Je kvalita různých značek umělého mléka stejná?

janazzz
10. pro 2013

Holky, občas slyším, že Nutrilon je mezi mlíčky nejlepší. Nejde mi o to, co kterému miminku sedne, to je individuální. Ale opravdu se liší složení jednotlivých značek a když koupím např. levnější Sunar nebo Babylove, tak nedávám dítěti tak kvalitní mlíčko? A nebo se např. u Nutrilonu platí jenom za značku a složení je kvalitativně stejné jako u těch levnějších? Děkuji za názory.

nasekuratko
10. pro 2013

Názory jsou různé. Já osobně bych šla do Humana, Babylove nebo Nutrilon. 😉 Ale určitě u mě osobně vede Humana. 😉

snowvwhite
10. pro 2013

@janazzz no, taky slyším, jak je Nutrilon nejlepší. Obávám se, že je v tom obrovský lobby - víš, kolik za to lidi ročně utratí? Mlíka musí splňovat nějakou legislativu, všechna legálně v ČR prodávaná by měla být zdraví neškodná. Když se zeptáš v obchodě, poradí ti to nejdražší, nebo to, ze kterýho maj největší bonus.
Pak je druhá věc, že některá mlíka se můžou líp rozmíchávat, třeba Nutrilon má skvělou tu "dózu" - já do ní pak přesypávala Sunar (dóza má integrovaný "otírátko"nabírací odměrky, takže nepotřebuješ např. nůž, abys měla zarovnanou odměrku; taky má na odměrku držák, takže ji nelovíš odněkud ze sypké směsi). S jinejma mlíkama nemam zkušenost.
Ještě doporučuju sledovat letáky a slevový akce a kupovat to vždycky levně 🙂))

kstablova
10. pro 2013

nám Nutrilon vůbec nesedl, měla velké bolení, vyhovuje nám BEBA. Myslím, že to chce vyzkoušet, co miminku sedne.

rene_quatro
10. pro 2013

mě Dr. řekla, že všechna UM u nás prodávaná jsou na podobné úrovni.. 🙂 že klidně můžu řídit cenou..
😎

janazzz
autor
11. pro 2013

Nejde mi o to, co se líp nandavá, komu co sedne nebo nesedne, to ukáže až ozkoušení. Jde mi spíš o to, jestli někdo nějak podrobněji zkoumal složení a neví, jestli všechna ta UM jsou pro děti stejně "zdravé a výživné". Jestli prostě jim všechna dají ty stejné živiny. Jestli ta levnější nejsou o něco ochuzená.

janazzz
autor
11. pro 2013

A ještě mě napadlo, že já svého syna pořád plně kojím, ale mlíčka už mám tak na hraně, tak se obávám, abych nemusela ještě dokrmovat UM. Nevíte, jaké mlíčko je v takovém případě nejlepší?

laska.nezna.hranic
11. pro 2013

nám kdysi doktorka řekla, že mi do výběru značky mluvit nebude, ale Sunar by byl to poslední, po čem by sáhla. já tak nějak cítím to samé, takže jsem byla ráda, že jsme se shodly, i když do detailu jsem obsah krabic nikdy nekoumala (stačilo mi porovnat obsah skleniček). přešli jsme na UM ve čtyřech měsících, v nemocniční lékárně nám pro takhle malinké doporučili Nutrilon, i přesto, že místní porodnice všem automaticky strká sponzorskou Bebu (po které vím o nejednom miminku, že trpělo zácpou). samozřejmě, že všechna mlíčka u nás prodávaná jsou kvalitní, respektive splňují naše normy, ale to, že Nutrilon je Volvo mezi mlíčky, je asi všeobecně známá věc. pocitově bych za sebe volila Hami od stejného výrobce, nebo Hipp, protože tyhle značky se mi osvědčily v jiných svých produktech, ale i když je Nutráč předražený kvůli značce, tak na něčem tu značku vybudovat museli a já se nebojím říct, že to není jen o reklamě, ale právě o kvalitě a tu svým dětem dopřeji. malému už táhne na pět a miluje ho, nemarodí... neříkám, že je to jen díky mlíčku, ale věřím, že velkou zásluhu má

