Kdy skončit s umělým mlékem?

simona2103
20. bře 2018

Dcera 1 rok pije UM pouze k snídani, jinak ma uz stravu a na noc dávám kasi.
Kdy jste skončili úplně s UM? Dr nam rekla, ze obsahuje důležité vitaminy, tak mame dávat co nejdéle-pokud ho tedy pije.

baris
20. bře 2018

@simona2103 starší dcera cca do 20 měsíců - pak už nechtěla a dala přednost plnotučnému mléku s grankem. Mladší dcera pila UM ráno a večer do 4,5 let 😅

Pokud ho chce - dávala bych jí ho. Nic škodlivého tam není.

pavla70
20. bře 2018

U dcery už si nevzpomenu jak dlouho jsem dávala UM,a syn pil UM jen do 9 mésícu,potom odmítal tak jsme po dohodě z dětskou lékaŕkou jsme dávali domácí kravské mléko,

crazyduck85
20. bře 2018

Když jsme byli se synem na kontrole ve 21 měsících, tak jsem se na to ptala pani doktorky a ta mi odpověděla, že teď už je to na mě, kdy ho odstavím od UM. Dávala jsem do 2 let. Poté jsme přešli na plnotučné mléko. Teď mu bude 2,5r. a střídáme plnotučné a polotučné mléko, ale stále ho převařuji.V 1 roce mi přijde brzy děťátko od UM mléka odstavit. Aspoň k té snídani bych dávala dál.

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
jaja01k
20. bře 2018

Mladsi syn mel ve 13 mesicich strevni virozu, doktorka doporucila vysadit UM, nez se to zlepsi a jestli ho nebude vyzadovat. Vubec s tim nemel problem a prislo mi zbytecne se k UM pak zase vracet, takze tim jsme skoncili. A pri te prilezitosti jsem rovnou zrusila vecerni UM i starsimu, 2 roky.

puresin
20. bře 2018

@simona2103 Mne mudr taky rikala davat UM co nejdyl, moje deti ho pili do cca 3 let. Vim, ze si spousta maminek mysli, ze je to jen taktika od vyrobcu a pak tlacenka doktoru, ale nase mudr mi nikdy neradila zadnou urcitou znacku, naopak rikala, ze od 1 roku je vyrobce vicemene jedno.
Ja teda davam Hami, vyhralo DTest na plne care. 🙂

absintka19
20. bře 2018

Do 3 let.

pajita
20. bře 2018

Dcera mela 27m kdy mela 2 dny po sobe zvraceni, chtela jsem driv, uz pred 2 rokem, ale nechtela se ho vzdat, od te doby co ho nema, tak se v noci nebudi, tedy krom nocniku

normalnimatka
20. bře 2018

do 19m dítě kojený, UM jsem pak už nedávala. výjimečně do kaše jako mléčnej základ k instantním nemléčnejm kaším. ale častějc dělám normální kaše z mlíka. na pití mlíko zatím nedávám a nevim kdy budu...

hesstia
20. bře 2018

dcera se sekla už v 9. měsících... prostě ani ránu najednou... tak jsem ji dávala hodně bílé jogurty, sýry, co šlo.. Má 4 roky a nevypadá, že by ji něco chybělo 🙂

bekyc
20. bře 2018

Asi bych se neřídila tím, co se kde píše ale tím, co chce dítě. Pokud ho chce, tak dávejte. Ale nemyslím že je to potřeba, pokud už bude mít pestrou stravu a dostatek mléčných výrobků. Sýry lučinu, jogurty atd...
Jasně, výrobci napíšou do 3 let, ale to neznamená, že to musíte dodržet a s úderem 3. narozenin vyhodit do koše. Syn v květnu dva roky, pořád ho má před spaním, asi jen 100ml, má to spíš jako rituál. Ale vypadá to že už brzo chtít nebude, nebudu mu to cpát do 3 let jen proto, že je to napsaný na krabici a u doktorky v čekárně.

mrav
20. bře 2018

Plošně se dá říct, že po 2. roku. U nás se to stalo tak , že místo Hipp4 jsem koupil Nutrilon 4 - fuj. No, od té doby moje malá pila kravské plnotučné mléko. Pak ze dne na den jako když utne. Jí jogurty, sýry , mléko odmítá.

milius
21. bře 2018

dcera vyžadovala ranní mléko až tak do 2,5 let. ráno po probuzení zařvala "mlíííkóóó"!!!! trvalo než jsme ji naučili, aby ho pila u stolu a to už normálně snídala. Mladší má něco přes rok a dostává taky jen ráno, ale docela dlouho po probuzení. Myslím, že kravské se má dávat až od dvou let, takže určitě do té doby..