Jaké umělé mlíčko jste používali po odstavení mimča?

gilotek
24. srp 2008

Prosím o radu, nebo názory na umělé mléko. Zatím kojím s příkrmama, ale kdyby něco, ráda bych měla doma nějaké UM. Jaké jste používali po odstavení mimča? Malému je 7.5 měsíce.

janulle22
24. srp 2008

ahoj gilotek ja jsem pouzivala BEBU stoji okolo 300kc a je toho myslim 800g,to mi rekli aji v porodnici ,ze BEBA a Nutrilon jsou nejlepsi mlika pro deti uz od narozeni takze i pro tebe,ale myslim si ze muzes mit i normalni sunar.Zalezi na tobe kolik chces investovat a co ti poradi detska.zkus ji zavolat a nebo az pujdete na kontrolu tak se ji zeptej.

janulle22
24. srp 2008

a hllavne kazdemu dite chutna neco jineho,ale Adovi jsem zkusila BEBU(mela jsem doma i nutrilon) a hned mu chutnala.

minea
24. srp 2008

gilotek, co blbneš? koj, ne? 😉

gilotek
autor
24. srp 2008

no já ho chci mít doma i pro případ, že budeme muset odjet a babička by musela nakrmit. Protože mlíka už tolik nemám abych odstříkala a nechala dom.

minea
24. srp 2008

A to plánuješ být mimo přes noc? Dítě na příkrmech přece půl dne bez kojení zvládne, ne?

gilotek
autor
24. srp 2008

no když malému dám ve 12 zeleninu tak v 15 už křičí že má hlad

berynka
24. srp 2008

Gilotek: a jak dlouho by měl vydržet? 😕 🙂 My furt máme interval 3 hodiny.
A když jsem přestala kojit (7měs.), tak jsme to nahradily Nutrilonem a jsem spokojená. Dávám ho doteď - ráno a večer místo večeře a malá spala-spí až do rána. Nemocná nebyla ani jednou, kromě dvou rýmiček a s kakáním taky žádný problém.

lenkazdenek
24. srp 2008

Gilotek,ono každému miminku chutí něco jinýho,my začínaly s Nutrilonem a po 8 měsících ho malá začla odmítat,zkusily jsme HAmi-pár dní dobrý apa zas nechtěla nakonec vyhrál sunar a spokojenost 😉 takže ono to pak chce zkusit co ten tvůj bude mít nejradši

ivulinda
24. srp 2008

My jsme taky dávaly ze zečátku Nutroš,ale je drahy takže po pul roce jsme ho vyměnily za Sunar banánový a ten je výborný,nedáme na něj dopustit 😉 🙂

frog
24. srp 2008

Gilotek já dávala Bebu a přesně jak píše janulle22 je spolu s Nutrilonem nej nej.
Minea každý dítko je jiný,moje malá skoro v 8 měs. vyžadovala tak 2-3 hodky po obídku taky 100mlíčka.Trvalo to tak 2 týdny a pak už ho nechtěla..

kopcik
26. srp 2008

ahoj. chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, jaký je rozdíl mezi Sunar baby a Sunar premium. maličký ma 2 měsíce a začali jsme nutrilonem, ale po něm ho hrozně bolí bříško a tak jsem přešla na sunar - který mi mimochodem doktorka vůbec nedoporučovala, že po sunaru mají děti problémy se zažíváním atd. ale ja ho i přesto koupila a máme právě ten baby premium 1. a malý je nadmíru spokojený. a taky jsem sehnala baby premium v plechovce a v krabici. obaly jsou stejne, vše je stejné, ale v plechovce je sunar jakoby granulovaný a v krabici jen prášek. a rozdíly se nemůžu nikde dočíst dokonce ani v lékarně nevěděli 😒

dela
26. srp 2008

Ahoj,neví prosím některá z vás,jestli můžu dávat malé beba a nutrilon na střídačku?Jsou ji dva měsíce a dokrmovala jsem nutrilonem,potom jsem přešla na beba,protože jsem se dočetla že beba je lepší.Ale mě včera večer beba došlo,tak jsem rozdělala nutrilon.Mám tady ještě krabici a dala jsem ji ho.Myslíte že ho můžu ještě dodělat a pak přejít dál na beba?Nebo ho mám raději vyhodit a dávat dál už jen to beba?