snowvwhite
12. pro 2013

Jo a zkoušela sem jednou zkoumat rozdíly mezi Nutrilonama (myslim 2 a 3), ale ten seznam byl strašidelně dlouhej, názvy v angličtině a v jinym pořadí... že sem to brzo vzdala... 😲

deenyska
12. pro 2013

My jsme měli mlíčka dvě, nejdřív Nutrilon AR a pak Sunar... nikdy jsem jejich složení vzájemně neporovnávala, jedině nezávisle na sobě, když jsem kvůli synovo nechuti k ovoci hledala, jestli je v mlíku ten či onen vitamín a tak podobně. A pak jsem teda ještě srovnávala chuť 🙂. Ale jestli můžu přidat svůj subjektivní názor, tak jsem přesvědčená o tom, že kvalita se nijak neliší. Určitě existují rozdíly, třeba v jednom mlíku je to, co v druhém není, ale v tom druhém zase je to, co není v tom prvním... ale co se kvality týče, myslím, že budou mít k sobě blízko, protože jak už někdo psal, co se toho týče, jsou stanoveny přísné normy, pak už jde jen o to, čím mlíčko onen výrobce obohatí 🙂. Proti Nutrilonu, až na tu cenu 😀 , vůbec nic nemám. Ale je pravda, že jsem jednou někde v souvislosti s UM četla článek, kde nehodnotili mlíka konkrétně po značkách, ale všeobecně. A na konci toho článku byla věta: "Vy musíte poznat, co vašemu miminku vyhovuje, nenechte se ovlivnit reklamou"... asi na tom něco bude.
@laska.nezna.hranic Můžu se zeptat, jestli Vám paní doktorka řekla, z jakýho důvodu Sunar jako poslední možná? Zajímalo by mě to, protože ho kupujeme, děkuju za odpověď 🙂

laska.nezna.hranic
13. pro 2013

@deenyska - neřekla, ani jsem se jí neptala, stačila mi tahle odpověď. asi že Sunaru oproti jiným mlíčkům nic nechybí, ale bohužel nenabízí ani nic navíc. Sunar ale většinou doporučí starší ročníky s tím, že dětem vždy chutnal, a proto mu věří. jak by taky ne, když se přislazoval a nic jiného vlastně ani nebylo. druhá skupina (mluvím všeobecně, neříkám, že to je tvůj případ) jsou většinou maminky, které se snaží co nejvíce ušetřit, a tak v domnění, že všechna mlíčka jsou totožná, sáhnou po tom cenově výhodnějším. jak jsem řekla, osobně jsem spíš pro tu vyšší střední kategorii, ale s Nutrilonem nikdy problém nebyl a mládě ho miluje, tak nemám důvod o něm pochybovat. nejsem laborantka, ale myslím, že kdyby to "něco málo navíc" neměl, dlouhodobě by se v takových cenových výšinách neudržel. nakonec, jak píšeš, nejdůležitější je spokojené děťátko, značka neznačka 🙂 moje děťátko chce jedině Nutrilon, takže na tomhle šetřit nebudu, i kdyby šlo jen o značku, stejně jako bych mu ho nikdy nevzala jen proto, že už dosáhl určitého věku nebo proto, že chci peníze použít jinak. ale není to tak, že bych byla vysazená na značky, to vůbec. např. tolik opěvované pleny Pampers u nás propadly úplně. tady asi není moc co řešit. 100% přehled o složení všeho nemá asi žádná maminka a každá dává svému miminku to nejlepší, co může a co jim oboum vyhovuje 🙂

sonik05
13. pro 2013

Bohužel u nás ani nevíte, jestli, to co je napsané ve složení je skutečně pravda. Kolikrát už v časopise DTest hodnotili nějaké potraviny a i když výrobce uváděl na obale třeba 60 % něčeho, ve skutečnosti tam toho bylo tak 40 %. Bohužel testy na kojenecká mléka jsem tam nenašla, také by mě to zajímalo.

