není celkově jedlík, takže žádná sláva, ale rozhodně je to lepší, teď pijem kolem 600ml plus mrkvička od včera.
Jedinný, co mi vadilo, že malá začala blindit, ale to připisuju tomu, že začla víc jíst, že si musela roztáhnout bříško, teď je to už lepší.
Co se týče k přecházení, pokud má mimčo 4kila a nebudeš mu to měnit dvacetkrát, tak to klidně zkus. Já doporučuju ten hipp, protože jsem přestala dávat i probiotický kapičky a vše super, jen obřas sabíkujem 😉

zofik
7. srp 2009

magdu já musela pořídit savičku č.3 ze 3 dírkama, pač se 2.jsme zápasili s comfortem, špatně mu to teklo a pak se rozčiloval...furt jsem lítala savičku proplachovat....ale teď spokojenost + lefax(rada od Siss 😵 ) a savička 3 a je to dobrý...já jsem ráda, že ho nebolí bříško, takže hold budu muset comfort kupovat 😵

katuska09
7. srp 2009

Do 3.m jsme používali nutrilon comgort proti kolikám , pak jsme přešli na bebu a je to vše bez problémů

magdulenka
autor
7. srp 2009

ten hipp asi možná zkusím, jen ho u nás neprodávají, tak snad v lékárně na objednání. slyšela jsem na hipp hodně chvály 🙂

my s blinkáním máme taky docela problém, někdy neblindí vůbec, nekdy jen ublinkne trošičku, někdy docela dost a někdy až třeba 2 nebo 3 hodiny po krmení takovou jakoby vodu. nevím jestli to řešit nějakým ar mlíkem, ale malá přibývá a je spokojená, tak snad ne. starší dcera neblinkala vůbec, tak nevím, nakolik je to normální 😕

taky jsem slyšela že beba sensitiv je dobrá, že mimča ji dobře berou, není snad hořká ale cenově nastejno s n.comroftem 😒

magdulenka
autor
3. zář 2009

Tak jsem Hipp vyzkoušela, a bohužel po pár dnech kakání zase děs běs ☹ Pak jsem ještě zkusila Sunar, a hrůza, kroutí se mi u pití jak žížala, pláče ☹ Takže se vrátíme zpět ke Comfortu Nutroši, ach jo ☹ Jinak ale naštěstí přibírá nádherně, už má ve 3 měsících 6 190! A to docela blinká...

A nevíte, dr.mi řekla, ať zahušťujeme Nutritonem nebo dáme nutroš AR - nebude po tom AR zase problém s kakáním?

cupi
4. zář 2009

Magdulenka, my jsme po Comfortu přešli kvůli blinkání na Nutrilon AR a bohužel se kakání po několika dnech zhoršilo. ☹ Nebylo to tak strašné, takže jsme na něm zůstali (malý blinkal fakt hodně).
Taky se nám stávalo, že blinkal 3 hodiny po krmení jen takovou vodičku. Mudr. mi řekla, že je to z toho, že vypil víc, než zvládne strávit, tak jsme začali dávat meší dávky a hodně se to zlepšilo. Předtím jsem někdy i pětkrát denně převlékala. 😝

makyna12
4. zář 2009

ahoj holky,
mám podobný problém...malá dost blinká a to i třeba jak píše cupi i 3 hodky po jídle takouvou vodičku.
Někdy hned po jídle a to toho vyblinká dost, že brečí a kroutí se a je neklidná asi je to hlady.
Vyzkoušeli jsme nutrilin comfort, sunar a bebu AR a žádná změna...jen má zelenou stolici..to prý může bát těma AR látkama v tom mléku...mudra poradila koupit mléko v dm drogerii to Babylove...prý je dobře snášené a chutné...tak ho manžel odpo doveze a uvidíme co to udělá..
Jinak jsem taky zkoušela menší dávku, ale když dám 90 tak řve a stejně blinká...jinak vypije tak tu 120...kolik pijou vaše mimča???a nemáte někdo zkušenost s tím mlékem z dmka????

ygreen
4. zář 2009

malej byl na comfortu až do 7 měsíců, pak mlíko nechtěl, pak chtěl jen Nestlé v krabičce a od roka pije Nestl junor bifdus a maximální spokojenost.
Nevím, ale malýmu comfort vždy šmakoval a rozpouštěl se úplně normálně a už vůbec mi nepřišlo, že je hustej.

