Jak připravujete umelé mléko, když se chystáte ven?

nadik
28. zář 2008

Holky určitě je to tu řádně prodiskutováno, ale mám dotaz, jak připravujete Um mléko,když jste pár hodin mimo domov? Děláte ho dopředu doma? Na balení je napsáno spotřebovat do 1hod ☹. Já malou občas dokrmuju UM a jelikož si ho jednou vezme a jednou ne, tak ho nechám i třeba 3 hodinky až bude mít zase hlad, ono se to ale jako oddělí mléko a voda, no nic moc . Prý je lepší, když se někam jde do termosky horká voda a odměř. prášek do lahvičky, připravit začerstva, jak to děláte vy?

bibione
18. črc 2010

@beruska24.9. to ti vydrzi tak na jedno papanie...ja som robila tak ako pises,ale nie horucu vodu,ale taku aby mohol hned pit...v dobrej termoske by mala vydrzat teplota vody cca 8 hodina nezmenut sa

bibione
18. črc 2010

a naco davate UM do flasticiek? nieje to zbytocne?? hodim krabicu do kabele a je to

lenocka84
18. črc 2010

ja si chystam mliecko do davkovaca, v termoske tepla vodicka, a flaska z ktorej papa, a ide sa

lin18
18. črc 2010

@strouzek
no popravdě my chodíme ven hlavně odpoledne a to on už mlíko nemá...jen přesnídávku nebo rohlík a čajík. Kuba když byl malinkej tak byla zima a dlouho se být venku stejně nedalo. Ale když bylo nutný jet někam i dopoledne tak jsem to řešila takhle....ono i na koupalištích jsou bufety s mikrovlnkama...jde jen o to si to správně načasovat 😉

lin18
18. črc 2010

@bibione
no já si odměřuji UM hlavně kvůli hygieně...abych nemusela lézt do krabice třeba v Tescu....a taky myslím, že v těchto horkách nedělá ani sušenému moc dobře být třeba osm hodin v autě.....

bibione
23. črc 2010

@lin18 stym teplom mi je to jasne 😉 tiez mam krabicu v spajzke,kde je predsa len podstatne chladnejsie...len nechapem,co sa zmeni na hygienea teplote prasku v tych tvojich flastickach?? asi mi to moc nedochadza 😀

pett7
23. črc 2010

já si neumím představit, že sebou beru celou krabici UM..stačí, že přelívám horkou vodu ke studené a ještě tam odměřovat mléko... tak vezmu Um do zásobníku a nasypu do láhve a je klid..

jasminet
23. črc 2010

@bibione lin tym asi chcela povedat, ze ked na babo pride hlad, ze si nemas kde, napr. v tescu, v parku a podobne, umyt poriadne ruky a tymi spinavymi sahas potom do krabice s um. takto si doma cistou rukou hodis do davkovaca potrebne mnozstvo mlieka a potom ho uz len nasypes do flasky a zalejes vodou.

a hlavne si ja neviem predstavit, ako nosim so sebou sustavne 900g plechovku beby aby som malej mohla urobit mlieko 😀 😅

ked to bolo u nas aktualne, zobrala som si do termosky horucu vodu a do davkovaca mlieko.

bibione
23. črc 2010

@jasminet sme sa zrejme nepochopili...ked idem na dlshie ako tri hodiny,tak si beriem celu krabicu a nevidim dovod preco by som mala mat z toho halooo...a v tescu ak ti neni zname,su wecka...dokonca aj v parku mame,ale tam mlieko netaham zo sebou,nepotrebujem ho

jasminet
23. črc 2010

@bibione v tescu su wc, samozrejme (na kamennom nam. aj velmi slusne), ale bola si niekedy na wc v tescu v hypermarkete? skus a pochopis 😉 😀 ale to je jedno, kazdy si robi ako mu vyhovuje 🙂

andrea142
23. črc 2010

ja som mala pripravené v dávkovači UM a v termoske horúcu vodu. iba som to naliala do fľašky zmiešala ,schladila a potom to pila.

medvik
23. črc 2010

V dávkovači mám připravené 3 dávky mléka, v termosce teplou vodu (ráno si připravím do termosky vroucí vodu, vedle mám hrnek se studenou převařenou vodou, před odchodem naředím 50:50). Příprava mléka je kdekoli rychlá a jednoduchá, voda vydrží teplá celý den).

