Jak připravím studené umělé mlíčko? Jiné malá nechce

jitrulka
8. čer 2009

Ahojte holky, potřebuju trochu poradit. Pomalu zkouším malou převést na um, které mi ale ze začátku striktně odmítala. Pak jsem zjistila že ji vadí, že je teplé a studené mlíčko mi vypije na ex. Takže jsem zjistila jakým způsobem ji mlíčko chutná. Ale chci se zeptat holek co už dávájí um dlouho, jak moc dopředu si ho připravujete? Vím že na krabici se udává že má být max 2 hod. Ale nedokážu si představit jak malé chystám ve 4 ráno mlíčko, aby ji vychladlo a měla ho v 6 k pití. Máte někdo zkušenosti s tím, že si ho připravíte už večer? malá vůbec ráno hned jak otevře oči, tak řve hlady takovým způsobem že si nedokážu ranní přípravu mléka vůbec představit.

eppik.m
8. čer 2009

ahoj, pokuď vodu jěště pořád převařuješ tak jednoduše si tu vodu převař večer, nech ji venku otevřenou a do rána jí máš určitě studenou, pak pouze přidáš UM a je hotovo, případně jí trošku ohřeješ v mikrovlnce na cca 10 - 15 vteřin aby byla vlažná 😉
já malému už točím vodu z kohoutku teplejší, přidám UM a mám hotovo 🙂

jitrulka
autor
8. čer 2009

takže se může um míchat se studenou vodou? já nepřevařuju, kupuju fromin a tu nepřevářím. Tak to by byla rychlovka 🙂

shaula
8. čer 2009

Eppik, teplou vodu bych v žádném případě z vodovodu nedávala k přímému pití. Ona sice u zdroje pitná je, stejně jako studená, ale jde o to, že v tom potrubí se může kontaminovat různými potvorami (myšleno bakteriemi, plísněmi apod.) - a tady se jim rozhodně lépe daří v teplé než studené vodě...

luucia
8. čer 2009

Malá mi jeden den úplně přestala pít UM, nechápala jsem proč...pak jsem jí zkusila dát studený a pila jak zjednaná..takže od tý doby pije jen studený a v poho...jen mi přijde, že se hůř rozpustí a dělaj se někdy hrudky 😝

eppik.m
8. čer 2009

jitrulka: ano klidně jí to rozmíchej v té studené fromin vodě, aby se ti nedělali hrudky, tak jí můžeš trošku zvlažit buď klasicky v teplé lázni nebo v mikrovlnce a máš hotovo, žádná věda 😵

eppik.m
8. čer 2009

shaula: většinou mu točím studenou a pouze zvlažím v mikrovlnce, teplá nám teče studená a musí se hodně odtočit 😀 jsme dost staří, už nepřevařuji 😉 a díky za info

andy80
8. čer 2009

vlažou vodu, rozmíchat UM a schladit pod proudem studené vody, bude to trvat max. 5 minut nebo zkusit hotové UM Hipp, které se může pít teplé i studené. Prodávají ho v 0,5l lahvích. Já ho kupuju na cesty.

reruna
8. čer 2009

horkou vodu z konvice dám do hrníčku, ten do misky se studenou vodou, tu studenou vodu vyměním ještě jednou a za 10 minut je to akorát a přidám UM.

knobloska
8. čer 2009

Já dám kojeneckou vodu na chvilku do rychlovarné konvice a přihřeju ji tam. Necháš to tam tak 10s a vypneš.