Jak připravujete umelé mléko, když se chystáte ven?

nadik
28. zář 2008

Holky určitě je to tu řádně prodiskutováno, ale mám dotaz, jak připravujete Um mléko,když jste pár hodin mimo domov? Děláte ho dopředu doma? Na balení je napsáno spotřebovat do 1hod ☹. Já malou občas dokrmuju UM a jelikož si ho jednou vezme a jednou ne, tak ho nechám i třeba 3 hodinky až bude mít zase hlad, ono se to ale jako oddělí mléko a voda, no nic moc . Prý je lepší, když se někam jde do termosky horká voda a odměř. prášek do lahvičky, připravit začerstva, jak to děláte vy?

lendy1
28. zář 2008

do termosky teplou vodu, do zásobníku dávku mlíčka a je to 😉

erikasadek
28. zář 2008

ahoj nadik, ja to robim rozdielne, bud uplne prevarim vodu a dam ju vriacu do flasea ulozim do thermo tasky na devtske flase takto sa pomaly zchladzuje, ale po niekolkych hodinach je stale tepla, takze len domiesam mlieko zo zasobnika na mlieko, samozrejme mam vzdy malu flasu vody vzdy po ruke, na ochladenie a lebo , v pripade nudze , clovek nikdy nevie..

druha moznost , je otravovat v restauraciia pod. aby mi zohriali, vodu vo flasi...

tretia , je ze mam ohrievacku , na flase v aute .

bufina
28. zář 2008

Ahoj, já jsem si koupila termosku půl litrovou aby se vešla do tašky u kočárku a v ní mám teplou vodu a mlíko ve skleničce.

ygreen
28. zář 2008

přesně jak píšou holky - na rátkou trasu - kočárek - ta naleju horkou převařenou vodu normálně do lahvičky a v kelímku od Aventu mám namíchanou dávku - venku jen přesypu do lahvičky.
pokud jedeme někam déle, tak vozím termosku.

A jinak UM dám maximálně hodinu po tom, co to nedopil. Víc bych teda nedala, páč je to humus a kysne to.

norik1
28. zář 2008

Nadik, ja vyuzivam skoro vsetky formy, ktore popisali baby vyssie, ale rovnako aj kludne rozrobim mlieko do flase, dam ho do termoobalu a mam ho tam aj dve tri hodky. Boli sme v nemocnici, kde nam nosili mlieko na krmenie kazde tri hodiny a o polnoci nosili horuce dve davky - na dvanastu a na tretiu rano...tu o tretej som si uz nanovo zohrievala. Vsetky deticky tak jedli a vsetko to boli chore deticky, nikomu sa nic nestalo. To len vyrobca musi mat "zadne dvierka", pre kazdy pripad...mozes mu to tak kludne robit 😲

norik1
28. zář 2008

Inac, papame Nutrilon HA, aj ho zahustujem, ale ked si ho pripravim do flase, Nutriton dam az tesne pred podavanim...inac z toho vznikne taky maglajs...

bufina
28. zář 2008

Norik a fakt to mlíko bylo ok? Já ho nechávám max. hodinu a pak mi už přijde že smrdí.

norik1
28. zář 2008

a ake davas mlieko? napriklad taka Beba smrdi desne, kdezto Nutrilon ani nie...Mne ten Nutros po troch hodkach nesmrdi - ale tiez radsej robim cerstve. Cerstve je vzdy cerstve. Chcela som len tym povedat, ze v nemocke sme daavali detom v noci mlieko tri hodiny odstate a nic nikomu nebolo, ani to mlieko nesmrdelo...

janette4
28. zář 2008

Ja dávam tiež Nutrilon a keď ho nevypije, dám mu ho aj po 2hod.Vždy ho ovoniam, ale nič mu nie je a malému z neho tiež nič nie je.Keď idem na prechádzku, zarobím si ho, keďže žiadny zásobník na mlieko nemám,a dám do termoobalu alebo zabalím do pleinky.Ale snažím sa s ním chodiť von po jedení a mlieko si beriem len pre prípad.

