Kdo tady krmí Nutrilonem cca 3 měsíční dítě?

agatka77
17. kvě 2008

ahojky,papáme Nutrilon Comfort 1 a podle tabulky ma papat 5xdenne 150 ml.Ale jime vzdycky 6x,dnes budem bohuzel dokonce 7x,protoze se mi maly budil vzdy v noci az ve tri a pak jedl v sedm rano,ale uz dva dny se budi v pul druhe a pak v pet rano uz to taky nevydrzi.Pak mel jist v osm,ale uz v 7:30 rval hlady,ze to neslo ☹ .Asi ma rustovy spurt,nebo mu to mlicko nestaci.Je hodne dlouhy,ma 65cm a vazi uz urcite pres 7kg,mame dve brady (uz ale od porodu) a jsme hodne zivi.Mate nekdo podobny problem? Ve stredu jdeme k lekarce,tak se ji chci zeptat,jestli mu nemam uz davat mleko dvojku ☹

svoma
17. kvě 2008

ahoj Agat,dvojka se dává až se zavedením příkrmů.Co kdybys zkusila Nutrilon Extra,je pro větší pocit zasycení,my ho měli,protože normální jí nestačil. 😉

agatka77
autor
17. kvě 2008

já se bojím,abych ho neucpala,dost jsme si vytrpěli s kolikama a ještě furt bojujeme s prdíkama.a tys ten Extra dávala jen na noc nebo i běžne přes den? děkuju 🙂 .A jak jsi poznala,že tvé princezně jednička nestačila,to samé jako u nás?

gabca1
17. kvě 2008

agatko - malá mi taky papala víc. Dávala jsem Nutrilon Extra jak píše Svoma. Zasytí víc. Ale stejně jsem dávala i o jednu nebo 2 dávky navíc. Prostě jinak plakala. A kakala normálně. Teď už dávám příkrmy, ale dnes v noci se mi vzbudila 2x a chtěla papat, takže zase mlíčko navíc. Taky jste dost veliký a myslím, že to bude OK.Tabulky jsou víceméně orientační. Každé dítko přece nepapá stejně. Zkus písnout nebo cinknout na Nutrilon linku, nám tam vždycky dobře poradili. 😉

ivulinda
17. kvě 2008

gabco ty dáváš Nutrilon podle tabulky??Já ne,jen odměrky dávám tak jak mají být.

agatka77
autor
17. kvě 2008

no tak to jsem ráda,že nejsme sami,akorát je to dost vyčerpávající,doteď prcek řval kvůli kolikám,teď hlady,hihi 🙂 .Jsem kolikrát spocená jak blázen.díky holky.tak snad mu neublížím,když dostane víc 🙂

ivulinda
17. kvě 2008

jak tak koukám nemáš to moc lehké bud kolika nebo hlad.jak to myslíš víc??

agatka77
autor
17. kvě 2008

no misto peti davek treba sedm

kacamar
17. kvě 2008

Teda Baru, ty si užíváš... ☹ zrovna jsem ti chtěla napsat, jaký Nutrilon dáváte. Já mám totiž doma Nutrilon 1 (obyč. zelenej) to velký balení 800g, ze které jsem spotřebovala asi 3 dávky a malá z toho měla srajdu, tak jsme se vrátili zpátky ke Comfortu. Tak mi to tu leží a je mi líto to vyhodit. Někomu bych to darovala. Stálo to 340,- tak se mi to nechce jen mrsknout do konťase....

agatka77
autor
17. kvě 2008

Kacamar:ja mam zas doma nekolik plechovek AR1 A HA1 a nemuzu to udat,maly mel zase zacpu.pindu hrozne miluju,ale priznam se,ze zatim si to materstvi obcas neuzivam,asi mi jeste haprujou hormony po porodu.jo a zacaly mi padat hodne vlasy,malej bude mit druheho plesounka do party,hehe

kacamar
17. kvě 2008

Jakto, že ti padaj vlasy když nekojíš?? Mě taky dost začly padat, ale já kojím, tak to bude asi tím... to máš asi z nervů co???? Ty jo, máš můj obdiv, já bych se snad oběsila, kdybych měla uřvance.... Mě stačí pár minut řevu a už jsem nervní jako prase 😕

kacamar
17. kvě 2008

A proč jste toho nakoupili tolik??? 😀 😀 Mě s tím Nutrilonem zblbla pipka v Globusu v lékárně. Prvně jsme měli Comfort a dobrý a pak jsem šla koupit další pixlu a že prej modrej je 2 a zelenej je 1. No tak mě tam zblbla, že jsem vzala ten zelenej a ještě to velký balení. Ale to nám nejelo... Přes týden jsme se zbavovali srajdy...

