Kolik můžu dát malému mlíčka, aby to nebylo moc?

micha3
25. dub 2009

Prosím o radu. Máme 10denního novorozence a mám velice málo mléka. V porodnici nás nechali velice dlouho na glukóze než dali malému příkrm. Což znamenalo stres, protože malý měl hrozný hlad, jenom brečel. Dostali jsme tedy bebu. Zkouším kojit než mu dám z flašky,/dávám každé čtyři hodiny 90ml/ ale nejsem si jistá kolik příkrmu mohu potom dát, aby to nebylo zase moc. Ale jak píši, zatím mám mléka velice málo. Díky za každou radu 😨

lisanda
25. dub 2009

Tyhle stránky mě doporučila kamarádka, která má roční holčičku. Snad najdeš odpověď, či radu 😉
http://www.kojeni.net/

soanpe
25. dub 2009

já sice nekojím,ale radili nám v porod,že se má přilkádat i každou hodin,kvůli stimulaci laktace
mimi ti pije 90ml beby? na krabici by měla být tabulka
jinak se bere váha x 130-160ml na kg a vyjde ti denní dávka /doufám,že se nepletu/

micha3
autor
25. dub 2009

jojo, pije 90ml. Podle té tabulky by to mělo být správně. K prsu si ho přikládám, něco málo vysaje. Vy jste taky nekojili? A čím krmíš? Jestli se tedy můžu zeptat 😕

nency
26. dub 2009

micha3
Já kojím částečně a přikrmuju, ale už mám skoro 4 měsíční holčičku.
Nám radila mudra na příkrm, že je nejlepší Nutrilon. Nám se osvědčil, kupuju Nutrilon Imunofortis na posílení
imunity, nevýhodou je akorát vyšší cena.
Myslím, že na 10 denní mimčo je 90 ml dostačující. Zkus si mlíčko odstříkat do lahve, aby jsi zjistila kolik
ho vlastně máš. Také si zvaž mimčo před kojením a po kojení, aby jsi věděla kolik od tebe vypije.
Tabulky jsou pouze orientační, každé mimčo pije jinak. Důležité je se řídit počtem odměrek a množstvím
vody, ale jestli vypije méně nebo o něco více, tak to podstatné není. Musí přibírat na váze.
🙂

shaula
26. dub 2009

Micha, souhlasím s Nency - důležité je připravit mléko ve správném poměru, ale množství je orientační. Já jsem taky kojila (ze začátku taky jen malinko) a dokrmovala a dávala jsem tolik dokrmu (Beba), kolik chtěli. Mléko jsem si chystala po 90 nebo 60 ml a když ještě plakali, přidělala jsem další - vodu jsem měla v ohřívači, takže než dojedli jednu dávku, druhá byla ohřátá a příprava tak byla rychlá. Vážení ti pomůže pro orientaci, kolik mléka ti vypije od tebe, ale pozor, ono to zase maminku zbytečně stresuje. Nehledě na to, že je často nekonečné, než mimi zvážíš, furt se vrtí🙂 Já jsem vážila a pak jsem přestala a byla jsem klidnější a více v pohodě. Držím palečky, ať se rozkojíš, doporučuju odstříkávat a přikládat co nejčastěji, ale to asi víš sama. www.kojeni.net jsou opravdu dobré stránky, mrkni na ně. Jo, a jestli chceš kojit, tak zahoď flašku a dokrmuj jinak - stříkačkou přes prst, kádinkou atd. Jak se mimi naučí na flašku, nebude se chtít kojit, je to větší námaha, tak proč by to dělalo, že. A ještě - krmíš jen každé 4 hodiny? Nemá hlad častěji? Naši se sice taky většinou budili po 4 hodinách, ale byli spaví kvůli žloutence a nedonošenosti, tak mi v porodnici říkali,ž e bych je měla budit. Ale pokud je tvůj Jiřík zdravý a donošený, tak mu to možná stačí, když se ti nebudí častěji. Tak hodně štěstí.

