Kdy a zda jste přešli z HA mlíčka na normální?

oblacek
29. pro 2008

ahoj, chtela bych se zeptat, kdy a zda jste napr. v pul roce presly z hypoalergenniho mlicka na normalni (nehypoalergenni) a kdyz ano zda to pozdeji co se tyka alergii bylo v pohode. My ho mame a ne ze bych uplne chtela zmenit, ale hodne cestujeme a tak jsem nakoupila hotova mlicka s kasi od Nestle, kde neni HA mleko tak nevim, zda to neni problem. Taktez s kasi, jsem odkazana pouze na nemlecne? Nechci prckovi uskodit, ale chtela bych mu doprat ruzne chute.

nensy
29. pro 2008

oblaček tak mi jsme taky od narození na HA a berem ho furt a nikdy jsem neuvažovala že by jsme ho vysadili tak fakt nevím.jo tak tyhle mlíčka od nestle kaše hotové ty mužeš to nevadí já jsem ho měla jednou a malá mi ho teda nechtěla

akzeret1
29. pro 2008

z vlastní zkušenosti bych neměnila
zkusila jsem ho asi ve 4.m vysadit a exem se opět objevil
měli jsme HA do roka a pak obyč UM a exem se naštěstí neobjevil 😉
já vím,že mu chceš mlíčko zpestřit existují ochucené HA mlíka a ochucené nemléčné kaše
nebo mu do kaše nastrouhej banán,jablíčko,hrušku.
Chce to fakt vydržet u mě se vyplatilo 😉

alishia
29. pro 2008

a co je na tom jineho?vzdyt ta alergie, ekzem se muzou objevit stejne kdykoli, ale taky sme zatim na ha:/

oblacek
autor
29. pro 2008

alishia: asi je tam vetsi riziko, kdyz je jeden z rodicu alergik, u nas manzel, stejne si rikam, ze muzu byt alergicka a nemusim o tom vedet...
nensy: zkusila jsem mu dat to mlicko od Nestle a taky ho nechtel, coz nechapu, protoze je na rozdil od HA krasne sladke 🙂 asi si uz chudak na ten blaf horkej zvykl 😉

estella1
29. pro 2008

Ahoj, tak krmím Bebou H.A. Prý je nejdůležitějším obdobím pro vývoj obranyschopnosti organismu dítěte proti alergickým onemocněním první rok života. Já budu dávat H.A. aspoň do toho jednoho roku, když vím, že snižuje možnost vzniku alergie. No a že je H.A. hořký? No to je prostě daň za to, že jde o hypoalergenní mlíčko. Co já vím, tak všechny H.A. mlíčka různých značek mají nahořklou chuť.

andira001
29. pro 2008

Holky já teda nevím, připadá mi, že dávát všem dětem plošně H.A. není úplně ideální, když k tomu není rodinná dispozice. U nás alergie nejsou nebo jen minimální, takže po ukončení kojení jsem začala dávat Bebu a pak Nestlé Bifidus Junior a v poho. Když jsem o tom mluvila s mudrou, můj názor mi potvrdila, prý že akorát jsou pak děti zbytečně zchoulostivělé. Samozřejmě, pokud má někdo v rodině astma nebo atopický exém atd., tak tam je to nutný.

evikuu
29. pro 2008

Ahoj, dnes kontrola u doktora u HA mlíčka máme vytrvat aspoň do půl roku a tak vydržíme.Mám alergického bráchu a manža se sestru ta je velký alergik a nechci jí měnit zbytečně mlíčko když jí čeká plno očkování a jiné zátěže.... dáváme HA BEBU a spokujenost-stejně je 2 nově až od ukončeného 6 měsíce-to máme potvrzeno dnes od doktora...