Kolik má jíst měsíční miminko o váze 3500 g?

sabina2009931
6. únor 2014

ahoj chtela jsem se zeptat kolik ma tak vypit mesicni miminko nutrilonu.Kojili jsme asi tyden ale mala se vztekala neslo nam to tak jsme na umele vyzive davam 8krat denne 90ml ale male to nestaci ma 3500g muzu ji pridat jake mate skusenosti bojim se aby ji nebolelo brisko nebo jsem neco neudelala spatne

helcenka
6. únor 2014

@sabina2009931 - já dávala dětem kolik si vzaly, klidně bych jí přidala, než aby měla hlad.

lennus
6. únor 2014

@sabina2009931 Náš malý se po návratu z porodnice taky vztekal, ale přešlo to, bylo to asi tím, že mi hodně teklo mléko, radila nám i laktační, nezkoušela jste se poradit? Přijde mi to škoda, protože většina problémů jde vyřešit. 😉

sabina2009931
autor
6. únor 2014

@lennus jo jo zkouseli jsme se poradit ale opravdu to neslo kdyz uz se prichytila tak po chvili usla a za hodinu mela zase hlad kojili jsme jeste k tomu pres kloboucek tak nez to nacucala do nej tak to taky chvilku trvalo musela se vice snazit a to ji vycerpalo a usla nenajedena a moc jsme nepribirali.

sabina2009931
autor
6. únor 2014

@helcenka taky jsem si rikala ze bych ji radsi dala vice ze nektere miminko vyzaduje vice a nektere mene ale bala jsem se aby se vykadila.dekuju za radu 🙂

lennus
6. únor 2014

@sabina2009931 Být Tebou, tak to ale i tak zkouším, ono se to někdy povede později. Držím palce! 🙂

sabina2009931
autor
6. únor 2014

@lennus budeme se snazit 😉 dekuju

helcenka
7. únor 2014

@sabina2009931 - kojení můžete klíďo zkoušet, dokud máš mlíko, nebo třeba odsávat a smíchat ho s tím Nutrilonem... Ale jestli má hlad, tak jí přidej, třeba jen 10 ml a uvidíš, jestli jí to bude stačit. Prostě tak, aby neměla hlad a na druhou stranu zbytečně neublinkávala a přitom dobře přibírala. Když nebude ublinkávat a bude se dobře vyprazdňovat, tak bude vše OK. Kdyby třeba měla problém s kakáním, tak stačí změnit značku mléka (mně se to u nejmladšího dítka stalo, po Nutrilonu byl problém s tvrdou stolicí a kakání se stal nepřekonatelný problém, změnila jsem značku mlíčka a vše se během týdne srovnalo a bylo OK, přitom třeba u nejstaršího jsem také dávala Nutrilon a všechno bylo bez problémů).
A s tou dávkou je to pravda, tabulky bych nebrala tak vážně. Např. moje neteř vypije zhruba o třetinu větší dávku mlíčka, než vypily moje děti v jejím věku...