Jakou trvanlivost má umělé mlíčko?

kopcik
6. říj 2008

ahoj holky. chtěla jsem se zaptat jak dlouho máte otevřené krabice s UM? my jsme totiž používali nutrilon, ale nemohl se po něm vykakat. tak jsme přešli k hippu. no a ten nám vyhovuje, ale přecejen nemá takové složky jako nutrilon. no a už je velký a umí si docela dobře s kakáním poradit, takže bych docela ráda zase přešla k nutrilonu. máme doma pořád tu jednu otevřenou pixlu už asi měsíc a půl. je na obale napsané, že spotřebovat do 3 týdnů. nikdy bych nedala malému nic, co je prošlé, ale to mlíko prošlé není. je jen otevřené déle než 3 týdny. myslíte si, že je to o.k.? dík za jakýkoliv názor

gabka32
6. říj 2008

ahoj. my máme na krabici s Nutrilonem napsáno spotřebu do měsíce, ale taky jsme používali déle, protože jsme to dávali jen jako dokrm a někdy jí stačilo moje mlíko, takže určitě ty 2 měsíce jsme to měli otevřené, bylo mi to líto vyhodit. a když je krabice zavřená, moc do ní nellezeš, tak myslím to nemusí být zas tak striktní.

evaviki
30. bře 2009

Ahojky, aku trvanlivost ma UM, ktore pouzivate? Ja som malemu kupila HA Bebu, ta ma iba 14 dni a kedze som ho len par krat dokrmila,tak mi ostala plna plechovka, ktoru musim vyhodit. Preto hladam UM, ktore ma dlhsiu trvanlivost po otvoreni..

krista
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

holly1
31. bře 2009

ahoj, možná byste taky věděly - jak dlouho vydrží načatá rýžová kaše nemléčná? Mám ji otevřenou od prosince, ale budu ji potřebovat až tak někdy v červnu... není to dlouho?

beruska2x
31. bře 2009

mela bych se zpotrebovat do mesice, pisou 3 -4 tydny .. tak to je opravdu dlouho to bych ji uz nedala ani ted.. 😅

mkr
31. bře 2009

holly já mám třeba už 2 měsíce otevřenou jáhlovou kaši, pokud je nemléčná, tak by se s ní nemělo nic stát, to je jako když máš otevřenýho něco jinýho, taky to nespotřebuješ hned, ale u mléčné kaše bych se bála

berenika39
31. bře 2009

holly, 7 měsíců schovávat doma načatou kaši a pak jí dát miminku? nevím, třeba to vyjde, ale do toho bych nešla....proč jí schováváš?
s UM je to potíž, pixla za 300,- taky mám doma jeden sunar, nepije ho, a je načatý, ale dávám mu ho do bramborový kaše a do domácích kaší, tak nějak aby se do měsíce spotřeboval, i dva měsíce si myslím že je to u UM ok, a mám ho raději přesypaný v těsnící dóze, ne jen v té krabici a sáčku.

garfie
31. bře 2009

Já používám Nutrilon jen na noc, vypije tak max. 150ml, takže nám vydrží fakt dlouho-a v pohodě. Ale musí to být ten v krabici, je těsnící. Jinak bych ho zkusila dát do ledničky. S tou kaší se mi to taky zdá dost dlouho....možná v nějaké speciální těsnící nádobě? Ale určitě ne jen tak v krabici.

beruska2x
31. bře 2009

ja bych ji dala kocce nebo psovi a mas po problemu..

holly1
31. bře 2009

no jasně že se mi to taky zdá dlouho, odebrala jsem z ní asi dvě odměrky a teď nevím co s ní....že bych si ji zkusila udělat sobě? 😀

garfie
31. bře 2009

no u nás na ní dost ujíždí tatínek.... 😀

holly1
1. dub 2009

fakt? 😀 asi to teda fakt zkusím 😎

berenika39
1. dub 2009

holly, dej si do mixéru pár jahod, mlíko a lžíci kaše, snídám to ted každej den, super hustej koktejl.....