Je kvalita různých značek umělého mléka stejná?

janazzz
10. pro 2013

Holky, občas slyším, že Nutrilon je mezi mlíčky nejlepší. Nejde mi o to, co kterému miminku sedne, to je individuální. Ale opravdu se liší složení jednotlivých značek a když koupím např. levnější Sunar nebo Babylove, tak nedávám dítěti tak kvalitní mlíčko? A nebo se např. u Nutrilonu platí jenom za značku a složení je kvalitativně stejné jako u těch levnějších? Děkuji za názory.

cacenka_d
16. čer 2015

@janazzz Humana je fajn ze i se slabou alergii na mleko nemusite mit HA, jinak je to spis o ruzny hustote a chuti a kazdemu fakt vyhovuje neco jineho, kazda z holek chtela neco jineho nez ta druha. Hipp je treba ridsi snesitelnejsi pro brisko a sunar zase ty vetsi jedliky vic zasyti 😉 A babylove za me je super kompromis vseho, mame radi od mala.

pavlusa01
24. čer 2015

Sunar jako jediné UM obsahuje mléčný tuk,proto se nejvíce podobá mateřskému mléku.Mléčný tuk je zdrojem energie a dodává mlíčku chut a vůni.Ostatní UM obsahuji rostlinný olej....Já malé dávám od páteho měsíce sunar complex a vůbec mě nenapadlo,že bych malou nějak šidila,ba naopak 🙂 My jsme s ním spokojené a malé chutná ještě ted...Jsou jí dva roky a snídá flaštičku a v ní sunar a strašně ráda si ho vychutnává,je to náš takový každoranní obřádek..... 😉

luckaamilan
24. čer 2015

Nutrilon ma len velmi dobru reklamu.
Inak su vsetky a naozaj vsetky mlieka stejne. Jediny rozdiel vidim len u HIPP, pretoze je Bio a kravy neboli krmene muckou.
Ja robila prieskum trhu, bo kojenie moc neslo a vyhral Hipp. Urcite by som do ineho nesla.
Ale materske je materske, dodnes mi to je luto. I ked syn vypije litre Hippu a strasne ho miluje, mrzi ma ze som nemohla poriadne kojit.

magdalenax
24. čer 2015

Ahoj, já pamatuji dobu, kdy se o to, jaké mlíko bude dítko pít ujímali pediatři a doplatila jsem na svou "neskromnost" . Tenkrát známý Feminar, který nesneslo každé druhé dítě. Žádné prospívání, prdíky, blinkání, hlad...... . A také to máme v papírech..., kdy sestra napsala, - na DOPORUČENÍ KAMARÁDKY MATKA NASADILA........, ten vztek, co jsem na ni v tu chvíli měla si ani neumíte představit. Zvolila jsem - ano, na doporučení kamarádky, sousedky a mimochodem zároveň zdravotní sestry UM, které bylo jednou tak drahé, jak jejich poprděný Feminar.
Upřímně si však myslím, že dnes je na trhu výběr, který musí splňovat nějaký alespoň standart, výživové hodnoty, atd... , nebudu sem zatahovat nějaké maléry z výroby, když tohle opravdu pominu, tak si myslím, že určitá kvalita je daná

mecoun
25. čer 2015

Já si myslím, že určité rozdíly v kvalitě budou...je to jako se vším....levný džus také obsahuje méně ovoce, než "fresh", který je oproti němu velmi drahý. Složením umělých mlék jsem se celkem dost zabývala, když jsem dceru přestávala kojit a ona mi odmítala Nutrilon. Kupuju nejlepší řadu od Sunaru, u které jsme nakonec zůstaly a věřím tomu, že když obsahuje mléčný tuk, který je nejvíc podobný mateřskému mléku, že jí dávám to nejlepší.