deenyska
13. pro 2013

@laska.nezna.hranic Já bych ani neřekla, že starší ročníky, teda alespoň nemám takovou zkušenost. Setkala jsem se jen s reakcí typu : "To je tolik značek?? Jé, v tom aby se čert vyznal, za nás byl jen Sunar a Feminar" 🙂 ... Nechci aby to působilo, že lobuju za Sunar 🙂, jen proto, že ho užíváme, ale právě proto, že jsem ho začala kupovat, něco MÁLO o něm vím. Dnešní Sunar a Sunar tehdy je sto a jedno, to se absolutně nedá srovnávat. My kupujeme Sunar Complex. Je ještě Sunar Original. Ten je vyrobenej podle požadavků EU, není tam nic navíc. Sunar Complex obsahuje navíc naturbalance. Pak je ještě Sunar Nutradefence, o tom nic bližšího nevím, ale taky je to ta dražší varianta, myslím, že tam už je v nabídce hypoalergenní mlíčko nebo na zasycení, takže není pravda, že by Sunar nenabízel ve svým složení nic navíc. Možná, kdyby si neponechali tradiční název, neměli by někteří k Sunaru takový předsudky. Já totiž občas nabývám dojmu (a netýká se to jenom mlíčka), že dnes funguje systém, že něco, co bylo vyráběno nebo užíváno v době, kdy jsem byli dětmi my, je podle některých automaticky špatný. Je pravda, že tenkrát nebylo v UM na výběr, ale už si neuvědomují, že i ten tradiční výrobek prošel nějakým vývojem, že ten či onen výrobek se tomu původnímu už se třeba nepodobá ani zdaleka. Tak to funguje ve všem. Prostě podle mě, kdyby se tenkrát vyráběl jen Nutrilon, tak by na tom dneska byl Nutrilon asi tak, jako právě Sunar. Ale tím rozhodně netvrdím, že Nutrilon nebo jakákoliv jiná dražší značka je špatně, to vůbec ne. Jen chci říct, že si nemyslím, že vyšší cena, tudíž dražší značka mléka, zaručuje vyšší kvalitu nebo naopak nižší cena na kvalitě ubírá. Mlíka jsou všeobecně strašně předražená, i těch 250 Kč za Sunar nebo Hami je podle mě přemrštěný, ale všechno je to jen proto, že lidi to potřebují a kupují. Cena té výroby určitě nebude tak nákladná bez ohledu na značku, ať už Babylove nebo Hipp... vždycky rozhoduje dítě a jeho trávení 🙂. Ale k tomu složení, jestli vás to holky zajímá, zrovna jsem narazila na jednu stránku, tak mrkněte a udělejte si vlastní úsudek 😉 www.chemievjidle.cz .. stačí zadat název produktu, najdete tam i umělá mléka 😉

loafeer
13. pro 2013

@janazzz Malého jsme měli na Nutrilonu. A porotože byl nejdražší a my měli velkou spotřebu, tak jsem začla pátrat po tom, jestli je skutečně nejlepší nebo má pouze nejlepší marketing. Nejjednodušší je si vzít dvě mlíka a přečíst složení. Porovnávali jsme Nutrilon a Nutradeffence, který je asi o stovku levnější a zjistili jsme, že složení obou mlík je naprosto stejné, max. se liší nějaké čísla za desetinnou čárkou. Sunar nám vyšel trochu hůř, bylo tam třeba víc teď přesně nevím, jestli cukru nebo tuku, to jsem nechtěla. Ale ty mlíka by měly být plus mínus fakt stejné, nejelpší je vzít dvě krabice a porovnat. Nutrilon má nejlepší reklamu.

anetka1701
13. pro 2013

Mně vždycky všichni "cpali" Nutrilon... U první dcery mi doktorka hned říkala, ať dokrmuju Nutrilonem a koukala na mně jak na vraha, když jsem ho po nějakym čase nahradila Sunarem. Dcerka vyrostla a je z ní krásná a zdravá slečna :o)