mkr
26. dub 2009

pokud chceš kojit, tak začni odstřívat a přikládat častěji, jednou za 4 hoďky je fakt málo a prsa při kojení i střídej, flaška není to nejlepší, jak píše schaula

micha3
autor
26. dub 2009

jo, přikládám častěji, ale nic tam není. Tedy zatím. Zítra kupuju odsávačku, abych měla přehled. Běžela jsem do města pro meltu, ale nemají 🙄
Máme flašku kde se dá nastavit, aby malý musel víc tahat než z toho něco vydoluje. Takže problém s přisátím nemáme. Dokud mám nějaké mléko je přisátý a tahá.

simounah
26. dub 2009

My jsme taky odjížděli z porodnice s dokromováním, protože mi nastoupilo mléko až snad 10 den. Malému ale stačilo první týden tak 30ml. Pak postupně víc 60ml. od začátku až do teď (máme 2.měsíce) to děláme tak, že dostane prso (co jsem vážila vytahne si tak 40 - 60ml) a pak dokrmuju flaškou avent a zatím se prsa chytá v pohodě. Ale protože dokáže spát i 4-5 hodin a ze začátku málo tahal, tak se mě víc mléka nedělá, tak budeme postupem času asi úplně na UM. Sem tam odsávám, ale flákám to - proto si ze mě neber příklad. Ale já si řekla lepší něco než nic - aspoň trochu si vytahne a pak dám prostě flašku. Nebudu se tím stresovat. ze začátku jsem byla nervozní, že pořád mléko nenastupuje a to sosal i každou hodinu. A to jsem pila vše možné na podporu mléka. Podle mě je kojení i dané a někdo prostě kojit nebude i kdyby chtěl sebe víc. My jsme spokojení i s flaškou. První jsme dávali Nutrilon a teď jsme přešli na Hero Baby Lactum. Až bude větší chtěla bych dávat Sunar. Ten jsme zkusili i teď, ale špatně po něm kadil.

petreva
29. dub 2009

Aoj holky,
MICHA, zkus si koupit homeopatika Ricinum comunis 5ch, je to na podprou laktace. Mě dopročovali první 3dny tak půl hod před každým kojením 5kuliček a pak 3x denně 5kuliček.
Taky mě mrzí, že máme s kojením takové problémy. Elenka se začlaa od prsa úplně odtahovat...vůbec nechápu její chování...mlíčko tam je, odstříkám...sice ne nějak extra moc, ale je 😔
Piju čajíky, užívám homeo, přikládáli jsme každé 1,5-2hod, teď tak 2-2,5hod, ale nic moc nepomohlo...zatím dokrmujeme "jen" 1xdenně, navečer, ale kojení se nějak zhoršuje, viz její nechuť se přisát...brečí u toho...tak já vůbec nenvím co s tím...
Hodně zdaru všem ☹ 😵

shaula
29. dub 2009

Petreva, a čím dokrmuješ? Jestli lahví, tak potom často děti kojení odmítají, z lahve to jde líp, tak co by se namáhali.

petreva
29. dub 2009

Shaula, dokrmujeme sondičkou přes stříkačku...když neodmítá prs, tak ji přiložím k němu, aby byl příkrm co nejbližší kojení..když se nedaří tak přes prst ☹

smajlik
29. dub 2009

ahoj holky, tak i já se přidávám, malá nám přibrala 60g za tři týdny, takže asi přicházím o mlíčko. Nutrilon mi vrací jazykem zpátky a řve, zkusím jiné značky ... jinak jsem nasadila 2x denně kojicí čaj, 3x denně Ricinus Comunis a 3x denně vojtěškové tablety alfa alfa. Přikládám po 1,5 - 2 hodinách a střídám prsa. Potřebuju aby přibrala do pondělí, to jdeme zase na kontrolu

