Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Je nějaké UM s delší trvanlivostí než 2 hodiny?

dameno23
11. čer 2016

Např. na Nutrilonu je napsano ze se ma spotřebovat do dvou hodin,i na Sunaru myslím,nevíte jestli je nějaké UM pro 4 měsíční mimi které vydrží déle?

japona
11. čer 2016

Těžko🙂. Je to ochrana proti zkazeni. Ale znám lidi, kteří si nutrilon udělali na celý den najednou do lednice a pak jen ohrivali. Osobne bych to nedělala, nepřijde mi to takový problém udělat (i v noci) čerstvý. Ale pokud namichanou davku párkrát necháte třeba 4hodiny, nic se neděje🙂

konekokira
11. čer 2016

Zamraž 🙂

terinda
11. čer 2016

Ne, UM má být čerstvé. Smíchat vodu a prášek zabere pár vteřin 😨
Mám ohřívač lahví, kde mám připravenou vodu, pak jen smíchám a je to. Dát "nečerstvé" mléko dítěti by se mi teda eklovalo.

dameno23
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dameno23
autor
11. čer 2016

@terinda to mně nevadí to připravit,spíš de o to že když někam jedem a není možnost to někde připravit tak je to na prt,teď např. letíme do Británie tak sem prave myslela že bych mu udelala mlíčko na tu cestu letadlem a vydrželo mu,nevím jak je to v letadle jestli si tam muzu vzit na palubu sunar a převařili by mi tam vodu pro prcka

dameno23
autor
11. čer 2016

@japona Jo to je jasný ono to smrdí i chvilku po těch dvou hodinkách,sama bych se toho nenapila zvlášť to dát miminku,děláme pořád čertsví.

verunkach
11. čer 2016

ahoj, ta lhůta je kvůli množení bakterií, dcera je na UM, nehlídám úplně přesně ty dve hodiny, třeba i po třech hodinách, když mléko bylo v lednici, tak jí to dám, déle mi přijde, že už "smrdí", já ohřívám vodu v mikrovlnce a potom přidám přášek, je to rychlé,na ohřívač jsem si nezvykla, když jdeme ven, vezmu si teplou vodu do termosky a v přídadě potřeby namíchám s práškem

jipe
11. čer 2016

@dameno23 s letadlem nevím, ale jinak teplou vodu do termosky + sunar a umíchat před krmením

zuzineckah
11. čer 2016

@dameno23 v letadle ti vodu ohřejí/převaří a jen zaděláš Sunar.

chris_n
11. čer 2016

nevim, jak je mimco staré. Ale nemohlo by to mimořádně vyřešit hotové mléko v krabičce? Dela ho myslím i hami... nebo jsem videla krabice s hotovým UM

chris_n
11. čer 2016

v čechách se neprodavají hotová umela mleka? my je tady v nemecku mame. Bud v krabici nebo myslím i v plastové lahvičce typu ochucených kefírů

sedmiteckas
11. čer 2016

Když byla dcera menší (teď už mi dávku mléka vypije celou), často hodně nevypila a já zkusila UM dát do lednice a dát jí ho třeba s další dávkou, ale popravdě, nikdy jsem se pak neodvážila to udělat a stejně UM radši vylila, už mi prostě tak nějak divně smrdělo, když jsem ho nechala pár hodin v lednici...
Myslím, že v letadle vám vodu ohřejí, dělají tam kafe atd...tak uvařit trochu vody by nemusel být problém...? Ale jistá si nejsem...

berrusska
11. čer 2016

Běžně mám noční dávky v lednici. Po narození byla malá temperování měsíce v nemocnici a tam to fungovalo tak že v mléčné kuchyni připravili nutrilonova dávky na následujících 24hodin a na jednotlivých odděleních to pak ohrivali v mikrovlnce /ohrivacce (dle toho jaká sestra měla službu). Takže když tam je to na denním pořádku, tak jsem v tom pak pokračovala stim že předem připravují jen dávky na noc tedy maximálně na 12hodin dopředu.