bibione
23. črc 2010

@jasminet bola som v kazdom tescu v ba a prdstav si,ze sa da v kazdom umyt si ruky 😉

momin
23. črc 2010

Aby ste se z te hygieny nezblaznili nekteri.. 😀 😀 To me vazne pobavilo.. 😀 🙄 😎
Pokud sme sli nekam kde malemu stacilo papat 1x vzala sem do flasky tolik odmerek UM kolik sem potrebovala a do termosky horkou vodu. Pokud sme sli treba na cely den brala sem si to UM do uzaviratelne sklenicky-napr od presnidavky nebo neceho....

lin18
23. črc 2010

@bibione
no přijde mi zbytečné vystavovat vysoké teplotě zbytečně celou krabici. Stejně tak k hygieně už tu bylo řečeno vše....Já jsem zatím nebyla nikde tak dlouho abych potřebovala víc než dvě dávky mléka...malej už papká i přesnídávky, banány, rohlík...takže je pro mě snadnější to řešit takto. Ale samozřejmě chápu, že pokud máš malé mimčo a jedeš někam na celý den, že si nepovezeš osm skleniček s práškem.
Ale upřímně si fakt neumím představit vytahovat celou krabici a otevírat ji třeba v parku na lavičce...
@momin
možná pokud by tvoje dítě mělo někdy průjem tak bys byla taky opatrnější. Kubík chytil ve dvou měsících u lékaře rotavirovou infekci....a už bych to nikdy zažít nechtěla. Ty nervy jestli nebude dehydratovaný, opruzený zadeček, v noci buzení po půl hodině.....Ani hygiena se nemá přehánět, ale přeci jen děti si svůj imunitní systém teprve buddují a už tak na ně působí dost vnějších vlivů, se kterými se musí vyrovnávat tak proč je zbytečně vystavovat riziku......

momin
24. črc 2010

@lin18 maly nemocny byl... A vazne to nebylo takove drama jak popisujes.
Prijde mi ujete nepripravovat UM venku protoze je to tam "nehygienicke"..... 😎
Ale kazdy at si dela podle sveho.... 😉

lin18
24. črc 2010

@momin
To je asi věc pohledu...pro mě je opravdu drama , když je malý nemocný a má bolesti. A venku UM připravuji...jak jsem psala...jen prostě dodržuji určitá pravidla.

momin
24. črc 2010

@lin18 tak to ti nepreju nikdy byt s malym v nemocnici kdyz pro tebe byly strevni problemy takove drama.
Ale nebudeme se tady dohadovat kdo mel kdy vice nemocne dite,to je blbost ze..?! 😉
Byl to jen muj nazor.. s hygienou to ja osobne proste neprehanim (to neznamena ze sme prasata)-a maly z toho nikdy zadny problem nemel.

lin18
24. črc 2010

@momin no on průjem u dvouměsíčního mimina nebo u ročního dítěte je docela rozdíl, nemyslíš? A pokud se můžu vyhnout jakékoli jeho nemoci tak pro to prostě udělám všechno. V zimě s ním taky nebudu chodit ven jen v tričku v zájmu otužování....stejně tak mu nebudu připravovat jídlo na veřejném záchodě v zájmu posilování imunity.

olienka12
24. črc 2010

ahojte, pridam moj sposob 🙂 vodu som nosila horucu prevarenu v termoske a studenu prevarenu v pol litrovej flasi, a mlieko v uzatvaracej nadobe s odmerkou /beba ma taku,co sa zmesti/ ked sme boli von,tak kedykolvek som si vodu zriedila na pozadovanu teplotu dala mlieko a bolo to...ziadna veda..

momin
24. črc 2010

@lin18 😀 😀 😀 k tomu nemam co rict.. hezky vikend.. 😉

lin18
24. črc 2010

@momin I tobě 😉

pavlusa01
2. dub 2014

Já UM dopředu nedělám...Já si převařenou vodu ohřeji na vyšší teplotu a dám si jí do thermoobalu a prášek na mlíčko zvlášt do krabičky, když měla malá hlad tak jsem to namíchala,hned na místě,i když by byla voda chladnější,ale je to čerstvé,loni jsem s malou chodila pěšky s kočárkem na různé hasické závody a tak jsem to dělala, to byla malinká a výlet trval dost hodin a bylo to v pohodě.Kamarádka,ke mě také jezdila už s hotovým mlékem a už se to odnaučila a dělá to taky tak,aby malá to měla čerstvé 🙂 A letos to také tak budu dělat,malá mlíčko má stále moc ráda... 😉