kim
17. kvě 2008

Agat: naprosto stejný "problém"jsem měla já.Daník měl při narození 4,53kg a od začátku je na UM, taky mi nepapal podle tabulek a Dr.řekla krmit, jak si on sám řekne.Někdy v tom 3.m jsme papali 166ml musela jsem mu to alespoň o půl dávku zvednout a 6x dokonce i 7x!!!!!!!!Takže klídek, dvě brady jsme taky měli, jak začne držet hlavu, tak to zmizí 😉 😀 od nějakého 4.m dávám 200ml a toho se teď drží a papáme 5x denně, 3 týdny přikrmuju a pomalu klesá potřeba mlíčka, včera večer před spaním 40ml nedopil a dnes hodinu po příkrmu vypil jen 60ml!!!!!!Takže se neboj, takový jedlík nebude navždy, Dr.mi to říkala a já nevěřila, teď se to ale vyplňuje!!!!Jo a koukala na jsem na fotky, Ondra vůbec není nějak při těle, je hooodně dlouhý, že????

agatka77
autor
17. kvě 2008

Asi mam stres jak hovado,me ten rev vadi uplne mega.ale ja jsem pako,stresuju se treba proto,ze to muze vadit sousedum.to sem pakun,co?jsem na pindu dost sama,i vikendy,pac rekonstrujeme domek a nejak mi z toho hrabe.jinak ty vlasy myslim s kojenim asi nesouvisi,ale v tehu jsem je mela krasny a ted mam h docela vyrazku v obliceji

kacamar
17. kvě 2008

kim, to máš dobrou doktorku 😵 To mě ta moje řekla, že malou přecpávám, že má moc velký bříško. Blbka 😠 😠 Co mám asi dělat, když řve hlady???? A to přibírá normálně. Teď za 14 dní 400g. Tak nevim, jak jí můžu přecpávat... 😅
Holky fakt lepší, když mrňousci papaj víc, než aby nechtěli a byli podvyživený. Však oni ty 2 brady vyběhaj. A Baru u vás nemá být po kom tlustej 😉 😉

kacamar
17. kvě 2008

Baru, tak to já měla v těhu taky lepší. Teď se mi to zase mastí jako prase a hubu mám samej beďar 😅

kim
17. kvě 2008

Kacamar: mě taky přibýval 800g za měsíc, teď je to už míň měl za měsíc "jen" 600g 😉 na doktorky se vyprdněte!!!Řiďte se svým vnitřním hlasem!!!!Malej trpěl tak od měsíce na strašný prdy a kroucení, všichni vč.Dr říkali, že je to kolika, ať ho prolívám fenykláčem.Mě se to nezdálo, ale mám první, tak jsem věřila Dr.nakonec se ukázalo, že máme nesnášenlivost laktozy, takže musíme mít spešl mlíčko a já mu fenykláč dávala od Čajánka - slazený laktozou a tak jsem si říkala, jak mi po tom fenykláči hezky prdí 😖 a on se tím chudák trápil!!!Takže fakt už dávám jen na svůj pocit a řídím se sebou!!!!Co máme vyřazenou laktozu z jídelníčku, tak klid po pěšině 😀 😉

Agat: hele nějak mi připomínáš mě 😀 😀 taky předěláváme barák - teda manža sám, takže jsem většinu času sama, dnes tu mám mamku, tak si užívám klidu 😎

kacamar
17. kvě 2008

Mě je taky řev blbej kvůli sousedům. Tuhle jsem potkala sousedku nad náma a říká, že malou ani moc neslyší 🙂 Tak jsem jí na to řekla, že s kvůli ní snažíme, aby nebrečela, ale je to jen dítě a nemůže být celej den zticha 😀 😀 Baba jedna....

agatka77
autor
17. kvě 2008

Hihi holky diky,jste super!pa musim letet,pinda vstava

gabca1
17. kvě 2008

ivulinda - to víš, že nedodržuju tabulky 🙂 Odměrky jo.

lenkazdenek
17. kvě 2008

ahoj gabi a kim,koukám že už obě krásně přikrmujete 😉

gabca1
17. kvě 2008

leni - no jo už už 😉

kim
17. kvě 2008

Leni: ahojky, no jasně, už jsem se nemohla dočkat, je to super 😉 Chutná nám 😎

lenkazdenek
17. kvě 2008

Tak to je fajn,že i vašim chutná,my mámeme co se týká příkrmů otesánka 😀

svoma
18. kvě 2008

Ahoj Agat,měli jsme to samé jako ty,tak jsem dávala ten extra a problémy se zácpou vůbec neměla.

agatka77
autor
18. kvě 2008

tak ju,bud koupim extra,nebo mu budu delat hustsi comfort 1 nebo víckrát,vidím,že to také moc neřešíte,já se moc bála,strašila mě paní na nutrilon lince,že když budu dávat víc mlíček,tak mu škodím na ledviny,haha a já se hned bojím 🙂

kacamar: trochu mimo mísu: nechcete od nás se slevou plínky dvojky? papa

kacamar
18. kvě 2008

Barčo, horko těžko doděláváme poslední balík dvojek a najíždíme na 3 🙂 Malá už má skoro 6kg a ty dvojky už jí skoro nejsou 😅

agatka77
autor
18. kvě 2008

Zitra jdu koupit nutr.extra a vyzkousim ho.ad pliny:taky ti kac prijdou dvojky tak maly a trojky tak velky?haha.ale trojky jsou uz fakt lepsi,mel otlacenou kuzi na stehynkach,jak ho tlacily.ode dneska davame trojaky!