Druhá dcera je od čtyř měsíců na Babylove. Dostala ho hned, když jsem se rozloučila s kojením... Přibírá, prospívá a problémy nemá :o) To mlíko stojí 159 korun 600gramů a u mně vede - jak cena, tak kvalita. Jsem velice spokojená :o)

laska.nezna.hranic
13. pro 2013

@deenyska - ano, souhlasím s tebou, jen se mi to nepodařilo tak dobře vyjádřit 🙂 a ta reakce druhých je taky trefná, úplně to slyším 😀 náhodou, mně spoutu výrobků mého dětství chybí. a ty, které se vyrábí pod stejnou značkou dnes, mají buď dvakrát vyšší cenu, poloviční gramáž nebo příšernou kvalitu. obvykle ale vše dohromady, což je škoda. takže taky Nutrilon neprosazuju za každou cenu, to vůbec. jen se mi po prvotních pochybách osvědčil a pokud mi ho doporučí i odborník, kterému věřím, tak nemám důvod o jeho kvalitách pochybovat, pokud podvědomě cítím to samé, aniž bych v tom nějak pitvala. pro mě je dobrý výrobek ten, který se prodává sám bez reklamy. když se mi narodil první syn, o Nutráči jsem toho moc neslyšela, zato Sunar mě zavalil reklamou tlačenou známými osobnostmi, až mi to bylo protivné, ale třeba vzorek mlíčka jsem od nich neviděla. i takové věci o něčem vypovídají. za mě je Sunar v dnešní době zoufalec, který staví na jméně, které frčelo v minulém století. kdyby to bylo extra dobré mlíčko, určitě by se nedrželo na spodní cenové hranici. věřím, že kdyby Sunar stál to samé co Nutrilon, dlouho by na trhu neobstál. ale tím ho rozhodně neodsuzuji, jen mě prostě nepřesvědčil 🙂

loafeer
13. pro 2013

@laska.nezna.hranic přitom složení obou je téměř totožné....Sunar nemá takovou reklamu. A tím mu lidi nedůvěřují. To si mylsím, že je hlavní problém....

laska.nezna.hranic
13. pro 2013

@loafeer - no právě to slovo téměř je důležité. co je pro dospělého detail, může být pro mimi velký rozdíl. Hami vyrábí stejná firma co Nutrilon, ale protože nějaký rozdíl ve složení je, nemůžou se obě mlíčka prodávat pod stejným názvem a tudíž i cenou. poslední dobou je reklamy na Nutráč v TV víc, ale jak jsem řekla, Sunar se mi jistou dobu vyloženě vnucoval, schránku jsem měla zahlcenou letáky, v každém časáku se hlásalo, že vyrostli na Sunaru (neřeknou ale, že to bylo proto, že nic lepšího na trhu nebylo, staví to tak, že ho každý chtěl, protože byl nej). za mě má Sunar reklamy až moc. ono to není jen o spotu v televizi. vím, že je to tady konkrétně o mlíčku, ale např. složení jiných výrobků je děsivé i pro laika. Sunar všude dává víc cukru (ve skleničkách i soli, dokonce i pepře). takže je jasné, že dětem i chutná a rodičům pak vyhovuje cena, ale to ještě neznamená, že je extra dobrý, stejně jako to nemusí znamenat u předraženého Nutráče. rozhodně tu z toho nehodlám dělat válku mezi Sunarem a Nutrilonem 🙂 jak se psalo výše, taková Humana je taky moc dobrá a klidně bych po ní sáhla, kdyby to dětem nevadilo, ale nechtějí a já na nich šetřit nehodlám, to se raději vzdám jiných věcí. ale je to jen můj názor, vždycky se najde někdo, kdo bude jednu značku zatracovat nebo prosazovat, bez ohledu na fakta. za mě je tahle diskuse zbytečná, protože k jasnému výsledku nepovede. určitě se nikdo nemusí bát, že by svému děťátku nějak škodil tím, že mu dá mlíčko od jiného výrobce, než někdo jiný 🙂 u počátečního mlíčka bych si raději připlatila, u pokračovacích už je to jedno, protože co chybí v mlíčku, lze dohnat na příkrmech. základní složení je ale stejné. konkrétně ani Nutrilon nemá ve všech zemích stejné složení. náš je úplně jiný než španělský, který má zase jiné složení než třeba polský. firmy vycházejí z nařízených norem té které země, pak už je na nich, zda mlíčko o něco obohatí nebo formuli nechají v základní podobě. hlavní je, že i my, které jsme z nějakého důvodu kojit tak dlouho nemohly, nemusíme své maličké trápit hlady. a možnost výběru značky už je jen příjemný bonus 🙂