katmi
28. zář 2008

mna by zaujimalo,do coho si davate UM..nejaka krabicka alebo sacok?? 😨 poradte

ssaara
28. zář 2008

katmi : já mám dávkovač sušeného mléka od Aventu http://www.rajmaminek.cz/lahvicky/avent-davkova...

norik1
28. zář 2008

Ja mam tegliky Vian od Aventu - original su na materske mlieko, ale uz sme vypili aj to, co som mala namrazene...tak teraz mam v polovici namrazene jablkove pyre a 2 ks striedam - mam v nich vzdy davku mlieka na cesty...keby daco...

kristi
28. zář 2008

davala jsem do zasobniku. Vodu jsem vzdy nekde sehnala

nadik
autor
28. zář 2008

Tak díky za názory, no ony se různí, co jsme takhle řešily se sousedkama, tak jedna si dělá rovnou mléko smíchané a druhá jen vodu do termosky, je fakt,že udělat to rovnou je snažší, než pak v čekárně u doktora blbnout s termoskou, nevím zatím se mi to nestalo, malá většinou je hodná a spokojí se s prsem, ale když přijde velkej hlad, pak se nášupu dožaduje. Mě právě doma, když jsem jí po kojení dala lahevm, tak dříve jí vypila a teď už ne, dělám tak 100ml dokrmu už jen 2x denně hlavně na noc pak spí až do rána a raději když mám chvilku tak si odsávám své, abych věděla kolik vlastně pije, ale po porodu jsem mlíka měla málo a tak jsem dokrm už namíchanej brala všude sebou taky Nutroš HA a byl v pohodě žádný zápach a chutnal stejně, také jí po tom nic nebylo 2-3hod od přípravy. Teď jsem koupila už Nutroš 2 tak jsem zvědavá, zda to bude chtít.

Jinak ještě jak dlouho necháte odstříkané mléko mimo ledničku??

kalo
28. zář 2008

Máme ohřívačku Tefal, ve které vydrží teplá voda 2-3 hodiny..do ní jen nasypu Nutroš, který mám v zásobníku...

katmi
28. zář 2008

ssara to je super vec.. len musim pozriet,ci nieco take maju aj u nas v SR..asi stranku aventu,nie? jednoznacne dakujem..

norik1
28. zář 2008

katmi zasobniky maju normalne v obchodoch s dojcenskymi vecami. Avent je samozrejme najlepsi a davkovac je na niekolko davok. ale ak mas nejake ine riesenie nie je potrebne si ho kupovat. Ja robim aj to, ze si namiesam mlieko do dvoch-troch flias )podla toho na ako dlho idem) a vezmem 0,5 l termosku - uz len hotove zalejem. a tak vlasne nepotrebujem zasobnik. A ked idem do mesta, neberiem ani termosku - bud poprosim o prevarenu vodu alebo si jednoducho objednam caj a z neho pouzijem vodu na mlieko...aj tak sa da 😀

kacak
28. zář 2008

Já dokrmuju Bebou HA1 a ta se vyrábí už i v tekutém stavu v malinkejch skleničkách. Každá cestovní sklenička má 90ml, potřebný počet uzavřených skleniček hodně ohřeju doma, dam do termo obalu a těsně před krmenim otevřu a přeleju do lahvičky. Dle lékárníka, když ohřátá sklenička zůstane org.zavřená, tak v ní ohřáté mléko nezkysne.

erikasadek
4. říj 2008

http://www.baby-walz.com/SyEngine.php?Act=97554...

http://www.baby-walz.com/SyEngine.php?Act=97554...

takto existuje ich vela, takze len tieto na ukazku, prvy je na doma a, alebo do auta

ten druhy vylucne do auta

tak ako som slubila mas , dufam, ze ti to pomoze.... 😉

andy80
4. říj 2008

Do termosky vařící vodu, to malé lahvičky 0,5l studenou vodu, do zásobníčku sušené mlíčko, lahvičku. Pak si namíchám vodu aby byla akorát a pak tam nasypu mlíčko ze zásobníčku a baštíme. Mám malou termosku jen 0,5l od Tescomy a 0,5l lahvičku od kojenecké vody a zásobníček na mlíčko Canpol Babies. Už jsem si zvykla tohle vozit sebou a nedělá mi to problém.

