Jaký je rozdíl mezi Nutrolony?

luca76
23. led 2009

Mám skoro 5ti týdenního syna. Kojím jen částečně, takže dokrmuju Nutrilonem 1. Poslední dobou ho však hodně bolí bříško (prdíky) a taky blinká. Koukala jsem, kolik různých Nutrilonů existuje: že například proti ublinkávání je Nutrilon AR, ale zase že je moc hustý a může způsobovat zácpu atd. Tak mám dilemma, který Nutrilon zkusit. Aby se zmírnily prdíky a zároven i to ublinkávání. V těch všech Nutrilonech se nevyznám (Comfort, Premium, Omnio atd...)... může mi někdo poradit? Díky moc 🙂

vrana
23. led 2009
mkr
23. led 2009

luca zavolej si na jejich infolinku a určitě ti tam poradí

tereziep
23. led 2009

Ahoj Luca,
mě doktorka doporučila Notrilon Comfort. Je prej jedno z nejlepších umělých mlék na trhu. Je teda dražší než normální nutrilo. Já jsem na tom byla podobně. Kojila jsem a dokrmovala, takže to finančně šlo docela dobře utáhnout. Potom na ublinkávání mi doporučila Nutriton. Ten zahusťuje mléko a mimčo tolik neblinká. No a na prdíky jsme dostali Sab simplex. Ten je ale myslím jen na předpis. Až půjdeš na 6 týdení tak si o něj řekni. Já ho používala skoro do půl roku. Když byla malá tak pořád a potom jen občas, když měla boleníčko. Ještě na brdíky existuje nějaké kapičky - dostanou se volně v lékárně, ale bohužel netuším jak se jmenujou. Jedna kamarádka si je chválila a druhá nadávala. Tak nevím. Sab simplex nám pomohl. Myslím, že je ale až od 6 týdnu. Jinak malého dávej na bříško a taky pomáhá zvednou trochu nožičky nebo je podložit polštářkem. To nám taky docela pomáhalo.

plostice
23. led 2009

luca76: My začali s příkrmama po třetím týdnu. Doktor doporučil nutrilon 1, ale Kuba po něm byl hladovej a budil se i často v noci. V lékárně mi řekli, ať zkusím nutrilon 1 extra, že je pro větší zasycení. Od doby, co ho máme, Kuba jí přes den cca po 2,5h vždycky 150 ml (už má pět měsíců) - do měsíce jsme dávali 50 ml, pak 100 ml a pak si sám vyžádal zvýšení. Na noc dostane 200 a spinká od osmi večer do šesti ráno. A to bolení bříška - u nás bylo taky, když jsem kojila plně i částečně a pak mi někdo poradil, ať se vyvaruju bublinkové vody. Vůbec mě nenapadlo, že by mohla nadýmat, protže se mnou to nic nedělá. Tak jsem ji vysadila a do dvou dnů bylo po problémech. Není zakopanej pes tam?
Jo a malá rada: když miminko hodně bolí bříško, protože je nafouklý, jsou na houby všechny masáže. Pediatr nám doporučil už dva týdny po narození hodit vyvařit pár zrnek kmínu (ani ne půl čajové lžičky) a dát miminku vypít cca 50 ml. Když je odvar silnější, v pohodě stačí vypít tak 20 ml. Pak to střílí do plínky jak kulomet a dítko je krásně spokojený.

plostice
23. led 2009

jen dodatek: ten kmín jsem ozkoušela a fakt to funguje. Moje máma i tchýně pak říkaly, že s náma dělaly totéž, když jsem byli malí, takže ověřená letitá praxe 🙂

jjaanca
23. led 2009

Na stránkách Nutrilonu mají číslo na bezplatnou linku. Já tam volala a je tam příjemná paní která ti určitě poradí.

gerbi
28. led 2009

Nam je pet tydnu pryc a krmime jen Nutrilonem 1 ha a davam do kazdeho jidla 10kapek sab simplexu, je volne prodejny, neni jen na predpis a sezenes ho urcite v kazde lekarne🙂. jinak jsou jeste probioticke kapicky ale jsou celkem hodne drahe, neco pres 600,- , dava se 5 kapek denne, my mame oboje, pry se to muze kombinovat a je to lepsi, prdiky nas uz tolik nezlobi. Jeste pozor na to, ze intervaly mezi krmenim deti na umelym mlicku by meli byt aspon 3 hodiny, jinak si s tim jejich briska neporadi, to by mohl byt ten problem.

soanpe
18. únor 2009

Ahoj.Já od porodnice nemůžu kojit a tam nám dávali Nutrilon. Do šestinedělí vše ok, ale pak prdíky,ublinkávání, brek, hltání atd. Zkoušela jsemi Nutrilon comfort a žádný zázrak.Vyzkoušela jsem mléko BABYLOVE z drogerie DM-poradila mi to kamarádka. Má stejné složení jako Nutrilon, jen není tolik sladký a malá- 11týdnů- papá klidně,kaká hezky, žádné prdíky - Sab Simplex moc nezabíral.Když se mi zdá, že není něco v pořádku, tak rozpustím v mlíčku 1toboklu LACIDOFIL 30tobolek za 109,-Kč a funguje jako probiotické kapky, které stojí 680,-. Konzultovala jsem to s pediatrem a nic proti tomu nemá.Pokud prospívá - 59cm, 5.5kg- tak v tom máme v klidu pokračovat. JO a příznivé je, že 800g stojí 119,- Kč.

yasmina
18. únor 2009

luca zalezi kolko ublinkava ak vela tak urcite AR...my ho berieme od narodenia najprv 1 teraz 2ku a sme ok...

caricia1
7. srp 2012

Ahoj,zkusím oživit téma 🙂 Chtěla bych se zeptat zda Nutrilon 1 Extra dáváte po celý den nebo jen na noc? 🙂 Každý píše něco jiného...Děkuji 🙂

lucky14
7. srp 2012

Ahoj. Ja som davala Nutrilon 1 Extra cely den a malinky bol spokojny aj pekne kakal (nezapekal ho) takze to je moja skusenost. Drzim palceky aby ste aj vy boli spokojnucki. 🙂

majinka1981
20. srp 2012

NAše Ema se nemůže vykakat ani po tom comfortu...Co máme zkusit jiného?

dorri
29. dub 2013

Ahoj omylem jsem koupila Nutrilon 3 místo 1. V lékárně mi ho bez účtenky nechtějí vyměnit a bohužel na jiný už nemám. Co se stane, když ho použiji? Synovi jsou teprve 4 měsíce. Díky

tajemna30
29. dub 2013

@dorri nevím, co se stane, nejsem lékařka, nejjednodušší máš ráno zavolat na infolinku Nutrilonu - jde o to že každý Nutrilon má složení přizpůsobené věku dítěte, osobně bych Nutrilon 3 takto malinkému miminku nedávala - to já ted dávám trojku 22 měsíční malé ... ale pokud píšeš že nemáš peníze na jiný tak nevím co ti poradit

dorri
18. kvě 2013

@tajemna30 Ahoj, děkuji za odpověď. Jela jsem do jiné lékárny, kde mi ho s přehledem vyměnili a neptali se na nic. Asi je to jen v lidech. 🙂 Ulevilo se mi, protože jsem z toho vůbec neměla dobrý pocit.