berrusska
11. čer 2016

@berrusska temperování =téměř dva
Píšu na mobilu a nevšimla jsem si že mi to mobil spojil a nahradil tímto slovem

terinda
11. čer 2016

@dameno23 do letadla mít připravenou dávku UM v dávkovači a vodu letušky dodají, to snad nebude problém. Vždy bych byla pro čerstvé, pro dítě to nej 😉

veraga
11. čer 2016

Nekomplikovala bych a rozhodně neměnila značku jen proto, že vydrží dýl (a myslím, že žádné UM nevydrží hotové dlouho). Dávkovač, termoska s horkou vodou a malá bandaska se studenou. Na potřebnou teplotu připraveno za minutu. Já momentálně krmím častěji na cestách než doma. Pořád lítáme po venku a nemám náladu sledovat, jestli už uběhla doba, kdy je mlíko potřeba vyhodit. 😉

veraga
11. čer 2016

@berrusska Co ten mobil někdy nevymyslí. 😅 Já uvažovala, co je to za nemocniční proceduru.

blondynka400
11. čer 2016

@chris_n v ČR bohužel hotová UM mléka v podstatě nejsou. Jedině od Nestle pro děti od jednoho roku. Všude ve světe je to běžné, ale v ČR ne, možná je problém vyšší cena, netuším. Navíc to mléko v krabicích je kvalitativně lepší, než to sušené práškové....

monikagurthova
11. čer 2016

@dameno23 ahoj nejjednodušší rada porid si termosku tam ti voda vydrží tepla i 12 hodin.

chris_n
11. čer 2016

@blondynka400 no to je bordel

chris_n
11. čer 2016

@monikagurthova do letadla to moc dobrá rada neni

veraga
11. čer 2016

@chris_n Pokud se nezměnila bezpečnostní pravidla, mělo by stále platit, že dětskou stravu o objemu +100ml je možno na palubu vzít. Tzn. termosku by akceptovat měli, ne?

blondynka400
11. čer 2016

@chris_n někdy před 5 lety se v čr prodával Hipp, ale půl litru stálo kolem 90 kč, což jaksi samozřejmě nikdo nekupoval.

chris_n
11. čer 2016

@veraga no nevím. Stále to bude jen termoska s vodou

gepe
11. čer 2016

@veraga a budes pit horkou vodu z termosky pri kontrole odbaveni? To asi ne, nemluve o samotne termosce, viz. @chris_n . To ji radsi dat do kufru, kdyz uz s sebou 😅
@dameno23 v letadle Ti vodu ohreji, staci mit lahev jeste a v davkovaci UM. Na cestach, termoska s horkou vodou, lahev s vodou na naredeni horke, davkovac s UM a lahev. Doma konvice na vodu, ci mikrovlnka, (ohrivacka nam prisla pomala), davkovac na UM a lahev. Nam se na cesty hlavne hodne osvedcily lahve od Playtexu Drop-Ins Premium (s pytliky jako telo lahve na obsah), takze stacilo vzdy mit par pytliku a umyt jen savicku ci vice savicek.
Mliko jsme hotove nikdy neskladovali, neprihrivali, nezamrazovali, ci jine zpusoby/pokusy o skladovani. Co nevypila jsme proste vzdy vylili, a to nemela zrovna levne UM.

dannyblakely
11. čer 2016

@dameno23 stačí mít převařenou vodu v termosce

chris_n
11. čer 2016

@dannyblakely do letadla?

dannyblakely
11. čer 2016

termosku máme tuto a vydrží v ní voda teplá neskutečně dlouho

magdalenax
11. čer 2016

5ešila jsem to tak, že jsem si vždycky vyměřila, kolik vody horké a kolik studené, aby šlo mléko dobře rozpustit a bylo i připravené akorát k pití. Vodu jsem měla převařenou, studenou, Na chvilku se to dalo dát do toho polystyrénového obalu. V porodnici mi přinesly mlíko ledový, že si ho mám ohřát, na otázku - kde jako, - se mi dostalo odpovědi, že pod horkou tekoucí vodou. To ovšem nastal cirkus.....

sedmiteckas
12. čer 2016

@blondynka400 Jestli myslíte takové to mléko od Nestlé jakoby v krabičce jako fruiko, tak to je pěkně hnusné, dcera to vůbec nechtěla, když jí to babička jednou koupila a já bych to taky nevypila...fakt hnus:D

Sem začni psát odpověď...

Odešli