cazadora
26. srp 2008

dela: mlíka by se takhle střídat neměla pokud mlíčko vyhovuje mělo by se u něj zůstat.
kopcik rozdíl mezi obyč sunarem a premium je ten že premium je obohacen o nějaké vitamíny a jiné potřebné látky měl by se střídat s obyč, ale nikdy jsem si nevšimla že v plechovce a v krabici by byla jiná konzistence ??to mě zaráží pokud je obojí premium je to divný

my jsme cca od 2m na sunaru protože nic jiného nechtěla a jsme spokojení, můj názor je že nutrilon a beba je i z velké části masáž firem myslím že kvalita mlík je srovnatelná

keba
26. srp 2008

cazardora,no tím si nejsem tak jistá že kvalita mlík je stejná!Nutrilon obsahuje třeba látku co přirozeně posiluje imunitu a ta Beba má taky něco navíc,ted jsi nevzpomenu na název...a taky nevím o tom že by se Sunar vyráběl ve variantě HA,i já si myslím že Nutrilon s Bebou jsou jedny s nejkvalitnějších mlík u nás na trhu...

kopcik
26. srp 2008

cazadora: no ten v plechovce jsem našla v intersparu a nikde jinde jsem ho neviděla. a je to taky stejná gramáž jako ten v krabici, ale je o 40 kč levnější. tak vážně nevím. a taky malému více chutnal ten granulovaný z té plechovky. ale ať jsem četla jak jsem četla, nikde jsem nenašla rozdíl....
keba: sunar začal vyrábět i HA variantu. asi se museli přizpůsobit trhu....

gilotek
autor
28. srp 2008

Tak jsem malému nakonec koupila Sunar plus od 4. měsíce, protože papá sunarku kaši, tak jsem zkusila tedy i UM Sunar. Včera ho měl teda poprvé a chutnal 🙂 tak uvidíme dnes. Bude ho mít před večerní kašičkou. Jen jsem tedy ještě našla Sunar banánový od 6. měsíce. Ten myslíte, že bysme taky mohli? Ten sunar plus mi doporučili v lékárně...... Jo a ještě jeden dotaz od vás zkušených již nekojících. Koupila jsem savičku č. 2 na mléo od Can. babies, po chvilce ji teda vzal na milost - protože na savičky vůbec není zvyklý...., ale ja je a savička větší než ty úplně mini, tak nezavřu víčkem lahvičku 😅 To jsou ještě i větší lahvičky? 😝 Jsem opravdu asi tupá 😨

motol
28. srp 2008

ahojky,celou dobu sem kupovala malému Nutrilon a ted po něm často ublinkával a když už byl 2hodiny po jídle,tak sem koupila Hami UM a dělá to samé,prý jsou i mléko proti ublinkávání máte stím někdo zkušenosti?

cazadora
28. srp 2008

keba sunar má i HA, a prémiovou řadu kde jsou přidaný taky všelijaký látky takže tak. já za sebe kdyby chtěla malá něco jinýho tak jí to dám a neřešim co ale jelikož je těžký do ní cokoli"narvat" a to doslova tak jsem ráda za sunar a myslim když se podíváž kolik z nás na něm vyrostlo...ale nehádam se nikomu nic nebudu cpát a nutit je to muj názor 😉

kopcik já ten plechovkovej kupovala vždycky v lékárně a v krámu máš asi pravdu že sem ho neviděla, jinak já kupuju hodně v rossmanovi protože maji často akci teď zrovna na velký balení sleva 50kč

bejana
28. srp 2008

Gilotek, myslím, že jsou i větší lahvičky. My teda máme aventky a tam jsou snad velikosti tři + další hrníčky, ale savičky jsou všechny stejné, takže pasují na všechny lahve a víčka. Mají jen odstupňované otvory pro různé stáří miminek, aby to teklo akorát 🙂 S lahvičkami Canpol b. nemám zkušenost 😒
Motol, osobní zkušenost nemám, ale proti ublinkávání je prý dobré dávat miminku Nutriton - ne Nutrilon, není to překlep, jmenuje se to tak 😉 O mléku jako takovém, které by bylo přímo proti ublinkávání, nevím.

lennyna
28. srp 2008

cazadora jak často dáváš Natálce ten mlíčko a kolik? Já už totiž dávám mlíčko jen jednou denně a večer kaši, jinak normální stravu....Sunar mám koupený, ale zatím malá pije Sunarku (hotové mlíčko s kaší v krabičce).

kopcik
29. srp 2008

motol: my jsme měli nutrilon proti ublinkávání. malému ale dělalo problémy to sát z flaštičky - používám avent - protože je to spíše taková kaše. ale neblinkal po tom, jen sii po tom nechtěl nějak odříhnout. doktorka doporučila míchat normál nutriloin s tím proti ublinkávání a bylo to taky v poho. docela mu to chutnalo. jo a taky se zdálo, že ho ten nutrilon více zasytil, protože byl tak hustý

chico
29. srp 2008

Zdarec je tu někdo.Jsem nová. 🙂 🙂 🙂

elliott
29. srp 2008

Čauky, já mám s Nutrilonem ty nejlepší zkušenosti. V podstatě jsem vůbec nekojila, takže hned byli děti na Nutrilonu. Je dost sytý a děti po něm krásně spí. Syn byl blinkací, takže byl na Nutrilonu AR a teď s dcerou zkoušíme Nutrilon Pepti - alergy care - a taky docela dobrý. Je dost drahý, kolem 230 - 250 Kč, ale je to údajně nejlepší umělá výživa, která je podobná mateřskému mléku. Takže vřele doporučuji !!!

