Kolik UM a jak často pro 4měsíční mimi?

hrkalinda
15. bře 2022

Zdravím holky podělte se semnou o zkušenosti kolik um vypijou vaše mimi ve 4 mesici? Na krabici je napsáno 5x 200 ale 5x krmit je pro nás málo krmime 6x až 7x a malej vypije tak 1050 ml mlicka za den na dávku tak 175 ml každé 4 hodiny. Začínáme dávat zeleninu dneska spapal 100g zeleniny a vypil ještě 100 ml um ne to tak správně nebo by jste pak už um nedávali? Nevím jestli by pak vydržel zas ty 4 hodiny. Malej váží skoro 9 kilo tak mi moc nesedí do těch tabulek proto mě zajímají zkušenosti 🙂 díky

emillyhk
15. bře 2022

@hrkalinda Já jsem se řídila vzorečkem, že na každý kg váhy dítěte je to 150-180ml UM. Takže např. 8,7 kg x 170g = 1479ml UM. To je denní dávka, kterou vydělíš počtem krmení a máš jednu dávku. Pokud ti sní těch 100g zeleniny a potom ještě 100ml UM, tak si myslím, že asi ok.
Taky jsem ještě po obědě dávala UM, dokud nesnědl celý oběd (cca 180-200g). Ale tyhle porce UM a zeleniny jsme dávali až kolem 5m, syn byl menší. Jinak podle mě záleží i jestli má tvoje dítě "záklopku" - ten náš ví kdy má dost a víc do něj nedostanu, takže se nebojím, že bych ho nějak překrmovala.

zmrzlinka
15. bře 2022

@hrkalinda závisi kolik dítě váží ,ale pokud prospívá a bříško ho neboli ,tak to děláte správně 👍

emillyhk
15. bře 2022

Teď jsem si ještě všimla, že krmíš po čtyřech hodinách. Krmili jsme v kratších intervalech, takže potom byly ty dávky menší.

hrkalinda
autor
15. bře 2022

@emillyhk no on právě většinou vypije to co mu dám. Ale je fakt že někdy i ne dopije ale málo kdy Teda 🙂 je to jedlik. Ale nezvraci a bříško nebolí..

hrkalinda
autor
15. bře 2022

@zmrzlinka právě že má skoro 9 kilo ale tlustý není je hrozně dlouhý. Oblečení nosí velikost na roční dítě nechápu :D ale tatínek je velký 🙂

hrkalinda
autor
15. bře 2022

@emillyhk krmila jsem po 3 hodinách. Začala jsem po 4 hodinách před pár dny protože nebylo možný aby se vyspal kdzy jedl po 3 hodinach on musí být aspoň 2,5 hodiny vzhůru někdy i víc aby mi usnul není to spac a chce si hodně hrát. A pak bych ho musela za půl hodiny budit a to nechci takže krmime po 4 hodinách. Když papal po 3 hodinách tak měl 150 ml a teď po 4 h má 180 ml v noci se budi 2x na krmení tudíž to vychází něco přes 1000 ml na 24 hodin. Kdybych to měla počítat na kila tak by měl vypít skoro 1400 ml ale to mi přijde fakt už šíleně moc

lidija1234
15. bře 2022

Já se tedy řídím dítětem, když má hlad dám mu najíst. Dle tabulek nejedeme od narození. Malý ma 5 měsíců a pije furt cca stejně 90ml cca 6x za den. Teď už jsme na prikrmech tak je to asi už min. Jinak na oběd dám zeleninu (celou tu malou skleničku) a pokud má hlad dám ještě mlíčko ale to už nemívá. Pokud nema hlad mlíko bych už nedávala. Pokud dítě prospívá řídila bych se miminkem ne tabulkou,každé dítě je jiné 😊

hrkalinda
autor
15. bře 2022

@lidija1234 to nevypije ani 600 ml mlicka za den? To mi přijde Teda hodně málo.

lidija1234
15. bře 2022

@hrkalinda pije takhle málo už od narození jsem ráda když mi v noci vypije 120ml,tím že krásně přibírá na váze tak to není potřeba řešit. Teď měl období kdy mě pil tak 60ml někdy ani to ne a i tak hezky přibíral. Nevim z čeho to ten můj kluk bere 😄teď zacel pít i víc čajík tak aspoň to 😊ale pokud dítě víc nechce nemá cenu to do něho cpat