Jinak v lékárně dr. maxe stával nutrilon comfort 219,-. Tam jsme ho kupovali.

A můžete taky lehce hustit mlíko rýžovou nemléčnou kaší od měsíce. My to tak dělali kvůli průjmu.

On ten comfort nejen že nepění, takže nezpůsobuje koliky, ale taky normalizuje stolici.

gabinaf
4. zář 2009

Tak my jsme z Nutrilonu Comfort přešli na Sunar až v nějakých 19 měsících. Pořád jsem se bála, aby neměl problémy s kakáním a myslím, že jsem to zbytečně přeháněla. Ale měla jsem dítě, kterému nevadilo, že je to hořký a i na 2 mi přešel z flašky na flašku. 😉 Taky myslím, že by se různé Nutrilony neměly míchat dohromady, tenkrát jsem kvůli tomu volala na tu jejich linku 😅

wsmoulinkaa
5. zář 2009

ahoj nelinka bumbá nutr-comfort od porodnice(příkrmy) ted už jen nutr-(nekojím) a max spokojenost...kaká jednou denně.....a bolení už nemívá. Blinkala taky ale jen málo takovou vodičku, většinou přiškytce, nebo u krkání, ale to je normální. Dvakrát se poblinkala víc....asi na 1měs.
měnit zatál nebudu, akorát pije pořád 120ml někdy i jen 90ml a dělá u toho i psí kusy, než to začne sát, někdy si myslím, že to nechce,ale vypije to! 😉
Vážíme už 5200g 🙂

nunacek
9. srp 2011

Obnovuji téma 😉
Sice malou kojím, ale musím i dokrmovat. Prvně měla Bebu, ale pak přišla zácpa, takže na radu doktorky jsem začala dokrmovat Nutrilonem comfort, dokrmuju s ním už 14 dní a žádná velká změna co se týče zácpy nenastala. Nastala jen změna v tom, že malé ten Nutroš od začátku moc nechutná, je při jídle neklidná, přijde nám, že ji ani nějak moc nezasytí a je nespokojená. Takže uvažujeme, že po šestinedělí opět změníme UM (dřív raději ne, aby v šestinedělí neměla už třetí UM 😒 ). Je tu někdo, kdo přecházel z Nutrilonu comfort na jinou značku UM? Pokud ano, tak na jakou a jaká byla spokojenost? Díky 😉

handm
10. srp 2011

@nunacek Ahoj, taky jsem kojila a dokrmovala, nejdřív klasický NUtrilon a to hrozně trpěl na prdy, pakj sme tedy přešli na COmfort, ale ten ho paradoxně zacpával, i když prděl hezky, tak zas nekakal. třeba 14 dní, týden. Vydrželi jsme to tak nějak do půl roka, pak jsme na dvojku přešli na UM Babylove z DM a super. Malej bez prdů, kadil krásně a chutná mu. Je fakt, že ten COmfort je hnusnej, chutově, trošku jakoby zapáchá, jsou po něm zelený hovínka trochu a blbě se rozmíchává...

beruskahaluska
22. srp 2016

Chtela bych se zeptat,jestli nekdo ma stejny problem jako ja.Mam dvoumesicni holcicku,jsme na nutrilonu comfort a chteli by jsme prejit treba na Hipp.Neni to zas tak levne a zda se mi,ze malou to ucpava.Dekuji za rady 🙂