Kaše nebo mléko pro velkého jedlíka na noc. Doporučíte?

map07
17. zář 2009

Ahojky, máme půlročního prcka, je to zlatíčko, ale v noci se budí hlady a to už dvě hodiny po prvním usnutí, pak je to ještě horší, ale ráda bych, aby alespoň poprvé prospal třeba ty čtyři hodiny, ale on se vzbudí a chce jíst. Kojím, ale na noc jsem mu dávala Sunar, chvilku to zabralo, spal do půlnoci (od půl 8-8), teď už mu ani ten nestačí, zkusili jsme "Moje první kaše" od Nestlé, je to mléčná kaše a efekt celkem žádný. Poradíte, kterou kašičku nebo mlíčko na noc dáváte, aby neměli ty naše robátka hladík? 😅 Díky!!!

tytyta
17. zář 2009

ahojky.Tak my dáváme všechny možný kaše i tu od nestle jak píšeš.U nás to zabralo,ale slyšela jsem i případy,že mu můžeš dát cokoliv a stejně to nezabere.Viz moje kamarádka,která má taky pěkného jedlíka.A naopak jsem někde četla že zabralo dát kaši od Hami na dobrou noc a pak ještě dokrmit UM od hami-hajaja.Prý to víc zasytí.Tak jedině zkusit to 😉 .

pajinka23
17. zář 2009

hmmm to by celkom aj mna zaujimalo lebo malemu sme zacali davat kasu prvu od hipp ale zda sa mi strasne riedka nato ze ma zasitit dietatko na celu noc ☹ ☹ ☹ a mali sa mi budi asi po dvoch hodkach hlaaadny ☹ ☹ ☹ on aj ked tu kasu zhltne tak strasne place este by jedol ale uz neni co davam mu 150tej kasi..tak neviem ci mozem dat aj viac alebo spravit hustejsiu 😒 ???robila som podla navodu ale neviem je to divne 😕

map07
autor
17. zář 2009

Já právě taky nevím, jestli jí můžu dát víc. Zdlábne tu 150 a ještě by si dal. No zkusím koupit nějakou kaši vyloženě na dobrou noc a ještě dokrmit, ale zase se bojím, abych ho nepřecpala a akorát tak neblinkal ☹ On totiž sní tolik, kolik bych mu dala 😅 To už by muselo být množství, aby nechal 😀
tytyta, doufám, že to teda nebude náš případ 😝

sylvka
17. zář 2009

ahoj já malýmu dávám kaše od hami a přijdou mi nejlepší.hipp je hnusná,nemá chuť 😖

berenika39
17. zář 2009

map, hami má kaši s piškoty,nám vyhovuje, jen nevím jistě, jestli není od 8.měsíce, ale u kaší bych to tak vážně nebrala, možná kvůli příchutím - jahoda,med - ale pokud je neutrální, ty měsíce jsou orientační. Tahle s piškoty krásně zasytí, je dobroučká.

A ta hustota, neměla jsem kaši, která by se dala dělat podle návodu, prostě si odměřím vodu (UM) a sypu z pytlíku, mmíchám vidličkou, až je to akorát. Určo se musí dát trochu víc, ty jejich lžíce jsou úplně mimo. Navíc každá polévková lžíce má jiný objem, prostě - od oka.

bramborenka
17. zář 2009

Ahoj holky, já jsem začala dávat po koupání kaši Hami na dobrou noc a pak ještě kojím a konečně spíme celou noc 😉. A to se mi malej předtím budil tak třikrát za noc.

tytyta
18. zář 2009

Souhlasim s berenikou.Kaši podle návodu vůbec nedělám.Odměřim si vodu a sypu až se mi ta konzistence líbí 🙂

vlada84
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petrach
18. zář 2009

map 07 ahoooj 😉 že se neukažeš 😉

aponchie
18. zář 2009

a myslis ,ze je to tim,ze ma hlad?

lenka00
18. zář 2009

Ahoj holky, taky mam dotaz ohledne kasi...chtela bych zacit davat trosku kase pred spanim, Vojtisek se mi zacina casteji budit v noci a pres den kojim uz i co 1,5 hod. premyslim, jestli je lepsi koupit nemlecnou kasi a v MM pripravit a nebo koupit mlecnou kasi...co je lepsi jako prvni kase? prikrmy zatim zadne nedavam...premyslela jsem nad kasi Hipp nemlecnou ryzovou...

aponchie
19. zář 2009

nemuze to byt rustovej spurt??holky probuh neni brzo davat kasicku kvuli tomu,ze se budi?hodne maminek si mysli,ze kdyz daji diteti na noc neco naducaneho bude spat lepe opak je pravdou..vetsinou deti tizi zaludek..vzdyt mate miminka ta se budi z nejruznejsich duvodu zuby spurt uzkost to prece nelze hned zacpat jidlem 😎

berynka
19. zář 2009

Já si taky myslim to, co psala Aponchie, že dát mimču kaši na noc není zárukou, že bude líp spát 😅 .
My teda kaši dávali minimálně, malá po ní měla ještě větší bolení. I dr. říkala, že není dobré na noc futrovat právě kvůli bříšku.
Osvědčilo se mi, když jsem malou dost průběžně krmila celý den, tak pak v pohodě prospala celou noc. Ale je jasný, že každý dítě je jiný 😉 .