andy80
4. říj 2008

Norik v nemocnici ale mají jiné mlíčko. To se prodává už hotové v lahvičkách a pak se ohřívá, takže to je něco jiného než doma udělané. Nám v nemocnici dávali Bebu: http://www.velkoobchod.maxizdravi.eu/?it=001893024. Viděla jsem, když nám to lila do lahvičky a ohřívala.

norik1
4. říj 2008

Andy, je pravda, ze som nevidela ako to pripravuju... 😉 nam davali vybrat, ci chcem Bebu alebo Nutros, lekar mi odporucil Nutrilon...aj ked sam povedal ze su skoro rovnake zlozenim 😉 Ktovie, nemocky na Slovensku su v katastrofalnej situacii, tak neviem, ake mlieko kupuju he he 😀 Ta stranka co ssi napisala uz neukazuje typ tovaru... ☹

martina1206
6. říj 2008

Ano, najlepšie je do termosky horúcu vodu a v nádobke nosím Nutrilon s odmerkou a ked malý potrebuje jest, tak mu zarobím. A nemusím nikoho otravovať aby mi preváral, alebo ohrieval vodu.

3558
6. říj 2008

ja vam napisem ako ja cestujem. ked idem s malym von, taj tiez dam do termosky prevarenu vodu uz vychladenu na 37 stupnov, a do malej flasticky od aventu dam davku um, a zvlast vezmem kojenecku flasku. ked je hladny tak len zmiesam vo flasi a hotovo. uz som cestovala aj 8 hodin, a tych malych avent flasticiek mam viac. a mam na ne ten rovny vrchnacik, aby sa s tadial nic nevysypalo.dobre je mat celu tu sadu od aventu a mam pokoj. ale uz som prisla na to, ze tie male flasticky uz potrebujem iba ako davkovace do kabelky, lebo maly uz pije len z velkej./180ml/
takze to bola aj skoda penazi, nakolko som tie male na krmenie ani nevyuzila. takze mam styl podobny ako andy80

gilmorka
16. črc 2010

Ahojte, my davame Humanu a u nej je na obale napisane, ze sa ma zarabat 70stupnovou vodou a potom schladit na 37. Taka horuca mi ale v termoske nevydrzi dlho, uz po prevareni velmi rychlo ochladne tak na 80 stupnov tak do pol minuty v kanvici. Tak neviem ako to robit... 😒

monaart
16. črc 2010

ahojte
ja som to robila presne tak, ako niektoré vy...do flasiek som si pripravila UM a v termoske niečo teplejšiu vodu...a viete čo, pozdejšie ma napadlo to robiť aj v noci ked som k dvojčatám vstávala na mlieko... 😖 teraz už piju len 1 mliečko nadránom a to má nachystané, len premiešam a piju.dovtedy som kombinovala, ohrievala a kadečo. a všetko je OK. ahojte. 😉

strouzek
16. črc 2010

termoska s vodou, ve skleničce sunar,sebou prázdná flaška, namíchám a pijeme 😉 dělám to tak i doma, ráno navařím vodu a je to vždycky rychle hotový

lin18
16. črc 2010

dvě skleničky...v jedné odměřená voda, v druhé odměřené UM a pak poprosím na benzínce nebo v restauraci o ohřátí vody v mikrovlnce....zatím nebyl problém

strouzek
16. črc 2010

tak to si neumím upřímně představit prosit pokaždý někoho venku, my když jdeme ven tak jsme tam klidně vkuse i 8 hodin, minule jsem chystala sunar při cestě z koupaliště někde na polní cestě a tam fakt mikrovlnka nebyla 😀

beruska24.9.
16. črc 2010

Do termosky horká voda, v dávkovači odměřené um, v koj. láhvy přibližně půl dávky chladné vody. V případě potřeby doleji horkou vodu na požadovanou dávku, přisypu um, protřepu a papáme.