loafeer
25. čer 2015

@janazzz já jsem to zkoumala...Nutrilon vs ostatní mlíka. A můžu říct, že složení všech mlík je vesměs stejné, max se liší o nějaké to čísilko za desetinnou čárkou, jediný Sunar měl víc cukru a tím pádem větší energetickou hodnotu...ale nijak zásadně...Jinak např. složení Nutrilonu a tuším, že to bylo Hami, bylo stejné do mrtě. Jen ten Nutrilon vyšel ve výsledku levněji, protože je to jediné mlíko, které má 800g ( možná ještě Beba, ale ta je stejně dražší ), ostatní mlíka mají těch 600g

magdalenax
25. čer 2015

@loafeer Souhlasím s Tebou, a vůbec kromě složení a gramáže se podívat na dávkování. Já to provfláknu, dávala jsem Milumil, ten se už asi dnes ani nevyrábí, ale měl výhodu, že se postupně zvyšovalo dávkování, - nebylo podle věku dítěte

marketa11112
12. črc 2015

ahoj maminky. po narozeni byl syn na materskem mlicku, pak po delsim pobytu v nemocnici uz nestacilo a malého mi dokrmili nutrilonem...tak silene koliky, propinani do luku, plac nikomu nepreji... a to slo o mlicko pro nedonosenatka. nastesti jsem se na cas ještě rozkojila. při dalším ubytku mlicka jsem použila bebu, nikdy nepil davku, která je na krabici napsana, ale na střídačku s prsem vypil alespoň něco a prospival. nyní uz ma trosku prikrmu, najeli jsme tedy na bebu 2 a malému moc nejede, snazi se byt vic a vic u prsa, ikdyz uz mlicko netece.... budeme ještě chvilku s bebou bojovat, protože vim, ze stridani mlicek není dobre...ale presto jsem nechala manžela koupit jeden sunar....libi se mi prave, ze je v nem mlecny tuk a dite pak mozna i lehčeji pije klasicke mlicko....
jinak všechna mlicka musí splnovat normy jak cr, tak eu, takze urcite jsou obdobna...sem tam ma něco nektere navíc, ale v mini množství...
jinak u sunaru mam pocit kvality proto, ze uz je na trhu tak dlouho, navíc se o moc vylepsil oproti drivejsku...... vyrostlo na nem mnoho generaci před nami.... proste jde o tradici ... upozornuji jen, ze nejsem komunistka a mnoho věci z drivejska nemam rada....🙂))
u nutrilonu me stve, ze je tolik prosazovany, nemocnice u nas vsem rve nutrilon a nezajima je jiny názor........ale svoje dite trpet nenecham..... takze jsem si vybojovala, ze mlicko maly dostano to, které si prineseme... coz je u nas v nemocnici zakazane....nechapu proc....
kazdopadne ted jestepojedu v bebe, ale pokud ji maly bude pit malo, zkusim prejit na sunar......
jinak se přiznávám, ze mlicko kupuji v akcich a zda mam dat za bebu 209 ci sunar 199 je uz uplne fuk...

cacenka_d
12. črc 2015

@marketa11112 Presne ten samy problem jsme meli u nutrilonu my, ja jsem na nej uplne alergicka a do toho je snad nejdrazsi.

majka5026
12. srp 2016

@janazzz Též plně kojím a UM máme jen jako doplněk. I první dítě jsem plně kojila a pak jsme zkusili asi skoro všechna mléka a nakonec vítěz babylove Bio Udělala jsem i pokus co mléko vydrží, udělala jsem babylove a nutrilon a nechala přes noc na stole! babylove zkyslé a nutri. Se ani nehlo!

sisiberucha
29. lis 2016

@janazzz A ja se taky pripojuji k Humana.. meli jsme Nutrilon , Bebiko, Sunar ale HUmana je nas favorit Sisa

cacenka_d
29. lis 2016

@sisiberucha Ale blbe uz se v cechach bohuzel shani

silvousek96
Odpověď byla odstraněná
Zobraz