veruska007
29. dub 2009

Ahojky, ja tu zakladala pred casem podobnou diskusi. Honzik ma dnes 6 tydnu, od zacatku prikrmujeme, protoze jsem v porodnici nemela zadne mleko, doma se mi pak udelala troska, nakojila jsem cca 10 ml, no hruza, maly strasne zhubnul, byl extremne dehydrovany, skoro jsme se bali, ze umre hlady ... no. Zkousela jsem snad vse na rozkojeni, co je: kojici caje vsemoznych znacek, meltu, cerne pivo, homeopatika, odsavani mleka po kazdem kojeni, prikladani miminka i 17x denne, stridani obou prsu pri kazdem kojeni... no, nepomohlo fakt nic, akorat uz jsem se rozkojila na nejakych 50ml, ale co z toho, kdyz mimco potrebuje aspon dvojnasobek. A navic nekdy nevysaje vubec nic. Takze po kazdem jidle prikrmujeme, mame oranzovy sunar premium, spokojenost, mimco ani nedela rozdil mezi sunarem a MM, kaka dvakrat tydne, brisko ho netrapi. Dokrmujeme strikackama, ale asi brzo prejdeme na lahev, protoze kdo ma porad behat ohrivat strikacky do mikrovlnky 🙄 . Preju hodne stesti. A i kdyby bylo potreba dokrmu, ja se s tim uz psychicky srovnala a malemu to nijak neskodi. Oba mame s manzelem od 4 tydnu ekzem a mimco je zatim v pohode.

shaula
29. dub 2009

Veruska, my jsme to dělali tak, že jsme měli ohřáté mléko ve skleničce od přesnídávky a z té jsme to natahovali do stříkačky, takže jsme nic ohřívat neběhali. Mezitím jsem měla radši postavenou další várku vody, kdyby měli ještě hlad, abych se pak nezdržovala ohříváním a jen nasypala mléko. Stříkačku bych v mikrovlnce radši neohřívala, dost špatně se odhaduje, jak dlouho ji tam nechat. A vůbec mě ani nenapadlo, že to tak může někdo dělat, to musí být fakt na bednu tam furt lítat🙂

veruska007
30. dub 2009

Ja to tak delala taky, ale pak jsem zacala pri kazdem kojeni krmit z obou prsou, a to uz mi to takhle neslo, protoze mi za tu pulhodinu vodni lazen vzdy uplne vychladla. Ohrivani v mikrovlnce mi doporucili v porodnici. Ve sklence se tam voda ohriva blbe, ale strikacka ma maly objem, jeste se nam nestalo, ze bychom mimiska spalili.

petka80
30. dub 2009

Ahoj Micha, gratuluju k Jiříkovi 😵
Chtěla jsem ti napsat, že skoro každá mamina ze začátku s kojením bojuje, někdo víc a někdo míň, to je úplně normální. Děláš to moc dobře. Nejdůležitější je ale být v klidu a věřit si, ono mlíčka bude dost, neboj.
Jak píšou holky, je důležitý:
- přikládat často, přes den tak po 2 hodinách, klidně častěji, kdyby měl hlad (minimum je ale po 1 hodině, aby ho zas nebolelo bříško), v noci vzbudit po max. 5 hodinách, kdyby spal, noční kojení je pro rozběhnutí laktace strašně důležitý....
- koj pokaždý z obou prsou, klidně je i několikrát vystřídej během jednoho kojení, tak bude laktace nejlíp stimulovaná
- zahoď tu lahev a dokrmuj stříkačkou, toho dokrmu zkus dávat míň a míň, radši častěji koj....
- na podporu laktace je dobré: kojící čaj, melta, celkově hodně pít a taky jíst. Plus mně nejvíc pomohlo sezamové semínko, cca 3 lžíce denně jen tak samotné (prodávají v DM drogerii)
- po kojení ještě odsávat mléko, pokud ti to půjde, pak můžeš i dokrmovat tím místo UM
- zkus hodně odpočívat, jít spát i přes den s malým, nic jiného už nedělej (domácnost, návštěvy a pod.), šestinedělí je jen pro tebe a pro miminko a vlastně se celé jen prokojí......

