Kolik ml UM vypilo vaše miminko na 4-5 týdnech?

englerova14
21. únor 2017

Ahoj maminky, jsem maminkou chlapečka nar. v 32tt, váha 2300/43cm, nyní ve 4 týdnech 6000g/63cm (obě naše děti jsou větší🙂). Ctěla bych se zeptat, jak vaše mimča baští. Dosud pil cca 750-800ml/ den v 6-7 dávkách. Nicméně teď mi jídlo bojkotuje a vypil by klidně jen 700 a to jí 8x za den, abych to do něho dostala. Nevím zda je to málo či to stačí, nebo ho zbytečně trápím buzením co 3h a stačilo by mu i míň... Tabulkou 150-180ml*kg váhy se řídit nemohu, pil by 900-1080ml, což je nesmysl a ledviny by z toho byly šílené, navíc by mi to ani nevypil...
Děkuji

anniesfibis
21. únor 2017

@englerova14 muz se zeptat proc nekojis? dekuji

avital
21. únor 2017

Já tou dobou přešla na um úplně a malá vypila 960-8x120 postupně se prodlužovaly intervaly a teď v 11 týdnech pije 5-6x150 tu 750-900… jako by to ze začátku potřebovala dohnat.

msimankova
21. únor 2017

@englerova14 mne tou dobou pila dcerka cca 6x 90 - 120, podobna vaha. Davej mu kolik potrebuje, mne rozesmala doporucena davka na pokracovacim mleku. To by ty deti praskly 🙂

avital
21. únor 2017

Já se řídím tím jak přibývá a orientačně tabulkou na um, tam je to podle věku. Budím jen když se večer nevzbudí po odpolední procházce.

englerova14
autor
21. únor 2017

@anniesfibis těhotenství od počátku vysoce rizikové, časté hospitalizace, měsíc se mi snažili udrzet těhotenství, 9dni kontrakci nakonec jsem stejně předčasně porodila. Syn na Jipu, ja velké pop.komplikace, přesto jsem hned po porodu stimulovala medelou, nosila jsem po kapkách kolostrum, malý komplikace, pak silná žloutenka, několik dni světlo, neuměl se přisát, ja odsavala po 1,5h, max 50ml, klesalo to, sestřičky už taky nevedeli jak mi pomoci, po 6 týdnech po porodu se rozjeli deprese, prášky, psycholog, o mléko jsem přišla úplně. Takže jsme měli Prebebu discharge do 40gt a pak bebu optipro comf.

englerova14
autor
21. únor 2017

@msimankova no na pixle je, že má vypít jen 5x za den 120ml...to by mi brečel hlady..navic po 5h?

babuna
21. únor 2017

@anniesfibis a teď budu zlá - a co je Vám po tom ? ... to opravdu žeru takové odpovědi - paní se ptá na to kolik malé na UM vypije ne na to jestli má nebo nemá kojit ! sakra už ... pak se divíte, že jsou takové rozbroje ohledně kojení ... kojíte - fajn jste dobrá ne vždy to ale jde...

K otázce zadavatelky - @englerova14 - dle tabulek - 120ml - 5x denně - nám to ale nevycházelo - malá pila cca 120 (ale jak kdy) ... měla jsem pevně daný rozvrh krmení kvůli lékům. které malá pravidelně musela brát - takže jsem krmila v intervalech - 7h - 10h - 13h - 16h - 19h - pak kolem 22h - v 1h - kolem půl 5... pak jsem vynechala postupně krmení v půl páté ráno a v deset dopoledne 🙂 ... ale to až byla větší ... tak jsem pak najela na režim 8h - 12h - 16,30h - 20h - 1h ... hodně štěstí 🙂

englerova14
autor
21. únor 2017

@babuna moc děkuji za odpověď, takže vpodstatě papala podobné množství a v podobné četnostu. První byl kojený, takže tam to byli o poptávce, proto teď tápu s UM😊

msimankova
21. únor 2017

@englerova14 na nasi piksle bylo do dvou mesicu po 3 hod., stejne mala potrebovala jinak a ja verila ne ji, ale ty krabici. Pak jsem toho nechala a bylo lip 🙂

anniesfibis
21. únor 2017

@babuna proc bych se nemohla zeptat; proste me to zajima a není na tom snad nic neslusneho, nikoho tu narozdil od vas nesoudim..tak klidek

leni88
24. únor 2017

@englerova14 Každé dítě potřebuje pít jinou dávku i jinak často, dospělí také nejedí všichni stejně. Hlavní ukazatel toho, že má dostatečný příjem je, že hezky přibývá na váze a tvůj chlapeček přibývá skoro až moc, takže jídlo navíc bych mu určitě nenutila, nech to na něm, kolik si vezme..a teď je korigovaně 36. týden, takže bych mu klidně vynechala noční dávku, když se sám nevzbudí..On možná nechce jíst protože je to na něj hodně, stačily by mu menší dávky a může ho z toho bolet bříško, respektive při té váze, co jsi psala bych si tipla, že jestli s bříškem ještě problém nemáte, tak to může brzy přijít.
Takže za mě, větší množství bych mu nenutila, v noci na jídlo nebudila, on se přihlásí sám když bude hladový, ale nechala bych minimálně těch šest dávek a uvidíš..jestli malý bude spokojený a jestli na kontrole váhy u praktika bude prospívat, ono by stačilo kdyby přibýval třeba 300g/týden..