Jaké mléko mám dávat po 3. roku?

terezt
24. dub 2011

Chtela jsem se zeptat, jake mleko mam davat po 3. roku? Doted davame rano UM - Nestle Junior, ale chci mu to davat jen do 3 let. I tak uz je na to relativne stary, pije mlicko po probuzeni z hrnicku s pitkem. Mam zacit davat kravske mleko? Treba s Grankem? Nebo znate nejake "levne" (ale dobre 😉 ) susene mlicko, ktere by vyhovovalo? A jake kravske, kdyz uz? Slysela jsem, ze ty krabicove nejsou nejlepsi, takze asi cerstve??? To se denne dost nadru s nakupy... 😖

babulinkab
24. dub 2011

já dávám sunar 24, v akci se dá koupit i za 170,-- kč, syn je velmi vybíravý v jídle, zvláště ohledně masa, takže se mu to snažím nahradit aspoň tím sunarem, pije ho ráno cca těch 250 ml.

veruska007
24. dub 2011

Davam bud Babylove 3, ale protoze mame hubenoura, tak stridame s plnotucnym cerstvym mlekem, sem tam pridam granko nebo jahodove frape 😉

latvia
24. dub 2011

davam kravske od roka, kedze zelezo a vitaminy dostava v strave, tak nie je dovod na UM. umele je tiez z kravskeho, len je obohatene o vitaminy a mineraly. a davam krabicove, aj ked je pravda ze to 5dnove je lepsie, ale moj syn vypije len 1 pohar denne, to by sa nam raz dva pokazilo 😅

kristi
24. dub 2011

dávám kravské, čerstvé, a pije ho jedině s Grankem 🙂

coxa
24. dub 2011

Dáváme kravské od dvou let na pití a od roku na vaření. A chutná samotné, s Grankem i s frapem. 😉

mamkamarketa
24. dub 2011

Davam sunar 24(mam plnou skrin z akce kdy stalo 150,-), syn je hodne vybiravi a celkove ji malo, tak to alespon dohani mlekem 😅 (vypije kolem 500ml) obcas mu dam bio cerstvy plnotucny s kakakem (holandskym)

sayast
24. dub 2011

kojila jsem rok a pul, po odstaveni mi dcera vsechny UM odmitala, tak pije kravske plnotucne mleko s tou 5-ti denni trvanlivosti 🙂
jsou i susena mleka, laktino, ale ve trech letech uz bych to nehrotila a davala normalni, ale davala bych plnotucne 🙂

laska.nezna.hranic
24. dub 2011

já budu malému dávat UM, dokud ho bude pít. na tomhle šetřit nebudu. ve třech letech starý na mléko? do tří let je to úplně ideální, když ho bude mít déle, není to na škodu. to, že mu kravičkové neuškodí neznamená, že mu něco navíc dá. náš si ho dává jen na snídani, takže to do peněz zase tolik neleze. do tří let ho bude mít určitě, pak může krabicové i na pití, ale ne jako plnohodnotnou "svačinu" coby náhradu za UM. od roka používám normální krabicové na vaření a až ho bude mít i na pití, dám totéž. pokud ses rozhodla skončit s UM, s čerstvým bych to nehrotila, klidně dej trvanlivé. ale granko apod. bych asi začla dávat jen pokud by se mi nenaučil na samotné. jinak to jsou zbytečné cukry navíc. když mu dáš rovnou to, bez příchutě už to pak chtít nebude.

latvia - UM není jen kravské s vitamíny navíc. to by se nemuselo vyrábět. je speciáně upravené, aby ho děti zvládly strávit. proto se doporučuje až do tří let.

luthien.k
24. dub 2011

Pokračovala bych v UM, pokud ho dítě neodmítá, je výživově a hlavně co do stravitelnosti pro dítě mnohem vhodnější: KM o bsahuje 3x více bílkovin, než mléko mateřské (potažmo upravené UM), což zatěžuje trávení i ledviny, také obsah minerálních látek je zde koncentrovanější, hlavně má hodně fosforu, což opět zatěžuje ledviny. Je zkrátka ideální pro tele, které potřebuje dostat několikanásobně víc živin, než dítě, protože několikanásobně rychleji roste 😉
Z mléčných výrobků bych pak určitě preferovala ty zakysané, které mají co do stravitelnosti výhodnější složení než ostatní mléčné výrobky. Dobré jsou ještě i kvalitní tvrdé sýry. Obojí má i nižší obsah laktózy, mléčného cukru, jehož trávení činí v naší populaci potíže stále většímu procentu lidí.

