Kojení i umělé mléko, jak kombinovat?

wwpetulkaww
5. únor 2014

Zdravím, chtěla bych se optat zda má někdo zkušenosti s kombinováním UM s MM, chtěla bych dávat UM ráno a večer před spaním a jinak kojit...je to špatně? Ještě nevím, zda by to malé vyhovovalo, jinak kojím, ale malá hrozně pláče po kojení, dokáže vydržet v klidu jen chvíli a když má jít spinkat tak prostě nespí...tak to máme i v noci...proto chci jen takto zaplnit UM...poraďte prosím, zda to někdo také takto provozuje a jak vám to funguje...děkuji 🙂

zuzlinka92
5. únor 2014

Já jsem kojila do 2 měsíce,protože malý nechtěl furt pít,usínal a při probuzení se vztekal.Začal ubývat na váze a tak jsem musela začít dokrmovat Nutrilonem.Řídila jsem se dávkováním na NUTRILONU a k tomu jsem si přiřadila kojení 🙂a jaké mléko používáš a jaké je tam dávkování??

zuzlinka92
5. únor 2014

Malý byl spokojen a v noci jsem o něm nevěděla 🙂a tedˇ je spokojený 7 měsíční miminko 🙂

lucieandrlova
5. únor 2014

Já jsem částečně kojila 1 měsíc, protože jsem měla málo mléka, malá brečela hlady a snažila se 3/4 hodiny a vypila 20 ml ☹
Pak měla pusinku po kojení úplně suchou, tak mi ji bylo líto... Přikrmovali jsme Bebou (namíchané skleničky). Ale já jsem nechtěla vzdát možnost, aby měla mateřské mléko, tak jsem začala odsávat. Ze začátku jsem odsávala 1,5 hod. a odsála málo, ale pak se to "rozpumpovalo" a odsála jsem celou dávku, takže cca od 4-5 měsíce už měla jen MM (později samozřejmě příkrmy).
Chci říct, že být Tebou, tak raději do zásoby odsaju MM než dávat UM. Začít dávat UM jde vždy. A kromě toho, že není tak přínosné pro mimi jako MM, tak je i drahé (1 krabice Sunaru complex stojí teď 267 Kč...)
(Jo a odsávala jsem el. odsávačkou Medela swing). Na noc jsem odsála, dala na noční stolek a manžel nakrmil. Nebo jsem odsála do lednice a manžel šel ohřát (abych se taky vyspala) nebo jsem 1 x za noc vstala, odsávala v obýváku a koukala na film...
Ale taky bych chtěla upozornit, že jak dcera zjistila, že z flašky to lépe teče (za cca 8 minut byla nakrmená a usnula), tak se postupně odstavila a kojení odmítala. Takže na to pozor!!!
Jinak jsem takto odsávala do 15 měsíce, pak mléko samo skončilo a přešla jsem na UM.

wwpetulkaww
autor
7. únor 2014

Používám nutrilon, právě z důvodu toho, že malá neustále pláče a nechce vůbec spát tak proto jsem zkusila přikrmovat, když dám jednu dávku ráno, krásně mi po tom usne a vůbec nepláče a pak během den také hezky spí po každém kojení aspoň půl hodiny a když jí dám i večer tak na tu 8 kdy už má jít spát tak řve a řve a neusne beze mě a musím jí ještě dát cucnout prsa, protože celou dávku nevypije večer, vypije tak cca 80-100ml, tak jí dám cucnout a musím už u ní zůstat ležet, protože i když usne a já vstanu, že jdu do obýváku tak se malá do 5 minut probudí a řve nanovo... ☹ nevím už co s tím, ten pláč je neutišitelný a prdíky máme dobré tak problém není. A dodám, že malé jsou 2 měsíce.

wwpetulkaww
autor
7. únor 2014

Nepřijde mi že bych měla nějak málo mléka...malá sice bylo dokrmována i v porodnici, ale poslední den před odchodem byla co jedno kojení před i po vážena a přibývala hezky. Doma neustálý pláč, malá mi i jednu dobu visela na prsu pomalu 24 hodin denně, bylo to neustálé a pořád plakala...tak jsem mluvila s doktorkou a ta mi řekla, ať krmím nekompromisně po 2,5 - 3 hodinách, že malou přejídám a nemá mi takhle viset na prsu, tak jsem tak udělala...chvilku dobré, ale spaní bylo pořád na prd...tak jsem to začla teď zkoušet s tím nutrilonem. Ráno na tu 8-9 hod. dám malé dávku nutrilonu a pak kolem 8 večer dám druhou...mezitím kojím po těch 2,5 - 3 hodinách a přes den to celkem jde, ale pořád to usínání večer není dobře, normálně histerčí... 😢 je mi jí líto a nevím jak jí mám pomoci, protože nevím co vlastně chce...

