Jak si chystáte umělé mléko na noc?

monihart
22. kvě 2014

Ahoj, jak si usnadňujete chystání UM na noc? Ať nemusíte vstávat a mléko chystat? Díky za tipy 🙂

madulinka
22. kvě 2014

Ahoj, ze začátku jsem to měla připravené z večera v lahvičce a schované v ledničce.. V noci jsem jen vstala, ohřála v horké lázni a bylo to.. Když byla starší a netrpělivější, ohřívala jsem to v mikrovlnce - bez víčka.. Samozřejmě pořádně protřepala, změřila teplotu mlíčka na zápěstí a podávala - během 10 minut jsem mohla jít zase spát.. Teď, když jí popadně chtíč nočního mlíčka, tak jen naleju určité množství vody do lahvičky, ohřeju bez víčka v mikrovlnce, přidám UM, protřebu a podávám.. Je to otázka si 1 minuty 🙂 Záleží, co ti bude nejvíc vyhovovat 🙂

wallyna
22. kvě 2014

Ahoj, já neměla mléko už od druhého měsíce, takže jsem tuhle otázku dost řešila a vyřešila jsem jí tak, že jsem měla na nočním stolku připravenou láhev na mléko, dávkovač mléka ( než jsem šla spát nadávkovala jsem si kolik odměrek jsem zrovna Kubovi dávala, abych to v rozespalosti nespletla), pixlu se studenou převařenou vodou a termosku s horkou převařenou kojeneckou vodou a když se Kuba v noci probudil, jen sem z termosky odlila potřebné množství teplé, potřebné studené a z dávkovače vysypala mléko, zamíchala a bylo. Navíc mi v termosce vydržela voda teplá celý den, takže jsem to celý den měla v podstatě bez práce 🙂.

sinorina
22. kvě 2014

Ahoj, já to už delší dobu dělám tak, že prášek na UM mám v dávkovači. Vodu si ředím - do lahvičky si naleju studenou vodu a v termosce mám horkou. Když se probudí doleju dávku vody horkou vodou,vyzkouším teplotu, dosypu UM, protřepu a podávám 🙂

niki727
22. kvě 2014

U postele mám v dávkovači UM a v termosce teplou vodu. Když se malá vzbudí, ještě v posteli jen naleju vodu, dosypu UM, protřepu a podávám, ani si u toho nerozsvěcím, stačí mi to světýlko,co máme zaplé celou noc. Takže u toho v podstatě spím, jeto takhle pohoda a mě to nejvíce vyhovuje 😀 !

luli11
22. kvě 2014

Já mám termosku 0,5 litru a zjistila jsem, že když do ní naliju 150ml vařící vody a zbytek vody pokojové teploty tak je voda v termosce ideální na celou noc 🙂 UM mám v dávkovači a v noci pouze naliju, nasypu, protřepu a hotovo 🙂

soleilll
22. kvě 2014

Já jsem si nachystala celou lahvičku už umíchaného mléka na noční stolek. Malej pil UM pokojové teploty od narození, jen občas jsem přihřála v mikrovlnce a přežil to. Kdybych to měla dělat podle návodu, zcvokla bych se, vzhledem k tomu, že pil pokaždé v jinou dobu a pokaždé jiný množství. A taky bychom přišli na buben, kdybych nespotřebovaný mlíko vyhazovala. 🙂

ventilkova
22. kvě 2014

Ja mam v kuchyni prevarenou vodu... Lahvicky a UM... Kdyz se nahodou mala v noci vzbudi, jako ze od druheho mesice spinka celou noc... Sebehnu dolu.. Prihreju vodu... Dam potrebne mnozstvi do lahvicky, potrebne mnozstvi UM, protrepu a jdu nahoru do patra do loznice, malou nakrmim a ihned znovu usne... Nejake termosky a davkovace jsem nikdy neresila.. Mam treti... Nikdy mi nedelalo problem dojit udelat jidlo dolu do kuchyne

hanyzka11
22. kvě 2014

A tak to já mám manžela, který mi mlíko v noci připraví, než já přebalím 🙂

mafeska
23. kvě 2014

tak to já radši vstala, došla do kuchyně a vodu ohřála na potřebnou teplotu v mikrovlnce, nepřijde mi to jak strašná práce. Láhev s teplou vodou a dávkovač jsem vozila jen na cesty.

pisjutynka
23. kvě 2014

Ahoj, dělám to tak, jak tu píše několik maminek. UM mám připravené v dávkovači, v lahvičce mám studenou vodu a v termosce horkou. Pak pouze doliju, nasypu UM, protřepu a hotovo 🙂

hojda
23. kvě 2014

Nejrychleji si na noc připravit do termosky vodu potřebné teploty a dávkovač mlíka. Přiznám se, že tu mikrovlnku v kombinaci s jídlem pro děti moc ráda nemám ☹ . Všude se píše, že voda může mít různou teplotu a můžeš dítě i opařit, ani příkrmy bych do ní nedávala.

pppxx
23. kvě 2014

Prevarenou vodu jsem ohrala v mikrovlnce a nasypala UM. Trva to chvilku.

jahodarka
23. kvě 2014

Geniální je rychlovarna konvice s termostatem. Umi ohřát vodu na 40 stupňů, tzn. znacka ideál. 🙂

veroon1
24. čer 2014

ja si vzdy na vecer prevarim plnou konvici vody a vecer kdyz nas vola hladik,tak jen zajdu do kuchyne,ohreju si tu vodu na pozadovanou teplotu,nasypu prasek,protrepu a jeste do toho pokazdetkapu10baby calm kapicektna brisko a jde se bastit..neprijde mi,ze by to byla nejaka extra prace..

pavlusa01
6. črc 2014

Ahojky,já nejsem zastánce připravovat si UM dopředu.Tak jsem si převařenou vodu,dala do termosky,a když jsem šla dělat sunar,tak jsem jen vodu nalila do flašky a nasypala sunar a protřepala 🙂 Tak jsem to i naučila kamarádku,dělá to tak a naše děti mají stále mlíčko čerstvé....... 🙂

kooblich
6. črc 2014

ohřívačka v ní flaška s převařenou vodou a UM v dávkovači 🙂

vkkc
6. črc 2014

My máme konvici s termostatem, takže si jen zmáčknu 40 stupňů, což je za pár sekund, nasypu prášek a fertig. Stejně se musím vzbudit, takže pár kroků navíc už nic neřeší... Mlíčko dělám vždycky čerstvý, přijde mi, že udělaný už i po půl hodině začíná divně smrdět.

valea
7. črc 2014

Stejně jako @kooblich - ohřívačka u postele, v ní flaška s převařenou vodou a UM v dávkovači

pavcza
7. črc 2014

Řídím se tím, že připravené mléko se má spotřebovat nejdéle do dvou hodin, protože potom kysne. Takže určo bych si nedělala hotové mlíčko na noc dopředu večer. Já si dávám uvařenou vodu do termosky, večer počkám, až trochu vychladne, než ji zadělám, aby nebyla voda úplně vařicí, ale teplá akorát a normal vstanu a přiravim mlíko z té vody, ale mám ho normal v krabici. Ale malá se v noci už budí minimálně, ale i ráno bodne, když už voda je připravená.