Jaké dát miminku mlíčko na noc?

evikuu
28. srp 2009

Ahoj holky, dlouho jsem žádné téma nezakládala ale ráda bych slyšela-četla Vaší radu. Naše malá mě furt v noci "svačí". Vypije ještě 700ml mlíka což je dobře ale říkám si že jí asi nestačí.... pijeme HERO a velká spokojenost ale aspoň před spaním bych vyzkoušela ráda něco jiného jestli jí to alespoň "posune".
Před spaním vypije 220ml takže myslím že málo nemá....
Druhý den zkoušíme HAJAJA chutná jí ale jestli to má nějaký efekt..... jo a kaše nejíme 😒

soanpe
28. srp 2009

a nemá jen žízen?
já malé dávám k večeri kaši, nebo banán,někdy jogurt, podle toho, co přes den snědla. už jsme zkusili po rodě dr. i chleba s plátkem sýra. nakrájený na kostky1x1cm a v postýlce dostane vždy 140ml mlíka
tvoje malá má skoro rok, takže k večeři bych jí dávala klidně už třeba chlebík s žervé nebo něco víc sytého, než je mlíko.to jí už ani nutričně nemůže stačit. nevím , jak to máte celý den s jídelníčkem, ale zkusila bych přidat místo mlíka pevnou stravu

berenika39
28. srp 2009

jasně evikuu (soanpe,my se s evikuu známe dlooouho), proč jí dáváš mlíko k večeři? dávno petas jí normální jídlo večer. mlíko má ráno - v kaši, jeden jogurt a večer chleba se sýrem. když jí dáš normální večeři třeba před koupáním, dřív, pak se může mlíčkem v postýlce jen dopít. ale samotný jí asi nestačí. večer petas kaši taky už bojkotuje, ale dávám mu cokoliv jinýho. poslední dobou polívky. nemá pak v noci žízeň a zasytí.

evikuu
autor
29. srp 2009

Já jsem to špatně napsala 😖 samozřejmě že večeří jak píše BER před koupáním normální baštu ale pak se tím mlíkem v noci dopijí nějak moc 😖 .
Jinak žízeň je taky zamítnutá.Když jí dám místo mlíka čas napije se ale mlátí sebou a hudlá dokud nedám mlíko pak spí dál 😠 .
No moje známá ještě ve třech letech dávala malé za noc 3x mlíko no snad se toho nedočkám.
Jinak nechci to zakřiknou ale večer vyžuchla asi 220ml HAJAJA pak jedla o půl 2 a po páté takže jedno krmení vynechala-uvidíme jak to půjde dál....
Asi bych byla víc nešťastná když by nejedla než když baští jak pominutá 😀

soanpe
29. srp 2009

evikuu
tak pokud nemá v 11m 13kg, tak bych to neřešila 😉 😀
pokud tě neobtěžuje noční courání s flaškou, tak je to ok

berenika39
29. srp 2009

evčo, a my tě měly za macechu, co nechce dát dítěti normální večeři a šidí jí mlíkem......promiiiň 😀 😀 😀 .
tak to je jasný, akorát aby si na to nenavykla moc, skoro bych jí to nějak postupně ubírala, jíst v noci už nemusí. ale i může, když chce.....ale jak vidíš, sama si to třeba rozmyslí.

tak pevný nervy 😉 😉

jeudi
29. srp 2009

eviku to me je te lito me se takhle zbouzi malej a to jsou mu dva mesice ve 2 pak v 5 a pak az v 8...a uz se docela tesim az to bude jednou za noc..u filipka jsem vstavala jednou az dvakrat za noc do roka apul a pak se to zklidnilo...ale zkus tu polevku jak rika berenika zasyti a nema zizen..preji pevne nerviky casem se to urovna..nebuuj 🙂

dukie
30. srp 2009

evikuu: Já bych zkusila buďto velice řídkou kaši místo mlíčka normálka do flašky (my to tak baštili hrozně dlouho, protože prcek byl večer vždycky hrozně utahanej a lžičku odmítal)... taky jde do mlíčka večer třeba rozmočit (případně i rozmixovat) trošku dětských sušenek (nebo piškotů, ale to se dneska tolik nepropaguje), celkově to pak víc zasytí. 🙂

No a nebo zkusit, jak už tu někdo psal, večer třeba kousek chlebíku s tím měkým sýrem nebo s Lučinou... a mlíčko až před spaním. 🙂

A v noci bych rázně svačení utnula a když se probudí, oblbovala bych ji jen čajíkem nebo vodou. Prostě cucnout a spát. U nás se to tak povedlo, zavedla jsem to cca v 8 měsících... po 10. měsíci už se přestal budit i na to pití. Těžko říct, každý dítko reaguje jinak, ale za zkoušku to stojí. Prostě rozhodně večer dát něco sytýho (představ si, že máš k večeři jen mlíko... taky by Tě to moc neuspokojilo...) a k tomu to mlíčko... a v noci odnaučovat.

Držím pěsti. 🙂