blahova_andrea
7. únor 2014

můj syn byl od 1m taky na nutrilonu a nočního klidu nám to nepřidalo. po 3h jsem k němu vstávala skoro do dvou let ☹

mariiianka
7. únor 2014

@wwpetulkaww my jsme v porodnici krásně kojili i doma,ale 3 týden se nám to nějak zvrtlo,prostě malýmu to ode mě nestačilo.Přes den v pohodě,kojení po 2-3 hodinách,ale v noci děs běs,byl schopen i celou noc prořvat a to jsem ho u prsa mohla mít hodinu co hodinu,tak jsme začali s přikrmováním,koupili jsme nutrilon a nejdříve dávali jen na noc a přes den kojení.A teď kojení nestačilo už ani přes den,je schopen vypít 150 ml a to ode mě rozhodně nedostával.Sice jsem tím vším stresem ztratila mlíko,takže jsme na nutrilonu furt,ale v noci spíme i 6 hodin

wwpetulkaww
autor
7. únor 2014

@mariiianka Tak myslíte, že by bylo dobré vysadit ten ranní nutrilon a zkusit ho dávat jen jednu dávku na noc?

mariiianka
7. únor 2014

@wwpetulkaww záleží jaký je to jedlík,ale určitě bych to zkusila na noc,aby jste se obě i vyspali.Je to strašně stresující,když pak v noci takhle vyvádějí a my nevíme jestli mají hlad nebo je něco bolí.Já ho nosila v ruce,houpala,na chvíli to pomohlo,vždycky tak na 20 minut usnul a spustil znova a na to jsem teda nervy fakt neměla.Sice jsem si strašně vyčítala,že ho nemůžu plně kojit,ale spokojený dítě především a fakt se vyplatilo

romantika
7. únor 2014

@wwpetulkaww ja jsem to ted tak zacala praktikovat taky, protože jsem brala atb a vždycky to kojeni co je nejvyšší koncentrace jsem chtěla vynechat. nicmene vůbec mi to neomezilo cas kojeni, vecer se budi porad co 2-3 hodiny, jen si pomůžu ze mu to ranni ve dve ci tri rano dam nutrilonem z falsky a nemusim ho vytahovat z postýlky. protože s vahou jsme na tom taky tak hranicne jsem jedine zvedava, jestli mu to pomuze něco nabrat. ale davm jen 1 -max.2x vecer, přes den uz prikrmuji. Jinak davam nutrilon HA, prootze jsme měli reakci na bílkovinu. poradili mi ze na alergiky je nejlepší allergy care, ale ten nechce. prsa se za flasku taky nevzdal, ale uz jsem ho mela nauceneho na cajik z flasticky. nicmene ještě to chce vychcytat z jake flasky, ten muj si jen tak nejakou neda, chce jen kaucukova pitka, ortodonticka, takze nam sedl nuk s kaučukem. cokoliv silikonoveho apod. neda do pusy 🙂)))) a lahvičky zasadne jen uzsi tipy. to je taky alchymie 🙂)))
Jinak to spani často nemá nic spolecne s pitim, nekdy je to o nature. první mam holcicku a doted nevime co sni. nespi, nepotrebuje spat , proste bejcek.
ale za zkousku urcite nic nedas, jen jestli je mimi opravdu male tak nevim ještě bych se poptala, aby si dite neoblibilo flasu a nepustilo pak prso. ale to poznáš, ja mela cucaka a uz znal flasku s cajikem tak jsem si byla jista, ze prso chce i tak.

wwpetulkaww
autor
7. únor 2014

@mariiianka zkusím tedy jen to večerní...dneska dostala v 8:15 a ještě teď chrupká 🙂 tak zítra zkusím dát jen večer...uvidím co to udělá 🙂

mariiianka
7. únor 2014

@wwpetulkaww tak pak dejte vědět jak jste na tom 😉

wwpetulkaww
autor
10. únor 2014

@mariiianka Zdravím, tak jsem teď dva dny zkusila dát ten nutrilon jen v noci a myslím si, že je to lepší. Včerejší den byl úplně super, malá byla moc hodná a ani večer neřvala, jen občas kvíkla, tak jsem jí asi 3x byla dát vypadlého dudla a pak sama usla beze mě. Mám radost a doufám, že nám to takhle vydrží 🙂 Děkuji moc za rady 🙂

mariiianka
10. únor 2014

@wwpetulkaww tak to jsou krásný zprávy,to jsem ráda,že to pomohlo,teď už to bude jen a jen lepší 😉

wwpetulkaww
autor
10. únor 2014

@mariiianka No to doufám, známá říkala, že mám vydržet do 3 měsíce a pak se to uklidní vše 🙂 tak uvidíme nechám se překvapit 😝

mariiianka
10. únor 2014

@wwpetulkaww no to je hezký,jenže kdo by to věčný plakání vydržel 😖

obloha007
12. bře 2014

Ahojte zdravím všechno. Malému je za 3 dny půl roku a doteď jsme plně kojili . V poledne jsme po pátém měsíci přidala zeleninový příkrm a na večer krupičku. Ale teď se mi v noci začal budit co tři hodiny. Zkoušela jsem si mléko odstříkat, ale neodstříkala jsem nic. Malý si ještě bere, ale obávám se, že mu to nestačí. Nemáte někdo podobnou zkušenost. Nebo začít kombinovat umělé a mateřské mléko? Bylo by nenormální dávat přes den mateřské a v noci umělé mléčko? Máte někdo s tímto zkušenost? Děkuji za všechny příspěvky Katka