A neboj, bude líp, všechno se usadí a věřím, že dokrm už brzy ani nebudete potřebovat 😉 🙂

petreva
1. kvě 2009

Ahoj Petko, přečetla jsem si tvé rady Miche...snad to neva 😅 chtěla jsem se zeptat, jak jsi jedla to semínko? Já si ho před porodem dávala do jogurtů apod....pak mi v porodnici řekli, že během šestinedělí by se žádný oříšky a semínka neměli, tak jsem s ním přestala 😅 . Pomáhal ti na laktaci?? Mě totiž přijde, že o mlíčko začínám přicházet...byť dělám co píšeš...ještě užívám homeopatika...ale nicmoc nezabírá...malá se taky začala večer vztekat a zcela odmítat prso...jsem drobet zoufalá...ale to sem nepatří...dík za odpověď s tím semínkem 😉

jindri
1. kvě 2009

veruska: taky přikrmuji přes stříkačku, od narození .... zajímá mne, proč ohříváš stříkačku? 😲
jinak já mám teplou převařenou vodu v termosce, takže pak stačí akorát přelít do lahvičky, přimíchat mlíčko a jde se na to 😉

mich: my první 3 neděle vystačili s 30ml, laktace se ne a ne rozjet přes veškerá doporučení, i jsem měla doma laktační poradkyni - to by jsi taky mohla zkusit a postupně jsme příkrm zvyšovali, protože řvát hlady jí nenechám, že. Teď jsou malé skoro 4 měsíce a jsme na 90ml, ode mě si bere tak různě - ráno i 70ml a přes den se to snižuje, večer tak max. 30ml. Co se dá dělat, ale lepší něco než nic 😉 Malá přibírá, i když to není žádná sláva.

momin
1. kvě 2009

Ahoj holky. prosim o radu. Myslim ze mlicka mam dost..ale nas danecek nikdy nevydrzi pit tak dlouho aby byl napapany.. Vetsinou usne a opravdu nejde probrat.A nebo jo ale to si tak 3x cucne a zase usne.. Potom chce papat strasne casto a ja uz z toho silim.. Dneska sem si zkousela odsavat mlicko manualni odsavackou-zkousela sem to poprve tak nevim-ale to vzdycky tak strasne trva??Pripada mi ze bych tam musela sedet tak hodinu nez bych odsala tech 100ml. 😒 Nebo myslite ze muzu mit malo mlika kdyz tak pomalu tece? Chci si ho zacit odsavat a davat mu z flasky protoze on toho ode me fakt moc nevypije.. Tak premyslim jestli i prikrmovat nebo ne.. pribira nam hezky..i 300g za tyden...

nency
1. kvě 2009

momin
300 g za týden to je super, vůbec nepřikrmuj. Dávej mu pít jak často bude chtít. Zatím je moc maličký,
tak nevydrží pít dlouho a proto chce častěji, ale mlíčka musíš mít hodně, to by neměl tak ideální váhový
přírůstek. Z flašky mu nic nedávej, hrozí odstavení miminka. Příkrmy se dávají když miminko hubne nebo
na váze nepřibírá. Ve tvém případě tomů tak není, takže normálně koj jak jsi zvyklá, časem se to upraví
a bude si intervaly prodlužovat. 🙂

momin
1. kvě 2009

A kdybych si odsavala mliko a davala mu ho potom z flasky? Nevypil by toho treba vice najednou a pak by byl dele klid... ja uz to moc nezvladam tohle tempo..:(