chico
29. srp 2008

prasne taky na nej nedam dopustit.taky druha dcera blinkala a davam ji AR . o tom pepti je¨sem ani neslysela to vic zasyti

kraste
30. srp 2008

aho holky, my jsme od narození na nutrilonu HA, je sice dražší-250kč, ale manžel je alergik, tak radši, aby malá nebyla po něm. Taky na nutrilon nedám dopustit. Zkoušela jsem i bebu, ale malá se po ní nemohla vykadit. Ale je to prostě o tom, jaké mléčko sedne mimču a ne nám maminkám. Ale když jsem začala na nutrilonu, tak ho měnit nebudu. Nevím, sunar je mi proti srsti, sice jsme na něm, vyrostli, ale v té době nic jiného nebylo. A mám dost kámošek, oc ho kupují jen protože, že je levný, říkají, že dražší mléka kupovat nebudou. Tak já si radši připlatím a všude doporučují nutrilon, ještě jsem neslyšela, že by některý doktor doporučil sunar.
elliott: ten nutrilon pepti alergy care je od kolika měsíců a je to teda proti alergiím? O něm jsem ještě neslyšela, ale zkusila bych ho. To jsi koupila normálně v lékárně?

jinak mám 2 kámošky, co jim dítka blinkají třeba i po hodině po jídle a dávají nutrilon proti ublinkávání a je to prý podstatně lepší.

llucinka
31. srp 2008

Souhlasím s tím, že ty mlíka budou asi trošku jiná, tedy kvalitou... Já jsem 5 měsíců plně kojila, ale malý hrozně vyrostl a nestačilo to, tak jsem začala dávat na noc Bebu a jsme na ní do dneška. Doporučila mi ji doktorka, ačkoliv má v ordinaci a v čekárně letáčky na Sunar a Hero Lactum, že prý je jedna z nejlepších. Nutrilon je prý dobrý, když se začíná, pro mimi od mala, hodně jsem slyšela, že pokud je mimčo starší a teprve se s UM začne, že je lepší jiný, ale nevím, co je na tom pravdy 😉 Jinak já jsem pro Bebu všemi deseti a pokud se sežene v akci, nevyjde až tak úplně draho. 😉

momin
5. črc 2009

Ahoj holky. Ted davame malemu nutrilon ale musime z financnich duvodu prejit na jine mlicko.. mate nekdo nejake tipy??? nejake dobre a pritom levne?

madlenka29
5. črc 2009

ahoj holky

tak Gábince jsem od narození dávala BEBE HA,měla jsem málo mlíčka,tak jsme už z porodnice jely s BEBOU,pila jí úplně v pohodě,kolem 9měsíce,ale začala Bebu bojkotovat,byla jsem z toho docela neštastná,mlíko pila pouze v noci,když se probrala a já jí podstrčila 😉 😀 😉 ,jinak vůbec!!!Kyž jsme byly u doktora na 10ti měsíční prohlídce,tak mi řekl,ať zkusím nějaký jiný mlíčko a pokud by nechtěla žádný,tak ať jí dávám jogutry a začnu jí vařit pudinyk a dávám mléčnou kaši. No zkusila jsem jí dát HAMI mlíčko,okamžitě jí zachutnalo,má večer a ráno po 270ml a je z ní opět spokojený mimčo 😀 😎 😀 .Hami mlíčko je docela i finančně přístupný 600g +-220kč.

katuska09
5. črc 2009

Ahoj hele o výživě by ses určo měla domluvit s doktorem/doktorkou, já neměla vůbec mlíčko, takže malej byl na UM od narození, první tři měsíce jsme používali Nutrilon proti kolikám a pak nám doktor řekl, že máme přejít na bebu, takže už baští jenom bebu. já jí kupuju za 280kč, je jí 8OOg.

momin
5. črc 2009

a ta beba je od kolika mesicu? No nasi doktorce je to celkem jedno.. rikala ze zalezi na me pro jake se rozhodnu.. ja maleho nekojim asi od jeho 7 tydnu.... davali sme nejdriv sunar ale po nem mel velke problemy s kakanim tak sme presli na nutrilon.....