8petule8
25. dub 2011

Já to vyřešila tímhle sunarem http://www.feedo.cz/shop/sunar-24-kakao-600g-1.... ...upřímně jako levné není, ale je nejlevnější z těch mlík po 24. měsíci. My ho dávat musíme, pač babička měla alergii na kravský mlíko, tak nám to doktorka doporučila aspoň do šesti let 😒

luca76
9. kvě 2011

taky ted přemýšlím, jestli synovi začít už dávat jen kravské mléko. Doteď pil Nutrilon, ale leze to hrozně do peněz, čekáme druhý mimi, tak jsem si řekla, že bychom už mohli zkusit i normální mlíčko. Je fakt, že syn mi pije všechno, má rád i sojové, i rýžové... jen se chci zeptat, jaké to kravské je teda nejlepší? Z diskuze jsem pochopila, že je to plnotučné, čerstvé? Máte někdo zkušenost s nějakým takovýmto bio mlíčkem (značka)??

kocicinka
9. kvě 2011

Luco, můj syn pije kravské mléko asi půl roku, né moc , asi 1 deci, když vidí, že si dávám do kafe.Ještě ho kojím, tak to má tak na chuť. UM nikdy nechtěl. Krabicové bych mu nedala, nemám k tomu důvěru, když to leží bůhvíjak dlouho v obchodě, ani pro sebe ho nekupujeme.... Když jsme u babičky, bereme mlíko od sousedů, mají krávu. To je nejlepší 😉 Jinak v Praze jsou hodně farmářské trhy, u nás má stánek Němcova farma Radonice. Tak se můžeš zkusit podívat sem.: www.nalok.cz
kam bys to měla nejblíž. Jsou každou sobotu. Jinak v Albertu a Bille mají bio mléko od Olmy.

boobinka
9. kvě 2011

Tak Vojta pije kravske mleko asi uz 5 mesicu. Nikdy mu nechtnalo, ale stalo se ze nutrilon dosel a on je primo zavisly na mleku, tak jsem mu jej ohrala ve flasticce a mleko vypil bez kravalu. Od te doby jen kravske a pije jen rano cca 260ml 😉

brisalek
10. kvě 2011

Od 12 mesicu uz muze v pohode kravske. Takze ve 3 letech uz 100%. Ze ma moc bilkovin, ktere zatezuji ledviny se rika ted...za 10-15.... let mozna zjisti, ze vsechny ty umele vitaminy v UM zatezuji zase neco jineho a mnohem vic. Takze bych to zbytecne nehrotila🙂. Ale nikdy bych nedavala krabicove. Kdyz to ochutnate je oproti cerstvemu hnusne. A jedine plnotucne ne zadne odstredene....Dcera pije UM od 16 mesicu, (do te doby byla vecer a v noci kojena), ale kravske take obcas chce a vypije tak 2dcl a kdyz by chtela kravske misto sunaru branit ji nebudu a postupne ji budu rano zkouset dat do hrnecku malinko ohrate kravske....

martinka81
10. kvě 2011

U nás se kravské nepije vůbec, používám ho jen na vaření a do kafe a jelikož má malý problémy s atopickým ekzémem a celkově s kůží pije i ve 3,5 letech Sunar 24 každé ráno. To mléko je až do 6 let a když je v akci, nestojí moc.

myisiska1
10. kvě 2011

Asi patřím k menšině a je mi jasné, že mne spousta maminek odsoudí, ale: Synovi dávám obyčejné krabicové trvanlivé mléko. Vypije mi tak litr denně a to bych se zaprvý nedoplatila (což by tolik nevadilo), ale zadruhé si myslím, že vzhledem k tomu, že už baští všechno, tak mu mlíčko neublíží. Já jsem na tomhle mléce vyrostla taky a světe div se,. přežila jsem to. Nemám žádné alergie, ani nic podobného. Dle mého názoru se dneska všechno kolem dětí až moc hrotí a řeší.
Omlouvám se, jestli jsem teď nějakou maminku pohoršila. Rozhodně nechci poučovat, jen říkám svůj názor

petasa
10. kvě 2011

neresit,koupit krabicove plnotucna mozno prevarit a je to,at si brouckove zvykaji ne,nebo budou za rok ve skolce pit sunar nebo laktino??

kalo
10. kvě 2011

Naše pije různá rostlinná mléka (kokosové, sojové, rýžové, pohankové...) Je jich velký výběr a jsou pro dítě určitě prospěšnější, než mléko kravské 😉

onlika
11. kvě 2011

kalo, nemyslim si, ze rastlinne mlieka su prospesnejsie ako kravske mlieko, nemaju plnohodnotne bielkoviny a tiez moze byt na ne alergia, hlavne na sojove.

Nas Matej pije rano Sunar (original od 10. mesiaca, complex 3 alebo sunar 24, skratka to, co je v akcii), vecer prevaram plnotucne kravske. Rano sunar je len z toho dovodu, ze sa ponahlame do jasli a je to rychlejsie ako ohrievat kravske 🙂. A v jaslickach tiez mavaju na svacinku cerealie s mliekom, pochybujem, ze im davaju UM, a pochybujem, ze v skolke im budu davat nieco ine ako krabicove.
Takze v 3 rokoch by som to uz vazne neriesila

majatob
11. kvě 2011

me osobne uz prijde zbytecny davat ve 3 letech UM, nejstarsi syn pije plnotucny kravsky od roka, do te doby byl kojenej. prostredni je od mimina na UM, ale ted uz docela zvazuju, ze ji zacnu davat taky KM, stejne ho ji s lupinkama, v kasich atd.. no akorat nejmladsi si jeste na kravickovy pocka 😀 😀 😀
kupujem vetsinou cerstvy ve flasce, stejne mliko nakupuju denne, tak me to az tak netrapi, ze nevydrzi, u nas denne padnou aj 2 litry 😀 a kdyz je moznost tak z automatu a detem ho prevarim 🙂