Jak se pozná správná teplota umělého mléka?

katkak80
8. zář 2008

Ahoj, prosím moc o radu a předem se omlouvám za založení tohoto tématu, pokud již tady takové téma je, ale nenašla jsem nic.Musíme krmit UM a já mám hrozné problémy zjistit, zda není moc teplé nebo aby nebylo zas studené.Krmím malého napůl.Jednou za 2 hodiny mu dám ode mně odstříkané mléko a pak UM, ale neumím to moc poznat jestli mu dávám UM správné teploty.Zkouším to na předloktí, ale vždycky mi to přijde stejné, prostě to nepoznám ☹ Už jsem si zkoušela i kápnout do pusy, ale zas mi přijde že v puse mám určitě jinou citlivost než mimčo.Že mně se to třeba zdá akorát ale pro mimčo by to bylo hodně teplé až horké.Nevíte jestli existují nějaké lahvičky přímo třeba s teploměrem?Aby to ukazovalo teplotu.A kolik by vůbec UM mělo mít teplotu?Opravdu si v tomhle nevím rady 😒 Děkuji. 😵

jabber
8. zář 2008

katka - já to zkouším na vnitřní straně zápěstí, když to pálí, cítíš to okamžitě 😉

frog
8. zář 2008

Já jsem to ze začátku dělala taky tak,ale teďka otočím lahvičku aby mi to trochu nateklo do pusiny a täk to poznám nejlíp.

maakule
8. zář 2008

Ahoj, můžeš zkusit nějakou ohřívačku, ta ti ohřeje mlíčko přesně jak je potřeba. Teplotu zkus podle mateřského, až odstříkáš, tak hned zkus teplotu. Ohřívačka je třeba od Aventu - http://fishie.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2844..., ale samozřejmě jich je víc druhů, tohle je jen na ukázku, co máš hledat na netu

knobloska
8. zář 2008

Ahoj, to neřeš zase tak podrobně. Mělo by být vlažné, kolem 37 až 40 stupňů, tzn. jako tvoje tělo . Přesně jak píše maakule - asi jako to odsáté mléko. Mně dr říkala, že jim ani nevadí pokojová teplota, že spíš to horké, po tom i víc prdí. Já krmím taky UM a vždycky jenom sáhnu na lahvičku, jestli má asi stejnou teplotu nebo o malinko větší jako moje ruka. Hlavně pořádně promíchat! Ale fakt to nemusíš měřit teploměrem, to se z toho zblázníš.