map07
autor
19. zář 2009

No on se vzbudí po koupání a jídle tak po 2 hod a pije jako divej, tak proto jsem chtěla zkusit něco silnějšího. Zatím je to druhej den, ale spal nám od 19,30 do skoro 22.30, což je na něj fakt úspěch, tak jen to nezakřiknout, ono vstávat po třičtvrtě hod není zrovna žúžo, tak je fajn, když po koupání chrupčí chvilku dýl 😉
Přes den jí po 3hod a to opravdu vydatně, v kratším čase nechce. Jinak má přes 8kg, kojíme,ale je to takovej náš otesáneček 😀

aponchie
19. zář 2009

me se nabizi spurt pri tehle frekvenci a jeste by mohlo jit o nejaky jeho stres viz bolest uzkost pri kterem se uklidnuje kozou.ono je tezko odhadnout kolik toho vypije pri kojeni,ale spis byh to zkusila par dni vydrzet a zkusit pripadne vazit pred a po kojo aspon2x abys mela prehled..kasi bych nedavala.spise prikladala jak potrebuje myslim,ze do tydne to muze odeznit pokud to nejsou zuby tam decko zuzla saje taha co chvilku v ramci masirovani ,ale tak velke dite by melo 3h mezi jidly vydrzet jinak se prejida a boli ho brisko a porad dokola

btw mala mi ji co2,5hod pres den v noci i 3-4x se budi a saje mnohem vic nez pres den to je rozptylena a nevysaje tolik

map07
autor
19. zář 2009

Já neříkám zacpat jídlem, ale když prostě vydrží s bídou dvě hodiny po koupání spát a pak se vzbudí a je mu jedno jestli dostane flašku nebo kozu, prostě se nabaští a zase chvilku spí, ale to už je pak většinou pak fakt po chvilkách, teď vstáváme tak 8x, cca 5-6x baští, což se mi na půlroční dítě zdá fakt dost, tak bych to chtěla trošku snížit - což by bylo právě ideální tím, kdyby po koupání chrupčil dýl než do půl desátý. No uvidíme. Každý dítě je fakt jiný, však ono to snad někdy přejde 😅

aponchie
19. zář 2009

tak mu dej kozu misto flasky kdyz je mu to fuk..promin asi tohle slyset nechces ,ale me to prijd ejako spurt nebo zuby

map07
autor
20. zář 2009

Ne nechci slyšet, to vůbec ne! Každej názor je dobrej, je možný, že má nějaký ten šprut nebo zoubky, nevím, jen mi prostě přijde blbý dávat mu kozu třeba každou půl hodinu. Ale nějak bylo, nějak bude 😀 Už to zvládáme půl roku, tak snad až třeba budou příkrmy, tak třeba se to zlomí. Díky za rady.

aponchie
20. zář 2009

proc ti to prijde blbe?

map07
autor
20. zář 2009

protože malej se ráno budí nevyspalej, protože má spánek přetrhaný po chvílích a hlavně někdy pije pořádně, ale jindy je za půl hodiny vzhůru, protože se to tak naučil a jenom si cucne, dalších 20 min ho uspávám a po půl hodině to jede nanovo, to se nabaští a spí a příště zase jen cucne. Takže já už taky začínám být docela nevyspalá, asi ti připadám jako krkavčí matka, že bych ho chtěla trošku kaší napucnout, aby spal alespon na začátku ty 3 hod, pak už ho samo zase budu kojit, když se vzbudí a bude chtít, plakat ho nenechávám. Je fakt, že bylo mnohem hůř, už se to podstatně zlepšilo,ale i tak je to někdy mazec. Ale pak jsme si ho začali brát k sobě a trošku se to zlepšilo. Ale jednou jsme se pro drobka rozhodli, tak si nestěžujem, jen bychom prostě chtěli, aby i on měl lepší spánek.

aponchie
20. zář 2009

ja si malou beru k nam od pulnoci a je to super ani nepije

janula84
20. zář 2009

map - my jsme to doma měli podobné, tak jsem taky zkusila kaši. asi čtyři noci super, vydržel spát dýl, pak se to vrátilo do "normálu" - po dvou hoďkách vzhůru a kojo. Tak jsem zkusila pár lžiček kaše a dokojit a zatím se teda držíme 😉 spí 4-5 hodin než se vzbudí na kojení...

map07
autor
21. zář 2009

janul, ted zkoušíme kaši na dobrou noc od hami a vydržel včera i převčírem skoro do 23 (od 19,30), takže to už je úspěch. Tak doufám, že to po 4 nocích nebude to samý jako u vás 😀 No kdyžtak zkusím to co ty. Trošičku kašičky, dobaštit mlíčkem a uvidíme.