• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik umělého mlíčka vám vypilo dvoutýdenní dítě?

6. listopadu 2010 
Prosím o radu zkušené maminky. Mám dvoutýdenní dceru, kterou krmím Nutrilonem. Do včerejška jí stačilo 7x70-80 ml, dnes mi vypila 100 ml. Její váha šla z porodní 3400 na 3190 po propuštění a za týden 3600 g. Nechci jí způsobit nějaké potíze. Budí se mi přesně co tři hodiny na jídlo. Děkuji za každou radu nebo názor, jak optimálně krmit. Jitka
6. lis 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, neboj, pije tolik, na kolik má chuť:slight_smile:)). pokud by měla moc, přebytečné by buď vyblinkala, nebo bys viděla, že má bolení bříška. hodně se to mění, a to jak v rámci dne, tak i třeba co týden, u maličkých dětí. tenhle týden přibrala hodně, příští týden zase přibere míň. UM by se tak nějak mělo - a to si malá nastavila super - dávat po cca 3 hodinách, aby bříško mělo čas na trávení. Nenech se ovlivnit tím, kolik vypila jiná stejně malá miminka, to tvoje je jedinečný, bude si to řídit podle sebe. Obecně - za den by měla vypít cca 150 - 180ml mlíčka na 1kg svojí váhy.
Pokud váží 3,60, tak krát třeba 160 ml je 600ml - děleno 7 dávkami je 85ml na jedno papání. Ale: to je doporučení, ne každý mimčo to má takhle. Každopádně - pořád lepší varianta, že jí chutná, než kdybys do ní nemohla mlíčko dostat, ne?
nech to na ní, když je spokojená. Ať je zdravá:slight_smile:.
6. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jak rika bereninka...my treba byli extrem..me maly pil 180ml 5 x denne a v noci mu pak stacilo jenom 3 x si cucnout z prsu:o)...tudiz pres den UM, protoze me mlicko mu vubec nestacilo a v noci mu stacilo prso, takhle jsme to resili prvni 4 mesice..a pak uz byl plne na UM...ale jak rikam, my pili extremne moc:o(( a to nam zustalo do dneska...od 8 mesicu do 15 pil jenom jednou za noc...coz jsem byla nadsena...ale od 15 mesice mi pije az 3-4 x za noc po 240ml mlika...jsme proste od mala extrem, co se tyce mnozstvi :grinning: ale maly je zdravy...uz pres rok nam nic nebylo, tuk, tuk, tuk..takze neboj, pijete tak, jak vam vyhovuje:o)
6. lis 2010 ve 12:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
podle mych zapisku pil malej ve 2 tydnech 6krat denne 70ml, ale jak uz rikaly holky, kazde dite je jine, navic ten muj nikdy nebyl velky jedlik :wink:
kdybys kojila, nepoznala bys kolik ti toho mala vypila, takze se nestresuj. a pokud te nic neuklidnilo mrkni na tabulku na zadni strane krabice nutrilonu :wink:
6. lis 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malé jsou taky dva týdny- pije proměnlivě, protože se taky na jídlo proměnlivě budí- po dlouhé pauze vypije taky hodně- klidně stovku, ale třeba po dvou hodinách dá jen padesátku. My jsme tedy částečně na MM a částečně na UM- ale podle vážení a sledování toho, kolik toho ve flašce zbyde, to vychází takhle. Za den cca 600 ml (váží 3 kg)- v součtu tedy pije OK, dávku si prostě řídí sama- jestli se vaše malá přejídá nebo jí málo, se asi nejlíp zjistí týdenním vážením- pokud jsou přírůstky v normě, tak bych to vůbec neřešila :wink:
6. lis 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám tříměsíční holčičku pije 5x denně cca 120 ml ( ale někdy klidně i jenom 50, jindy zase 160) a přibírá hezky, zhruba 200g týdně.

Taky se přikláním k tomu, dávat dítěti né to, co je napsáno na krabici, ale to, co vypije.
Malá zpočátku pila i tak, že pak část vyblinkala, teď už je s ní lepší domluva :slight_smile: a když už nechce, vyplivne lahvičku z pusinky :slight_smile:
6. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek