Kolik můžu dát malému mlíčka, aby to nebylo moc?

micha3
25. dub 2009

Prosím o radu. Máme 10denního novorozence a mám velice málo mléka. V porodnici nás nechali velice dlouho na glukóze než dali malému příkrm. Což znamenalo stres, protože malý měl hrozný hlad, jenom brečel. Dostali jsme tedy bebu. Zkouším kojit než mu dám z flašky,/dávám každé čtyři hodiny 90ml/ ale nejsem si jistá kolik příkrmu mohu potom dát, aby to nebylo zase moc. Ale jak píši, zatím mám mléka velice málo. Díky za každou radu 😨

popelka.miri
3. kvě 2009

Ahojky momin, já měla s klukem taky problémy s pouštěním a usínáním u prsu. Mlíka jsem měla opravdu hodně, ale on byl líný, usínal, protože měl ještě dlouho novoroz. žloutenku. Takže jsem ho musela u kojení tahat za ucho, šimrat na tvářičky atd. jak mi poradily sestřičky na nedonošencích 😉 ..Někdy to šlo jindy ne. A taky se mi s ním stávalo, že se uprostřed pití začal vzteka nebo řvát..Ale určitě nedokrmuj, není důvod, mlíka máš podle všeho dost. Ale určitě se snaž odsávat. Taky jsem kojila i každou hodinu, ale to se časem taky upraví. MM je lehce stravitelné a mají dřív hlad. Taky může mít jen žízeň..Až ti bude zase plakat, tak ho zkus zavinou pevněji do zavinovačky jako housku, to děti uklidňuje 🙂 Jinak je pravda, že mezi 6.týdnem a okolo 3.měsíce dochází ke snížené tvorbě MM, ale jen přechodně. Důležité je často přikládat a po kojení i odsát.Holky jsem např. kojila téměř pořád, než se to upravilo a teď zatím pokračujem 😎

shaula
3. kvě 2009

Ono v těch 3 a 6 týdnech a 3 a 6 měsících ani tak nedochází ke snížené tvorbě MM, ale k růstovému spurtu, takže potom miminka chtějí jíst mnohem častěji.

petreva
3. kvě 2009

MOMIN, právě nedávno jsem taky říkala, že E jí, řve a vyjímečně spí...když nespí taky většinu času probrečí zejm navečer a večer, to jsou boje...Elenka se často taky pouští, ale fotbalová poloha je přínosná a v té je to trochu lepší.Stejně číst u kojení neznám...víš, mám stejné myšlenky...E pláče i po jídle téměř nikdy po něm není spokojená natož aby u něj usnula ☹ říkám si,že má asi hlad, ale dělá to i po příkrmu,tak jsem z toho jelen.Asi to bude bříško, ale řve už při kojení..i po něm..odvrací se od prsu...no zatím pro nás teda kojení zážitek není...

petka80
3. kvě 2009

petreva, aha, tak to je mi líto, viděla bych to asi na to bříško. S tím já moc neporadím, u nás byl spíš taky ten problém, že při kojení usínala.
Tomu bříšku by odpovídalo i to, že brečí už při kojení, to totiž střeva vždycky hodně pracujou. Tak snad jen se zamyslet nad stravou (i když to už jsi určitě udělala) + nahřívat bříško (např. je na to takový pytlíček s třešňovými pecičkami z DMka) + mohlo by pomoci i nošení v babyvaku nebo šátku + probiotické kapičky.

smajlik
10. kvě 2009

holky myslíte že je možné, že mimču nesedí kombinace MM a UM? Dokrmuji malou a poslední dva dny hodně zvrací

lu777
19. dub 2010

holky taky bojujeme s kojením, tak jsem to celý pročetla... všecko co se tu píše už dělám, tak jedině asi vydržet, ale dokrm asi bude nutnej, i ji vážím a pije dost, ale nepřibírá a skoro ani nekaká... mokrý plínky teda má, tak 5-6 za den a to fest...

jinak ale na ty koliky, že se kroutí mimčo už během kojení.... nejlepší je nakapat si kapky proti kolice přímo na bradavky... já si kápnu 4 na jedno, 4 pak na druhý takže to dostane zároveň s mlíkem... nejdřív mi to přišlo jako praštěnej nápad, ale moooc to pomohlo... dávám Sab simplex, i když jsem se mu chtěla vyhnout a koupila probio kapky BioGaia, ale ty zatím moc nezabraly... holt je asi ještě malá... tak ji nenechám zbytečně plakat a dávám takhle Sab přímo na prsa... poradila mi to doktorka

lu777
19. dub 2010

jo a jak píše Petka, taky dost pomáhá nošení v šátku

janabany
18. pro 2010

@mkr Ahoj. Hodně z vás píše, že flaška a kojení nejde dohromady. Se Zdenečkem nás 6 dní po porodu propustlili z porodnice se stříkačkou a Netrilonem 0 Nenatal (pro nedonošené děti) 😢 , protože porodní váha byla jen 2020g ve 35 týdnu těhotenství. Malý se nechtěl přisávat a když, tak dvakrát zatah a pustil se nebo usnul a pak se pustil.Zkoušela jsem ho přikládat každé 2 hodiny, ale bez úspěchu. Po čtrnácti dnech jsem se smířila s tím, že kojit nebudu a tak jsme přešli na flašku. Jenže mi to tak úplně nedalo a tak jsem ho stále zkoušela přikládat a zázrak-po 5 dnech na flašce se přisál a saje a saje-NÁDHERA 😀 . Když málo otvírá pusinku nebo se vzteká, dám mu cucnout z flašky 1-2 ml a hned ho přiložim a jak se pěkně přisaje. 🙂

mkr
20. pro 2010

@janabany tak hlavně, že jsi přišla na to, jak pokračovat v kojení 🙂 každé dítě je jiný, já teda kojila s kloboučky a to je taky jiný než klasická bradavka, ale co vím, tak švagrová dala po 6 ti nedělí lahev, ještě s velkou dírkou a on si zvyknul a už prso nechtěl, protože to mléko mu am z lahve teklo samo 😒

terka_85
14. dub 2011

Ahoj holky, prosím o radu.
Včera jsme byli s malým na tříměsíční prohlídce. Do té doby moc dobře přibíral, ale včera dle váhy přibral málo (před pěti týdny měl 5010 g a nyní 5170 g). Jinak ale vypadá dobře, není žádný hubeňour. Paní doktorka nám řekla, že ho mám 15-20 min nakojit a pak dokrmit Nutrilonem. Tak jsem to tak zkusila, ale z flašky mi vůbec nechce pít. Jen si tak cucnul (snad 5 ml) a pak už nechtěl. Zkusila jsem ho dát zase k prsu a to sál. Takhle jsme kojili asi 45 min (pak jsem si zkoušela ještě odstříkat mléko a mám ho dost, takže s tím není problém). Dnes jsem to zkusila zase a po 15 min zase Nutrilon a opět ho nechtěl, jen si cucnul. Pak už nechtěl ale ani z prsu. Je pravda, že občas blinká, ale jak mám poznat, jestli to je hodně nebo málo. Ale takhle blinkal i v době, kdy přibíral dobře. Tak nevím co dělat. Mléka si myslím, že mám hodně. V noci když vydrží třeba i 7 hodin, mám i mokrou košili. Po neděli mám paní doktorce zavolat, jak to vypadá, jen jsem se chtěla zeptat na radu zkušených matek. Díky.

kocourekmourek
7. čer 2011

Ahoj,
já po přříchodu z porodnice měla mlíčka dost, vlastně měla jsem ho dosti až doteď. Malýmu už nestačí krmení z jednoho prsu. Teď začal po chvilce pití prs pouštět a hned zase hledat a přisávat se. Snaží se pít, ale asi nemá co, takže vyměním strany a dokrmí se z druhého. Čekám ale, že se mlíčko za chvíli ztratí úplně :( Příkrm zatím nedostal ani jednou. Doteď prospíval velice dobře, máme měsíc a 3 týdny (porodní váha 3820g a po měsíci 5070g) a teď vypadá stejně jako kamarádky kluk, který má 3 měsíce :D Ale nejsem si jista, že by mi něco pomohlo.. Piju Caro s mlíkem, pitný režim = cca 2,5l denně, kojící čaj, přikládám zhruba po 3 hodinách (když si řekne) jen v noci je dlouhý interval mezi kojením. Začíná si navykat na pravidelný režim, v 19h vykoupat, přebalit, nakojit a spinkat. Takže od půl 8 večer vydrží do 2-4 hodiny ranní což je i 7 hodin pauza. Odstříkat jsem zkoušela 2x poprvé 50ml a podruhé nic a navíc mě to stresuje, takže jsem to hned zavrhla..
Když teď dostává z obou, uvidíme jestli se to zpraví a bude zase mlíčka víc.. :o)
Paa

hamma
7. čer 2011

@kocourekmourek Ahoj, koukni se do diskuze Laktační poradkyně - zdravotník nebo na kojeni.net. Mlíčko se jen tak neztratí, ale nejlepší cesta k tomu, je začít se tím stresovat! Takže nad tím nedumej, o mlíko nepřijdeš...některý děti pijou z obou prsů pořád. Já třeba odsaju vždycky jen pár kapek a to kojím a Jojo krásně prospívá, takže podle toho se vůbec nepozná, kolik máš mlíka. Zkus třeba častěji přikládat a hlavně se tím nestresuj🙂.