nency
1. kvě 2009

momin
Jak často ho krmíš? Jestli je časový rozestup alespoň dvě hodiny, tak to je úplně normální. Vydrž, nejhorší
jsou ty první dva měsíce, to jsou takový nenasytný, ale pak jak rostou tak už to je lepší a lepší. 🙂
V tvém případě bych lahev rozhodně nedávala. Píšeš, že jsi unavená, ale to je normálka, když máš první
mimčo a ještě tak maličké, tak to je vyřízená každá mamina.
Chápu, že tě ta lahev svádí, ale nedávej jí. Časově si nepomůžeš, než odstříkáš mlíčko, vymyješ a vysterilizuješ
lahvičku a pak se ti může snadno stát, že si jí malý ani nevezme a naopak nebo vezme a pokud bys mu
lahev dávala často, snadno si na ní přivykne a pak se ti může odstavit a to by byla velká škoda když ti tak hezky
přibírá. 🙂
Teď mě napadá, že možná děláš stejnou chybu jako tenkrát já, když jsem měla první mimčo. Neuměla jsem
totiž rozeznat kdy pláče hlady a kdy to hlady není. Takže jsme krmily pořád a teprve časem mě došlo, že
dobrá polovina těch krmeních byla zbytečná a hlady nebyla. Mimčo totiž sání uklidňuje a přicucne se ti téměř
vždycky, i když hlad nemá a pokud mu dáváš třeba po hodině, tak se mu mlíčko nové promíchá s tím nestráveným co má v bříšku a pak má z toho bolení a pláče a vypadá to, že hlady. Já bych ti radila spíše si
koupit nebo půjčit kojeneckou váhu a mimčo si zvážit, abys věděla kolik vypil a byla v klidu, že má dost a
pak stačí krmit po dvou hodinách a více. Je dobré si to třeba psát, abys nezapoměla, kdy jsi krmila naposledy.
Takže já si myslím, že to časté krmení nemusí být vždy nutné. Pokud jsi krmila a máš pocit, že se napapal dobře,
tak nedávej dříve jak za 2 hodiny, když ti bude plakat zkus ho pochovat, nebo dát dudlíčka. 🙂

momin
2. kvě 2009

Nekdy krmim a kazdou hodinuý.. jenze sem zase slysela ze tak casto se nema protoze jeste nestihl stravit to co vypil pred tim..:( tak ja nevim... Mozna to teda jeste nebudu vzdavat a zkusim to... cekala sem ze se to po tom mesici nejak uklidni vis?! Ale zatim nic....

andy80
2. kvě 2009

Ahoj holky,

tak tohle jsem si zažila u obou dětí. Při prvním synovi nám dali v porodnici lahev pátý den po porodu, protože ze mě nedostali ani kapičku mléka. Neudělalo se mi ani mlezivo ani nic. Přesto jsem to nevzdávala a doma do asi do dvou týdnů pořád přikládala, protože mi řekli, že někomu se mléko může udělat déle po porodu. Malý sice sosal, ale naprázdno, tak ten MM vůbec neochutnal a skončili jsme na Bebě. U dcery se mi v porodce začalo tvořit mléko, byla jsem nadšená, ale malá se nechtěla chytit. Přes přísný zákaz laktační poradkyně jsem si nechala přinést kloboučky, to už bylo taky pátý den po porodu, kdy malá pořád hubla. To už nám dali i příkrm. Na jedno nakojení ze mě dostala max. 10-15ml, což bylo málo, tak jsme přes stříkačku dávali Bebu. Když jsme přišli domů, měla jsem pocit, že mám malou pořád na prsu nebo odsávám. Nic jiného jsem nedělala. I po 14ti dnech jsme se dostali na 30ml na jedno kojení, i když jsem dělala všechno proto, aby se laktace zvýšila. Takhle jsme to dělali do šesti neděl a už mi z toho celkem hrabalo. V šesti týdnech přišlo vysvobození. Jednoho dne jsem se probudila a z prsa jsem nedostala ani kapičku. Zkoušela jsem celý den odsávat, ale nic. Mlíko prostě došlo. Vím, že kojení je pro dítě to nejlepší, ale když to nejde, tak to nejde. A jeden z předpokladů je, aby bylo mimčo i máma v pohodě a tyhle stresy kvůli kojení moc zvýšení laktace nepomůžou. Chceme si pořídit ještě jedno mimčo a pokud kojení opět nepůjde, nebudu se stresovat a rovnou šáhnu o flašce, protože tyhle boje už nechci zažít.

monin: mateřské mléko má tu vlastnost, že ho dítě může pořád. Klidně i po půl hodině. 2,5 hodinové rozestupy mezi jídly se musí dodržovat pouze u dětí na UM.

