Kdo vám řekl, že máte dávat umělé mlíčko?

prach92
3. zář 2013

Ahoj. Prosim vás kdo vám řekl že máte začít dávat UM? Mám 3týdení miminko a přestalo mi uplně téct mlíčko ze dne na den, stále přikládám ale už nemám ani kapku. Volala jsem do porodnice pro laktační poradu, tam mi řekli že mám dokrmovat sunarem. Chtěla jsem jít k dětskému ale má 14dní dovolenou bez zástupu. Můžu se spolehnout na tuto radu? Malý má už 5týdnů krásně přibral na váze a roste jako z vody na kontrolu jdeme ve čtvrtek. děkuji

ufo8
3. zář 2013

@prach92 najdi si na kojeni.cz laktační poradkyni, kterou máš nejblíž a zavolej jí, pomůže ti 😉 nebo i tady na MK je diskuze, kde radí laktační poradkyně tak napiš jí

veruska007
3. zář 2013

@prach92 Nejsem laktační poradce, ale pokud nemáš mlíčko, tak prostě UM dát musíš. Pokud chceš obnovit laktaci, zkus kojící čaje, homeopatika a odsávat mezičase.

katyxq
3. zář 2013

podle čeho soudíš, že nemáš mlíčko? Aby se ze dne na den ztratilo, to je vélmi neobvyklé, zvlᚡt, když doteď miminko dobře přibývalo. Určitě bych ihned zavolala laktační poradkyni, zdůraznila bych, jak vážná situace je a měla by dojet ještě dnes 😉, zatím koukni na http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja...

katyxq
3. zář 2013

tyto LP by měly být dobré (pořadně vyškolené slovenskou Mamilou, ne ten rychlokurz od české Laktační ligy) - http://kojim.webnode.cz/laktacni-poradkyne/kont...

giselka
3. zář 2013

@prach92 Kdo mi to řekl? Můj vlastní rozum 😀 Pokud ti dítě po nakojení řve a pořád chce sát, asi opravdu mléko nemáš a je potřeba dokrmit. Pokud je spokojené a normálně přibírá, není dokrm potřeba, koncem šestinedělí je normální, že se tvorba mléka upraví podle potřeby dítěte, takže můžeš mít pocit, že je mléka míň.

giselka
3. zář 2013

@prach92 Ještě jednu věc, kolik má teda tvůj malý? Píšeš, že máš 3týdenní miminko a potom, že malý má už 5 týdnů

loafeer
3. zář 2013

a malý když ho přiložíš tak řve nebo co dělá? protože kdybys neměla mlíko, tak si za chvíli hlady vyřve duši z těla

xsenova
3. zář 2013

@prach92 po nejakom case sa laktacia upravuje pre potreby dietata - takze prsia uz niesu tak naliate alebo si si zvykla na ten pocit. To ci mas alebo nemas mlieko by si zistila s dobrou odsavackou - odstriekat rukou je dost fuska. To ci dieta ma dost mlieka zistis ci prebera alebo rychla metoda je, zvazit pred a po kojeni. Znaky ze miminko ma malo mlieka je 1. ze vela spi a nema o nic zaujem 2. ze neustale place a strka si rucenky do pusinky. Ako pise @katyx skus laktacneho poradcu ak chces s kojenim pokracovat. A ci ma alebo nema dieta dost mlieka riesime takmer vsetky 🙂

kocicinka
3. zář 2013

@prach92 Já sama. Prvního syna jsem kojila do 3 let, mlíka spoustu, UM nepoznal.U druhého jsem už od prvního dne cítila, že to s mlíkem nebude taková sláva jako poprvé, bylo ho celkově méně. Dítě se také u večerního kojení vztekalo, chvíli tahal, pak se rozčiloval, prsa poloprázdná, Tak jsem v jeho 5 měsících zavedla po večerním kojení jednu lahev UM. Což mělo za následek, že začal chtít více láhev, nežli prso a v 10 měsících se přestal kojit úplně. Takže i s touto situací je třeba počítat, že se to může stát. Mě to ovšem nevadilo, malý je spokojený, zdravý ( zdravější, nežli starší, do roka plně, do tří let částečně kojený bratr), a to je pro mě nejdůležitější.

prach92
autor
3. zář 2013

Holky moc děkuji. 🙂