Jaké umělé mlíčko přidávat do kaše? Problémy se zácpou

mikulka
3. čer 2009

Holky, možná tu tohle téma někde je, nenašla jsem.

Jaké byste mi poradily UM, kdybych ho chtěla míchat do enmléčné kaše, a máme potíže se zažíváním, hlavně trpíme na zácpu? Jsou ěnkjaká mlíčka, která zácpu upravují?

Nechci kupovat mléčné kaše, to bych se bála, že by mu k zácpě a prdíkům ještě přidalo.
No a svého MM už na akši neodstříkám...

motylek
3. čer 2009

Nestlé vyrábí přímo kašičku proti zácpě, ale nevím jestli je mléčná nebo ne. Jinak UM funguje na každýho jinak, my měli zácpu po sunaru, zkusili jsme i bebu, ale nakonec jsme se vždy vrátili k nutrilonu. Musíš vyzkoušet, co mu bude vyhovovat.

mikulka
autor
3. čer 2009

nestlé dělá x zácpě právě nemléčnou...

hancazivocich
3. čer 2009

ahoj, jinak UM proti zácpě je Nutrilon comfort a novalac IT u vás už asi 2 😉

lenkicka
3. čer 2009

mikulka: tak já Ti poradím úplně něco jiného 😀 ...mě se osvědčila proti zácpě metoda našich maminek...během dne dávám Šimimu popíjet čajík z fenyklu (dělám výluh 10 zrníček na 100ml a 7 min louhovat, scedit a přidat 3/4 čajové lžičky cukru) a druhý den výluh z heřmánku (tak asi 5 kytiček na 100 ml a 3 min louhovat + cukr). Vypije ho za den asi 250 ml. A dávám řidší Sunar (o jednu odměrku méně než je napsáno). A kakáme v pohodě...taky jsme po první dávce pěkně zatvrdli...když jsem to dělala "klasicky" (podle odměrek a bez čajíků)
Totéž dělám se Sunarkou...dělám ji řidší a tekavější...a teď jsem ji začala ještě trošku i sladit přírodní třtinovým cukrem...a super...plná plína 😀
(co se týče cukru...nechtěla jsem, ale když jsem začala přikrmovat, tak mi to plival...měla jsem hodně sladké mlíko...pořád jsem dlabala čokolády a zákusky...byla jsem přímo závislák...tak to třeba zkus i bez cukru 😉 )

mousunek
3. čer 2009

mikulka - souhlasim s lenkicka cajik je na zacpu super koukam ze malymu je uz 8mesicu tudiz se zkus poradit s dr na jogurtu ten taky hodne pomaha a taky syrove nastrouhane hrusky a mrkev.
Muj malej mel se zacpou a s kakaqnim hodne veliky problem a od te doby co davame jogurt a hodne pit kaka krasne nekdy i 3x za den.
Myslim ze UM na to nema moc vliv spis zavadeni prikrmu pokud uz neco davas

soanpe
3. čer 2009

holky, tak já mám dobrý zkušenosti se švestkama a meruňkama 😀

když dám Sofi tohle ovoce,tak vím,že se nemáme vzdalovat od baráku,nebo mít v dosahu tekoucí vodu 😀 😝
protože ubrousky tu nadílku nepoberou

jinak jsou mlíka s ozn. comfotr a ty jsou na zácpy 😉

k receptu lenk.
místo cukru bych dala asi fruktozu a nevím jestli se dá koupit dextroza 😅

mikulka
autor
3. čer 2009

Jogurt mi bohužel nejí, ovoce nám nepomáhá, My už toho vyzkoušeli...
Ty mlíka komfort je dobrý typ. 😉

smajlik
4. čer 2009

mikulka: nám moc pomohla Beba Sensitive, stojí 250,- Kč 500 g balení , a je přímo pro děti trpící zácpou, průjmem a nadýmáním

smajlik
4. čer 2009

akorát se nedá koupit v obchodě, jen objednat v lékárně

mikulka
autor
5. čer 2009

Díky za tip. 😉

mirocka2000
9. čer 2009

Tak na tu zapchu my použivame mliečko Beba senzitive....je super...a este berieme probiotika každý druhý den.Bio Gaia, to pohaha preventivne určite na tie nedam dopustit, uvidis ak vyskusas.

mikulka
autor
10. čer 2009

miročka: o probiotikách jsem slyšela a to je něco jiného, než proibio kapky, v jaké je to formě?

mirocka2000
11. čer 2009

No to je to iste🙂su to take kvapky ktoré davkujes 5 kvapiek každý den, ale my davame každý druhý, možes vyskusat aspon 3 dni každý den a potom iba každý druhý den.U nas na Slovensku stoja 10 euro, ale u Vás je to asi drahsie co som citala na diskusiach...