petreva
2. kvě 2009

Ahoj maminy 😉
MOMIN, vím o čem píšeš...naše Elenka usínala u jídla..nešla probrat, ale samozřejmě se najdla málo a zanedlouho se vzbudila s hrozným pláčem a hladem...zkoušela jsem ji budit u kojení, doporučovali mi lechtání pod bradou, tahání za ouško, hlazení na temeni...no, nic moc. Tak jsem ji vždycky nabídla jedno prso, to jakž takž ještě šlo, ale pak vytuhla, tak jsem ji došla přebalit, kolikrát jsem ji i otřela vlhkým kapesníčkem, aby se probrala 😅 a pak jsme dokrmily. vím, že ztrácíš nervy...my máme zase nový mores, Elenak prso striktně odmítá...jsem z toho dost na nervy a o lahvi přemýšlím každé kojení...ale zatím se tak nějak držíme s příkrmem po stříkačce...ale je to kolotoč...přesto bych se i já přikláněla dokud to jde, tak lahev nedávat. I když poslední dny si říkám, jestli nebude lepší klidnější máma, snad spokojenější miminko, i kdž nevíme, co udělá s broučkam a lahvička..někdoji nechce...no pro mě je kojení stále věda ☹ Monin, my dnes končíme šestinedělí a pevně jsem věřila, že se začne aspoň něco zlepšovat...uvidíme...držím palce!! 😉 Daniel, krásné jméno, kdybychom měli chlapečka, jmenoval by se tak 😉
NENCY, řada holek říká, že podle křiku pozná co miminko chce a potřebuje...já si normálně připadám tak blbě, špatná matka ze mě "zatím" je, protože já to nepoznám ☹ tak se snažím dceru sledovat, vyzjistit nějaké opakující se sygnály, znaky...jsem v tomhle nemožná 😢 třeba časem...

luciek9
3. kvě 2009

Ahoj, četla jsem vaši diskusi a taky přidám svoji zkušenost.
Když jsem přišla z porodnice, tak jsem taky měla málo mlíčka. Doktorka mi doporučila přikrmovat. Měla jsem půjčenou váhu a tak jsem před a po kojení vážila a pak dokrmovala. Doktorka mi doporučila Nutrilon Comfort. Patří prej mezi ty lepší mléka a nezpůsobuje tolik koliky. Malá na ně dost trpěla. Tak jsem dokrmovali a kojili. Ze začátku jsem kojila z obou prsou, ale postupně jsem přišla na to, že je to pro moje mimčo děsná blbost. Všude to sice doporučují, ale malá měla potom strašné koliky. Potom jsem si někde přečetla, že je to tím, že nejdřív pila přední a pak zadní mlíčko a já jí potom opět tím, že jsem jí přiložila k druhému prsu, dala opět přední mlíčko a to způsobovalo koliku. Když jsem se potom na to ptala doktroky, tak ta mi to potrvdila. No tak jsem začala prsa střída a když nestačilo tak jsem dorkmila. Sice mě mrzelo, že mimčo plně nekojím, ale dorkmuji. Postupem jsem ale přišla na to, že malá je spokojenější, lépe spí a není hladová a já nejsem ve stresu. Zkrátka, pak jsem dorkmovala méně často - většinou jsem sahla po umělám až odpoledne a večer. Jinak jsem malou kojila.
Jak tady někdo píše, že se mimčo odstaví a nechce z prsu, když mu dáte flašku a lepší je krmit stříkačkou přes prst, tak to je podle mě nesmysl. My jsem měli flašku defakto od narození a malou jsem částečně kojila do 5 měsíců. Pak už jsem opravdu neměla mlíčko.

micha3 zkus si od někoho půjčit váhu a zvaš si mimčo před a po kojení. Je to sice trochu zdlouhavé, ale alespoň poznáš, kolik máš mlíčka. Pak bych mimčo dorkmovala - celkem by mimčo mělo vypít 150-180 ml/kg/den.
No a pokud dorkmuješ tak se nemá krmit dříve jak po 3 hodinách.