deenyska
13. pro 2013

@laska.nezna.hranic Zoufalec? 😀 No to snad ne... 🙂.... kdyby tomu tak bylo, tak by každé mlíčko, které nestojí 350 kč, bylo pro dítě něco, z čeho by absolutně nemohlo prospívat. Myslím si, že dneska se nedá tvrdit, že těží ze svýho jména. Jenom kolem mě, co je moderních matek, které dítěti dávají to, co sami chtějí bez ohledu na to, co jim říkají jejich matky. Už proto existuje tohle fórum, většina holek dá přednost názorům zaregistrovaných maminek, které ani neznají, před názorem vlastní matky, aby šli s dobou, takže si myslím, že historie výrobků v tomhle případě vůbec nehraje roli. Ba naopak si myslím, že ona minulost Sunaru ubližuje, což jsem zmínila i v tom posledním příspěvku, právě kvůli tomu jsou k Sunaru předsudky. Já asi žiju na konci světa, protože na nás se nikdy reklama Sunaru nesmála 😀. Právě všude vidím Nutrilon a Hami Hajaja 😀 , ať už to byla lékárna nebo čekárna u doktorky, nebo TV. Sunarové reklamy jsem zaregistrovala v TV až teď a to fakt minimálně. Ale to je jedno, na tom nesejde. Jak píšeš ty, ani já nechci vést válku 😀. Zmiňujeme tyhle dvě mléka právě proto, že my dvě je užíváme 🙂. Nevím, kdo vyrábí Nutrilon a Hami, ale jestli je to tak jak píšeš ty, tak se omlouvám, že jsem operovala s Hami jako stejně kvalitním mlíkem s Nutrilonem, nenapadlo mě, že to může být jedna značka, nesleduju to. Tam je samozřejmý, že v tom rozdíl bude, když je to od stejného výrobce. Stejně tak s tím Sunarem, jak jsem psala rozdíly s Original a Complex, tam ty rozdíly taky jsou, proto je to tak rozlišený názvy. Jen se musím trošku ohradit ohledně toho šetření na dětech, ačkoliv jsi to asi nemyslela přímo na mě, zmínila jsi to tu už dvakrát.... tím, že dávám dítěti levnější mlíčko, neznamená, že na dítěti šetřím. Každá z nás má jiné životní podmínky, jiné přijmy a bohužel od toho se odvíjí i to, co můžeme kupovat. Úplně nesnáším, když maminky, které mají díky dobrým financím daleko větší možnosti (tím taky nemyslím tebe, jen mě to moje uvažování v souvislostí s naší konverzací přivedlo na tuhle myšlenku, protože takové maminky znám z bezprostřední blízkosti 🙂 ), kritizují ty matky, které kupují to levnější, ať už oblečení u vietnamců nebo potraviny. Většinou jde o lidi, který v životě nebyli v situaci, kdy museli přemýšlet nad tím, jestli když koupí dítěti boty za 500 kč, budou mít peníze na jídlo. A pak ti řeknou: "Já bych teda dítěti tričko u vietnamců nekoupila, strašně to smrdí, já na něm šetřit nehodlám"... a to mluvím z vlastní zkušenosti, kdy tahle věta byla namířena přímo na mě. A to, prosím, nejsem žádnej chudák, nicméně přesto otáčíme každou korunu a vyjdeme z výplaty do výplaty. A když prostě peníze nejsou, člověk si hodně rozmyslí, jestli dítě obleče do značky nebo ne...a asi tak je to s tím mlíkem. Mě třeba zatíží i stovka rozdílu na ceně, protože třeba za dva Nutrilony bych mohla mít tři Sunary, ale rozhodně to nepovažuju za šetření, ale prostě si koupím to, na co mám. Naproti tomu, když mi dítě nebude pít Sunar, nebudu mu ho nutit a budu hledat variantu, kterou přijme. Proto je fajn, že dneska máme na trhu na výběr. Odpoledne jsem zrovna narazila na jeden hlasový záznam nutriční poradkyně z nějakého radia a teď to ne a ne najít, když se zadaří, ještě to sem přihodím... nicméně základem toho byla umělá kojenecká výživa. Moderátorka se ptala na Sunar, jestli od minulosti udělal nějaký pokrok co se výživy týče, to poradkyně potvrdila. Bavili se o té umělé výživě všeobecně jako kvalitě, jestli je to srovnatelné, jestli mají to co mají mít a tak...poradkyně tam řekla, že je to velmi diskutabilní, ale co se dá "vytáhnout" z mateřského mléka, to tam rozhodně je. Takže si myslím, že je nefér o jakýmkoliv mlíčku tvrdit, že je míň kvalitní. Zkrátka to, co mlíko má v tom konkrétním věku dát, tak dá a nic nechybí.
K těm skleničkám, jestli teda máš namysli ty příkrmy, já jsem to nikdy nekupovala, takže přehled v tom fakt nemám, jediný, co jsem sledovala bylo to, jaký potraviny do toho od určitýho měsíce dávají, abych načerpala nějakou inspiraci na domácí vaření, protože si myslím, že všeobecně, ať už od toho či onoho výrobce, skleničkové příkrmy není to nejlepší, co bych mohla dítku dát a už je jedno, jestli je to Hipp nebo Hamánek. Ale to patří do jiné diskuze. 🙂

