Když vypije málo mlíka, za jak dlouho mu můžu dát další?

milejdy
28. dub 2011

Ahojky,chtěla bych se zeptat,když vám mimčo vypije málo mléka (cca 60ml) při jednom krmení UM do hodiny,co udělat? Když se potom za 1,5h od začátku krmení vzbudil a plakal. Udělala jsem mu další 2 odměrky a nevypil to celé. Cítím se teď provinile,že jsme narušili krmení. Co vy na to? Malý má 6týdnů a kamarádka mi říkala,že je ještě hodně maličky,že mu můžu dávat UM častěji,když pláče. Jenže člověk nikdy neví,zda pláče hlady (v tomto případě asi určitě ano po 60ml mlíčka)... ☹ A následně: za jak dlouho mu můžu dát další krmení UM?

med
28. dub 2011

Já jsem první dceru nekojila a vždy mi mudr kladla na srdce, abych dávala UM po 3 hodinách, ne častěji... Teď kojím s dokrmem a taky mi hned v porodnici řekli, že kojit si ho můžu jak chci, ale dokrm nedávat dřív než po 3 hodinách. Ale když vypije jen malinko a pak za hodinu pláče vyloženě hlady, tak bych mu asi taky dala dřív, jenže jak píšeš, pak to má rozhozený... :( Právě, že u miminek nikdy nevíš, proč pláčou, třeba měl jen žízeň...
Já bych to asi udělala tak, že bych ho naložila do kočáru a vozila 3 hodiny (nevím, jak vy, ale my v kočárku celou dobu spíme, že ho musím na jídlo budit) a pak ho nakrmila až za ty 3 hodiny, aby se to srovnalo...

mamkamarketa
28. dub 2011

@milejdy ja jsem nekojila,a a pokud si myslis,ze ma hlad, tak bych mu dalsi mlicko udelala, preci nebude hlady 😖 to je prave vyhoda toho,ze u UM presne vis, kolik toho dite vypilo a muzes mu dat dalsi ''davku''

miczak
29. dub 2011

malý je také na UM, jsou mu nyní 4 týdny a občas řešíme podobný problém - od dr. se ale snažíme striktně dodržovat ty 3 hodiny a když to nejde, tak dávám feniklový čajík - on si jen malinko cucne a chvili vydrží. Naopak když jsem dala mlíčko dřív, tak mi je pokaždé nakonec ublinknul a bylo cítit, že se v něm to mlíčko kazí.

meduza
5. zář 2011

Jsme plne na UM a kdyz se mala hlasi o jidlo o neco driv, tak ji uvozim v kocarku, kde mi spi a tim padem ziskam potrebny cas. Dodrzuji interval min. 3hod. rozestupu.