Jinak jsem pila cca 3 litry za den, čajíčky na podporu kojení, meltu, gravimilk a další a stejně jsme musela dokrmovat. Prostě někdo se nerozkojí vůbec, někdo málo a někomu kojení nedělá potíže.

micha3 nestresuj se a klidně malou dorkmuj. Myslím, že ta 90ml je dost. Ono mimčo si samo určí, kdy má dost. Moje malá někdy vypila 90ml a někdy si dala jen 50 ml. Nějak jsem to neřešila. Vždy jsem udělala stejnou dávku a ona sama si vzala, kolik potřebovala.
Jinak přeju hodně úspěchů a snad se ti povede rozkojit a když ne, svět se taky nezboří.

petka80
3. kvě 2009

Ahoj Petreva, no já teda nikdy neslyšela, že by se v šestinedělí neměla jíst semínka a ořechy, takže jsem je v klidu jedla..... 😅 Prostě sezamové semínko to z DMka - jen tak samotné, cca 2-3 pol. lžíce denně nebo prostě jak jsem si vzpomněla. Nebo klidně do toho jogurtu, to je taky dobrý nápad. A fakt mi to pomohlo. Jinak je tu někde diskuze o podpoře laktace, tam psaly holky i jiný věci. Třeba mandle, ananas, na víc si asi nevzpomenu.
Pokud máš pocit, že máš mlíčka málo, může to u vás být i tzv. laktační krize, ta bývá většinou na 3 a 6 týdnech a pak na 3 a 6 měsících. Jedinou pomocí je kojit dle potřeby, prostě častěji přikládat a tím se tvoří víc mlíčka.
Jinak já taky vždycky měla pocit, že k večeru už mlíčko nemám, to je i tím, že je člověk vyšťavený za celý den. Tak si zkus k večeru trochu odpočinout, pokud to jde. I když je to těžký, já vím 😔

Zkus ještě vydržet a tu lahev fakt nedávat. Já měla úděsný šestinedělí, kojení mě děsně bolelo, malá zrovna moc nepřibírala, asi jsem vydržela nedat příkrm jen díky tomu, že jsem doma žádné UM neměla 😀 Ale pak se to zlomilo, ani už nevím, kdy a jak, a už to byla jen paráda. Kojím dodnes.
Jo, a v šestinedělí jsem rozhodně nepoznala, proč dítě brečí, tak to buď v klidu 😉 🙂

petka80
3. kvě 2009

luciek9, promiň, ale píšeš, že flaška u vás nic nezpůsobila, že to bylo v pohodě. To mi tedy opravdu nepřijde, když naopak píšeš, že jsi v 5 m. už neměla mléko 😕 Pokud bys nedokrmovala flaškou, věřím, že bys měla mléka dost. Jako je pravda, že někdo dá flašku a je to v poho (mám takovou kamarádku, kojila 1,5 r. + dávala flašku), ale nemusí to tak být vždy, proto se to právě nedoporučuje....... 😉

petka80
3. kvě 2009

momin, nency má pravdu, vydrž, vydrž, přibírá krásně, takže mu to stačí tak, jak to děláš. Je ještě malinký, má malý žaloudek, tak prostě potřebuje papat častěji. Malokteré dítě vydrží jíst po 3 hodinách. Najdi si pohodlnou polohu při kojení, ať tě to nijak neobtěžuje, třeba si u toho čti nebo tak, v noci koj v leže, můžeš u toho aspoň podřimovat atd.
K tomu odsávání, já toho taky nikdy moc neodsála, to rozhodně neznamená, že nemáš dost mlíka.

momin
3. kvě 2009

petreva:my ted mame taky konec 6tydne.. a taky doufam v nejakou zmenu.. Danecek jeste kdyz pije tak se porad pousti.. Skousime ruzne polohy aby se mu pilo co nejlip ale dokaze se pustit vzdycky.. nechapu proc to dela. Takze ze bych si toho treba cetla nehrozi... ☹ A proc danecek place nepoznam ani ja.. 😒 pripada mi ze bud spi,papa nebo rve... Krici opravdu vetsinu casu co je vzhuru... A ja netusim co mu je. myslim si ze je to z hladu. Ale treba to tak vubec neni.... 🤐