ajinkafo
13. pro 2013

Kvalita všech UM je srovnatelná. Dražší mlíka mají jen víc reklamy, zásadní rozdíly v nich nejsou. Za nás jednoznačně Humana, do nebes vychvalovaný Nutrilon nám způsobil jen problémy se zažíváním.. každému dítěti sedne jiné UM a rozhodně nezáleží na jeho ceně, ty minerální látky, vitaminy a další jsou ve všech v podobným množství..

loafeer
13. pro 2013

@laska.nezna.hranic no to máš pravdu, že v sunaru bylo ve složení uvedeno víc cukr nebo tuk, tak jsme do něj nešli....ale jinak proti němu nic nemám, později jsme ho dávali do dobré:o)

santron
13. pro 2013

já si teda ted uplně neuvědomuji ty detaily, ale v d-testu Nutrilon nedopadl uplně dobře co se týče složení. nejlépe dopadly v neměcku vyráběná mléka jako BEBA

laska.nezna.hranic
14. pro 2013

@deenyska - haha, jsem tušila, že to slovo vyvolá reakce. zajímavé, že Volvo se tu přešlo, i když je to stejný extrém 🙂 neřekla jsem, že po Sunaru děti neprospívají, řekla jsem, že nemá nic navíc, kromě cukrů, které mi přijdou zbytečné, což tu potvrzuje i loafeer. stejně tak neříkám, že je nekvalitní, říkám ale, že jsou kvalitnější, kterým dávám přednost.
aby bylo jasno, dá se říct, že jsem socka 🙂 ale i kdybych nebyla, oblečení od Vietnamců mě nijak nepohoršuje. celkově dám přednost neznačkovému ošacení, protože nemám ráda, když se značky třískají a u oblečení se nějaká ta nášivka vždycky najde. a raději nechám děti polít tričko za pár desítek korun, než set 🙂 ale co se týče výživy miminek, to je něco jiného. a právě proto jsem nikdy neskleničkovala a každé jídlo pro mimčo jsem poctivě vařila. neuznávám ani zamražování příkrmů a následné ohřívání. na tohle jsem nikdy nebyla líná, i když jinak jsem lenora 😅 ale bavím se o kojencích. u dětí po roce věku už je to jedno, tam už jí tak nějak všechno a mlíčko je spíš doplněk.
co se týče těch maminek, je docela jasné, že názor babiček, které své děti vychovávaly za úplně jiných podmínek a musely brát, co je, asi nebude úplně ten nej. dnešní maminky mají informace, které dřív nebyly a zbavily se dřívějších zlozvyků jako máčet dudlík do medu, napájet mimčo řídkým pudinkem z flašky, nebo mu místo přesnídávky vrazit do ruky párek, případně lipánek, který je pro takové mrňousky nevhodný úplně stejně. ale neznamená to, že když se zajímají a informace sbírají, že nemají vlastní rozum, nebo si naopak nenechají poradit 😉 taky je rozdíl nechat si poradit a vnutit 🙂 to už je na každém. já jsem pro takový ten střed, zajímá mě názor starších, stejně tak jako současných maminek, to, co říkají odborníci, stejně tak jako obyčejný selský rozum. ale souhlasím, že Nutráč je odporně předražený 😝 i když věřím, že něco navíc má a dá, takže peněz nelituji. nakonec nebudu ho kupovat věčně 🙂
bez ohledu na složení, jaký je podle tebe dnešní Sunar chuťově? dřív byl dobrý, ale je fakt, že to bylo asi i tím přislazováním. Nutráč je taková umělina, i pro čich, neochucený je úplná hrůza. teda pro mě 🙂

