Kolik dávek umělého mlíčka za den 2 měsíčnímu dítěti?

14. dubna 2011 
Ahoj, měla bych otázku - kolik dávek UM za 24 hodin má vypít 2 měsíční dítě? Podcenila jsem laktační krizi a teď bojujeme s mlíčkem. Zkuším odstříkávat a odstříkané mlíčko nám vyjde za 24 hodin na 3 dávky a tak 4 dávky máme UM. Bojím se abych malou nepřekrmovala. Na 1 dávku UM či MM vypije tak 120ml. Váží 3.720g a má 7 týdnů. Pauzu mezi jednotlivými dávkami má ale i pod 3 hodiny. V jedné knížce se dočtu, že dávek UM je v tomto věku 6 za den, jinde 8 za den a že by mimčo mělo jíst po 4 hodinách, ale taková pauza se nám nedaří. Proto si myslím, jestli při prvním breku a neklidu malé si to hned nevykládám tak, že má hlad. Děkuji vám moc za odpověď.
11. dub 2011 v 15:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že by to mělo být v rozmezí 120 až 180 ml na 1kg hmotnosti dítěte celkem (průměr se uvádí 150 ml na kg hmotnosti), ale nevím to na 100%, už je to přece jen nějaké doba, co jsem to akutálně potřebovala vědět, tak ještě raději ověřit. Nebo si zavolej k dr., nebo případně laktační poradkyně, ty ti řeknou co a jak. Třeba tady:

http://www.kojeni.cz/poradci.php
11. dub 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My měli v průměru 7, výjimečně až 9.
11. dub 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda kojila, takže to nemám tak nastudované, ale myslím, že 7 dávek denně není moc, malá by se určitě překrmit nenechala. Co se týče intervalu, nestresovala bych se, že nevydrží 4 hodiny, 3 jsou tak akorát. A jen poznámka - jestli plánuješ i dál kojit, zkus ji spíš často přikládat než odstříkávat. Já vím, že to děláš proto, abys nashromáždila nějakou větší dávku a taky měla přehled, kolik malá vypila, ale aby ti pak kojení neodmítala.
12. dub 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak my byly na UM od 14 dnů a řídili jsme se údaji na krabici od mléka. Když ještě kojíš, asi bych dávala nižší dávku UM, ta víc zasytí. V tomhle věku je 120 ml +/- v pohodě. Třeba na Nutrilonu píšou, že ve věku 2-8 týdnů, by měli vypít cca 670 ml za den a to v 6 dávkách. Takže já myslim, že jedete dobře Pokud pije ještě od tebe, musíte si vykoumat nějaký systém, je to na dlouhý lokte. Ale bejt tebou, tak to zase tak moc neřešim. Co ti vypije z falšky tak jí dej, když nechá, nechá. Ona si to zase vezme z MM. My jsme teda z UM trochu baculky, ale i Dr. říkal, že to není nic strašnýho Hlavně aby byla v pořádku a zdravá, to je nejdůležitější!
12. dub 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj,myslím,že si vedete dobře!!!!Miminka si sami řeknou kolik mlíčka chtějí,vůbec se neřiď tabulkama.Každé mimi je jiné!!Mě v porodnici řekli,že mám kojit když mimi chce a né dodržovat interval 3nebo 4h.Tak to je i u UM.Hlavně,že bude mimi veselé a zdravé!!!!
12. dub 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nesouhlasila bych, že si miminka řeknou sami. To platí u mateřského mléka, ne však u UM. Je potřeba zkoušet, začít raději s míň ml UM a dle potřeby miminka najít tu správnou dávku. Po UM se mnohem víc přibírá a velké přírustky miminku neprospívají.

Já přikrmuji zhruba od 2. týdne. 2 měsíce měl min. týden a dávám 6x denně 110ml, před příkrmem UM vždy nakojím, ale po půlhodině kojení si vytáhne pouze 15-20ml. UM dávám min. po 3hod., kojím tak 7x denně, záleží jak malý spí či ho něco trápí.

V knížce Velká kniha o mateřství jsou následující rady:
Jedna dávka mléka by neměla přesáhnout 30ml na 1kg dítěte a celková dávka stravy by neměla přestáhnout 1/6 váhy dítěte.
12. dub 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
denní dávka 24hod má být minimálně 120ml na 1kg váhy dítka... pokud jsi doteď kojila krm jak si malá řekne a zkoušej dál kojit, přikládej aspoň malou k prsu a pak klidně dokrm UM, ale přikládej, mlíčko se rozjede
ve 2měsících bych dala tak 100ml na jedno krmení maximálně po 3hodinách, ale minimálně po 40minutách.
Nakonec na to přijdeš, chce to zkoušet
12. dub 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bohužel je to natolik individuální, že ti asi nikdo nedokáže poradit. Syn vypil asi tak 1/3 toho, co se doporučuje a prospíval uplně normálně, jenom já jsem byla na nervy, že pije málo. Takže se neřiď tabulkama a zkoušej, co vyhovuje vám.
12. dub 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já bych to neřešila na počet dávek, ale na množství vypitého mlíčka... podle etiket UM by v 2. až 3. měsíci mělo miminko vypít tak 800 až 1000 ml.... když mi třeba dcera ublinkávala, snížila jsem množství mlíčka v jedné dávce a zvýšila počet dávek za den....
řiď se množstvím vypitého mlíčka, pokud chce jíst po 2 hodinách, nech ji, může mít spurtík....
pokud se ti to nezdá, zkus jí při neklidu, zabrečení apod. dát dudlíčka.... pokud ho používáte pokud si ho nechá, hlad nemá
14. dub 2011 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lumat Nesrovnávej kojeni s UM, je to úplně něco jiného. Malá je na UM od narození a ve 2 měsících měla 8 dávek za den - nejdříve po 2,5 hod - nejlépe po 3 hod. Určitě ne dříve .... Taky bych počítala 150-180 ml/kg/den. Všechno jsem vždy konzultovala s děts.lékařkou. Podle etiket bych se neřídila - malá pije mnohem méně než je uvedeno.
14. dub 2011 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek