Jaké umělé mléko zkusit, poradíte?

rioko
24. čer 2014

Ahoj,mám 3 týdenního chlapečka, který byl kojený jen dva týdny a pak jsem ze zdravotních důvodů musela kojení ukončit. Týden dostával sunar, zahuštěný Nutritonem, protože má reflux a hodně zvracel. Začal po něm ale trpět zácpou, tlačí celý den i noc a trápí se. Včera jsem teda na radu lékárnice koupila Nutrilon comfort, ale noc tragédie. Nevím jestli to mohlo být tím, měl předtím 3 dávky, ale celou noc nespinkal jak ho trápili prdíky, s těmi přitom u sunaru takový problém neměl, dáváme probiotické kapky a lactobacilky. Ta co teď? Dávat teda sunar, nebo zkusit jiné mlíčko? Jakékoliv ale musíme zahustit, jinak to z něho letí všechno ven. Jakou máte zkušenost, co vám pomohlo? Díky moc.

martawech
24. čer 2014

Ahoj taky jsme řešili výběr mléka. Začali jsme mlékem Humana, dávala ho kamarádka. Bohužel pak 1 přestala být na trhu. Z nouze, abychom zůstaly u značky, jsme dali Humanu anicolic, ale to byla hrůza. Tak na doporučení jsme tedy zkusili mléko Beba, ale to nebylo taky ono, malý se kroutil, ublinkával, špatné kakání, spaní a celkově byl prcek takový neklidný. Tak jsme Bebu vyměnili za Hipp a najednou všechny problémy ustaly a prcek byl v pohodě. Asi je to u každého miminka jiné, prostě musíš zkusit a uvidíš jestli mu to sedí nebo ne. A nemyslím si že za jeden den to poznáš, chce to určitě pár dní než se projeví změna. My zkoušeli tak 4-7 dní. No a pak popřípadě zase zkusit jinou značku. Známá vyzkoušela 5 mlék a pak právě skončila u té Beby, která ale nám nesedla. Nutriton jsme měli pro jistotu koupený taky, ale nikdy jsme ho nepoužili. Kapky na prdíky Espumisan jsme přestali dávat u Humany, U Beby jsme je zase dávali, ale to mi stejně pak přišlo, že se kroutí s kapkama i bez nich. A u Hippu vše ustalo.

barevka
24. čer 2014

Ahoj také jsem v řešení mléka. Měli jsme Nutrilon, ale to je trága, děti jsou po něm zazděné nebo mají bolavá bříška. Zkusila jsem Hami a bolesti do 5 dnů ustaly. Teď mi přijde, že docela ublinkává, takže jsem koupila Hami citlivé bříško, proti ublinkávání a uvidíme. Četla jsem na něj chválu a i lékárnice mi ho doporučovala, že na něj nedá dopustit, tak snad 😉

mifad
24. čer 2014

Ahoj, já jsem malému dávala hipp a nedám na něj dopustit, žádné prdíky ani zácpa, stolice je řidší jako po mateřském mléku a ani probiotické kapky nejsou potřeba, hipp totiž obsahuje probiotika 🙂.

12martinka
24. čer 2014

My jsme začínali u Beby,ale z té měl syn tuhou stolici a bolelo ho bříško. Z Nutrilonu a Hippu mi zvracel. Teď už pár měsíců dávám Sunar Complex a v pohodě 🙂

mmlenka
25. čer 2014

Já dávám Sunar Complex a jsem spokojená, se zácpou vůbec neměl malý problém. Určitě bych ta mléka příliš nestřídala, ať mu nerozhodíš žaludek ještě víc.

janamal37
25. čer 2014

Pokud máte nadýmání nebo koliku.. my hledali napříč vším, co je snad u nás k dostání, nedokázal mi poradit ani pediatr.. Navíc máme taky reflux a potřebujeme H.A. mlíko.. Nutrilon katastrofa, Hami nicmoc, u nás zvítězil Hipp 1 H.A., později jsem zjistila, že existuje ještě lepší verze na problémy se zažíváním.. Hipp Comfort.. jedná se o počáteční hypoalergenní mléko, které "vylepšujeme" ještě nutritonem proti refluxu.. nic lepšího doporučit nemůžu, plus probiotika dávám i tak, ikdyž Hipp má probiotika a prebiotika součástí UM. Ev. ještě Beba Sensitive. Obojí je těžko k sehnání, v lékárně na objednávku do druhého dne, na skladě mají málokde. Máme 6 měsíců a toto je jediné, co nám alespoň trochu pomohlo.. Jinak prý se nedoporučuje umělou výživu měnit ze dne na den, aby se poznalo, jestli pomůže, je třeba vydržet alespoň měsíc.. ale sama vím, jak je to těžké.. :(

baris
25. čer 2014

@rioko hlavně mlíčko se nesmí střídat!!! Jasně - pokud mu nedělá dobře tak ano, ale nesmí se každý týden zkoušet něco jiného. Udělá mu to šílenou paseku v bříšku.

Já jsem kolika 1 den i s cestou 😅 . První vyrostla na sunaru. Měla šílený reflux - 60ml vypila, 40ml vyblila .... Od měsíce jsem jí do sunaru dávala necelou 1odměrku rýžové kaše na zahuštění (rovněž od sunaru).

Mladší - té sunar nechutnal a tak skončila na Bebě. Nutrilon nechutnal ani jedné - já nevím, oni snad platí v lékarně, porodnici .... aby ho všude cpali. 😠

Probiotika můžeš dávat cca od 14 dní nebo od měsíce. Nevím proč, nám na prdíky pomáhalo skákat s holkama v náručí na gymnastickém balóně. Fungovalo to i u neteřích a další spoustě miminek. Ale neptej se mě, na jakém principu to funguje 😀 to fakt nevím. pro mě byl důležitý výsledek.

rioko
autor
26. čer 2014

Děkuji za názory, nakonec jsem koupila Babylove Bio z DM, měl ho včera, dvakrát ho teda vyzvracel, ale pak v noci a ráno už pohoda a přijde mi, že víc prdí a večer se po 3 dnech sám vykakal, tak uvidíme. Vím, že se nesmí střídat často, ani to nemám v plánu, proto jsem řešila co teda koupit. Nutritonem zahušťujeme dál, bez něho by to všechno letělo ven, První syn měl taky reflux, tomu sedl Nutrilon který jsme taky zahušťovali, ale Daníčkovi ne. Probiotika dáváme už 14 dní, můžou se dávat od narození, na to jsem se ptala, dáváme i lactobacilky. Ale prostě ty koliky a podobně si asi musí částečně i tak vytrpět chudáček

janamal37
27. čer 2014

@rioko Ještě mě napadla jedna věc.. když už bude nejhůř a chlapeček bude moc plakat, pusť fén.. zní to šíleně, ale funguje to.. 🙂 🙂 Nebo doporučuju stránku : http://www.uspavac.cz/ 😀