deenyska
14. pro 2013

@laska.nezna.hranic Nene, to si špatně vykládáš, nenarážela jsem na to, že bys tvrdila, že děti po Sunaru neprospívají. Asi jsem to špatně vyjádřila. Cukry navíc má, ale určitě má i něco dalšího navíc, jak jsem zmiňovala onen Sunar Complex, takže fakt bych nebyla tak jednoznačně kritická, co se téhle značky týče. To je tak všechno, co jsem měla namysli. Snad sis nebrala osobně ani ten můj komentář ohledně šacení a pod. To bylo něco mimo, co mi tak přišlo do hlavy na základě té kvality a rozhodně to nesrovnávám s jídlem, šlo mi jen o to porovnat ten přístup ke kvalitě, že co je laciné, zákonitě nemusí být špatné. Ta strava, co zmiňuješ, s tím souhlasím, i když lipánky občas koupíme, stejně tak občas uvaříme pudink, což si myslím, zase tak škodlivé není, když to dítě nejí denně. Pudink jsme neměli ani nepamatuju 🙂 Ale v zásadě mám stejný názor jako ty.. přítelova sestřenice futrovala do malé pribináka už ve třech měsících a od půl roku jedla úplně všechno a když myslím všechno, tak mám namysli i třeba čabajku, což je teda fakt hrůza. A ona se tím ještě chlubila...
K té tvé otázce.., z toho, co jsem já ochutnala, tak Sunar chuťově byl nejlepší. Ségra říkala, že nejchutnější byla Hami 1, dvojka už byla hnusná, což poznal i synovec, takže přešli na Sunar. Vyzkoušeli toho víc, než našli, co jim vyhovuje, začínali myslím s Bebou, , pak Nutrilon, a ani jedno nebylo dle jejích slov chuťově dobrý. Já jsem začínala na Bebě AR, to byl hnus fialovej, fakt se divím, že to malý pil 😀 , ale nakonec jsme přešli na Nutrilon AR, protože Beba se hodně špatně rozpouštěla, samej pucek, kterej nešel ani rozmixovat. Nutrilon chuťově jak píšeš, umělina, řekla bych celkem bez chuti, taková moučná chuť, klasický Nutrilon jsem nekupovala, takže srovnat nemůžu, ale asi bude chutnější než to AR. Sunar počáteční mlíko už při otevření vonělo jakoby po smetaně. Po rozpuštění to na chuti tolik znát nebylo, ale dá se říct, že byl celkem dobrý, byť takový jalový, sladkost jsem tam moc necítila, byť teda ten cukr tam evidentně je. Na obalu je psáno, že se tam přidává mléčný tuk kvůli lepšímu přijímaní dětmi. Ty pokračovací mlíka jsou chutnější než ta jednička. Ale myslím, že ta umělina je cítit ve všem. Moje mamka ze zvědavosti ochutnala Sunar a Nutrilon, v tom sušeném stavu, prý to jako děcka mlsali 😀... a říkala, že Sunar tehdy byl v tomhle stavu mnohem chutnější, i bez přislazování, že v tom dnešním je cítit ta umělina. Nutrilon jí nechutnal vůbec. Ten cukr ve složení má asi mít tu funkci, aby ho to dítě pilo, protože je pravda, že jsou miminka, kterým se nezavděčíš ničím. Mojí kámošce pije syn jedině jahodový Sunar. Jakékoliv jiné mlíko v jakékoliv příchuti nebo bez ní nemá u něj šanci. Je pravda, že jsem se ani nesetkala s tím, že by mi někdo říkal, že by mu dítě Sunar odmítalo, pokud teda neodmítalo mlíko všeobecně bez ohledu na značku 😀.

smardik
14. pro 2013

mi dr řekl že všechny UM na trhu jsou kvalitní a jedno které vyberu, pak jsme dlouho teda hledali to pravé-Nutrilon ho nezasytil, Bebu nechtěl, ze Sunaru ho bolelo břicho. pak měl hero baby lactum (dělala to značka co sunar ale už se přestalo dělat), to mu chutnalo, nebolelo ho bříško a jak ho přestalo bolet bříško přešli jsme na Hami a spokojenost

jarkalada
14. pro 2013

já tedy nevím, ale Nutrilon jsme kupovali proto, že nám vyhovoval, né proto, že na něj jsou reklamy. Osobně si jich nějak nevšímám a přijde mi to nějak vyvážený. Ale to je můj subjektivní pocit. A i kdybych jich viděla za den 50, tak mi to je šumák.
Sunar jsme nekupovali z už zmíněných důvodů, nechápu, proč do něj cpou cukr.

kureeli
22. pro 2013

@nasekuratko Můžu jen souhlasit, i u nás vede Humana. Malé chutná, líp zasytí než Nutrilon a je znatelně levnější (nakupuji na netu)
🙂

alkehol
15. čer 2015

U nás teda rozhodně a jedině Hami,malá ho miluje a je po něm vyloženě spokojené miminko 🙂

evicka844
16. čer 2015

Podle mě musí všechna mlíka splňovat legislativní požadavky ČR a EU a nadto si každý výrobce mlíčko upraví. Já to docela zkoumala a kupuju Hipp, protože obsahuje jako jediné mlíčko probiotika (živé bakterie, které tráví potravu ve střevě) a prebiotika (živiny pro probiotika), moc nám to pomohlo na koliky. už tím krmím druhé dítko a všechno je v pohodě. Navíc je v BIO kvalitě, což je pro mě hodně důležité. Třeba Beba má myslím jenom prebiotika a hodně dětí po ní mívá zácpy. Sunar má mléčný cukr (nevím proč bych ho měla dávat miminku) a je hodně slazený.

alkehol
16. čer 2015

Já myslím,že kvalita by měla být stejná,ale holt každé miminko je originál a každému sedne něco jiného.Nám Hami a když máme trápení,tak Hami citlivé bříško a je po problému 🙂

leilunka
16. čer 2015

🙂 myslím že jde hlavně o to, které mlíčko chutná dítěti, u syna jsem zkoušela Nutrilon, Hipp a poté Sunar Complex, který u nás tedy zvítězil, pije ho pořád, má ho rád, ať už ochucený nebo čistý, Sunar je chuťově sladší, jemnější. Ale co dítě to originál 😀